Czego chcę od PiS? Czyli o nowej "frakcji" parę słów

Obrazek użytkownika Maras245
Kraj

Do tej notki zainspirował mnie artykuł na dziennik.pl, dotyczący powstawania nowej "frakcji" w PiS. Dlaczego frakcji piszę w cudzysłowie? Ponieważ do budowy czegoś trwałego, mającego pozycję, a tylko taki twór w PiS można nazywać frakcją, jak dla mnie. Na razie jest to mała grupka z min. Maksem Krzaczkowskim. To jest dobra wiadomość, ponieważ musi nastąpić nakierowanie na sprawy gospodarcze, które będą istotne w kampanii wyborczej.

Pozostaje tylko jakie kryterium będzie wzięte pod uwagę przy strategii PiS- odnośnie kampanii w sprawach gospodarczych. Czy dotarcie do elektoratu roszczeniowego? Czy też liberalnego, młodego, dążącego do dorobku, po prostu takich jak ja? 

Pierwsza opcja wydaje się prosta ze względu na zbliżające się załamanie finansów państwa i związany z tym konstytucyjny nakaz wprowadzenia budżetu bez deficytu. Tylko pytanie czy wyborcy odczują to na tyle dotkliwie przed wyborami, by zagłosować na PiS? Obawiam się, że będzie to tak bardzo kryte, że wyborcy nie będą nawet wiedzieli o zbliżającej się zapaści.

Przy okazji tej opcji należy rozważać sens takich populistycznych propozycji jak podatek od banków czy dodatek drożyźniany, które będą tak naprawdę prędzej czy później uderzać w polskiego podatnika. A tego typu rozwiązania na "tu i teraz" nie mogą być realizowane w jakikolwiek sposób. W sumie wystarczy tylko tzw. czarny PR w postaci dokładnie zaplanowanych akcji związanych z drożyzną, stanem portfeli polaków. Powtarzam dokładnie zaplanowanych, nie mających jakichkolwiek mankamentów pod względem public relations, o czym nie można było powiedzieć z akcją w sklepie Kaczyńskiego. No, ale raczej wspomnianej opcji wytwarzanie wokół PO negatywnego wizerunku, nie należy tak bardzo wiązać z jakimś głębszym skierowaniem w stronę biedniejszego elektoratu. Zła sytuacja zaprowadzona przez Donalda Tuska dotyczy wszystkich Polaków.

No i teraz trzeba rozważyć druga opcję. Z którą niewątpliwie jest związana po prostu walka z biurokracją. Tej symbolem mogłaby być walka o zwolnienie 100 tys. urzędników zatrudnionych za rządów Platformy Obywatelskiej. Miałoby to bardzo dobry efekt wizerunkowy w mojej ocenie. Bardzo miło było mi było, gdyby to zostało rozszerzone o konkretne projekty związane z wolnością gospodarczą, konieczne naszemu państwu jak wręcz powietrze. Tego oczekuję, jako wyborca. Naprawdę dobrym krokiem, byłoby podjęcie tematu wspomnianej wolności gospodarczej przez tę "frakcję".

Na koniec chciałbym zapewnić, że nie rozważam oddania głosu na Platformę Obywatelską. Jeśli już to na PiS lub Nową Prawicę(JKM). Czas z pewnością wyklaruje zwycięzcę walki o mój głos.

Tekst pochodzi z głównego bloga autora pod adresem www.prawica245.blogspot.com.

Brak głosów

Komentarze

na JKM?! hehe...nie lepiej od razu na WSI i na Putina?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#154751

Co to ma niby znaczyć?
Zdaję sobie sprawę z tego, że JKM przez ostatnie 20 lat trzymał w stagnacji konserwatywnych liberałów, ale liczę na to, że wyciągnął wnioski.
A dlaczego mam głosować na PiS? Bo sprawa Smoleńska? Tak wiem akurat tu PiS ma słuszność. Ale gospodarka głupcze. A tu mamy do czynienia z etatyzmem, dodatkami drożyźnianymi. Co to ma być? Chcę zobaczyć, kto mnie przekona jako konserwatywnego liberała, do tego, że lepiej wypełni te idee i tyle.

Vote up!
0
Vote down!
0
#154859

 

cytat z Dziennika

Czym będzie się nowe skrzydło PiS zajmować? Przede wszystkim chcą rozwijać testament Lecha Kaczyńskiego [...]

'Rozwijać' można dość długo, więc taka 'precyzja' programu ' świadczy, że 'nowa frakcja PiS' to fakt medialny stworzony zgodnie z receptą drogiego Bronisława.

Vote up!
0
Vote down!
0
#154752

Może i fakt medialny, to prawda. jednak mają pewien potencjał, którego zmarnowanie byłoby głupotą, krótko mówiąc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#154860