„Mamy też wstyd na całą Polskę z dziećmi recytującymi wierszyki na cześć pana prezesa...”

Obrazek użytkownika berecik
Kraj

We wtorek wieczorem zadzwonił do mnie stary przyjaciel, z którym przeszliśmy razem niemały szmat drogi, podstawówkę, ogólniak w tej samej klasie a studia w tym samym Krakowie on na dzisiejszej Akademii Rolniczej a ja na UJ., Od kiedy jako emeryci mamy więcej czasu częściej się spotykamy by przy kawie poopowiadać o starych dobrych czasach a głownie o polityce.
Zaproponował mi to, co miałem zaproponować jemu też ja. Wyjazd do Nowego Sącza na spotkanie z Przewodniczącym PIS Jarosławem Kaczyńskim w Domu Kolejarza. Ile razy Kaczyński jest w Nowym Sączu zawsze tam jesteśmy i my.
Przymierzałem się dzisiaj rano do napisania na swoim blogu mojej relacji i podzielić się z wrażeniami ze spotkania na moim blogu. Miałem zamiar tekst ukwiecić zdjęciami a najlepiej filmem a tej imprezy, więc rozpocząłem szukanie ciekawych materiałów w Internecie.
Wchodzę na S24 i czytam:
http://martinoff.salon24.pl/367110,ziobro-vs-kaczynski-pierwsze-starcie-w-nowym-saczu.
Moje zamiary odkładam na później a teraz jestem zmuszony zająć się polemiką tego komentarza
Szanowny autorze Nawy Sącz z pewnością nie jest metrolopolią, lecz nazwanie go zadupiem jest obraźliwe dla jego mieszkańców a równie nieupoważnione z wielu względów a zwłaszcza, jeżeli chodzi o poziom wykształcenia, pracowitości i zaradności mieszkańców Nowego Sącza i całej Sądecczyzny.
Jeżeli Sądeczyzna według Ciebie jest zadupiem, to, czym będą inne zbliżone ośrodki centralnej Polski.Nie będę ich jednak wymieniał, bo w przeciwieństwie do autora nie mam zamiaru obrażać tamtych społeczności.
Nie mogę jednak nie zauważyć, że nazwanieNowego Sącza zadupiem a co za tym idzie Sądeczan zadupianinami było bardzo przydatne dla mającej wynikać z tekstu puenty.
Proszę bardzo na spotkanie z prezesem PIS przybyło 20 krotnie więcej mieszkańców Sądecczyzny, ale są starzy i do tego z zadupia.
Ziobro słuchała i oglądała na rynku nie licząc zgromadzonych pracowników mediów około 50 osobowa grupka młodych i nie z zadupia.
Czy aby napewno?
„Mamy też wstyd na całą Polskę z dziećmi recytującymi wierszyki na cześć pana prezesa...”
Podobnie jak autor tego paszkwilu miałem okazję i wielka przyjemność wziąć udział w spotkaniu w Domu Kolejarza a pojechałem tam z Limanowej w cale nie nudów, lecz w celu oddania wyrazów poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego i PIS, jako partii wyrażającej moje polityczne aspiracje.
Szanowny autorze Ty się wstydzisz za dzieci recytujące wierszyki na cześć J. Kaczyńskiego a ją się wstydzę za ten tekst, który w związku dokonaniem manipulacji przekazu tych dwu wizyt sięga do obrażania Sądeczan.

Brak głosów

Komentarze

Tak, Ziobro był z ludźmi, którzy akurat mieścili się w krótkim kadrze, sprzedajnych mediów, akurat tych, które "przypadkowo" za nim jeżdżą??? I te kilka osób z kadru, jak powiedział Ziobra, zapewnia go, że warto rozpieprzyć PIS i prawicę, by przez przypadek nie zdobyli władzy w następnym rozdaniu, które zbliża się wielkimi krokami??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#202907

berecik
Narazie znalazłem tyle a wczorajszego dnia na Sądeczzyźnie,pozwalam sobie dodaćjako uzupełnienie komentarza "balsam":
http://www.youtube.com/watch?v=TsJ1wzNzsPU&feature=player_embedded#!

Vote up!
0
Vote down!
0

berecik

#202908

Miło wiedzieć że kolega mieszka w tym pięknym mieście. Mam tam rodzinę ale dość dawno już tam nie byłem choć mnie zawsze zapraszają. Na Sądecczyźnie mieszkają sympatyczni ludzie więc nic dziwnego że dzieci prezesa wierszykiem witały.

Vote up!
0
Vote down!
0
#202915

W Nowym Sączu jest największe w Polsce "zagęszczenie" milionerów. Nazwać to miasto zadupiem może tylko jakiś szybko-edukowany, czasowo w wielkim mieście.

Vote up!
0
Vote down!
0
#202918

Aleksander Szumanski
Tu trzeba rozróżnić kilka aspektów. W dobie upadku sztuk wszelkich, dzieci wygłaszające utwory poświęcone i dedykowane p. Jarosławowi Kaczyńskiemu to skarb.
Skąd pochodzą ci którzy Nowy Sącz nazywają zadupiem? Zapewne z Zadupia, jest taka wieś w Polsce. Każde dziecko ma w "głębokim poważaniu" Ziobrę,łącznie ze mną chociaż już od 80 lat dzieckiem nie jestem.
Pozdrówka
Alek Szumański ze Lwowa

Vote up!
0
Vote down!
0

Aleksander Szumanski

#202933

Prosimy!

Wodzowie na emeryturę!
Starym ciężko pod górę.
a i młodym trzeba miejsce zostawić.
Był czas, że można było się bawić,
ale też trzeba było umieć.

Łagodnie przeciw komunie
nic się nie osiągnie!
Do fotela ciągnie,
ale dobrze jest i na honorowym.

Nowe trudniej do głowy
na starość przychodzi.
Niech się teraz wykażą młodzi,
bo i tak są już przerośnięci.

Podziękujemy za chęci
i szacunek oddamy.
Chętnie rad posłuchamy
i nie zapomnimy,
ale teraz już bardzo prosimy:
Wodzowie na emeryturę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#202930

berecik
Czytałem wiele Pańskich wierszy, ale tego za nic w świecie nie sugerowałbym dzieciom do recytowania nie tyle ze wzgłedu na zawartą w nim treść lecz jego formę.
Zaskoczył mnie Pan i to bardzo. Poglądami możemy się różnić ale forma Panie Marku, forma. Gdzie się ona podziała?

Vote up!
0
Vote down!
0

berecik

#202949

Nie przepadam za wystawianiem dzieci z wierszykami (nawet na cześć biskupa), ale z dwojga złego wolę ten "folklor" niż "Turnuej piłkarski Orlika o puchar premiera Donalda Tuska". To dopiero obciach!

A autorowi z Salonu 24 najwyraźniej cos się pokiełbasiło we łbie. Bez względu na to czy się jest po stronie Kaczyńskiego czy Ziobry, naszym przeciwnikiem nie jest ten drugi, ale ci, co są zupełnie po drugiej stronie barykady: PO, palikociarnia, SLD itp.

Vote up!
0
Vote down!
0
#202936

Zupełnie nie rozumiem dyskredytowania zwolenników Ziobry, czy Kaczyńskiego. Każdy ma swoje własne oczekiwania i zdanie, które dobrze byłoby uszanować. Trochę więcej dystansu nikomu nie zaszkodzi a na prawicy jest miejsce dla innych ugrupowań partyjnych. Może się okazać, że co dwie siły to nie jedna w drodze do pokonania PO i całej lewizny. Ile mamy partii po drugiej stronie barykady w stosunku do prawej strony? Proszę się zastanowić nawet w kontekście zagospodarowania tych 51%, którzy nie poszli głosować.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#203012

Pozdrawiam mieszkańców Sądecczyzny , którzy poparli PIS i prezesa JK.
Gaga z Mazowsza

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#202938

Pozdrawiam Pana i mieszkańców Nowego Sącza.Jako ,że sama mieszkam na tzw."zadupiu"i jestem z tego dumna,to mam wrażenie ,że tam też dumni i mądrzy ludzie ,żyją.Dzieciaki widziałam,były piękne i wzruszające.Jeżeli ktoś sie wstydzi naszych POLSKICH dzieciaków recytujących wierszyki na cześć POLAKA,to wart jest nie wstydu a pogardy.

PS.Serdeczności.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ania

#202959

Mam rodzinę w okolicach  Nowego Sącza .Co roku na wakacje tam wyjeżdżam.Wspaniała okolica,czyste powietrze ,cudowni,prawdziwi ludzie,żadne zadupie! To nie to, co zadymiona,zatruta Warszawka. Wszystkich zapraszam do Nowego  Sącza! Nie pożałujecie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#202965

Berecik!
Ty z Zadupia i ja z Zadupia. My Zadupianie łączmy się!!!
:-)))))))))))))))))))))
Na pohybel zdrajcom i zaprzańcom Młodym Zdolnym Z Wielkich Miast! ;-)))

Vote up!
0
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#203101

kliknąłem i mam katz... (*po polsku to by było Polikota?) Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#203123