Na marginesie debaty zagranicznej w Sejmie

Obrazek użytkownika Marek Jurek
Świat

Krytyka potrzebuje kryteriów. W momencie, gdy rozwój gospodarczy wymaga zachowania polskiej waluty narodowej (więc również współpracy na forum europejskim państw, które ją zachowują) minister Sikorski mówił o Pakcie na rzecz Euro i porzuceniu złotego, bo trzeba „siedzieć przy stole”, gdzie siedzą inni. W chwili, gdy Europie potrzebna jest silna opinia chrześcijańska w Europie (wewnątrz i na zewnątrz) nie zarysował (prócz słusznego wskazania na sprawy białoruskie) żadnych zasad polskiej polityki praw człowieka. Wspomniał wprawdzie o współpracy ze Stolicą Apostolską i innymi państwami na rzecz ochrony praw chrześcijan na świecie, ale była to jedynie formalna wzmianka. W jego przemówieniu nie było żadnej oceny orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, godzącego w wolność religii czy prawo do życia (a przecież mamy instrument reakcji w postaci nominacji sędziowskich i uzgadniania opinii z państwami pozytywnie nastawionymi do zasad cywilizacji chrześcijańskiej).

Niestety, w sprawach tych zabrakło głosu opozycji. Mariusz Błaszczak trafnie zwrócił uwagę na porażki rządu w sprawach gazociągu bałtyckiego czy reprezentacji ilościowej w europejskiej dyplomacji (od których jeszcze ważniejszy jest aspekt „jakościowy” – charakter obsad w kluczowych dla Polski stolicach). Nie było w jego wystąpieniu żadnej mocnej reakcji na powrót do idei wejścia do strefy euro. A to właśnie w tym kontekście PiS miał obowiązek o tym mówić, bo w takich konkretnych okolicznościach weryfikuje się wiarygodność wiecowych aluzji. Nie mówił o opinii chrześcijańskiej w Europie, ani słowem nie odniósł się do afery ETPC: ponownego zgłoszenia przez rząd Tuska wcześniejszych kandydatów rządu Millera do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i prawników otwarcie przeciwnych podstawowym rozwiązaniom polskiego prawa w dziedzinie ochrony życia. Jeszcze bardziej dziwić może uparte milczenie PiS w sprawie niewystąpienia Polski po stronie państw broniących Krzyża przed Trybunałem Strasburskim.

Pozostaje generalne pytanie: gdzie jest opozycja?

Brak głosów

Komentarze

Prawdziwa opozycja skupiła się na kanapie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#143690

Panie Marku Jurku, co w tej materii może zrobić sam PiS, jesli połowa biskupów głosuje na PO? Co może  dzis uczynić w tej sprawie PiS jesli całe media miedzy innymi dzieki panu sa w rękach POstUBecko-SLDowskich i już na drugi dzień uczyniono by po jakiejkolwiek wypowiedzi w tej sprawie taki rejwach i manipulacje które by uczyniły dla chrzescijaństwa wiecej złego niz dobrego! Chce pan bronic wartości? to przestań pan sypać piasek w szprychy i pomóż wygrać wybory!! Był pan marszałkiem sejmu i co pan zrobił? To miedzy innymi pan doprowadził do upadku rzadu Jarosława Kaczyńskiego i pośrednio do wygranej volksdojcza Tusku!! Jak  dziś pan chce bronić wartosci chrzescijańskich? gdzie pan zyje? czy na prawdę nie wie pan co sie dzieje w Polsce i w Europie? 

#143697

To PiS miał w mediach koalicje sld.

To PiS oddał władze PO na własne życzenie

Prawica Marka Jurka wspierała rząd Jarosława Kaczyńskiego nawet wtedy kiedy PIS-PO-sld był przeciw i zagłosowali za wyborami.

Niech Pan nie mówi, że 150 posłów nic nie może !!!

6 posłów Prawicy spowodowało że jest ulga podatkowa na dzieci (nie mówiąc ile zrobiło ok 40 posłów ZCHNu w latach 90)

#143716

[quote=Prawica]To PiS oddał władze PO na własne życzenie[/quote]

Nie na własne życzenie, a po wyczerpaniu możliwości rządzenia. Co lepiej było przyspawać d** y do stołków i udawać, że wszystko jest OK ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#143723

prawica, lewica to tylko słowa wymyslone przez chazarobolszewików aby manipulować i dzielic głupich gojów! Michnik tez w pewnym momencie mienił sie prawicą..Liczy się skuteczność w walce z mafia chazarobolszewicką a ta jest mozliwa li tylko z madrym i patriotycznym przywódcą i patriotycznym, zjednoczonym narodem takim który rozumie co to  znaczy posiadać własne państwo..W 1920 Polakom udało sie zjednoczyć wokół J.Piłsudskiego i dali łupnia bolszewikom że az miło! Wartości chrzescijańskie, krzyz moralny narodu  sa bardzo ważne, ale nie da się ich utrzymać bedąc w opozycji do chazarobolszewickiego rzadu którego głównym celem jest zniszczyc te wartości! Najsamprzód trzeba wygrac wojne a nastepnie wprowadzać swoje porzadki a nie odwrotnie..W Polsce jest zbyt dużo farbowanych lisów...w obrebie KK tez..Aby zachowac wartosci chrzescijańskie, aby zachować KK dla narodu i Polski, najsamprzód sam KK musi sie oczyścic z chazarobolszewickich wtyk, szpionów i innych kanalii w purpurze! Póki co, jakos tego nie chcą zrobić niszczac tak zacnych księzy jak ks.Zalewski..

#143750

Zapomniał Pan o ustalonym czasie wystąpienia klubów. A nie mogło być tak,że po prostu czasu zabrakło?
Pozdrawiam
Okowita

Okowita

#143710

Niech Pan nie mówi, że 150 posłów nic nie może !!!

#143719

Owszem - 150 posłów NIC nie może.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#143724

6 posłów Prawicy spowodowało że jest ulga podatkowa na dzieci (nie mówiąc ile zrobiło ok 40 posłów ZCHNu w latach 90)

#143732

Owszem, nawet jeden poseł może przeważyć jakieś głosowanie i tym samym stać się istotnym elementem parlamentarnego mechanizmu.
Ale bywają i takie sytuacje gdy głos 150 nie ma znaczenia. I to znacznie częściej.

Co oczywiście nie zmienia takiego porządku rzeczy w którym można bezmyślnie klepnąć jakieś głosowanie na sygnał klubu, lub wyrazić swoją opinię poprzez rozważne 'tak', 'nie' lub wstrzymanie się od głosu. Nawet wtedy gdy to nie ma znaczenia bo arytmetyka i tak decyduje o wyniku.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#143743

Panie Mareczku
Daję Panu 100 % (słownie: sto procent ) punktów w każdej skali w jakiej ten Pański tekst oceniany jest lub oceniany będzie. Bo wypowiedzi i przemyslenia zaprezentowane publicznie wszak oceniać można chociaż musu nie ma. I mimo, ze moja, tak wysoka ocena owych przemysleń, odnosi się w zasadzie tylko do jednego zdania Pańskiej wypowiedzi, ba, nawet nie całego, to ponieważ jest ono, owo zdanie czy jego fraza cytuję: "W momencie, gdy rozwój gospodarczy wymaga... " koniec cytatu tak rewelacyjne, tak intelektualnie znamienite, tak ekonomiczne świetlane, że cały Pański tekst, czy tam wypowiedż, pozwoliłem sobie ocenić tak wysoko i dać 100 procentów punktów w każdej skali i rankingu każdym.
Dodam tak na marginesie, że lubię Pana czasami tak poogladać i posłuchać chociaż rzadko już mam ku temu okazję. Bo wie Pan, już jako dziecko lubiłem iluzjonistów i i luzję, cyrk, światła areny i linoskoczków. Wprawdzie gdy były na właściwym miejscu, to jest w namiocie dajmy na to Zalewski, ale zawsze.
A tak całkiem prywatnie to powiem Panu, że kiedyś, za Gierka chyba, to mówiono, że Polska należy do krajów zwijających się chociaż mieliśmy stocznie, transatlantyka - Batory mu było, przemysł lotniczy, różne pafawagi, kopalnie brunatne i z kamienia, huty o brzydkich nazwach, przemysł odzieżowy, rybołówstwo dalekomorskie - takie tam dalmory, traulery, chłodnie przetwórnie, przemysł zbrojeniowy, a da Pan wiarę, że Bielecki Jasio-Krzysio kazał im gwożdzie robić, mieliśmy polonezy i te procentowe i te z Żerania, i te z Tychów, Andrychowa, Lublina, Świdnika, Mielca, Radomia i z wielu innych jak na przyklad z Elbląga silniki czy Poznania silniki też. itd itp. Mielismy circa tak ze 300 tysięcy takich co przysięgali wprawdzie na orła bez korony ale gotowi byli tego zwijajacego się kraju bronić, tu uklony dla szarego M. bo on ich chyba jednak ceni, i mieliśmy jeszcze i to i owo i tu i tam. Ja nie chwalę tamtego zwijajacego kraju, bo rozumiem, że to co wyżej napisałem to był balast co nas zwijał i trzeba było go wypierdolić, pardon, wyprezerwatywować, sory, sprezerwatyzować lub coś tak, to jest nie zawracać sobie głowy duperelami bo one nie pozwalały na rozwój w tym na ten Pański gospodarczy, który teraz zapieprza jak nic, czyli jest, co niezbicie nam Pan.wyłożył i oświadczył zadeklarował i zadekretował jak na marszałka przystalo.
Cieszy mnie to niepomiernie i pozwala z wiarą oczekiwać wiosny co to ją już mamy. No może nie całkiem ale prawie.
Kreslę się i macham na Pana, przepraszam, oczywiście powinno być do Pana.
Pa pa.

SWD40

SWD40

#143783

Ta Polska ..."Tu i teraz" nie jest taką ,jaką przedstawia p.R.Sikorki,lecz taką
jaka jest tu! i teraz!!! - http://www.baltow.cba.pl
http://www.baltow.com

#143789

Brak mi było motywacji do wylogowania.

Dzięki.

#143820

i dobrze zrobiłeś,bo gdy dzieją się realne rzeczy to zawsze jest tak,że kobiety i... "salonowe tygrysy" najbezpieczniejsze są pod kołderką.śnij miło o... a jutro znów poteoretyzujesz.
http://www.baltow.com

#143836

Proszę o odpowiedź na pytanie : " W jakim celu umieszcza Pan swoje "rewelacje" na tym forum?" . Przecież jak dotąd sie nie zdarzyło , by dał Pan odpór zarzutom , zripostował czyjąś opinię, rozgniewał się lub roześmiał. To tylko teksty o rzeczach powszechnie znanych nawet nie tajemnice poliszynela. O przepraszam ! Jest różnica - sygnowane są pańskim nazwiskiem. Chce nam Pan pokazać - jaki to Pan niezłomny? Prawda? Jaki to Pan sprawiedliwy i odważny? Taki Robin Hood i Rejtan w jednym? My nie jesteśmy ślepi ani głusi! Nam nie trzeba powtarzać , że władza kręci lody tuskawkowe. Ja się pytam : "Gdzie Pan był , jak Pana nie było?" . Nie sądzę , żebym się doczekał odpowiedzi. Za to za jakiś czas znów uszczęśliwi mnie Pan kolejną ze swych ewangelii. I zniknie na czas jakiś , by znów sie pojawić . Trudno - posłucham King Crimson- "I talk to the Wind".

#143932

Pan Marszałek w miarę możliwości czyta jak i odpowiada na swoich blogach.

PS.
Blog to nie czat czy aktywne forum gdzie trzeba aktualnie ripostować na komentarze innych.

PS-PS Blog
Blog (ang. web log - dziennik sieciowy) — rodzaj strony internetowej zawierającej określoną liczbę odrębnych, samodzielnych, uporządkowanych chronologicznie wpisów, których twórcą jest właściciel bloga. Blogi umożliwiają zazwyczaj archiwizację oraz kategoryzowanie wpisów, a także komentowanie wpisów przez czytelników danego bloga.

#147009