Za dużo nas było aby zakryć prawdę o tym marszu...

Obrazek użytkownika raven59
Kraj

Jest analogia pomiędzy tym co zdarzyło się 11 listopada a sierpniem 2010 roku, pod krzyżem przy Pałacu Prezydenckim.

Dzisiaj emisja kolejnego programu Jana Pospieszalskiego p.t.: „Bliżej” (TVP Info. godz.: 22.30). Jak pamiętacie w poprzednim programie emitowanym 17 listopada 2011 r. pan Jan Pospieszalski dał się zdominować rzecznikowi prasowemu stołecznej komendanta stołecznego policji insp. Maciejowi Karczyńskiemu.

Zanim obejrzymy najnowszy program warto zapoznać się z programem „Po stronie prawdy – Warszawa 16.11.2011 r. – Jak świętować odzyskaną niepodległość”. W tym programie inspektor Karczyński nie mógł wykazać się swoją napastliwością, choć niektóre kwestie np. ta dotycząca ochrony Marszu Niepodległości wywołały zdziwienie na twarzach organizatorów Marszu uczestniczących w tym programie. Polecam zapoznanie się z całością programu a na zachętę przytoczę dwa fragmenty wypowiedzi – spisane „na gorąco”:

Hanna Wujkowska:

„…Za dużo nas było żeby zakryć prawdę o Marszu Niepodległości. Jest analogia pomiędzy tym co zdarzyło się 11 listopada a sierpniem 2010 roku, pod krzyżem przy Pałacu Prezydenckim. Już wtedy, to była tak próba do czego zdolne są władze miasta.

W nocy organizacja bojówek, bardzo dużo obcokrajowców…, jak wielka profanacja krzyża czyli to co polskie, katolickie, to co nasze – jest faszystowskie.

To nie jest faszyzm, to jest prawdziwy patriotyzm, to jest miłość do Ojczyzny.

Nie życzymy sobie obcych, agresywnych ludzi w trakcie naszego świętowania, jesteśmy normalnymi rodzinami, dziećmi… .

Za dużo nas było aby zakryć prawdę o tym marszu.

Za rok, chcielibyśmy przejść ulicami Warszawy świętować niepodległą Polskę…

Józef Szaniawski:

„Ja myślę, że nie tylko za rok ale zawsze..

Natomiast jest niedopuszczalne, że znaleźli się inspiratorzy, którzy zaprosili do Polski tzw. niemieckich antyfaszystów. To trzeba powiedzieć – W Polsce faszystów nie ma !

(…) Analiza tekstów w Gazecie Wyborczej, w radiu TokFM, Żakowskiego, Naksztuba, Sierakowskiego, Blumsztajna – wskazują jasno, że ta prowokacja była przygotowywana i że chcieli wciągnąć w to policję…”
...
...

Końcowy fragment programu:
http://www.youtube.com/watch?v=aigBUkOd4uY&feature=player_embedded
...

W programie wyemitowanym w TV TRWAM udział wzięli m.in.:

prowadzący – o. Piotr Dettlaff CSsR, Józef Szaniawski, Witold Tumanowicz, Jerzy Wasiukiewicz, Zbigniew Jóźków, poseł Edward Siarka, insp. Maciej Karczyński, poseł Jan Dziedziczak, Jakub Michalski, posłanka Iwona Arent, poseł Andrzej Jaworski, prof. prof.. Janina i Tadeusz Drabik, Agnieszka Piwar, Hanna Wujkowska,

...

Całość programu:
http://www.youtube.com/watch?v=WhndXl8al3c&feature=player_embedded
...

http://www.youtube.com/v/aigBUkOd4uY&feature=related%26hl=en%26fs=1%26rel=0

http://www.youtube.com/v/WhndXl8al3c&feature=mfu_in_order&list=UL%26hl=en%26fs=1%26rel=0

Poprzedni program Jana Pospieszalskiego:

http://youtu.be/yFiVxdmvHtM

http://youtu.be/6wi2U4xTkGU

http://youtu.be/AFE5GjrBu5A

Brak głosów

Komentarze

jest prosta i wyraźna analogia pomiędzy tym co zdarzyło się 11 listopada a sierpniem 2010 roku, pod krzyżem przy Pałacu Prezydenckim.

Vote up!
0
Vote down!
0
#202947

i prawdy ukryć się nie dało, ale mam pewną uwagę którą na pewno inni też zauważyli.

Otóż chelmy policji są koloru ciemno -niebieskiego lub szare, natomiast 11 listopada policja miała chełmy BIAŁE , co mnie trochę zaskoczyło, ale później gdy bandyta w białej kominiarce uderzył fotoreportera , był asekurowany przez drugiego , równierz w białej kominiarce, co później uwiecznił na filmie inny reporter lub bloger.

Charakterystyczny kolor biały  był nie przypadkowy , aby policja przez pomyłkę nie biła swoich kolegów po cywilnemu którzy wmieszali się  w tłum świętujących 11 listopada.

Vote up!
0
Vote down!
0
#202986

Ciekawe spostrzeżenie, tylko to by znaczyło że "swoich" było bardzo dużo. Ja takich ludzi w takich kominiarkach widziałem całą masę...

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#203021

Mix

te wszystkie materiały filmowe, dyskusje, relacje świadków,
odpowiedzi i zapewnienia policji,to dodatkowy materiał o
wydarzeniach 11 listopada.

Nie wszyscy byli przygotowani do dyskusji, nie znali wielu
faktów z tego dnia, po prostu nie przeglądali materiałów filmowych. Mam w swoim archiwum ponad 30 filmów z dnia 11 listopada. Oglądałem wszystkie i jest to materiał na bardzo dobry dokument - może powstać film pokazujący wszystkie strony i postawę wielu ludzi w tym dniu.

Program TV Trwam spełnił zadanie i jest krokiem w walce o Polskę.
NIESTETY jedna sprawa została niedopatrzona i nie ma dla niej żadnego usprawiedliwienia, kompletnie żadnego !!!!!!!

Ludzie kochani, twórcy programu , jak można dopuścić do takiej sytuacji w której przez godzinę stoją żołnierze AK, schorowani , o laskach i kulach i nikt nie pomyślał
by mogli usiąść i z racji wieku , służby dla Polski , walki być uhonorowani godnie. Wyglądało to gorzej niż nie ustąpienie miejsca w tramwaju.Całkowity brak szacunku dla tych ludzi.

Przepraszam musiałem to napisać.

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#203037

To prawda, że wyglądało to zbyt zręcznie. Jedyne co mogę powiedzieć na obronę autorów programu to to, że każdy program z cyklu "Po stronie prawdy" jest realizowany w tej samej konwencji - na stojąco.

Myślę, dla wszystkich uczestników programu ważniejsze było uczestnictwo w nim by dać świadectwo prawdzie. Nawet ci najbardziej wiekowi w swoim życiu przeżyli trudniejsze chwile niż te pod pomnikiem Powstania Warszawskiego.
Mam wrażenie, że najbardziej ta formuła przeszkodziła insp. Karczyńskiemu.
Widać było, że był mocno zdenerwowany i niepewny.
Proszę porównać jego zachowanie w studio TVP Info, tam siedząc wygodnie na fotelu mógł sobie poszaleć...
Proszę zobaczyć - linki na końcu notki.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#203047

Kto sponsoruje ultra-lewaków?

Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała w 2009 i 2010 po 100.000 złotych rocznie na działanie redakcji KP. Władze samorządowe przekazały lokal w dzierżawę za symboliczną opłatę 12 zł/m² miesięcznie — zaniżając ten czynsz średnio dwunastokrotnie. KP płaci 15.600 zł miesięcznie, a powinna płacić: 187.200. Czyli KP otrzymuje miesięczną dotację od samorządu w wysokości: 171.600, czyli rocznie 2.059.200 złotych.

Zachęta — 45.000 złotych.

www.bibula.com/

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#203124