Koalicja "antysmoleńska"

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Wynurzenia alkoholika "wszystkich Polaków" przedstawiające czarny (wg niego) scenariusz, w którym jakoby miał zabiegać o ułaskawienie Tuska spod "pisowskiego" wymiaru sprawiedliwości dość dobrze naświetlają cel dużej części środowisk na tzw. scenie politycznej.

Mówiąc wprost, Aleksander Kwaśniewski powiedział, że za ten zamach, w który on oficjalnie nie wierzy, Donald Tusk trafi do więzienia jeśli oczywiście Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory. I on, doświadczony już w wyciąganiu przy pomocy  UE z mamra różnej maści watażków oferuje z góry swoje usługi. Oczywiście perspektywa posadzenia Donalda T. nie jest jeszcze przesądzona toteż cena za taką usługę nie może być zbyt wygórowana. Stąd tylko propozycja, aby nie niszczyć przy pomocy propagandowej tego co ów Aleksander podżyruje swoim Kwaśniewskim nazwiskiem. Przecież w samym zarodku można zdławić jego powrót poprzez odpowiednie wyeksponowanie choćby jego podatności na "filipińskiego wirusa" o innych grzechach nie wspominając.

Obserwując szerzej majstrowane teraz propozycje dla elektoratu na wybory te najbliższe jak i kolejne trzeba stwierdzić, że wysiłki są bardzo szeroko zakrojone. Tzw. postkomuniści przystępują do wystąpienia z dwoma skrzydłami. Obok Europy+ Kwaśniewskiego, szykuje się "odmłodzone" SLD z Millerem i wskrzeszonym do aktywnego życia publicznego Jaruzelskim. Dla tego dualizmu widocznie zostanie poświęcony Ruch Imienia Nazwiska Swego Twórcy. Nic dziwnego, jeśli głosowanie na tę zbieraninę było "aktem odwagi" szybko a okazało się kolejnym zwykłym frajerstwem. Pora zatem na "nowoczesnych europejczyków" i "tradycyjnych patriotów co to PRL-u nigdy się nie wstydzą".

Na tzw. prawicy też się nie próżnuje. Po blamażu PJN ("liberalnego PIS") i porażce Solidarnej Polski Ziobry ("twardy PIS bez Kaczyńskiego") przyszła pora na "reaktywowanie" endecji. Do wyborów trochę jeszcze zostało, ale nie widzę perspektyw dla tego ugrupowania, bo światlejsi wyborcy mają już sprecyzowane poglądy a dla mniej zorientowanych jest już przygotowanych sporo "atrakcji" bez "historycznych obciążeń". Niemniej jednak trzeba zaznaczy, że dla tych co chcą kochać Rosję i walczyć ze "zgniłym Zachodem" jest oferta do oddania głosu. Drugim skrzydłem tejże "prawicy" jest "odświeżony" Janusz Korwin-Mikke, który wkroczył do "odnowionego" "Uważam Rze" i zaczyna pojawiać się coraz częściej w sondażach.

W centrum pozostaje nadal partia Tuska, która kurcząc się będzie oddawać elektorat na rzecz lewicy i PIS. Przed całkowitym zniknięciem zapewne będzie się bronić poprzez stworzenie na swych gruzach kolejnej partii a może nawet kolejnych. Dochodzi do tego jeszcze "tradycyjny" PSL, który może być "prawicą", "lewicą", "centrum" a nawet wszystkim jednocześnie. Niezależnie do sondaży jakoś przeczołguje się przez próg wyborczy przy pomocy pracowników KRUS pracowników administracji powiatowej i Straży Pożarnej (zarówno ochotniczej jak i po części tej zawodowej).

W zasadzie to całe spektrum tzw. sceny politycznej bez ugrupowania "antysystemowego", "warcholskiego", "wywrotowego" itp... czyli PIS. Mimo głoszenia wielkich różnic programowych, choć może bardziej propagandowych, w kwestii konieczności wyjaśnienia tragedii smoleńskiej są nadzwyczaj zgodne. W zasadzie wszystkim wyjaśnił tę tragedię Jerzy Miller do spółki z Tatianą Anodiną. Najbardziej z tego towarzystwa "odstaje" partia Ziobry, ale jej jakoś nikt nie oskarża o przynależność do "sekty smoleńskiej" ani o wyznawanie "obłędnych tez Macierewicza". I co najważniejsze z tym ugrupowaniem "można rozmawiać".  Taka zgoda "ponad podziałami" ostatni raz demonstrowana była chyba przez tych co siadali do "okrągłego stołu" a później obalali rząd Jana Olszewskiego. Czyżby szykował się jakiś kolejny 4 czerwca?

Brak głosów

Komentarze

Oferta ewentualnych "dobrych usług" Filipińczyka przypomniała mi pewien wierszyk, popularny w roku 1976 i w latach następnych:

Pomieniali chuligana
Na Louisa Corvalana.
Gdie najti takuju bladz,
Sztoby Lońku pomieniat?

Młodszym Czytelnikom pozwolę sobie wyjaśnić, że wierszyk ten dotyczył wymiany Władimira Bukowskiego na pierwszego sekretarza KP Chile.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#351198

...istniała taka gama problemów, przede wszystkim, kryminalnych, że niewykonalnym było wszystkie sprawy wyjaśnić....Na bis premier otoczył się m.in. zioberkiem, którego niezaspokojone ambicje i głupie, małostkowe postępowanie doprowadziły do upadku tego rządu, oczywiście, miedzy innymi, po drodze była "chłopska solidarność", z wszelkimi z nią związanymi urokami, czytaj sbekami...Mam nadzieję że tym razem, o ile rząd PiS dojdzie do skutku, prezes nie otoczy się miernotami o nieposkromionych ambicjach, bo jeżeli tak by się stało, to kwach będzie miał rację- rząd rozmieni się na drobne, a trzeciej okazji nie będzie!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#351210

bo faktycznie trzeciej szansy może już nie być.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>Bechis</p>

#351354

Pan o dobrze zapowiadającym się na lewicy stowarzyszeniu kaliszowym. Tam, dopiero, będzie się pchała ferajna !
Nie jest tak źle. PiSowi przybywa jednostek statystycznych, a jestem pewna, że przekracza liczbę, która podają. Tyle tylko, że do ew. współrządzenia nikogo ani widu, ani słychu.
Żałość ogarnia człowieka obserwując, co się w tej Polszcze dzieje ! Gdzie porównać, nawet twarze, przedwojennych dyplomatów i polityków , a co dopiero ich genre, kulturę, inteligencję, mądrość i właściwe pochodzenie... Zamierzam na jednym z swych blogów pokazać galerię fotek - TAMTYCH i tych polityków. Nagromadziłam juz sporo zdjęć. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#351365

Stowarzyszenie Kaliszowe nie będzie samodzielnym bytem partyjnym. W moim przekonaniu ta inicjatywa ma zwiększyć ciężar (tym razem popularności) jego twórcy, aby zająć lepszą pozycję w subobozie lewicy. Korzystniej przecież "wnieść" jakąś grupkę, może to być nawet wyłącznie wirtualna byle tylko odpowiednio nagłośniona i z załatwionym nawet poparciem sondażowym przez co jest dobry argument do zajęcia porządnego miejsca na liście wyborczej. Uniknąć w ten sposób "gorszących" i mało "dżentelmeńskich" scen polegających na wepchnięciu się na miejsce młodszej działaczki. Jeśli miałbym obstawiać to raczej Kalisz pójdzie tam gdzie Kwaśniewski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#351368