Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !

Obrazek użytkownika gw1990
Blog

I przychodzi mój ulubiony czas w ciągu roku. Dni, które każdego człowieka jednoczą, bez względu na poglądy i upodobania, sympatie polityczne. Święta Bożego Narodzenia powinny być dla nas, oprócz radości, czasem refleksji. Wigilia, choinka, św. Mikołaj, kolędy, opłatek, życzenia i spotkania rodzinne - nigdzie na świecie nie ma takich tradycji jak w Polsce.

Pamiętajmy, aby godnie przeżyć ten okres. Narodziny Pana to czas spotkania w gronie najważniejszym - rodziny, która zawsze nas otacza i będzie na dobre i na złe. Dlatego też starajmy się, aby codziennie żyć, jak w ciągu najbliższych godzin. Nie sposób jest miłować drugiego i składać mu życzenia, być miłym dla wszystkich, obdarowywać prezentami tylko przez 2, 3 dni. Dostrzegajmy Chrystusa w każdym - tym starszym, młodszym, aż w końcu - w nienarodzonym. Przy wigilijnym stole pomyślmy o tych bliskich, którzy już odeszli. Nie smućmy się, ponieważ śmierć nie jest końcem, a początkiem życia - tego lepszego, nieskazitelnego, boskiego. Pamięć jest jednym z najważniejszych i najsilniejszych darów dla człowieka.


Wszystkim Blogerom Salonu 24 oraz Administracji portalu, znajomym, przyjaciołom i, co najważniejsze, samotnym - życzę dużo radości, płynącej ze spotkań z najbliższymi i pięknych wspomnień z kolejnych, wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia. Życzę Wam, kochani Salonowicze, abyście nigdy nie zostali sami. W trudnych chwilach niech Was wspiera właśnie narodzony Pan. 

A to jedna z moich ulubionych piosenek o Stwórcy, która towarzyszy mi przez życie, nie tylko w czasie Świąt. Wiem, że zwykło się śpiewać kolędy, ale uważam tę pieśń za uniwersalną :)

 

Jestem tu by wielbić, by oddawać chwałę 

Jestem tu by wyznać: To mój Bóg.

Dobry i łaskawy, cały tak wspaniały

Ponad wszystko cenny dla mnie jest. 

 

 

Brak głosów