Paradoks Palikota

Obrazek użytkownika Maras245
Kraj
Z pewnością dużo osób wiązało z Ruchem Palikota pewne obawy, co do naruszenia dotychczasowej pozycji Kościoła Katolickiego. Takie miałem i ja. Dziś już takich nie mam. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na histerię pani Nowickiej w Polsat News, chociażby. Mają swoje 5 minut i konsekwentnie niszczą swój wizerunek.
 
 
Począwszy od sprawy z Krzyżem, która zapowiada się na gigantyczną klapę. Potwierdza to sondaż (tak, tak wiem, że sondaże kłamią, ale ten jest wyjątkowo ciekawy) dla Gazety Wyborczej, w którym miażdżąca większość (ok. 70%) chce Krzyża w Sejmie. Zwróćcie szczególnie uwagę, gdzie to zostało opublikowane.
Co z tego wynika? Ano to, że wcale antyklerykałowie, nie urośli w siłę, ani przez chwilę. Zwyciężyła po prostu naiwna wiara w nowość młodych i elektoratu Samoobrony. Nic więcej. 
 
Może się wydaje się zaskakujące to co napiszę, ale zyskuje na tym… PiS. Dlatego, że to PiS prezentowany był na oszołomów totalnych, co chcą rewolty robić. A teraz tę łatkę przejmuje Palikot. 
 
Można przyjąć założenie, że Palikot pod osłoną nocy zdejmie krzyż. Tylko czy taki cynik jak on odważy się na nurkowanie w dół w sondażach. Wątpliwe, także bądźmy spokojni i nie dajmy się sprowokować.
Tekst pochodzi z głównego bloga autora pod adresem www.prawica245.blogspot.com.
Brak głosów

Komentarze

Przecież Palikot już sie krzyżem znudził. Ma teraz nowy pomysł- likwidacja IPNu. fakty.interia.pl/polska/news/ruch-palikota-za-likwidacja-ipn,1709422,3

Gdyby się komuś nie chciało czytać, to cytuję poniżej co zabawniejsze fragmenty z wypowiedzi członka RPP Romana Kotlińskiego podejrzanego o zatajenie współpracy z SB. Oto jak się "broni" (wesoło tam mają:)

"- Jestem ofiarą jednej z największych polskich patologii - oświadczył. Jako "jedną z patologii" Kotliński określił "to, co robi IPN i to, co zrobiła 'Rzeczpospolita' - czyli grzebanie w tym Instytucie, wyciąganie trupów z szafy". "

 

"- Poprosił mnie, bym pokwitował odbycie rozmowy, bo nie ma po prostu możliwości w innymi przypadku odzyskać kosztów przejazdu i moje miękkie serce poskutkowało tym, że złożyłem ten podpis. Na tym moja współpraca, cała agentura moja się zakończyła - przekonywał."

Vote up!
0
Vote down!
0
#192780

za Palikotem, bo cały czas dudnienie o krzyżu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#192785