Hochsztapler za nasze pieniądze

Obrazek użytkownika Martin Antofagasta
Kraj

Oszołomiającą karierę zrobił ostatnio na łamach Gazety Wyborczej doktor Maciej Lasek informując na bieżąco jej czytelników o prawdziwych przyczynach tragedii smoleńskiej. Przy okazji, a może raczej przede wszystkim, doktor Lasek kwestionuje kwalifikacje i przygotowanie zawodowe profesora Wiesława Biniendy z Uniwersytetu Akron, Ohio. Doktorowi Laskowi dzielnie wtóruje ponadto resortowa Monika Olejnik oraz jeszcze jeden wybitny fachowiec w osobie niejakiego Łozińskiego (tego od "Binienda plecie bzdury").

Korzystając więc z okazji, że profesor Binienda został w minionych dniach uhonorowany prestiżową nagrodą Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierii Lądowej (ASCE, The American Society of Civil Engineers) za wybitny wkład techniczny w dziedzinie rozwoju najnowocześniejszych konstrukcji kosmicznych z zastosowaniami w inżynierii lądowej, pragnę raz jeszcze dokonać prostego porównania osiagnięć naukowo-badawczych obu wymienionych specjalistów w dziedzinie wyznaczającej przedmiot sporu. Uczyniłem to po raz pierwszy pół roku temu w krótkim wpisie na Niepoprawnych, ale czynię to raz jeszcze bo pamięć ludzka jest zawodna.

Otóż zadałem sobie odrobinę trudu i przejrzałem ogólnie dostępne na Internecie akademickie bazy danych. Sześć największych na świecie baz bibliotecznych, tj. ScienceDirect, Wiley Online Library, SpringerLink, IngentaConnect, EBSCOhost (Academic Search Complete) oraz Informaworld, oferujących dostęp do circa 30 milionów artykułów naukowych, podaje zero publikacji w czasopismach naukowych autorstwa dr inż. Macieja Laska. Baza danych Engineering Village (raporty, konferencje) podaje dodatkowo 4 - słownie "cztery" - opracowania techniczne prezentowane na konferencjach w latach 1992-2008, gdzie dr inż. Maciej Lasek figuruje jako współautor.

Z kolei listę dokonań naukowych prof. Wiesława Biniendy znaleźć można pod: http://www.ecgf.uakron.edu/~civil/people/binienda/publications.html

Cierpliwy czytelnik znajdzie na tej liście: 2 monografie książkowe, 54 artykuły naukowe w renomowanych czasopismach międzynarodowych, 20 specjalistycznych raportów technicznych dla potrzeb Amerykańskiej Agencji Aeronautycznej (NASA), 66 artykułów konferencyjnych oraz 6 patentów.

Używając języka sportowego można śmiało powiedzieć: masakra stosunkiem głosów 148:4 na korzyść profesora Biniendy. Tymczasem w świecie Gazety Wyborczej sprawiedliwy werdykt brzmi: remis ze wskazaniem na doktora Laska.

To moje porównanie ma jednak jedną zasadniczą wadę. Nie bierze pod uwagę raportów jakie doktor Lasek posyła regularnie do Moskwy dzięki uprzejmości swojego oficera prowadzącego i dalej poprzez rosyjską ambasadę. Śmiem twierdzić, że uwzględnienie tej szczególnej aktywności w naukowym dorobku doktora Laska przywróciłoby wreszcie wiarygodność Gazecie Wyborczej.

Brak głosów

Komentarze

Dobre!!! Ale może dr Lasek - podobnie jak Benia Krzyk - "mówi mało, ale smacznie"? ;-)
Pozdrawiam

#248632

Przyczynkarski zwyczaj
dorożkarskiej szkapie,
tak wszedł już w obyczaj,
że w galopie człapie.

SWD40

SWD40

#248682

jakich ten rząd, wzorem komuny wyhodował tysiące. Micha, kariera zawodowa i popularność, to kryteria ceny, przeciętnego sprzedawczyka. Typowy produkt zakłamanej komuny z jej wydeptanymi, zwichniętymi szczeblami. Maluch, telewizor Rubin, M-4 w rakotwórczej wielkiej płycie i kariera klakiera, lokalnego sekretarza POP. Dziś miłośnik Tuska i jego błękitnej koszuli....

#248655

takich ubeckich psełdo naukowców u nas dostatek,co za idologie Leninowską - Stalinowską otrzymali tytuły naukowe,weżmy takiego bula gajowego,tuman do POtęgi,nie wspomnę o mistrzostwu w ortografi,musiał mieć wysze wykształcenie,więc go zrobili teściowie mgr Histori,bo tu nie nie trzeba budować leczyć,a tylko znać ważniejsze daty,ale i tego widać się nie nauczył,i co z tego że tuman,a teraz jest rezydentem,u nas światowych sław się nie toleruje jak są przeciw POlszewi,a dopuszcza się takie miernoty jak nasz ubecki doktorek

pozdrawiam

#248668

Ale nie za moje pieniądze!

Nie kupuję i nie czytam tego gówna więc nie dokładam się do wynagrodzenia dr.Laska.

Chyba ze w szerszym kontekście to tak bo Szechter zwany Michnikiem,uwłaszczyli [raczej zawłaszczyli] wraz ze swoją zydowską bandą GW !

Właścicielem tej gazety byliśmy my członkowie Solidarności.

Szechter,zwany Michnikiem był tylko jednym z członków "S" i miał tylko takie prawo do tej gazety jak i kazdy z nas!

 

kazikh

#248664

Troche zostałem źle zrozumiany. Tu nie chodzi o pieniądze z dochodów Gazety Wyborczej. Idzie o pieniądze z kieszeni podatnika aby, jak zwykł mawiać red. Michalkiewicz, dr inż. Maciej Lasek mógł wypić i zakąsić. W lutym br. Maciej Lasek został powołany na nowego przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

#248667

Mnie szkoda było czasu na poszukiwania "osiągnięć" M.Laska bo to by była wyprawa w poszukiwaniu tego, czego się nie zgubiło. Wolałam wolną chwilę wykorzystać na popełnienie notki :

http://www.niepoprawni.pl/blog/1792/pasadena-i-sukces-profwieslawa-biniendy

Lasek jest specjalistą z nadania partyjnego, a wiadomo jakich ludzi lansuje PO - takich, którzy nie przewyższają intelektem i osiągnięciami wodza. Wyobraża Pan sobie by Tusk albo Komorowski dopuścili na kierownicze stanowisko kogoś mądrzejszego od nich ? Miernoty muszą otaczać się miernotami większymi od siebie by jakoś się wyeksponować.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#248683

Niestety Contesso, takie czasy, że musi nam się chcieć.

#248686