Wice premier Janusz Piechociński

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Pan Janusz Piechociński dzielny wicepremier z sojuszniczego PSL w natłoku swoich, zapewne wielu niezwykle ważnych spraw znalazł czas aby objąć honorowy patronat nad obchodami Roku Hipolita Cegielskiego. Na swoim blogu poinformował:

"Rok 2013 ustanowiono Rokiem Hipolita"

Domyślam się zatem, że jeśli ktoś nosi to zacne imię to właśnie jemu jest poświęcony rok 2013. W tymże samym wpisie możemy przeczytać niżej:

"Patronat Honorowy

                                        Patronatowi Honorowemu przewodniczy

 

Janusz Piechociński – Wice premier, Minister Gospodarki"

Mamy w tym rządzie panią ministrę no to pora też na Wice premiera. Na tym nie koniec z tytulaturą. Chcąc widać bardziej uhonorować metropolitę poznańskiego ks. abpa Stanisława Gądeckiego, którego wymienił w gronie:

"Członkowie Honorowego Patronatu"

użył następującego zwrotu

"Arcybiskup Stanisław Gądecki – Wice Przewodniczący Episkopatu Polski, Metropolita Poznański,"

Dlaczego przy swoim nazwisku konsekwentnie nie użył tytułu "Wice Premier"? Może z obawy przez Donaldem Tuskiem?

Zainteresowanych odsyłam do osobistego zgłębiania tajników językowych Janusza Piechocińskiego. Osobiście mam już dosyć jego twórczości. Może pan wicepremier jest rzeczywiście bardzo zapracowany i nie ma głowy do poprawnego pisania. Niech zatem znajdzie sobie kogoś kto umie pisać, przecież mimo że wbrew mojej woli, to jednak reprezentuje Polskę.

piechocinski.blog.onet.pl/

Brak głosów

Komentarze

"Wysiłki rządu są nakierowane na dalszą systematyczną poprawę współzależności strategicznych założeń makroekonomicznych odzwierciedlających polaryzację podmiotów globalnej gry rynkowej..."

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#342874