Dlaczego przegrała opcja niepodległościowa w wyborach?

Obrazek użytkownika Synteza
Kraj

Wszyscy się zastanawiają jak tak fatalny rząd mógł zachować władzę i dlaczego opozycja była tak nieskuteczna w krytykowaniu go i przekonaniu do zmian społeczeństwa – oto moje spostrzeżenia:
1) Jarosław Kaczyński nie ma przeciwników tylko w kraju, ale jako prawdziwy patriota i katolik jest atakowany również przez zachodnie i wschodnie ośrodki propagandy medialnej, które zaraz podchwytują rodzime środki ich dalszego przekazu. To że sąsiedzi będą wspierać tych, którzy chcą źle dla Polski jest oczywiste z racji geostrategicznych uwarunkowań.
2) Co do mediów w Polsce, tu akurat władza i kapitał oraz służby go popierające ma praktycznie monopol z wyłączeniem ośrodka w Toruniu (który jednak ma specjalizowanego odbiorcę) i niszowych mediów konserwatywno – narodowych. Z tego punktu widzenia wynik PiS można traktować jako sukces „państwa podziemnego” opartego na „pospolitym ruszeniu”.
3) Smoleńsk to była prawdziwa masakra genialnych polityków i wspaniałych ludzi, którzy mogli przyciągnąć w tych wyborach bardzo wielu niezdecydowanych wyborców i nie widać tego tylko po PiS, ale po SLD też. Był to największy sukces Rosji od czasów II Wojny Światowej.
4) Nawet gdyby Lech Kaczyński nie wygrał wyborów prezydenckich byłby autorytetem zdolnym do przejęcia władzy w wyborach parlamentarnych – wystarczy go porównać do żyjących autorytetów z przeciwnej strony z Jaruzelskim na czele, aby odkryć, jakim był zagrożeniem.
5) Setki afer PO stają się niczym, gdy zdamy sobie sprawę, że społeczeństwo musi postępować podobnie, aby przetrwać w niewydolnym i zbiurokratyzowanym systemie wzajemnych układów i powiązań, duża część społeczeństwa nie potrafi już inaczej żyć.
6) Demoralizacja młodego pokolenia stała się głównym celem agentury rosyjskiej na której usługach od dziesięcioleci są różne środowiska dewiacyjne i narkotykowe. Wystarczy tu przytoczyć zasady działania KGB/FSB/GRU na podstawie jego szpiegów - tylko rozbijając i dzieląc społeczeństwo od środka można opanować kraj bez walki i wykorzystywać go niczym kolonię niewolników: http://www.youtube.com/watch?v=92PIuOx_2sc – „Pierwszym etapem przewrotu ideologicznego jest proces demoralizacji”, a tych etapów są cztery…
7) Rząd podjął drastyczne kroki, które uchroniły kraj przed bankructwem przynajmniej do wyborów np. przez kilka miesięcy zabrał już kilkanaście miliardów złotych z OFE, podniósł VAT, likwidował rezerwy różnych funduszy, sprzedawał co się dało – wystarczy podać, że na samym gazie łupkowym straciliśmy już dziesiątki miliardów złotych, bo szybko za bezcen pozbyto się koncesji na ich poszukiwania, co praktycznie równa się wydobycie, a z ceny polskiego gazu 80% trafi do wydobywcy zazwyczaj w USA i duża część jest już w Rosji.
Jak widać więc pobieżne analizy „przegranej” nie mogą być obiektywne, trzeba zagłębić się w to co stoi za parawanem medialnego przekazu, a są to zdrajcy i finansujące ich służby. Trzeba więc raczej zastanowić się, co by było, gdyby Jarosława Kaczyńskiego nie było, a do tego wystarczy przykład innych bardziej prawicowych i radykalnych ugrupowań, które nie są do niczego zdolne. Niestety tak już jest we współczesnym świecie, że nie głosują ludzie, tylko media, które ci ludzie oglądają, słuchają lub czytają, a te media mają swoje ośrodki sterowania. Demokracja kończy się z chwilą włączenia telewizora i nie dotyczy to tylko Polski, ale już całego świata, bo informacja jest obecnie towarem.

Brak głosów

Komentarze

Potwierdza taki obraz obecna ofensywa.

Przekaziory usiłują wprogramować konieczność ustąpienia JK, jako wynik rzekomej

"klęski" wyborczej.

Chcą wymusić,aby każdy, kto odważy się dotknąć układu, bał się już zawczasu.

 

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#190905

czy cos robia w tym kierunku zeby zbudowac niezalezna ogolnopolska telewizje?niestety watpie,a widac to bylo po wizycie u lisa ze nikt ze sztabu nie dopilnowal sprawy mikrofonow.dali sie nabrac na juz wielokrotnie przerabiana sztuczke.widac to rowniez po tv niezalezna gdzie od wielu miesiecy nie potrafia sobie poradzic z akustyka.to odstrecza wielu ludzi ktorzy moze by posluchali gdyby nie ten dochodzacy belkot.mowia wazne rzeczy ale niezrozumiale.czy ta ewidentna amatorka sie w koncu zmieni?czy mozna wygrac tylko checiami z armia profesjonalistow po ciemnej stronie?chcemy rzadzic panstwem naprawiac a z mikrofonami przez x lat u olejnik nie mozemy sobie poradzic!

Vote up!
0
Vote down!
0
#190926

święta Iwona Schymalla i Nergal.Gośćmi będą towarzysz Dziwisz z Turowskim.Temat poruszany to wspomnienia o zapiskach w brudnopisie Papieża.

Vote up!
0
Vote down!
0
#190933

Syntezo bardzo trafna synteza sytuacji, wydaje mi się, że gdyby wykład J. Bezmienow a  " Jak napaść na państwo" byłby  rozpowszechniany  to może dotarłoby do świadomości  lemingów co robią ze społeczeństwem  "siły wyższe"

Vote up!
0
Vote down!
0
#190932

Też mi się zdaje, że do puki ludzie nie zrozumieją, że Polska jest szczególnym obszarem zainteresowania i współpracy Rosji i Niemiec, nie ma co myśleć o wolnej Polsce - ja osobiście wiele zawieram książce Wiktora Suworowa "Akwarium".

Vote up!
0
Vote down!
0
#190980

 

JK od wielu lat ma twardy elektorat i na nim opiera swój kapitał polityczny. zaczynam podejrzewac, że kaczyńskiemu nie zależy na złapaniu zajączka ale na ciągłym gonieniu. juz szósty raz przegrł wybory i cały czas jest z siebie zadowolony. ba wmawia nam, że to PO przegrało a on Kaczyński jest dumny z wyniku jaki osiągnęła jego partia.Ludzie zaczynaja mieć dośc bycia ciągle przegranymi a ja wieloletni członek PiS mam tego dość na pewno. 

 

bialogwardzista

Vote up!
0
Vote down!
0
#190938

To jest "gdybanie", ja jestem zdania, że bez Kaczyńskiego prawica była by totalnie podzielona i przesiąknięta agenturą co = podzielona i zmarginalizowana. W stanie permanentnej wojny medialnej i zbrodni Smoleńskiej potrzebny jest wiarygodny i silny przywódca, bo nie ma armii którą dowodzi kolegium, a inaczej tej walki nie wygramy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#190972

lokalnych PiS. Niestety.
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#191024

ale każdy kto chce może pracować do dobra Polski i nie ma co liczyć, że ktoś "na siłę" nas do tego zmusi - było wiele wspaniałych inicjatyw przed wyborami do których każdy mógł przystąpić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#191426