ALLELUJA I DO PRZODU

Obrazek użytkownika berecik
Kraj

10 lipca podczas dorocznej pielgrzymki Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę gdzie doszło do gorszącego incydentu jednego a pielgrzymów z ekipą telewizji Polsat. Piszę incydentu, mimo iż jestem przekonany, że była to prowokacja, lecz do dnia dzisiejszego nie zapadł w sprawie żaden werdykt a nie jest moim zamiarem wracać do tamtego zdarzenia, lecz do ostatnich obchodów XX rocznicy założenia tej katolickiej rozgłośni.
W jednym z ostatnich wpisów podzieliłem się moimi refleksjami o tym jak zostałem jednym z moherowych beretów. Dziś chcę zająć się ważniejszą sprawą.
Nie bez kozery nawiązałem do Jasnogórskiej prowokacji w czasie niedzielnej mszy świętej na jasnogórskich błoniach. Uderzające jest, bowiem, że tak ważna uroczystość dla milionów polskich katolików przeszła bez echa w „ przychylnych nam mediach”.
Bali się po lekcji z Częstochowy zorganizować prowokacji, bowiem, że się tak wyrażę manipulacja przekroczyła masę krytyczną i dalsze jej kontynuowanie mogłoby przynieść skutki odwrotne od zamierzonych, dlatego wybrano przemilczenie, wychodząc z założenia, jeżeli stosowanie czarnego pijaru jest problematyczne to najlepiej nie zauważyć tego zjawiska, nie nagłaśniając przynajmniej jego skali
Słuchając Radia Maryja, bardzo lubię w nim piękne i zawsze na czasie komentarze Prof. Inż. Janusz Kaweckiego „ Głos z Krakowa”. W zakończeniu wczorajszego spotkania ze słuchaczami Prof. Zaapelował między innymi do internautów o podjęcie działań w celu zapoznania społeczności Internetu z Przesłaniem
Ojca Św. Benedykta XVI, z okazji XX rocznicy powstania Radia Maryja.
Sam wysłuchałem tego przesłania w czasie transmisji z uroczystości XX lecia Radia i uznałem jej za znamienny fakt docenia roli Radia Maryja przez Głowę Kościoła Katolickiego Papieża Benedykta XVI.
Jeżeli Jan Paweł II wypowiedział słowa: „„Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja”, a obecny Papież w treści listu pisze:
„Tak myślał Błogosławiony Papież Jan Paweł II, który zwracając się do Was, powiedział: "Wielka jest dzisiaj potrzeba przepowiadania Ewangelii w naszej Ojczyźnie. Potrzebne jest ludziom autentyczne słowo. Słowo, które buduje, a nie dzieli, które wlewa otuchę w zalęknione serca; słowo czyste, proste, głoszące miłość i prawdę. Takim słowem jest orędzie zbawienia. Jest nim sam Chrystus. Tego właśnie słowa wy jesteście głosicielami" (Audiencja Generalna, 23.03.1994).”
Te wszystkie prowokacje i cała ta medialna nagonka na to Radio towarzysząca mu od zarania jego istnienia, wszelakie próby malowania inicjatora i zawiadującego tym dziełem, jako zła wcielonego a ostatnio nie zauważenia XX rocznicy obchodów narodzin Radia Maryja nie są w stanie osłabić tego wielkiego dzieła, lecz jedynie je wzmacniają.

Przeczytaj list i postaraj się przekazać go dalej:

http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1140628

" Alleluja i do przodu”.

Brak głosów