Nie będziemy milczeć

Obrazek użytkownika Marek Jurek
Świat

Wczoraj pod Ambasadą Tunezyjską zgromadziło się trzydzieści kilka osób, by pomodlić się za ks. Marka Rybińskiego, zamordowanego w ubiegłym tygodniu. Polski rząd ma obowiązek wystąpić o udział w śledztwie, dokładnie monitorować jego przebieg, doprowadzić do ukarania sprawców. Choć bowiem nie znamy okoliczności zbrodni – jedno jest pewne: Ksiądz Marek zginął w trakcie swojej misyjnej służby. Opowiadał, że wyjeżdżając z kraju po prostu się bał, czuł się jakby jechał na wojnę. Na miejscu (pracując w kierownictwie szkoły, do której chodziły tylko muzułmańskie dzieci) stawiał sobie wielokrotnie pytanie o sens misji w kraju, gdzie nie wolno nawracać. Ale odpowiedź znalazł w woli Jana Pawła II, który chciał, żeby ta placówka trwała, żeby Tunezyjczycy widzieli Kościół Katolicki. Pokochał Tunezję i jej oddał życie, oddając je Bogu. Jak trafnie zauważył sam (!) Samuel Huntington (może to przynajmniej zainteresuje naszą polityczną i dziennikarską radykalną centroprawicę) „najbardziej skutecznymi protagonistami kultury zachodniej nie są bynajmniej neoklasyczni ekonomiści, rycerze demokratycznej krucjaty czy urzędnicy wielonarodowych korporacji, lecz chrześcijańscy misjonarze”. Cisza wokół tego wyjątkowego i tragicznego wydarzenia to nie tylko znak obojętności, to również – parafrazując Jadwigę Staniszkis – forma „strukturalnej presji”. Mimo tej głuchej presji, mimo milczenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych, mediów, środowisk politycznych – my nie będziemy ani milczeć, ani zgadzać się na to milczenie.

Brak głosów

Komentarze

Co tu pisać ?
Armata w krzakach !!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#137348

Nie rozumiem, dlaczego ktoś dał jedynkę, że niby co- zgadza się na to morderstwo ?

A w mediach o tym dosyć cicho.Pozdrawiam  10.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137349

ktoś bardzo "nie lubi" Marka Jurka

Vote up!
0
Vote down!
0
#137361

Ale najpierw trzeba ten rząd stworzyć.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#137360

Jaki mam sens nawracania ludzi już nawróconych? Czy muzułmanie to są jacyś barbarzyńcy oddający cześć demonom i świętym drzewom?

Nie rozumiem również zamysłu, aby do krajów europejskich wpuszczać muzułmanów licząc na to , że oni tutaj na miejscu zaczną żyć, inaczej zaczną myśleć, inaczej. Oni robią tak, najpierw przyjeżdżają muzułmanie do krajów europejskich zwykli ludzie, aby swoje życie poprawić, polepszyć, bo nie chcą w swoich krajach żyć jak nędzarze, jednak przecież ktoś, im pozwala na to , aby oni mogli zamieszkać w krajach kultury zachodniej cywilizacji? Kto im na to pozwala? Po co prowadzi się od kilkudziesięciu lat w krajach europejskich i w Ameryce Północnej, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie politykę społeczeństw multikulturowych? Ta polityka nie sprawdziła się, muzułmanie nie nadają się do asymilacji, czas wreszcie to zrozumieć. Jaki zamysł jest w tej polityce, czyżby nie po to, to się robi, aby zniszczyć kulturę i kraje związane od pokoleń z chrześcijaństwem?

Dodam na marginesie, że nikt z mojej najbliższej rodziny w ostatnich 50 latach nie przeszedł na islam, nie słyszałem również o tym, aby jakiś duży odsetek innych społeczeństw europejskich w tym czasie przeszedł na islam.

Nasi duchowni powinni jeździć nawracać dzikich ludzi w miejsca, gdzie dalej wierzy się w bożków, oddaje się cześć słońcu albo innym duchom i demonom, do lasów amazońskich, do lasów podzwrotnikowych tam jest jeszcze bardzo dużo ludzi czekających na nawrócenie i na naszego Boga Stwórcę Jedynego oraz jego syna Jezusa Chrystusa...

Nie rozumiem, po co duchowni katoliccy wyjeżdżają do krajów muzułmańskich, ilu muzułmanów przeszło na naszą chrześcijańską wiarę od momentu przystąpienia Kościoła Katolickiego do pracy misyjnej w krajach muzułmańskich?

Przyznam szczerze, że nie rozumiem takiego postępowania, czy muzułmańscy imamowie przyjeżdżają do krajów chrześcijańskich nawracać niewiernych, w ogóle prowadzą taką pracę misyjną?

Zaraz pewnie ktoś napisze, że jest groźba islamizacji świata chrześcijańskiego przez świat muzułmański. Nie, takiego zagrożenia nie ma, muzułmanie tak jak my chcą konsumować, żyć w dobrobycie, nie chcą podlegać prawom szariatu ani nawet prawom koranu. Tak jak i chrześcijanom tak i muzułmanom zagraża całkowita laicyzacja tych społeczeństw, dowodem na to są ostatnie wydarzenia w Afryce Północnej oraz na Półwyspie Arabskim. Czy księża katoliccy wyjeżdżają do Izraela, aby tam zakładać swoje misje?

Mam inną propozycję, trzeba zacząć tak działać , jak żydzi, aby zdobyć nowych wiernych w krajach muzułmańskich, trzeba wysyłać tak ukrytych misjonarzy, niech oni najpierw wtopią się w tłum, zaczną udawać wiernych muzułmańskich, wiernych koranu, aby potem dane kraje rozbić od środka. Kobiety chrześcijanki posyłać, niech biorą sobie za mężów muzułmanów albo posyłać tam mężczyzn chrześcijan, którzy będą brali sobie za żony muzułmanki, jednak taki proces musiałby trochę potrwać, aby doprowadzić tym do zdobycia nowych wiernych Kościoła Katolickiego. ;))) I to bez niepotrzebnego przelewu krwi ani bez kolejnych świętych i błogosławionych, którzy zginęli w czasie wykonywania pracy misyjnej. ;)

To straszne, że ksiądz Marek został zamordowany, jednak wyjeżdżając w tamte regiony świata nasi misjonarze są chyba przygotowani i wiedzą jakie zagrożenia w tamtych krajach, im grożą?

Mam jeszcze jedna propozycję, jak chrześcijanie jadą do krajów muzułmańskich to niech zachowują się tak jak, to jest w tamtych krajach przewidziane i przyjęte i jak muzułmanie przyjeżdżają do krajów chrześcijańskich to niech się zachowują, tak jak, to jest przyjęte w naszych krajach. Niech nasze kobiety będą wierne nam i niech nie dają się zawłaszczać muzułmanom, tak jak, to jest teraz obecne. Czy w krajach muzułmańskich jest obecna prostytucja?

My nie chcemy muzułmanów u siebie, a oni nie chcą nas u siebie i tyle, tak niech pozostanie. ;)

p.s.

Jaki polski rząd?
Od momentu podpisania traktatu lizbońskiego nasz rząd ma niewiele do powiedzenia, nasi posłowie w polskim Sejmie, również już się z tą sytuacją widocznie pogodzili, świadczą o tym ich głosowania w sprawie głosowań nad dyrektywami unijnymi, z którymi cały obecny Sejm RP się zgadza.

Nasz rząd, w którym wielu ludzi jest związanych z niepolskimi interesami narodowymi są i tacy, którzy nie mają obywatelstwa polskiego będą się upominali o jakiego księdza misjonarza Polaka? Jak oni mają cały naród wszystkich Polaków w głębokim poważaniu i to od wielu lat, jednak i tak te same partie od lat rządzą w Polsce z małymi kosmetycznymi zmianami, zmiana nazwy partii, jednak ludzie stojący i decydujący o polityce tych partii politycznej są ci sami.

Polski rząd powinien złożyć dawno dymisję, tak jak i nasz polski Sejm już dawno powinien złożyć swoje mandaty i oni wszyscy powinna oddać władzę polskiemu narodowi. ;)))

Czas na wymianę elit politycznych w Polsce, i to wszystkich, od góry do dołu. Dotyczy to również polskiego wymiaru sprawiedliwości, takie są zmiany potrzebne w Polsce. Tego typu apele pozbawione są sensu, one nie przyniosą pożądanego skutku. Żadnego!

Vote up!
0
Vote down!
0
#137368

Czyżby ?

 

http://www.piotrskarga.pl/ps,4791,12,0,1,I,informacje.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#137369

Oczywiście, że islam nie jest zagrożeniem nie dzień dzisiejszy dla świata chrześcijańskiego, ich duchowni nie przyjeżdżają do krajów niewiernych jako pierwsi oni przyjeżdżają dopiero za swoimi wiernymi, tak jak to robią katoliccy duchowni, a właśnie taka polityka jest polityką podboju. Ich imamowie przyjeżdżają za swoimi wiernymi, jednak i to nie upoważnia rządzących w krajach zachodniej cywilizacji do tego, aby bez konsultacji tego z danym narodem, pozwalać muzułmanom na budowę meczetów muzułmańskich.

Polityka misyjna Kościoła Katolickiego w krajach muzułmańskich, moim zdaniem jest błędna, takim samym błędem jest pozwalanie przez rządzących na budowę meczetów w krajach zachodniej cywilizacji i tyle. Kto tworzy te zarzewia potencjalnych konfliktów? Rządzący krajami zachodniej cywilizacji, czy rządzący krajami muzułmańskimi? I na koniec, polityka misyjna poszczególnych kościołów. Jaka w tym względzie jest polityka wiary chrześcijańskiej i jaka w tym względzie jest polityka kościołów muzułmańskich? Czy jak to tam się nazywa, chyba muzułmanie mają swoją głowę kościoła, mają swój Watykan? Czy nie mają?

To my chrześcijanie stanowimy dla siebie samych największe zagrożenie, życie w niemoralności, aborcje, eutanazja, społeczeństwa wielokulturowe, laicyzacja społeczeństw, rodziny, które bardzo późno decydują się na dziecko, no bo trzeba najpierw się dorobić i zrobić karierę, dotyczy to na równi i mężczyzn i kobiety, kobiety są zmuszono do pracy, ponieważ rodzina nie jest w stanie utrzymać się z jednej pensji, pensji, którą by zarabiał mężczyzna, głowa rodziny. Nastawienie na konsumpcję dóbr i na ich posiadanie ponad wszystko, to jest główny cel życia wielu ludzi na Ziemi, jednak te zagrożenia najbardziej widoczne są w naszym świecie zachodniej cywilizacji, dzisiaj społeczeństwa muzułmańskie również chcą tak żyć, jak Europejczycy i Amerykanie. ;))

To stanowi dla nas zagrożenie, dodatkowo do tych zagrożeń zaliczam, potajemne działania masonerii oraz żydostwa w społeczeństwach kultury chrześcijańskiej.

To nas rozbija od środka, a nie islam.

Czy żydzi boją się islamizacji swojego izraelskiego społeczeństwa? Nie, oni to zagrożenie mają gdzieś. ;)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#137377

Podzielam pogląd.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137380

Ja tam nie wiem. Nie lubię muzułmanów i się ich boję. Muzułmanie śmierdzą- wiem bo znam kilku. Ale bardziej nie lubię żydów. A mam powody. Połowę rodziny mi wymordowali. Zarówno pod Wilnem jak i w Warszawie, Olsztynie w latach 40 i 50tych. Już 1000 lat temu Hiszpanie i Portugalczycy poznali się na żydach i wywalili ich ze swojego państwa za to, że kolaborowali z arabami. Wywalali ich ze wszystkich krajów, a schronienie znajdywali w Polsce. No i teraz mamy tego skutki. Mamy różnych michników (tych w Szwecji i Polsce), grossów, kwaśnieskih, komoroskih itd. 

Co najważniejsze- mogą nakłamać na każdy temat i opowiadać ilu ich tam nie wlazło do stodoły w Jedwabnem. Czy w jaki cudowny sposób rozmnażali się w pociągach. W Krakowie było ich kilkudziesięciu, a już 300km dalej z tego samego pociągu (wagonu) wysiadło ponad tysiąc.

Jebać muzułmanów!

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#137446

I ZA DEMONSTRACJĘ. To bardzo potrzebna rzecz. Nie wiem, jak to wyjaśnić, więc tylko stiwerdzam, że bardoz ważna. Zwł. wobec muzułmanów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137375

Skąd wzięła się wiara w Trójcę? I dlaczego tej sprawie tak dużo poświęca się w tej rozmowie zaproponowanej nam przez dyskutanta 40plus? ...

w postaci odnośnika?

Vote up!
0
Vote down!
0
#137378

Ale może odwróćmy kolejność- upadek cywilizacji chrześcijańskiej w cywilizacji zachodniej jest inspirowany przez żydów , masonów ( i cyklistów), jak również islamistów - Nie ma Boga nad Allaha-.

Inną sprawą jest to,że jesteśmy podatni na obce ideologie.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#137384

Po co pani pisze o cyklistach? Pani zdaniem masonerii i żydostwa nie ma, nie wpływają na losy naszej kultury i rozwoju społeczeństw europejskich? Temat zamienny islamizacja? W którym to kraju cywilizacji zachodniej rządzą islamiści, mają swoich przedstawicieli w parlamentach narodowych albo w parlamencie europejskim? Do Unii mają wstąpić kraje muzułmańskie? Może Albania (Albania jest właśnie na progu wojny domowej, z tego co wiem w tym kraju od miesięcy trwają zamieszki, ale kogo to obchodzi?!)), Turcja i Kosowo, a jeżeliby nawet weszłyby to, czy stanowiłyby te państwa muzułmańskie jakiekolwiek zagrożenie dla istnienia kultury i wiary chrześcijańskiej w Europie? Oczywiście, że nie, natomiast gdzie się nie obrócisz to ukryci żydzi przedstawiający się jako rodowici członkowie poszczególnych narodów europejskich, przemalowani komuniści i masoneria, które to właśnie one rozbijają państwa narodowe od środka od pokoleń, to jest ich misja do której dążą po trupach. Rozbijając kraje chrześcijańskie, które zostały stworzone na chrześcijańskiej wierze i to właśnie one masoneria, żydostwo i ich wojownicy - komuniści rozbiły te państwa w proch nikt inny, muzułmanie nic do tego nie mieli i nie mają. To właśnie żydostwo oraz masoneria od pokoleń wywracają społeczności chrześcijańskie do góry nogami, a to połowa Hiszpanii, a to Francja, Szwecja, Dania, Anglia, Niemcy, Austria, itd. teraz przyszedł czas na społeczeństwa muzułmańskie...Podbój świata i plan o globalnym świecie oraz jednym światowym rządzie w rękach tych wybranych i najmądrzejszych trwa dalej pod płaszczykiem wojny z arabskim ekstremizmem i zagrożeniem islamizacji Europy i świata...

Dla pani jest większym zagrożeniem islamizacja, która tak naprawdę Polsce ani światu zachodniej cywilizacji nie zagraża, ale ani słowem pani nie wspomina o żydostwie oraz masonerii, które rozbiły Kościoły Katolickie w poszczególnych krajach na przestrzeni wieków, ale nie tylko te, bo również kościoły protestanckie w danych krajach. Skąd u pani ta wybiórczość problemów, tematów i zagrożeń, które pani wyszukała, natomiast te które dotykają nasze europejskie społeczeństwa pominęła pani w ogóle, na dodatek próbuje pani te zagrożenia całkowicie ośmieszyć i pomniejszyć używając w swoim komentarzu pod moim prześmiewczego określenia CYKLIŚCI...Mam pani wymienić sukcesy masonerii światowej na przestrzeni wieków, które doprowadziły do rozbicia państw narodowych oraz do całkowitego rozbicia kościołów narodowych w tych krajach, które zaliczają się do cywilizacji zachodniej?

Kolejna Pani, którą pomyliłem z panem, przepraszam... Panie Polki nie mają imion? Panie Polki wstydzą się swoich polskich imion?

Vote up!
0
Vote down!
0
#137394

http://www.msz.gov.pl/index.php?document=40406

Trochę rozwagi z tym wiecowaniem !!!!!!

Według szacunków Ambasady RP w Tunisie w Tunezji zamieszkuje aktualnie na stałe ok. 700 obywateli polskich. Precyzyjna liczba trudna jest do ustalenia, bowiem część Polaków, w rzeczywistości chodzi o kobiety, które wyszły za mąż za Tunezyjczyków i osiedliły się w tym kraju, nie utrzymuje kontaktu z Ambasadą RP w Tunisie. Dotyczy to także dużej liczby dzieci pochodzących z takich małżeństw, które posiadają paszport polski, jednak nie uczestniczą w życiu Polonii.

W 99% przypadków środowisko polonijne tworzą Polki, zamężne z Tunezyjczykami oraz dzieci z małżeństw mieszanych.

Trzon Polonii stanowią kobiety, które przybyły do Tunezji w okresie 1966 - 1985. Są to żony tunezyjskich absolwentów polskich uczelni. Pokaźną grupę stanowią dzieci zrodzone z tych związków, legitymujące się polskim paszportem, przeważnie posiadające wyższe wykształceniem: lekarze, inżynierowie, informatycy, które ukończyły studia w Polsce, Tunezji, we Francji lub Kanadzie. Większość z nich po studiach opuściła Tunezję, wybierając Polskę, Francję, Kanadę lub Stany Zjednoczone.

Rośnie odsetek małżeństw zawieranych we Włoszech między imigrantami z Polski (czasami z pocz. l. 90. oraz drugie pokolenie) i z Tunezji.

W Tunezji nie ma oficjalnie zarejestrowanej organizacji polonijnej, pomimo wielokrotnych starań czynionych przez środowisko polskie oraz Ambasadę RP. Działa natomiast Rada Rodziców przy Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Tunisie. Pewną lukę w tym zakresie wypełnia także Stowarzyszenie Absolwentów Polskich Uczelni, które jednak ze względu na rosnącą średnią wieku jego członków pełni już minimalną rolę. Polki spotykają się co tydzień w siedzibie SPK, a od czasu przeniesienia Ambasady do Nowej siedziby urządzane są spotkania polonijne w salonie Ambasady RP.

Święta: Konstytucji 3 maja, 11 listopada, spotkanie opłatkowe oraz spotkanie noworoczne, a także imprezy kulturalne, w których organizacji uczestniczy Ambasada, gromadzą Polaków i Polonię, a także środowiska absolwentów uczelni polskich. Ambasada wspiera rozwój kultury polonijnej, wspomagając m.in. organizację wystaw polskich plastyków mieszkających w Tunezji.

Ważną instytucją w życiu Polaków i Polonii mieszkającej w Tunezji jest Szkolny Punkt Konsultacyjny, od lat prowadzony przez panią Ewę Rajkow - Krzywicką, która jest nie tylko nauczycielem, ale także animatorką życia polonijnego oraz uwielbianym wychowawcą kolejnych pokoleń Polonii tunezyjskiej. SPK współpracuje z nieformalnym Kołem Polek, któremu przewodniczy od lat pani Maria Boukef, niekwestionowana liderka tunezyjskiej Polonii. Koło to obchodzi w 2010 roku trzydziestą rocznicę swego istnienia. Koło Polek wraz z SPK współpracuje z Ambasadą RP w Tunisie, organizując m.in. coroczną imprezę noworoczną, połączoną z przedstawieniem teatralnym, przygotowywanym przez uczniów, a także konkursy i zabawy dla dzieci oraz ich rodziców.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kościele parafialnym w La Goulette odprawiana jest msza polska, po której ma miejsce spotkanie polonijne. Aktualnie w Tunezji przebywa trzech polskich księży - dwóch w Tunisie i jeden na Jerbie. Tutejszy biskup katolicki przywiązuje dużą wagę do rozwoju duszpasterstwa polonijnego oraz stara się zapewnić posługę duszpasterską Polakom przebywającym w Tunezji.

Duża liczba napływających do Tunezji polskich turystów (2008 - 210 tys., 2009 - 175,5 tys.) jest przyczyną wzrastającej liczby „małżeństw wakacyjnych".

Znikomą grupę, ok. 70 osób, stanowią przedstawiciele biur podróży, przewodnicy oraz specjaliści zatrudnieni w Tunezji przez firmy międzynarodowe oraz polscy pracownicy kontraktowi i ich rodziny.

Polacy i Polonia zamieszkują głównie Tunis i okolice, Sousse, Mehdia, Sfax i Jendouba.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137383

Być może "jedynka" jest dziełem nudzącego się funkcjonariusza, niegdyś przygotowywanego do eliminacji "czarnych" na miejscu, a dziś nie mogącego wykorzystywać zdobytych umiejętności. Bardzo żałuję, że nie ma zwyczaju uzasadniania tego rodzaju "ocen" - a wobec niemożności użycia rzeczowej argumentacji ograniczę się do stwierdzenia, że uważam ich stosowanie za złośliwe chuligaństwo.

Próby "racjonalizacji" czy nawet legitymizacji morderstwa, którego ofiarą padł młody polski kapłan, podjęte przez dyskutantów którzy wcale nie są chuliganami, mają jedynie bardzo szerokie poglądy na świat i współczesną cywilizację, dowodzą iż Polska nie jest przygotowana do przyjęcia gości przybywających tu wprawdzie z Zachodu Europy, ale mających genetyczne i kulturowe zakorzenienie w Oriencie.

Byłoby dobrze poinformować poszukujących i indyferentnych przynajmniej o tym, że bardziej od żydów i chrześcijan wyznawcy Proroka nienawidzą niewierzących.

Może i słusznie zresztą..

Pięknie pozdrawiam - A.T.

Vote up!
0
Vote down!
0

Andrzej Tatkowski

#137415

A może JEDYNKA bo komuś ten text się nie spodobał. Ludzie- o co chodzi? Po to ktoś dał możliwość oceniania textu od 1-10 aby z tego korzystać. To, że ktoś umieścił jakiś text na NIEPOPRAWNYCH nie oznacza, że musi otrzymać 10pkt. Ach- cóż za skandal - KTOŚ DAŁ "1"!

Niebywałe! To z pewnością jakiś UBEK, KOMUNISTA, PEŁOWIEC albo sam tusek dał JEDYNKĘ...

A może ktoś sie pomylił po prostu...

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#137452

...do krajów chrześcijańskich ?

@ Paweł - wsiądź do autka i kopnij się do Niemiec, Francji... 

meczety są tam dla kogo ?

i bez duszpasterzy ?

chyba, że uważamy już te kraje za niechrześcijańskie...

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Vote up!
0
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#137501

Kto pozwala na przybywanie do tych państw muzułmanów, kto im pozwala na terenie tych państw budować swoje muzułmańskie meczety?

Większość muzułmanów żyjących w Niemczech to Turcy, Turcy zawsze w nowożytnych wojnach opowiadali się po stronie niemieckiej, stąd ich obecność na terenie Niemiec. Armia turecka jest w jakiś 80% dozbrajana przez niemiecką Bundeswerę. Co pan wie na temat wojny tureckiej z narodem kurdyjskim i jaki odsetek Kurdów to chrześcijanie? Kto pozwolił na powstanie państwa muzułmańskiego na terenie Serbii, mam na myśli Kosowo?! Nie można pisać, że muzułmanie tureccy są tymi samymi muzułmanami, którzy emigrują z Afryki Północnej do Francji, to samo dotyczy muzułmanów angielskich czy holenderskich, to są efekty ich kolonializmu i błędnej polityki przyjętej wobec tych narodów muzułmańskich, jakoby które miały poprzez pozwolenie na zamieszkanie i pracę w krajach matkach się zasymilować z naszą europejską kulturą zachodu (po co im nadawano jako byłym obywatelom kolonii zamorskich obywatelstwa tych krajów?), która została zbudowana na chrześcijańskich podwalinach. Mieli się stać tanią siłą roboczą bogatych narodów Europy Zachodniej, jednak ten zamysł spalił na panewce!...Nikt nie konsultuje z Niemcami ani z Francuzami tego, czy w swoich krajach chcą nowe meczety i czy w ogóle Francuzi albo Niemcy chcą w swoich krajach muzułmanów. To samo dotyczy Anglików albo Holendrów czy Flamandów? Te decyzje zapadają ponad głowami tych nacji-narodów! Szwajcarzy ostatnio wypowiedzieli się jednoznacznie na temat budowy w granicach ich państwa meczetów muzułmańskich w referendum ogólnokrajowym - narodowym i jednoznacznie tę propozycję odrzucili!

Vote up!
0
Vote down!
0
#137557

... formatowaniu słyszał?

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#137534

Modlitwa jest ważna, ale żeby następni potencjalni mordercy bali się już swoich na ten temat myśli to potrzebne jest (sorry ale inaczej tego pisać się nie da) Pier*lnięcie.

Skoordynowane działania polskiej dyplomacji (tak, tylko gdzie taką znaleźć?)i Polaków, ale nie tylko. Katolików z całego świata. Bojkoty, demonstracje itd.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137561