POlszewia i POlactwo – czy to jeszcze Polska i Polacy?

Obrazek użytkownika Synteza
Kraj

Naród niewolników, który jest zdolny do wyrzeczenia się Boga, utraty honoru, a w konsekwencji ojczyzny trudno jeszcze nazwać narodem, raczej słuszne jest określenie, że „społeczeństwo wygrało z narodem” wdowy po prezesie IPN, który zginął w Smoleńsku. Najtragiczniejsze jest to, że w Krakowie, w którym startowała na senatora Zuzanna Kurtyka wygrał były minister MON, który bezpośrednio odpowiadał za śmierć jej męża, gorszej sytuacji chyba nie można sobie wyobrazić i dna, jakie może osiągnąć społeczeństwo. Przypomina mi się tylko jedna sytuacja tzn. sąd nad Jezusem: „Piłat zapytał Go: Czy Ty jesteś królem żydowskim? Odpowiedział mu: Tak, Ja nim jestem. Arcykapłani zaś oskarżali Go o wiele rzeczy. Piłat ponownie Go zapytał: Nic nie odpowiadasz? Zważ, o jakie rzeczy Cię oskarżają. Lecz Jezus nic już nie odpowiedział, tak że Piłat się dziwił. Na każde zaś święto miał zwyczaj uwalniać im jednego więźnia, którego żądali. A był tam jeden, zwany Barabaszem, uwięziony z buntownikami, którzy w rozruchu popełnili zabójstwo. Tłum przyszedł i zaczął domagać się tego, co zawsze im czynił. Piłat im odpowiedział: Jeśli chcecie, uwolnię wam Króla żydowskiego? Wiedział bowiem, że arcykapłani wydali Go przez zawiść. Lecz arcykapłani podburzyli tłum, żeby uwolnił im raczej Barabasza. Piłat ponownie ich zapytał: Cóż więc mam uczynić z tym, którego nazywacie Królem żydowskim? Odpowiedzieli mu krzykiem: Ukrzyżuj Go! Piłat odparł: Cóż więc złego uczynił? Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: Ukrzyżuj Go! Wtedy Piłat, chcąc zadowolić tłum, uwolnił im Barabasza, Jezusa zaś kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie.” (Mk 15,2-15)
We fragmencie tym widzimy jak na dłoni proces psychomanipulacji i socjotechniki jakiego dopuścili się „przewodnicy ludu” tzn. faryzeusze:
1) Zohydzenie ofiary przez fałszywe oskarżenia np. o agresję.
2) Współprace z okupantem w celu zniszczenia swojego Króla.
3) Podsycanie nienawiści do Mesjasza bazując na strachu przed okupantem.
4) Demokratyczna decyzja ludu, który uwalnia ludobójcę i skazuje Zbawiciela.
Oczywiście można mieć zastrzeżenia do współczesnej Polski i Polaków, ale wynika to z wielu lat upokorzeń i eksterminacji, taki naród jest zdolny do poświęceń tylko w przypadku ewidentnego triumfu, a nie porażki jaką była masakra w Smoleńsku – dobrze tłumaczy to redaktor Rafał A Ziemkiewicz w „Uważam rze” nr 37/2011 w artykule „Wybory w cieniu Smoleńska” – polecam!

Brak głosów

Komentarze

jest taka - podczas II wojnyswiatowej wytracona  została Polska inteligencja i żydowski pleps. Po wojnie została Żydowska yntelygencja i polskie kołtuństwo. I dlatego mamy to co mamy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#192551

Dlatego po części rozumiem współczesnych Polaków - po prostu próbują przeżyć, prawie jak w obozie koncentracyjnym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#192594

To jeszcze jest Polska,w ktorej większość stanowi kołtuństwo,bez samodzielnego myślenia.Za kilka lat możliwe,że będą to krainy jak Śląsk,Pomorze,Kaszuby,etc.Wszystko przebiega spokojnie, zgodnie z planem niemieckim.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

someone

#192573

żydowski, przy udziale czynnym obu sąsiadów. Ale górale z synaju graja pierwsze skrzypce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#192575

W każdym narodzie są dobrzy i źli ludzie, kwestia tylko proporcji, ale wszelkie uogólnienia są niebezpieczne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#192593

zwycięstwa Klicha. Wiele było wpisów i komentarzy w tej sprawie, ale ja jeszcze nie znalazłam porównania, aby "odpowiednie dać rzeczy słowo".
Dalej nad tym myślę. Przez łzy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#192585

Pocieszające jest tylko to, że nie przegrali ze sobą - w Krakowie były 2 okręgi wyborcze 32 i 33 - startowali w różnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#192592

Ale i tak boli.

Vote up!
0
Vote down!
0
#192611