Książka Historyczna Roku - konkurs. Głosuj!

Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

Ruszyło głosowanie czytelników na Książkę Historyczną Roku.

Do III etapu konkursu „Książka Historyczna Roku”, ogłoszonego przez Telewizję Polską S.A., Polskie Radio SA oraz Instytut Pamięci Narodowej Jury, zakwalifikowało 20 książek. Książki wybierano w dwóch kategoriach: „Najlepsza książka naukowa opisująca losy Polski i Polaków w okresie PRL” oraz „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”. Na Książkę Historyczną Roku można już głosować na stronie internetowej: www.ksiazkahistorycznaroku.pl.

W tym roku konkurs został ogłoszony po raz trzeci. Spośród nadesłanych książek Jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Piotra Franaszka nominowało do nagrody 20 tytułów, po 10 w każdej z konkursowych kategorii. Zwycięzcy zostaną wybrani przez członków Jury, a także czytelników, którzy mogą oddawać swoje głosy na stronie internetowej.

Głosowanie trwa od 4 do 31 października br. i odbywa się poprzez zaznaczenie przez czytelnika na odpowiedniej zakładce strony internetowej jednej z książek w każdej z kategorii. W ten sposób pozycje wytypowane przez czytelników dołączą do grona zwycięskich książek wybranych przez jurorów. Na głosujących czekają nagrody! Wyniki głosowania pozostają nieujawnione do momentu rozdania nagród.
Laureaci otrzymają statuetki i nagrody pieniężne. Ich fundatorami są Polskie Radio, Telewizja Polska i Instytut Pamięci Narodowej. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie.

Brak głosów

Komentarze

juz klikam i namawiam do kupenia Ksiązki,niezwykle cennej,

na ostatniej stronie,jest COS tak bardzo wzruszającego,ze sie popłakałam...

LIST

z datą 10 kwietnia, 2010 r zostawiony w pokoju hotelowym,z serdecznym podziękowaniem dla Prezydenta Najjasniejszej Rzeczpospolitej Polski

                      Profesora Lecha Kaczynskiego.......

jak dziwne bywają LOSY

Ludzi,ksiązek i LISTOW,nigdy nie wysłanych........

jeszcze RAZpełne poparcie dla Anna SOLIDARNOSC i dla AUTORA

gość z drogi

#91210

trzeba zaznaczyć po jednej książce w obu kategoriach - wtedy głos zostanie zapisany

#91224

To bardzo ciekawa książka, i napisana " ludzkim " językiem, co ważne w pracach naukowych.
Polecam wszystkim i oczywiście głosuję.

mirek603

#91312

- według wskazówek :)
Miałam szczęście wysłuchać wspomnień Autora o Pani Ani, jak o Niej mówił, i o pisaniu książki. Chwytało za serce, gdy malował obraz osobowości swojej bohaterki.

#91359

książkę "Życiorysy wyklętych". Bardzo dobra pozycja.

"Jeżeli państwo jest zbudowane na występku i rządzone przez ludzi depczących sprawiedliwość, niema dlań ocalenia" PLATON "Państwo"

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#91490

 Książka o życiu  pani Walentynowicz jest godna polecenia !, bowiem, stanowi zaprzeczenie, błędnej interpretacji idei Solidarności lansowanej przez agenturę Bolka ,Alka itp kolaborantom obcych państw .

#91844

Pamiętam i nie zapomnę.
Nie udało się im zabić Ciebie tu w więzieniach, a dopadli Ciebie i innych na przeklętej ruskiej ziemi.
W dole, tak jak innych Polaków w Katyniu w 1940 roku.
W podobnych słowach ująłem Twoją tragiczną śmierć na salon24.pl w dniu 10.04.2010 r.
Pokój Twojej duszy.

PS
Przysięgam, że w końcu znajdę chwile czasu by spotkać się z Twoim synem i powtórzyć mu Twoje słowa wypowiedziane w Areszcie Śledczym gdy oddawaliśmy do depozytu osobiste rzeczy.

Obibok na własny koszt

#92668