R.Szeremietiew - jedynie słuszna linia obrony?

Obrazek użytkownika MagdaF.
Blog

V Kongres KSOIN
W dniu dzisiejszym rozpoczął się V Kongres KSOIN, który zajmować się będzie sprawą ochrony danych osobowych w firmach i instytucjach.
Na obrady Kongresu zostali zaproszeni przedstawiciele służb ochrony państwa, (głównie byli), środowisk biznesowych i administracji publicznej, prawnicy, którzy uczestniczyli w sejmowych pracach nad ustawą o ochronie informacji niejawnych i ustawą o ochronie danych osobowych, pracownicy naukowi wyższych uczelni, przedstawiciele Izb Gospodarczych, eksperci i praktycy z firm zajmujących się na co dzień bezpieczeństwem informacji.

Kogo widzimy m.in. wśród prelegentów?

prof. dr hab. Romuald Szeremietiew - Katolicki Uniwersytet Lubelski
prof. dr hab. Jan Widacki - Poseł na Sejm, Krakowska Akademia
im. A.F. Modrzewskiego
płk mgr Andrzej Glonek - b. Szef Zarządu Ochrony Informacji
płk mgr Kazimierz Ślusarczyk - b. Dyrektor Delegatury ABW
kadm. Kazimierz Głowacki - b. Szef Służby Ochrony Państwa

---------------------------------------------------------

W aneksie raporcie z weryfikacji WSI czytamy:

Aneks ten jest zwieńczeniem działań nielegalnego lobby na rzecz firmy SILTEC. W jego skład wchodzili najwyżsi rangą oficerowie Sztabu Głównego WP oraz WSI; poza wymienionymi także gen Henryk Tacik (Polskie Przedstawicielstwo Wojskowe przy Komitecie Wojskowym Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego), gen. Henryk Szumski (Członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego), gen. Maj, gen Wojciech Wojciechowski, gen. Wojciech Kubiak, płk Glonek, płk Dobrosław Mąka (dyr. Biura Bezpieczeństwa Teleinformatycznego), płk Jerzy Cichosz (autor Aneksu, dyr. WBBiŁ), płk Andrzej Dańczak (WBBŁiL), płk Marek Sobczak (CAŁiBT), płk Krzysztof Polkowski (szef CBT). Opis poszczególnych etapów działania tej grupy znajduje się w „W notatce w sprawie dopuszczenia do eksploatacji w WP urządzeń kryptograficznych oferowanych przez firmę SILTEC w latach 2001-2006”. Większość wymienionych oficerów w latach 70. lub 80. była szkolona w Moskwie.

Natomiast w Aktach Bezpieki, w Wykazie Funkcjonariuszy SB ( Wydział Śledczy) widnieje nazwisko: kpt.Kazimierz Ślusarczyk

Źródła:

http://www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/policja-v-rp,3/nazwiska-esbekow-krakow-tarnow,4537.html
http://www.raport-wsi.info/str. 10, 149.

Brak głosów

Komentarze

Niepokojące!

pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21778

pydr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#21783