Teraz Adam POszybuje...

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Wielki Mistrz skoków narciarskich Adam Małysz wypowiedział się krytycznie na temat walki o wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej. Skrytykował Premiera Jarosława Kaczyńskiego i Panią Martę Kaczyńską w kwestii pochówku i uczczenia pamięci Śp. Pary Prezydenckiej. Wypowiedź ta padła bez żadnego pytania, że strony dziennikarza 20 marca w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.
Powinienem zacząć jednak od informacji z 6 marca. Wówczas prezydent Komorowski z małżonką złożył wizytę państwu Małyszom. Czy w takim świetle nie jest to demonstracja polityczna? Czy Wielki Mistrz skoków narciarskich jest tak naiwny i niezorientowany że pozwolił sobie na tak głupią wypowiedź? Jeśli tak, to koniec dyskusji. Po prostu nie wie o czym mówi.
Moja teza jest wszak inna. Sądzę, że wypowiedź ta jest celowym działaniem rzucenia kolejnego "autorytetu" na szalę "słusznej" sprawy. Jesteśmy świadkami jak wielka popularność jest rozmieniana ma "drobne" a nawet bardzo drobne. Ale nic za darmo. Aby moja teza miała sens musi mieć uzasadnienie. Pytanie. Co zaoferował Bronisław Komorowski Adamowi Małyszowi, że ten "odważnie" rzucił swoją popularnością Polakom w twarz? Możemy na razie tylko spekulować. Obstawiam, że w grę wchodzi jakaś ciepła posadka doradcy, eksperta lub czegoś podobnego w jakimś urzędzie do spraw sportu. Ale po drodze są wybory. Może to apokaliptyczna wizja, ale wyobraźmy sobie listę PO do sejmu i na pierwszym miejscu w Małopolsce Adam Małysz... Czy może być coś bardziej skutecznego w tym regionie przeciwko PIS? Pozyskanie Adama Małysza do takiej akcji byłoby wielkim sukcesem PO. Nierealne? Przewidywanie przytoczonej wypowiedzi Mistrza skoków też byłoby nierealne...

Brak głosów

Komentarze

do . Punktu-"G"

ściekowego rozpasania

#145945

Bardzo dobrze zareagował Pan Premier Jarosław Kaczyński zapraszając Adama Małysza na rozmowę. Jeżeli Mistrz skoków będzie chciał naprawić swój błąd to powinien to zaproszenie przyjąć. I przeprosić. Sądzę jednak, że nie przyjmie ogłaszając, coś w rodzaju, że "polityką to on się nie zajmuje"

#145965

Jakie znaczenie ma zdanie pana Małysza w kwestii Smoleńska czy polityki? Powinno nie mieć żadnego. Pop (pseudo) kultura, to domena Tuska, on sobie może organizować bzdurne debatki z gwiazdami rocka i innymi chłopskimi filozofami. Jarek nie powinien się ścigać z PO w wyścigu o celebrytów. Ja osobiście nie tego oczekuję od niego i od opozycji. Teraz, jeżeli Małysz faktycznie nie spotka się Kaczyńskim, to będzie to dla tego drugiego dosyć upokarzające.

P.S. Pan Małysz niestety chyba nie jest takim szczerym człowiekiem gór, za jakiego wielu z nas go miało. Po prostu pozostawał apolityczny dopóki przynosiło mu to profity, wiadomo kibicie = sponsorzy, po co było się wcześniej wychylać.

#145973

Też nie oczekuję umizgiwania się Premiera Jarosława Kaczyńskiego do różnej maści celebrytów. Niestety to nazwisko na liście wyborczej może przyciągnąć sporo głosów wyborczych...
Nie sądzę, że odmowa spotkania ze strony Adama Małysza, byłaby upokarzająca dla zapraszającego. Po prostu Mistrz skoków określiłby w ten sposób dobitnie swoje miejsce przy PO. To z kolei odbiłoby się na frekwencji kibiców na jego ostatnim konkursie, jeżeli już się nie odbije...

#146266

Myślę sobie też (a co?), że podziały w społeczeństwie są już tak silne, że Małysz nikomu nie pomoże, a sobie zaszkodzi.

#146456

[quote=MD]zapraszając Adama Małysza na rozmowę.[/quote] Też tak uważam. Raczej ciepło i opiekuńczo, w końcu to są jego pierwsze kroki "w cywilu". I pamiętaj Adasiu: "i nie wódź nas na pokuszenie" !

 

#146060

Podobno już przeprosił, ale nie dotarłem do samej wypowiedzi...

#145972

Za podanie powodów wyskoku ni z gruszki ni z pietruszki - dycha.

#145977

Pewnie i coś tam dostanie od pełów. Bardzo dużo osób już dostało więc czemu Małyszowi jakiejś posadki nie wykroić? Ważniejsze dla mnie było dzisiejsze wystąpienie tego kurdupla. Dostał jakąś laskę od tuskiego i sepleniącym głosikiem powiedział, że ta laska to do rozpętania baranów spod krakowskich błoni... Barani łbie, kurduplu kto cie podsadzi?

Ale mistrzostwo było gdy jakaś pipa z tvn24 komentowała wczorajszą reakcję Kaczyńskiego na pytanie dotyczące Małysza. Zapowiedź była o tym, że Kaczyński jest obrażony na Małysza. Świetny zabieg! I kolejni inteligenci z Polski będą przeklinać Kaczyńskiego za obrazę takiej persony jak Małysz.

Swoją drogą Małysz nie wygląda na szczególnie rozgarniętego, ale żeby dać się tak wmanewrować... Ciekawe czy wynikało to z jego debilizmu czy mu coś obiecali. 

************************** BETTER DEAD THAN RED!

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#145978

Jeśli pan Adam zechce uwikłać się w sprawy polityczne, to będzie już wielkim przegranym. Zwłaszcza, gdy z entuzjazmem zacznie wypowiadać się tak jak to miało miejsce w sprawie Smoleńska i Pana Kaczyńskiego oraz Pani Marty. Każdy swoje poglądy ma, i jeśli uważa za słuszne powinien je ujawnić, ale poruszanie tak drażliwych kwestii, przez ludzi, którzy w żaden sposób nie przyczynią się do rozwiązania są kary godne, mają na celu tylko i wyłącznie zapewnienie profitów sobie i panu Prezydentowi.
"Historia nie wybacza. To co zrobisz jutro musisz traktować jakbyś zrobił wczoraj, a sumienie czyste."
skrzekul

"Jeżeli zapomnimy o nich,
Niech BÓG zapomni o nas" - Adam Mickiewicz

skrzekul

#147200

Głupia, czy może cyniczna wypowiedź Adama Małysza nie pozostała na naszym podwórku.
http://jan.bogatko.nowyekran.pl/post/8348,smolensk-polska-w-spieglu
Postawmy się teraz w sytuacji obywatela naszego zachodniego sąsiada... Jeżeli taki sportowiec mówi... Jeżeli Wałęsa mówi... Czy tylko media niemieckie powołały się na tę wypowiedź?
Widać wagę słów wypowiadanych przez znane osoby?

#147918