Janina Jankowska na S24 razem z Grzegorzem Wszołkiem atakuje PiS

Obrazek użytkownika berecik
Kraj

Szanowni czytelnicy mojego bloga wiele uwagi poświęcam ostatnimi czasy na próbach ukazania jak wielkie manipulacje i jak olbrzymią skalę prowadzą w naszym kraju nazwane przez reżysera Wajdę „ sprzyjające nam media”.
I oto dziś na S24 pod tekstem blogera Grzegorz Wszołek - gw1990 /według mnie anytpisowskim paszkwilem, ale być może się mylę/
http://wszolek.salon24.pl/370603,przykro-patrzec-na-pis
głos zabiera sama Janina Jankowska. Czytam i przecieram oczy ze zdumienia. Takie rzeczy pisze mój symbol walki o wolność mediów. Z wielkim wysiłkiem woli nie wklejam tu całego życiorysu tej znanej powszechnie osoby zamieszczonego w wikipedii, by nie wydłużać nad miarę tego tekstu poprzestając jedynie na umieszczeniu linku do tej strony. Szczerze polecam jednak, zwłaszcza po przeczytaniu, co ma do powiedzenia na temat PiS całego bądź, co bądź bogatego życiorysu Pani Janiny.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Janina_Jankowska
No właśnie, co ma do powiedzenia na temat PiS?:

• Sam Pan widzi...
Byłam często atakowana za zwracanie uwagi na język i nieadekwatne reakcje PiS na wydarzenia, zachowania rządu, wypowiedzi polityków PO itp. Krytykowałam, nie żeby dołożyć Kaczyńskiemu, jak tu ślepi zwolennicy PiS-u komentują, ale żeby otrzeźwić prawicę, bo w istocie jestem po tej stronie. Każdego dnia tracę zaufanie do zdolności politycznych kierownictwa tej partii. Politycy prawicy nie muszą robić specjalnie "drugiego obiegu", wystarczyłoby, by zajęli się ważnymi, PROBLEMAMI, wrzucali dziennikarzom mocne merytorycznie argumenty a nie podawali na tacy propagandowe badziewie w rodzaju Indian Hofmana, pomysłów na karę śmierci, grożeniem Sikorskiemu Trybunałem Stanu, i jeszcze szukanie "kreta" we własnych szeregach - tematy, które stają się przedmiotem kpin. W ten sposób nie mogą się przebić do debaty publicznej ważne pytania. Jak ma wyglądać Unia fiskalna? Co konkretnie oznaczają "dodatkowe zobowiązania" Polski, o których mówiła Angela Merkel ? Finansowe? Jeśli tak, to kosztem czego? Jak daleko sięgać ma kontrola budżetów narodowych ? Kto o tm ma decydować? Jaka rola komisji i parlamentu UE ? Gdzie jest demokracja i instytucje unijne, skoro dwa kraje dyktują warunki? PiS nie stawia pytań, tylko oskarża, a w ten sposób zamyka debatę albo zamienia ja w wojnę. W dodatku przy okazji wojnę z "Ziobrystami". Małe, krótkowzroczne metody prowadzenia polityki w czasach wymagających szczególnej odpowiedzialności za kraj. Tak, rzeczywiście , przykro na to wszystko patrzeć.

JANINA JANKOWSKA

Jeżeli taka osoba jak Pani Jankowska nie potrafi lub nie chce dostrzec oczywistej rzeczy, że cokolwiek nie powie, nie zrobi PiS i Jarosław Kaczyński to w mediach zawsze pokazane zostanie w krzywych ich zwierciadłach tak by zostało to obrócone przeciw PiS, to mnie pozostaje jedynie zapytać gdzie my żyjemy. Czy to, co się dzieje wokół nas jest realnym bytem, czy jest to jednak matriks.

Brak głosów

Komentarze

Pani Jankowska raczy nie dostrzegać, że na Kaczyńskiego i PiS jest po prostu prowadzona nagonka. Że nieprawdą jest jakoby PiS nie przedstawiał różnorodnych rozwiązań polskich problemów (np. ustawa o podatkach) - konferencje na ten temat nie są po prostu przez mendia relacjonowane.
Co do jej wywodów, że powinno się dyskutować nad propozycjami konkretnych rozwiązań zorganizowania "niemieckiej Europy" to jej się zupełnie wszystko pomieszało. Właśnie nie możemy się dać wciagnąć w tego rodzaju dyskusje - trzeba po prostu powiedzieć, że się nie zgadzamy na dobrowolne poddanie się dyktatowi Niemiec i zrzeczenie się suwerenności. I tak Kaczyński zrobił.
oszołom z Ciemnogrodu

oszołom z Ciemnogrodu

#205874

Salon 24, zwany coraz czesciej sralonem...  nie jest miejscem, z ktorego jestesmy dumni.  Sluzy promowaniu polskiej zdrady i lewackiego dziadostwa (tam blogi maja m.in. Celinski, Palikot, Skalski i cala masa anonimowych prowokatorow rodem z Lubianki i Targowicy). 

Poza tym wszystko na to wskazuje, ze jest on kontrolowany przez tzw. sluzby.

Dla mnie niewiadoma jest tylko jedna - nie wiem jeszcze czy sa to sluzby wojskowe (b. WSI), czy cywilne (poesbeckie).

baca.

#205879

To się nazywa aktualnie obiektywizm :P.
Bo przecież trzeba też PiS krytykować, byle SŁUSZNIE.
Chyba taka jest linia...

Przepraszam za ironię, ale wszyscy ci naprawiacze PiS dali się złapać na kolejny problem zastępczy, przy okazji zresztą zawsze to miło dla salonu, jak "swoi" rozważają, co w PiS źle.

To ja proponuję... jest taka partia w Polsce, o której liderze się nie mówi, że powinien iść na emeryturę, stosunki wewnątrz też cacy.. zróbmy z PiS drugie PO.
Wtedy, myślę, będzie świetną opozycją i będzie dobrze reprezentować interesy patriotów.

No bo PO chyba nie ma wad, prawda, jeśli o tym się nie mówi?
Przecież nie podejrzewałbym PT Komentatorów o taką wybiórczość, żeby tego nie dostrzegli.

#205878

Skoro Pani Jankowska jest w Radzie Programowej TVP niezmiennie od 2006 roku( podaję za Wikipedią) to jakoś nie dziwi mnie to, co pisze owa dziennikarka na temat PIS. Natomiast jej pytania do PIS, cytuję"

Jak ma wyglądać Unia fiskalna? Co konkretnie oznaczają "dodatkowe zobowiązania" Polski, o których mówiła Angela Merkel ? Finansowe? Jeśli tak, to kosztem czego? Jak daleko sięgać ma kontrola budżetów narodowych ? Kto o tym ma decydować? Jaka rola komisji i parlamentu UE ? Gdzie jest demokracja i instytucje unijne, skoro dwa kraje dyktują warunki?"

Chyba powinny być skierowane do rządzącej koalicji a nie do opozycji.

No cóż , kto z kim przestaje , takim sie staje.

Teraz tylko przyjdzie nam martwić się o Krzysztofa Skowrońskiego jako przewodniczącego  STP, że może sie "zarazić " niechcący od koleżanki Jankowskiej i podążyć za głównym nurtem. Mam nadzieje, że nie.

 

Pozdrawiam 10.

#205882

A tego co wiem już w tej radzie jej nie ma.

Dziekuje za komentarz i serdecznie pozdrawiam.

berecik

#205886

gość z drogi

dzięki za link,bo z reguły nie czytam S 24

re\" linii i na bazie"

widać stare instrukcje nadal obowiązują,bo nowych jeszcze nie wymyślili,zreszta PO co ?

przecież UNE wiedza nawet TO,czego Kaczyński jeszcze nawet nie pomyślał

serdecznie pozdrawiam

komuś artykuł się nie podoba,no cóż prawda  w oczy kole,czyli moda na naprawianie PISu dla dobra PISu,jak widać nadal obowiązuje:)

dycha

gość z drogi

#205890

Dzieki za słowa aprobaty i wsparcia. Zbyt wiele nie mogę więc robię to ce jest możliwe, piszę to co mnie boli i uwiera.

berecik

#205910

gość z drogi

bo czas tańców  na lodzie i wiecznej miłości zaczyna powoli schodzić z areny

a ludzie zaczynają czuć chłód nadchodzącej "zimy"a jeszcze przed nami przednówek i wiosna :)

nie jesteśmy sami jest, nas naprawdę 30 procent a może i więcej 

pozdr

gość z drogi

#205932

Przebrania zmienione, charakter pozostał

Przetrwać może tylko Mangusta

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

#205892

gość z drogi

serd pozdr z dyszką :)

gość z drogi

#205899

do teraz nie miałem pojęcia i od zaraz ten stan zamierzam dalej ciągnąć.

A to co się wokół nas dzieje nie jest ani realnym bytem ani żadnym matriksem ino zwykłym odbytem. Łażą stada dupoludzi otumanionych codzienną kolonoskopią w Wiadomościach TVP, rektoskopią w TVN24 i badaniem per rectum przez samego nadredaktora. Ot dzień jak co dzień w pracowni endoskopii, III RP zwaną.

Pzdr

#205901