Manifestacja 14 marca 2012 godz. 18.00 Plac Trzech Krzyży Warszawa

Obrazek użytkownika raven59
Kraj

.
Manifestacja 14 marca 2012 godz. 18.00
.

Brońmy swoich praw!
Platforma Obywatelska za wszelką cenę chce przeforsować podwyższenie wieku emerytalnego Polaków do 67 roku życia. Donald Tusk ukrywał plan tej reformy w trakcie kampanii wyborczej. Uniemożliwił w ten sposób poddanie swoich pomysłów ocenie wyborców.
Dziś PO odmawia Polakom prawa do podjęcia tak ważnej decyzji w drodze referendum. Wprowadzenie faktycznego przymusu pracy do 67 roku życia może doprowadzić do tragicznej sytuacji osób starszych na rynku pracy. Zamiast wypracowanych i należnych emerytur osoby starsze może czekać zasiłek dla bezrobotnych lub całkowity brak środków do życia.
Prawo i Sprawiedliwość nie zgadza się na drastyczne wydłużenie wieku emerytalnego Polaków wbrew ich woli. Praca dla kobiet po 60 roku życia, a dla mężczyzn po 65 roku życia powinna być prawem a nie przymusem. Uważamy, że jeśli osoba starsza ma siły, zdrowie i pracę powinna mieć prawo (a nie obowiązek) do jej kontynuacji i tym samym wyższej emerytury. Polacy muszą mieć w tej sprawie możliwość swobodnego i racjonalnego wyboru.
Rząd PO głosi, iż prowadzi politykę oszczędności budżetowych w czasach kryzysu. Podwyższa m.in. składkę rentową i akcyzę na paliwo sięgając tym samym do portfeli Polaków. Tymczasem odrzuca w Sejmie projekt PiS dotyczący wprowadzenia podatku bankowego. Zysk banków w Polsce w ubiegłym roku wynosił ok. 16 miliardów złotych netto.
Jednocześnie Donald Tusk podpisuje pakt fiskalny, w którego wyniku 6,5 miliarda euro z rezerw walutowych NBP zostanie przekazane na „ratowanie" strefy euro.
Prawo i Sprawiedliwość nie zgadza się aby rezerwy finansowe Państwa Polskiego przekazywane były „ubogim" Hiszpanom, Włochom i Grekom.
Jeśli chcesz żyć w kraju, w którym obywatel ma wpływ na najważniejsze sprawy, przyjdź w
środę 14 marca o godz. 18.00 na Plac Trzech Krzyży w Warszawie,
stamtąd przemaszerujemy pod Kancelarię Premiera.
Pamiętajmy, że ten rząd ugina się tylko pod naporem zorganizowanych obywateli!
Bądź aktywny- Polska to Twój kraj
Prawo i Sprawiedliwość

http://www.pis.org.pl/main.php
http://www.youtube.com/watch?v=npT4SNh8MjU&feature=player_embedded

Brak głosów