Najlepsze kazanie jakie słyszałem 10.04.2011

Obrazek użytkownika Synteza
Kultura

Homilia arcybiskupa Gądeckiego do prezydenta, premiera, wielu ministrów i prominentów partyjnych PO:
"Skutecznym sojusznikiem w ogłupianiu społeczeństwa stały się skomercjalizowane lub upartyjnione media, proponujące styl życia płaskiego, bezdusznego, pozbawionego wyższych aspiracji. Medialny obszar wpływów podlega zażartej walce partyjnej"
"Odnosiło się wrażenie, że z solidarnościowej erupcji narodzi się nowa Polska. Tymczasem temperatura upadła. Wielu wartościowych, szlachetnych ludzi, którzy działali z oddaniem w latach solidarnościowego zrywu, zniechęciło się; odeszli lub zepchnięto ich na margines. Rozpoczęła się wyprzedaż ideałów. Zaczęły dominować osobiste ambicje i płaski materializm. Odrodzonej ojczyźnie zaczęło brakować skrzydeł. Nie udało się uzdrowić życia społecznego. Wręcz przeciwnie. Korzystając z deprawujących wzorców przeszłości, stworzył się aspołeczny kodeks zachowań pozbawiony wszelkich hamulców"
"Gospodarka wolnorynkowa – bez żadnej etyki – zmienia się w bezwzględną walkę drapieżników kosztem biednej i pozbawionej szans poprawy bytu tej części społeczeństwa, która nie potrafiła się znaleźć w nowej rzeczywistości. Zapanowało nieopisane przyzwolenie na egoistyczne urządzanie sobie życia bez żadnych moralnych barier i bez względu na szkody, jakie to przynosi wspólnocie. Ten chory model konsumpcyjny, niby wolnorynkowej wolności, dusi, truje i odczłowiecza. Relatywizm i apoteoza sukcesu, bogactwa, miraż łatwego życia bez rozterek sumienia – oto zdaje się przed nami proponowana wizja przyszłości"
http://duchowy.pl/2011/04/10/homilia-abp-gadeckiego-podczas-mszy-w-archikatedrze-warszawskiej/

Ps. Gdyby ten biskup był w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego, pewnie zaraz by go Komorowski zelżył jak Sławomira Żarskiego, który w listopadzie 2010 podczas mszy św. w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie z okazji Święta Niepodległości wygłosił kazanie, w którym stwierdził, że "patriotyzm przestał być dziś w Polsce uważany za konieczny do egzystencji", a "zaradność w zaspokajaniu własnych potrzeb i gromadzeniu dóbr osobistych, nawet za cenę zniszczenia dobra wspólnego, stała się wartością", "u podstaw III Rzeczypospolitej miejsce patriotyzmu zajęło stwierdzenie jednego z pierwszych premierów nowej Polski, który powiedział, że aby zostać bogaczem, pierwszy milion trzeba ukraść", "patriotyzm zastąpiono promowanym kosmopolityzmem; miejsce uczciwości zajęła nieuczciwość; prawdę zastąpiono kłamstwem i pomówieniem; ofiarność i poświęcenie - chciwością i pazernością; miłość - nienawiścią". Bezpośrednio po mszy w przejściu między prezbiterium a zakrystią do treści kazania odniósł się Prezydent RP Bronisław Komorowski stwierdzając iż jest "zawiedziony i zaskoczony fragmentem wygłoszonego tego dnia kazania". Niedługo po tym, w dniu 2 grudnia 2010 Ministerstwo Obrony Narodowej wydało komunikat mówiący, że "z dniem 30 listopada 2010 ks. płk Sławomir Żarski zakończył trzyletnią kadencję na stanowisku Wikariusza Generalnego - Zastępcy Biskupa Polowego WP i zgodnie z przepisami został przeniesiony do rezerwy kadrowej". http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_%C5%BBarski

Brak głosów

Komentarze

ale nie każdy ma odwagę powiedzieć...

choć najważniejszym jest, aby te słowa mogło wielu zrozumieć...

===

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Vote up!
0
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#151263

kamera chyba ani razu nie pokazała ich pewnie wściekłych twarzy podczas tego kazania

Vote up!
0
Vote down!
0
#151269

Tacy jak Arcybiiskup Gądecki to są własnie duchowni kontynujący dzieło Jana Pawła II, którzy mają odwagę Kadynała Stefana Wyszyńskiego.
NIE LĘKAJCIE SIĘ to są słowa CHRYSTUSA, którymi powinni
kierować sie nasi współcześni pasterze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151280

ta homilia jest porywająca.

Arcybiskup Gądecki to wielka postać w naszym Kościele.Odznacza się odwagą i mądrością. Na tle wielu "bezbarwnych hierarchów" ( by nie powiedzieć bardziej dosadnie ) on błyszczy jak gwiazda Betlejemska.                                                       Dobrze,że Kościół Święty obdarzony został takim synem.Dlatego bardzo ważne jest by modlić się (szczególnie w każdy pierwszy czwartek miesiąca) o nowe, święte, powołania kapłańskie i zakonne. Tego dziś potrzebują nie tylko bracia i siostry we wspólnej wierze,ale przede wszystkim Kościół Święty,aby mógł się odnowić.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.  /Churchil/

Vote up!
0
Vote down!
0
#151288

Wreszcie długo oczekiwany mocny głos Episkopatu.
Teraz oczekiwana jest i niezwykle konieczna cała seria wypowiedzi Ks. Biskupów odnoszących się do przerażającej degręgolady w jaką wprowadziła nas PO z Tuskomatołkiem i Komorowskim and consortes. Ale nie zapominajmy o tych najważniejszych, których odpowiedzialność za nasza mizerię jest niepomiernie większa. Chodzi o ludzi "merdiów" i "okręgłostołowców".

Vote up!
0
Vote down!
0
#151304

http://fronda.pl/news/czytaj/bp_pieronek_jesli_chodzi_o_pomnik_na_krakowskim_przedmiesciu_to

Vote up!
0
Vote down!
0
#151490

kitciwucho; Dzis nastaly takie czasy , ze i duchowienstwo musi sie opowiedziec po ktorej jest stronie , bo inaczej przepadniemy wszyscy. Dzialaja sily , ktore roszczą pretensje do Polski.

Vote up!
0
Vote down!
0

kitciwucho

#151321

28 czerwca 1794 wieszanie zdrajców, na szubienicach w Warszawie zawiśli pozostali przywódcy Targowicy i ludzie posądzani o zdradę: biskup wileński Ignacy Massalski, kasztelan przemyski Antoni Czetwertyński, poseł do Turcji Karol Boscamp-Lasopolski, szambelan Stefan Grabowski, instygator koronny Mateusz Roguski, szpieg rosyjski Marceli Piętka, adwokat Michał Wulfers, instygator sądów kryminalnych Józef Majewski. http://pl.wikipedia.org/wiki/Insurekcja_kościuszkowska

Vote up!
0
Vote down!
0
#151489