Kluczowy dowód zbrodni smoleńskiej w opinii p. Macierewicza

Obrazek użytkownika Bielszym
Kraj

Jednym z głównych dowodów oskarżenia o zamach smoleński jest, zdaniem Antoniego Macierewicza, stan wraku kadłuba Tu-154M przed celowym zniszczeniem go przez Rosjan.

Na użytek tych, którzy jak ja mają trudności z pobieraniem z serwera Sejmu RP relacji z działań zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską, sporządziłem transkrypcję fragmentu jej ostatniego posiedzenia, w którym p. Macierewicz omówił kluczowy być może dowód zbrodni smoleńskiej: stan części pasażerskiej wraku kadłuba Tu-154M tuż po katastrofie, jeszcze przed umyślnym zniszczeniem go przez Rosjan.

Celem spotkania w gmachu Sejmu w piątek 10.2.2012 było zapoznanie członków Zespołu z multimedialnym programem komputerowym, umożliwiającym internautom wirtualną wędrówkę po terenie katastrofy smoleńskiej. W trakcie prezentacji programu p. Macierewicz zwrócił uwagę na leżące pośrodku pobojowiska szczątki kadłuba polskiego tupolewa, następująco komentując wyświetlaną animację komputerową i zdjęcia, które posłużyły do jej stworzenia (kolejność zdjęć, interpunkcja i podkr. moje):

”To jest najmniej znana część samolotu, a ze względu na swoje szczególne ułożenie i kształt - ze względu badawczego być może najważniejsza: główna część kadłuba, która została niejako wywinięta.

To jest spód kadłuba, tu, to jest spód kadłuba. Ta... jak Państwo zobaczycie... ten środek został wydmuchnięty niejako, tutej zostały gołe blachy - co zobaczycie Państwo zresztą na... za chwilę... na zdjęciu.

To jest... to są burty wywinięte na zewnątrz. One zostały następnie odcięte przez Rosjan tak, żeby nie można było zobaczyć, iż ten.. ta... ten kadłub, wywinięty w powietrzu, spadł odwrócony, a nie przesuwał się po ziemi.

Drugą część burty... - o, widzicie Państwo: widać, na przestrzał można zobaczyć drugą stronę – nic nie... nie przeszkadza wzrokowi, nie zatrzymuje wzroku. Nie ma nic w środku - a to jest część technologiczna, która powinna być wypełniona różnorodnymi częściami.

O, to jest druga burta, wywinięta na zewnątrz. Gdyby je złożyć, one się zamykają. I tworzą pełen kadłub. A tak wyglądają zdjęcia tej części. O tu widać, że wszystko widać na... na... na przestrzał.”

Ujęcia powyżej pochodzą z animacji komputerowej komentowanej przez p. Macierewicza, przedstawiającej z różnych ujęć największe i najważniejsze części wraku tak, jak one leżały na pobojowisku tuż po katastrofie. Następujące dwa (a jest ich więcej), bardziej szczegółowe, są fotografiami omówionych wcześniej fragmentów wraku:

 

Pan Macierewicz omawianie wraku kadłuba Tu-154M zakończył wyświetleniem planszy z następującą treścią, stanowiącą oskarżenie nieznanych dotąd sprawców o dokonanie w Smoleńsku zbrodni na elicie naszego kraju, a także o tuszowanie tej niesłychanej zbrodni przez Rosjan:

Pasażerska część kadłuba samlotu ograniczona z jednej strony centropłatem a z drugiej rufą. Ta część kadłuba mierząca ok. 10 metrów długości leży w poprzek toru samolotu w pozycji odwróconej.

Po obu stronach widać wywinięte na zewnątrz burty przedziału pasażerskiego oznaczone od spodu czerwonymi pasami. Między nimi widać półokrągły dół samolotu, luk bagażowy (oddzielony siatką) i podłogę. Zerwany panel podłogi wzdłuż burty pokazuje kierunek oddziaływania energii niszczącej samolot.

Już w pierwszych dniach po katastrofie burty odcięto tak, że powstaje wrażenie, iż zostały urwane w trakcie przemieszczania się po terenie katastrofy. W istocie część ta została rozerwana energią idącą zapewne od luku bagażowego do przedziału pasażerskiego. Gdyby złożyć leżące części zgodnie ze schematem samolotu okaże się, że tworzą one miejscami zamkniętą całość kadłuba. Tu znajdowało się najwięcej osób, które zostały wyrzucone wraz z całą zawartością samolotu na zewnątrz.

Cześć ich pamięci....

Całość relacji z ostatniego posiedzenia komisji sejmowej ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej można zobaczyć, korzystając z następujących linków, które wykorzystałem pro publico bono dla sporządzenia mojej relacji:

http://www.youtube.com/watch?v=0W9p3ca1rtU

http://vod.gazetapolska.pl/1162-kadlub-rozerwany-od-srodka

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nzw-p3EcAlE

Wirtualne odwiedziny miejsca katastrofy smoleńskiej są od dziś dostępne (z niezrozumiałych powodów nie dla wszystkich - co na przestrzeni minionych miesięcy raz po raz się powtarza) na stronach Zespołu, pod adresem:

http://www.smolenskzespol.sejm.gov.pl

Brak głosów

Komentarze

Witam! Bardzo dziękuję za te linki.Jak to dobrze,że są tacy mądrzy ludzie jak Ty.

                     Serdecznie pozdrawiam!

10 za wkład pokazania nam prawdy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225541

Dziękuję za miłe słowa, choć mocno przesadziłeś z pochwałami. Przyznam jednak, że moja notka powstawała w bólach (czego oznaką jej zwięzłość) przez co najmniej kilkanaście godzin, jako wyraz mojego bardzo osobistego protestu przeciwko milczeniu mediów, nie tylko tych prorządowych - zabolało! - na temat piątkowych wypowiedzi Antoniego Macierewicza, wyraźniej niż kiedykolwiek dotąd stawiającego przed oczami nas wszystkich sprawę zbrodni smoleńskiej.

A media zamilkły, czekając na instrukcje z Moskwy i Berlina...

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#225553

"Zdjęcia ze złomowiska a za nimi prezentacja ZP przedstawiają resztki kadłuba z całymi oknami ,które później wybijali ruskie. Skoro jednak jak utrzymuje AM samolot uległ tak znacznej dezintegracji z powodu wewnętrznego wybuchu, to jakim cudem ciśnienie tego wybuchu nie wyrzuciło okienek na zewnątrz ? Cóż to za siła która rozrywa kadłub w drobiazgi, a nie rusza okienek ? Przecież to najsłabsze elementy w kadłubie i pierwsze powinny oddzielic się od kadłuba … Ta oczywista oczywistośc nie nasunęła się jakoś fachowcom z ZP.
Do tego kilka razy podkreślano istnienie pomiędzy częściami połączeń kablami technologicznymi, które ruskie póżniej rzekomo niszczyli. Może i kable również niszczyli ,ale skąd AM wziął sobie te połączenia - czy ktoś widział jakiekolwiek zdjęcie, które by to potwierdzało ?
No i jak dla mnie bardzo znaczące pominięcie milczeniem rezolutnego pytania pewnej pani : które to części się paliły wg prezentacji i co wogóle stało się z kilkoma tonami paliwa ,skoro się nie zapaliło ? Odpowiedzi ze strony ZP nie było ,bo ona podważyłaby przecież założenie ZP o rozbiciu się tupolewa na Sewiernym.

Zgadzam się niestety z MarekTomaszem - posłowie PiS to w większej części leniwa amatorszczyzna i takich też ludzi dobierają sobie na współpracowników. W merdiach są miękcy i pozwalają sobą manipulować , są zwykle nieprzygotowani do dyskusji , a dogmatycznie powtarzają jedynie wyuczone regułki i nawet im się nie chce przygwożdzic swoich interlokutorów gdy ci sami im się wystawiają swoimi kłamstwami lub głupotą. W takiej rzeczywistości odpowiednie służby mogą z dziecinną łatwością manipulowac pracami zespołu podsuwając im odpowiednich ,urobionych świadków czy doradców albo fabrykując "dowody". Czy oni wogóle są w stanie oddzielic prawdę od fałszu ?

Prezentacja ZP potwiedziła niestety ten smutny stan rzeczy : obraz niewyraźny, bo nikt nie pomyślał ,aby zgasic światło, komentarz i pytania permanentnie zagłuszane sygnałem syreny ,bezsensownie puszczanym w kółko, słabe nagłośnienie / zapewno zabrakło głównego dżwiękowca Sasina /, a zwłaszcza zero odniesień czy krytycznej refleksji do takich ruskich zagadek na publikowanych zdjęciach ,jak brak na ziemi śladów po upadaniu, koziołkowaniu i sunięciu masywnych części samolotu, wyrażne cięcia blachy na wielu częściach , skrzydło przecięte na 2 części ,ale złożone przypadkiem przecież i leżące w pełnej zgodzie , złożenie kilku dużych części na przyciętych pniokach lub równo urżniętych belkach czy palikach, kokpit ściśnięty w kupkę złomu ,ale z cudownie zachowanym okienkiem i kołami podwozia - coby go ZP mógł łatwo rozpoznać, no i te 12 ciał, które już wiedzą gdzie leżały. A gdzie pozostałe 84 ciała - pytam ? Czy były zdezintegrowane i przykryte złomem - niewidoczne na żadnym zdjęciu ? Nikt nawet nie zadał takiego pytania... "

Całość tutaj

http://freeyourmind.salon24.pl/389219,rozmowa-protasiuk-plusnin

i tutaj http://freeyourmind.salon24.pl/390309,1

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#225556

Piszesz: "Skoro jednak jak utrzymuje AM samolot uległ tak znacznej dezintegracji z powodu wewnętrznego wybuchu, to jakim cudem ciśnienie tego wybuchu nie wyrzuciło okienek na zewnątrz? Przecież to najsłabsze elementy w kadłubie"
Dlaczego tak uważasz? Okienka w samolotach zbudowane są z wielowarstwowego, elastycznego tworzywa i projektowane aby wytrzymać bardzo duże naprężenia. Wystarczy porównać sobie jakie różnice ciśnień na nie działają podczas lotu na dużej wysokości. Na aluminiowym, cylindrycznym kadłubie rozkładają się one równomiernie, naprężenia skupiają się na elementach nieciągłych kadłuba i te muszą być bardziej wytrzymałe i elastyczne. To prosta fizyka na poziomie liceum (przynajmniej dawniej, choć nie bardzo dawno).

Aha - dlaczego niszczono okna? Nie wiem, przecież po analizie odkształceń powierzchni okien można wykluczyć eksplozję na pokładzie samolotu. Można jednak także ją potwierdzić oraz ustalić na podstawie badań składu chemicznego wewnętrznych powierzchni rodzaj materiału wybuchowego.

Ponownie cytat: "Może i kable również niszczyli ,ale skąd AM wziął sobie te połączenia - czy ktoś widział jakiekolwiek zdjęcie, które by to potwierdzało"
Tak, na filmie Anity Gargas, po którym z anteny TVP spadła "Misja Specjalna" jest kilkunastosekundowa scena, na której cięte są przewody elektryczne i sygnałowe wraku.

pozdr...
/benjamin

Vote up!
0
Vote down!
0
#225569

To nie ja piszę,ja tylko cytuję.Są pytania,na które  nie daje Zespół Parlamentarny odpowiedzi.Nic na to nie poradzę,że czytam od początku FYM-a.tam sporo jest pytań i odpowiedzi.Pozdrawiam.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#225579

.
Sorry za 2x, ale coś się Niepoprawni ostatnio często zawieszają :(

pozdr...
/benjamin

Vote up!
0
Vote down!
0
#225573

Oj skowronku.nie byłoby tylu niewiadomych,gdyby powołano Komisję Międzynarodową,oddano nam czarne skrzynki,dopuszczono Polaków do zbadanie miejsca wypadku.Jak do tej pory wszyscy co chcieli badać wrak,zginęli w dziwnych okolicznościach.Pierwsza ofiara śp.pan Wróbel.Nasi lekarze też byli gotowi jechać na miejsce zbrodni,ale nikt ich tam  nie chciał.Taka mała dygresja

 Zmarła Whitney.Jej córka trafiła do szpitala.Lekarze nie wiedzą co jest przyczyną jej złego stanu zdrowia,ale jeżeli w grę wchodzą jakieś środki odurzające,to wyniki badań toksykologicznych będą za parę tygodni.

Sowieci w ciągu paru godzin zrobili 96 osobom sekcję i nawet wiedzieli,że śp.Prezydent miał we krwi alkohol,jednak nie udało się tego  przeforsować,to pijakiem został śp.pan Błasik,ale i ta wersja została obalona.Może znasz jeszcze inne szczegóły?Czekam na twoje relacje.Trzeba było dopuścić Polaków do badania miejsca zbrodni,może dziś byśmy wszystko wiedzieli?.Nie zwróciłeś uwagi,że często pada stwierdzeni,prawdopodobnie,świadczy to o .....Ci ludzie pracują na okrojonych dowodach,a i tak się ich BOICIE. Nie wiesz dlaczego nie dopuszczono Polaków do badania tej zbrodni?Będę pisała zbrodni,dopóki mi nikt nie wytłumaczy,dlaczego zginął szef polskich archeologów.i operator śp.Knyż.Co On sfilmował?A dlaczego nie chcecie oddać telefonów komórkowych ofiar tego mordu? Dlaczego utrudniacie sekcje zwłok ofiar ?O co tu chodzi?Czego się boicie?Wszak sam nie wierzysz,że to był zamach.A co z czarnymi skrzynkami?Jak to wytłumaczysz,że nagranie z czarnych skrzynek jest dłuższe niż wskazuje długość taśmy?Mogłabym zadać ci jeszcze wiele pytań,ale nie chce mi się z tobą polemizować,bo z góry wiem,że na żadne z moich pytań nie uzyskam od ciebie logicznej odpowiedzi.Będziesz pisał banały,które dla mnie ,jako inteligentnego człowieka nie posuną mojej wiedzy nawet o milimetr.

Jeżeli nie rozumiesz moich pytań,to potraktuj je jako retoryczne.Wy macie jedną wspólną cechę -nie umiecie czytać tekstu ze zrozumieniem,to wasza cecha narodowa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225574

Ano macie.Każda  teza ,która jest niezgodna z chórem,jest atakowana.Odpowiedziałem Benjaminowi a reszcie radzę poczytać linki,które podałem oraz książkę FYM-a. "nie chce mi się z tobą polemizować..." .I vice versa.

 

 

 

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#225585

Pomyliłeś adres? W y (chór wujów karmionych perłami:):):)) jesteście tu w mniejszości. Cóż w tym dziwnego??? :):):)
-----------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#225602

"Zgadzam się niestety z MarekTomaszem - posłowie PiS to w większej części leniwa amatorszczyzna i takich też ludzi dobierają sobie na współpracowników. W merdiach są miękcy i pozwalają sobą manipulować , są zwykle nieprzygotowani do dyskusji , a dogmatycznie powtarzają jedynie wyuczone regułki i nawet im się nie chce przygwożdzic swoich interlokutorów gdy ci sami im się wystawiają swoimi kłamstwami lub głupotą. W takiej rzeczywistości odpowiednie służby mogą z dziecinną łatwością manipulować pracami zespołu podsuwając im odpowiednich ,urobionych świadków czy doradców albo fabrykując "dowody". Czy oni wogóle są w stanie oddzielić prawdę od fałszu ?"
Ten typek twierdzi, że jest członkiem PiS!!!! Jeśli to już jakiś ptaszek, to taki, który ma czarne piórka, ale jeszcze pewniejsze jest, że raczej czarne futerko, ryje pod ziemią, a czasem wywala kopce na trawnikach:):):):)
Ostatnio złapany za jaja na kłamstwie, jęczał, że "nie wie, co powiedzieć". Jakoś nie przeszkadza mu to nadal kłapać dziobem, czy paszczą...
Macie dowód, Koleżanki i Koledzy, że pobłażliwość wobec desantowców i agenciaków tylko ich rozbestwia.
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#225578

 Mam dla ciebie nieśmiałą sugestię; proponuję ci zmianę nicku. Śpiewasz, "ptaszku" na bardzo fałszywą nutę, a wszyscy  wiemy, jak piękny i czysty jest głos skowronka. Albo ty może nie nasz, nie polski "skowronek"....??????, a .... "ruski gołąbek" PO-koju....?????

Vote up!
0
Vote down!
0
#225580

Bomba termobaryczna była umieszczona w podwoziu samolotu, pomiędzy skrzydłowymi zbiornikami paliwa. Ta bomba powoduje implozję, później w powietrzu nastąpiła eksplozja zassanego paliwa. Świadkowie podali dwie eksplozję pierwsza słabsza, druga potężna!. Należy cię Skowronku odesłać do początków. Zobacz film Wiśniewskiego. Co powiesz na zarejestrowaną w kamerze godzinę?. Jest 8.28!. Jak to się ma do podanej wersji oficjalnej, późniejszej o kwadrans?. Po co im ten czas?. Wróć teraz do filmu Koli. Odsłuchaj go z poprawioną w Audacity ścieżką dźwiękową. Jeśli potem napiszesz jeszcze raz podobne bzdury, to Bóg z tobą człowieku!. Nie dają ci spokoju całe okienka we wraku?. Tak się składa, że to w samolocie i batyskafie, najmocniejszy element konstrukcji!.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225666

Kiedy klikam na ostatni podany przez Ciebie link  (do zespołu sejmowego) za każdym razem pokazuje sie plansza z napisem "Nie znaleziono serwera".

Strasznie to komuś przeszkadza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225565

smolenskzespol.sejm.gov.pl/index.php
A jak nie zadziała to tu:
smolenskzespol.sejm.gov.pl

i poszukać odnośnika do wizualizacji.

Remek.
"Pieniądz jest nerwem wojny"

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#225582

Dzięki - linki już działają, choć jeszcze przed godziną (od kilku dni) było inaczej. Okaże się, na jak długo...

Okresowy brak dostępu do stron Zespołu nie jest przypadkiem i komuś należy się za to łomot, nam wszystkim zaś - wyjaśnienie i przeprosiny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225588

mnie sie otwiera bez problemów http://www.eostroleka.pl/zespol-macierewicza-symulacja-miejsca-katastrofy-smolenskiej-video,art28267.html Jednak trzeba całej prezentacji wysłuchać dokladnie i zwracać uwagę na zdjęcia. Uważam, że to bardzo dobra robota. Sposób działania Rosjan można wytłumaczyć jedynie chęcią zacierania śladadów "nie zwykłej katastrofy", jako celowego działania. W pierwsze kolejności oczekiwałabym wytłumaczenia jakim cudem "czarna skrzynka" zanalazła się tam, gdzie ją pokazano. Albo poleciała po wybuchu w samolocie w powietrzu, albo to nie jest czarna skrzynka z tego samolotu. Czy dlatego inż. Wróbla "musiał zamordować jego psychicznie chory syn", bo był znakomitym znawcą samolotów TU 154 (obu 101 i 102). Stan zniszczenia kokpitu i kabiny pasażerskiej, gdzie nie ma śladów "przeciągania po gliniastym gruncie" oraz przerażająco puste, "wydmuchane" wnętrze kabiny pasażerskiej robią niesamowite wrażenie i wymagają wytłumaczenia, jakie okoliczności doprowadziły do takiego stanu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#225613

To nie jest ta prezentacja, tylko to jest video z konferencji. Tutaj my nie możemy manipulować obrazem, poruszać się w nim, powiekszac itd., jesteśmy bierni. Na prezentacji udostepnionej od dzisiaj na stronie Zespołu jest inaczej, możesz sama decydować, z której strony chcesz element obejrzeć itd.

Różnicę widać po tym, że nieaktywna jest sylwetka człowieczka - tymczasem ona pełni funkcję przycisku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225619

"W pierwsze kolejności oczekiwałabym wytłumaczenia jakim cudem "czarna skrzynka" zanalazła się tam, gdzie ją pokazano. Albo poleciała po wybuchu w samolocie w powietrzu, albo to nie jest czarna skrzynka z tego samolotu."

Podzielam Pani zdanie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#225637

Dziekuję za linki. Otworzył się pierwszy, ładowało się strasznie długo, a na koniec okazało się, ze mam zainstalować wtyczkę Unity Web Player czy jakos tak. Kiedy zainstalowałam i zrestartowałam - okazało się, ze wtyczka "się popsuła" - jak napisano. Fatum jakieś?

Vote up!
0
Vote down!
0
#225621

U mnie pomogło odnalezienie w katalogu "pobrane" owej (pobranej chwilę wcześniej) wtyczki (UnityWebPlayer) i jej uruchomienie. Po resecie (sam reset wcześniej nie pomagał, wbrew opisowi procedury) moja przeglądarka nabrała wreszcie ochoty do oprowadzenia mnie po smoleńskim pobojowisku. Proszę spróbować.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225625

Ona była uruchomiona, sprawdzałam w Narzedziach. Zresztą komunikat był, ze zepsuta czy coś w tym rodzaju. Spróbuję jeszcze raz jutro, dzisiaj juz późno, a prezentacja bardzo długo (jak na mnie) sie ładuje.

Dobranoc :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#225626

U mnie też tak jest: raz łączność jest, innym razem - jak w tych w dniach - jej nie ma. Już w piątek, po raz kolejny, wywiązała się na salonie24 dyskusja na ten temat, oto mój głos:

"Proszę (...) wytłumaczyć powody, dla których Zespół od dawna nie reaguje na okresowy brak dostępu do jego stron na serwerze sejmowym. Dzieje się to od dawna, czego pierwszym z brzegu dowodem LINK do wymiany zdań pomiedzy rebelyantami sprzed roku, podobnej do wczorajszej na salonie24. Uważałbym to za objaw lekceważenia opinii publicznej, jeśli nie sabotowania własnych prac.

Ale może (...) Zespół owszem interweniował w tej sprawie? Przecież to skandal, że coś takiego wciąż się powtarza - u mnie np. strony Zespołu nadal są niedostępne. Chciałbym wiedzieć, który z urzędników Sejmu za to imiennie odpowiada i co ma do powiedzenia na swoją obronę. Tego się jednak bez nacisku ze strony opinii publicznej nigdy nie dowiemy.

Dla uniknięcia zablokowania kanałów informacji Zespołu, za niezbędne uważam dublowanie jego publikacji - m.in. szykowanego na poniedziałek udostępnienia internautom wirtualnej wizyty na smoleńskim pobojowisku - na serwerach o dużej przepustowości ulokowanych za granicą."

Bez szybkiej i rzetelnej informacji i drożnych kanałów jej rozpowszechniania nie zwyciężymy w wojnie propagandowej, którą nam wydano - czego przejawem jest brak przebicia się do świadomości społecznej piątkowego przekazu Zespołu Smoleńskiego, jakże ważnego

Zachęcam wszystkich, by starali się to zmienić.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#225584

skowronka sie hrrr... a z reszta, zapytajcie pierwszego lepszego kota, co sie robi ze skowronkiem... chrromoli sie go.

Vote up!
0
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#225591

Lepiej stawaj ością kretom!:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#225592

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#225614

...encyklopedii samolotów, żeby się dowiedzieć, że okna są najbardziej odpornymi elementami kadłuba, dotyczy to także elementów mocujących je w ścianach kadłuba. Taki jest m.in. międzynarodowy wymóg bezpieczeństwa. Twierdzenie czegoś innego nie za dobrze świadczy o fachowości twierdzącego.
A FreeYourMind, trzymając się uporczywie teorii "podrzucenia lewego tupolewa", szkodzi dochodzeniu do prawdy w sprawie katastrofy smoleńskiej. Przypomnę, że początkowo jego atrakcyjne teksty zawierały racjonalne koncepcje. Potem od tego odszedł, nie wiadomo czemu (oto jest pytanie!).

Vote up!
0
Vote down!
0

Muldi

#225615

Zawarł Pan w swej notce cztery tezy, mające dezawuować FYMa:

1. teza, że odporność na zniszczenie okien jest wyższa od jakiegokolwiek innego elementu kadłuba, a twierdzenie czegoś innego świadczy o niefachowości,

2. "FreeYourMind, trzymając się uporczywie teorii "podrzucenia lewego tupolewa", szkodzi dochodzeniu do prawdy w sprawie katastrofy smoleńskiej"

3. teza, że tylko "początkowo jego atrakcyjne teksty zawierały racjonalne koncepcje. Potem od tego odszedł"

4. teza o używaniu przez blogera FYMa nieracjonalnych argumentów z powodów podejrzanych cyt. "nie wiadomo czemu (oto jest pytanie!)".

Szczególnie obraźliwa dla Polaka jest teza 2, która w sposób oczywisty jest fałszywa, bo w logice "z fałszu może wynikać prawda", czyli prawidłowe logicznie analizy FYMa mogą prawdę "w sprawie katastrofy smoleńskiej" ujawnić lub wyeliminować tezy fałszywe (co zawsze ułatwia poznanie prawdy).

Ponieważ FYM już rozpoczął publikację swej książki, więc Muldi łatwo będzie mógł udowodnić swe tezy. Dopóki tego nie zrobi, musi być traktowany jak oszczerca, manipulator polityczny, czyli PROWOKATOR.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225629

Bardzo dziękuję za ten ważny wpis.

Polacy winni wiedzieć jak najwięcej o wynikach badań Tragedii Smoleńskiej.

Wszystkich wynikach osiąganych w zgodzie z faktami i przy stosowaniu logicznie uzasadnionego toku dowodzenia swych tez.

Jakości badań nie mogą wyznaczać "poprawności grupowe" i prawo do "najmojszych" prawd. Bez względu na to kto dowiedzie jakiś tez, należy to uznać.

Z przykrością obserwuję jednak systematyczne obniżanie rangi Pańskiego wpisu (a pośrednio również znaczenia badań ZP Pana Macierewicza) przez krewkich, a niechętnym dyskusjom merytorycznym, mało kulturalnych blogerów, których jednym z celów jest skłócić Polaków i ośmieszać "społeczne" śledztwa prowadzone przez zespoły inne, niż prokuratury obu krajów.

Mam nadzieję, że nie wszyscy blogerzy działają celowo, a po prostu tylko nie uświadamiają sobie skutków swych działań. Ale to nie jest oczywiście usprawiedliwianie takich postaw.

Proszę więc Pana, o wyproszenie u swych gości zachowań godnych Polaków (w tym korektę zbyt krewkich wpisów) lub uporządkowanie tej dyskusji metodami administracyjnymi. Nie godzi się bowiem, pod pozorem uszanowania prawa do wypowiedzi, pozostawiać takich wpisów pod tak ważnymi ("kluczowymi" dla Polaków) treściami.

Raz jeszcze pozdrawiam - wikwoj

Vote up!
0
Vote down!
0
#225636

Dziękuję.O to mi chodziło,o pokazanie trudu wszystkich zaangażowanych w obywatelskie śledztwo Polaków.Trzeba dużo złej woli,aby  interpretować to tak,jak moi adwersarze.Pozdrawiam.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#225681

widze, ze znow  dopadly Cie kanalie pod przywodctwem Dixiego-dickheada...To co uni wyczyniaja z Toba jest wprost obrzydliwe. Uni Cie  predzej czy pozniej calkowicie   zaszczuja.Ta kanalia Dixi-dickhead....juz zsyla Cie pod ziemie, robiac z Ciebie kreta od wrogiej antypisowskiej roboty, tylko dlatego, ze smiesz zadac pare pytan w imieniu FYMa. Skowronku....czy czasami nie zauwazasz, ze  ten caly portal Niepoprawnych przechodzi obecnie jakas dziwna metamorfoze...? Czyzby rozbiorowe surmy zaczely coraz glosniej grac....a moze to orkiestra kanali pod wodza Dixiego-dickheada gra   coraz glosniej na naszej nieszczesnej tonacej  Otake....

Vote up!
0
Vote down!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#225662

Dziękuję.Chciałem przeprosić Gospodarza bloga za to,że moim wpisem,prezentujacym polemiczny punkt widzenia sprawy(bez ubocznych intencjii) ściągnąłem mu w jego progi Sforę.Jej "rozprowadzający " jeszcze dwa dni temu pisał http://niepoprawni.pl/blog/457/dlaczego-pis-stoi-w-miejscu-nawet-sie-cofa#comment-261013 "Uważam, że na Niepoprawnych powinny być reprezentowane wszystkie możliwe poglądy polityczne i filozoficzne.".Teraz  swoim "stylem" jak zawsze tam,gdzie pojawi się mój komentarz,bluzga insynuacjami.Ten typ tak ma  a i jego akolitki również.Od czasu "wpisowego" do Sfory tutaj http://niepoprawni.pl/blog/5624/zyczenia-na-nowy-rok-2012 dobrze wiedzą,gdzie dają konfitury,a kogo należy opluć.Chciałem pokazać alternatywę,inne spojrzenie na sposób wyjaśniania tragedii smoleńskiej ,ale okazuje się,że pokazanie  pracy  zespołu FYM-a to"agentura","kret","idiota" i inne,nie mniej sypatyczne(i symptomatyczne) określenia.Mnogość "bogoojczyźnianych 'wpisów a jednocześnie zapiekła nienawiść do każdego,kto spoza chóru zabierze głos.Im to dedykuję :

Juliusz Słowacki: "Szli krzycząc:Polska!Polska!"

Szli krzycząc: "Polska! Polska!"- wtem jednego razu

Chcąc krzyczeć zapomnieli na ustach wyrazu;

Pewni jednak, że Pan Bóg do synów się przyzna,

Szli dalej krzycząc: "Boże! ojczyzna! ojczyzna!"

Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,

Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?" (...)

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#225680

 Dziwnie zgodna para z lasu? Czy moze za wsi? Zawsze chodza parami, popierajac sie nawzajem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225699

Zakładasz "Solodarność Scrubu Australijskiego" czy tropisz mossadowców w populacji koala? "Australio, Ojczyzno moja w oparach agentury"? :):):):):):):)
Czepiasz się mnie po raz kolejny i wreszcie zdobyłeś nieco mojej uwagi. Zadowolony? Be my guest!:):):) Niestety nie potrafią zniżyć się do twojego poziomu, więc sprzedaję ci tylko prztyczka w nos.
Portal nie przechodzi metamorfozy, przeciwnie - boryka się z moskiewskim desantem. To przejściowe, zapewniam cię.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#225693

potwierdzasz zes kanalia i do tego jak ze obmierzle oslizgla. Gdzies ty sie chowal ...chcialo by sie napisac czlowieku.... ale na takie okreslenie przeca nie zaslugujesz. Jakim prawem ujawniasz moje dane osobowe....co na to Admin Niepoprawnych ? Jak dlugo jeszcze ta kanalia Dixi-dickheadowa bedzie sie panoszyc ublizajac komu  popadnie. Jezeli Admin Niepoprawnych nie zabierze w tej calej sprawie glosu, to znaczy, ze tak jak juz powiedzialem....zachodza  tu na tym dosc milym i ciekawym portalu....jakies przedziwne metamorfozy....sic !

Vote up!
0
Vote down!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#225731

Wystarczy klinąć na niebieskie literki "myśliwy" pod komentarzem..
Jak widać niektórzy umieją pisać, a nie umieją czytać. Może inni trochę jednak sylabizują, dlatego "leśni ludzie" chodzą na patrole w parach, jak kiedyś milicjanci? :):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#225749

"Informacje dodatkowe

Jak dowiedziałeś się o niepoprawni.pl?
Z blogów
O sobie

Od 26 lat mieszkam w Adelaide Australia. (...)"

QED.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225772

 sam sie kanalio poniekad przyznales, ze Niepoprawni borykaja sie przejsciowo z kacapskim desantem... Czyzby twoja gadajaca glowa w ferforze plucia i miotania obelg na prawo i lewo..... pisnela jakies slowa prawdy..??

Vote up!
0
Vote down!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#225737

Dane o sobie sam byłeś łaskaw podać:
http://www.niepoprawni.pl/users/mysliwy
Resztę właśnie w tej chwili ujawniasz zgodnie z zasadą "uderz w stół":):):)
Ponownie zgłaszam ten stek plugawych wyzwisk do moderacji. Mam nadzieję, że już za chwilę będziesz musiał wyładowywać bezsilną złość gdzie indziej (tylko nie bij żony, dzieci, nie kop psa!:):):))
P.S.
Kurcze, spóźniłem się ze zgłoszeniem naruszenia regulaminu. Ktoś mnie ubiegł. Dzięki! :):):)

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#225746

wydaje się być ustawką białych kominiarek, skutkiem której cały marsz zyskuje ogólny negatywny obraz i negatywną opinię obserwatorów.

Wierzę, że organizatorzy marszu są przytomni i nie dopuszczą do przerobienia go na pospolitą rąbankę. Przynajmniej w temacie Katastrofy Smoleńskiej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225730

NIGDY nie widziałam tutaj tak RESETOWANEGO ARTYKUŁU. Komu na tym tak bardzo zależy????? Jaki ma w tym cel ???  Czyżby tytuł i temat był tak ciężkostrawny i nie do przełknięcia?????

Pozdrawiam polskich Patriotów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225747

.... a także wywołaniu zamieszania, puszczeniu zasłony dymnej i gazów (tym razem - smrodów).Komu? A kto uprawia od dziesięcioleci (a nawet dłużej) dezinformację i dezintegrację???? Jak? Zawsze tak samo wpuszczając "fałszywki", podszywając się pod patriotów, prowokując kłótnie, szukając naiwnych...
Widać powyżej kto i jak działa na Niepoprawnych.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#225754

Strasznie prymitywne te "krety". Widocznie Służby nie doceniają wystarczająco Niepoprawnych:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#225757

Z pozdrowieniami od Pixie

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#225762

Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

Ludzie nic nie rozumiejący, ale mający prawo głosu, są w każdym społeczeństwie wielką armią.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

 

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#225759

Skowronek, Mysliwy & Co.

i po co tak dokazywac?

Prosze zapoznac sie z historia tego Portalu,
poczytac wpisy uzytkownikow,ktorzy piszu tu od..."zawsze",
slowem prosze zapoznac sie z geneza i wowczas...
albo pojsc "na lowy" gdzies indziej,
albo przeprosic kilku adwersarzy.

W przeciwnym razie sami Panowie sie okreslacie...

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#225765

Wystarczy spojrzeć na początek tej"zadymy"-jak ją Pan nazwał- i widać jak na dłoni,że wywołali ją "dyżurny"&Co.Mój wpis  był próbą polemiki i wskazaniem źródeł.Nie do mnie ten adres.Dokazują dzieci-od zawsze.Paluszkiem proszę pogrozić "myszce"  i przyjaciółkom.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#225767

Pisalem o tym,
ze albo jest sie w "tym towarzystwie"
albo poza nim.

Chyba nalezaloby sie zdecydowac.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#225771

 można glanować.

Vote up!
0
Vote down!
0
#225789

I o to "towarzystwu" chodziło.Zadanie wykonane.Częściowo.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#225795

Witam,
Szanowny Panie, dziękuję za notkę.
Przykro mi, że pod nią pojawiły się pewne osobniki i naniosły gnoju. Z drugiej strony jednak dostarczyły kolejnych dowodów na swoją, marną robotę. Nie wiem kogo tu wysyłają, bo to raczej poziom komendy powiatowej.
A w dodatku nie potrafią już powiedzieć wprost po polsku co myślą o inerlokutorze, tylko podpierają się zwrotami z rynsztoka płynącego po angielsku.

Pozdrawiam

P.S. A jakby jakiś hunter chciał powalczyć, to niech najpierw broń nabędzie, a nie strzela z korkowca.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#225849

desant jakis przedszkolakow :-)))))))

Jeszcze to to nie doroslo,
ba,
nawet mentalnie jeszcze sie nie wyklulo,
a juz intelektualne zbuki...

No coz trzeba odczekac...,
przy praniu samo sie sfilcuje :-)))

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#226076