Bezprawne represje wobec różnych środowisk - wraca PRL?

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Na początek kilka informacji - zapewne część Państwo znają, ale warto je przytoczyć:

Helsińska Fundacja Praw Człowieka o represjach władz wobec kibiców.
http://www.hfhrpol.waw.pl/pliki/wystapienie_mswia.pdf

Co wolno skandować i pisać na transparentach. Mieliśmy zatrzymywać kibiców z napisami obrażającymi premiera - twierdzi jeden z funkcjonariuszy. Pakować do więźniarek i przewozić na komisariaty - opowiada policjant z prewencji. - Jeden kolegów spytał, czy to jest rozkaz komendanta miejskiego. Usłyszał od prowadzącego odprawę dowódcy, że ma nie wnikać.
http://www.rp.pl/artykul/2,658674_Co_wolno_skandowac_i_pisac_na_transparentach.html

Ochrona klubu należącego do ITI szarpała piłkarzy Legii Warszawa, którzy chcieli podejść do kibiców. Siłą zablokowała im drogę. Na czyje polecenie?
http://www.youtube.com/watch?v=7DMcLiX5hAs&feature=player_embedded

Kibice Jagiellonii Białystok manifestowali przed tamtejszym Urzędem Wojewódzkim przeciwko polityce Donalda Tuska, w tym zamykaniu stadionów. Krzyczeli, podobnie jak kibice w całej Polsce, „Donald matole, twój rząd obalą kibole” oraz „Precz z komuną”. Policja zatrzymała ich za... znieważanie premiera.- Polska chce, jak widać, przegrać kolejne sprawy przed Trybunałem w Strasburgu - tak zatrzymanie kibiców komentuje Jacek Bąbka, prawnik, prezes Fundacji Badań nad Prawem. - Poza wszystkim nie powinno się zatrzymywać osoby, która ma dowód osobisty i można łatwo ustalić jej tożsamość.- W żadnym razie nie można zachowania kibiców uznać za przestępstwo, przecież nie znieważyli godła czy flagi - dodaje Zofia Romaszewska, obrończyni praw człowieka w czasach PRL. - Język polityczny zradykalizował się, kiedy atakowano poprzedni rząd, i jakoś nikomu to nie przeszkadzało - stwierdza też. Poniżej publikujemy zdjęcie mandatu, który otrzymał jeden z kibiców za "okazanie lekceważenia Konstytucyjnym Organom Rzeczypospolitej Polskiej". To oczywiście kuriozum, bo to Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, a nie Donald Tusk, jest organem konstytucyjnym państwa.
http://niezalezna.pl/10690-zamykaja-za-matola-tuska-film
http://niezalezna.pl/10690-obraziles-tuska-dostaniesz-mandat
http://www.wykop.pl/link/744865/to-jeszcze-polska-czy-to-juz-bialorus
http://niepoprawni.pl/blog/1556/kompromitacja-faktycznie-idziemy-w-strone-bialorusi
http://www.youtube.com/watch?v=q5ZodDSk8A0&feature=player_embedded

Kibice, których w Białymstoku zatrzymała policja i ukarała mandatami za wznoszenie antyrządowych okrzyków, zapowiadają, że będą się domagać odszkodowań za bezprawne zatrzymanie.
http://niezalezna.pl/10827-kibice-odsylaja-mandaty

Kalendarium wojny jaką Gazeta Wyborcza i Donald Tusk wypowiedzieli patriotycznie nastawionym kibicom.
http://niepoprawni.pl/blog/1903/tuskole-i-michnikole-%E2%80%93-pycha-zgubi-kazdego

Zbierał wpadki prezydenta. O 6 rano obudziła go ABW. Strona AntyKomor.pl została zamknięta, po tym jak do mieszkania jej twórcy wkroczyła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Funkcjonariusze weszli do mieszkania właściciela strony o 6 rano. Zajęli laptopa i nośniki pamięci, przeszukali mieszkanie, a nawet piwnicę. Autor strony miał usłyszeć, że działania mają związek z obrazą prezydenta Bronisława Komorowskiego. Gdy znacznie ostrzej atakowano w internecie ś.p. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego nie stosowano tego typu metod.
http://www.rp.pl/artykul/661430_Zbieral_wpadki_prezydenta__O_6_rano_obudzila_go_ABW.html

Europosłowie PiS Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski zażądali konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za akcję przeszukania mieszkania internauty krytycznego wobec Bronisława Komorowskiego. Ich zdaniem ABW jest wykorzystywana nie do ścigania przestępców i korupcji, ale przeciwników politycznych premiera Donalda Tuska i prezydenta Bronisława Komorowskiego. Kurski i Ziobro zarzucili służbom podległym premierowi wyjątkową nadgorliwość.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,W-tym-serwisie-zniewazano-prezydenta-RP-ABW-przeszukalo-mieszkanie-autora,wid,13429206,wiadomosc.html

Przykład jednej z licznych represji wobec demonstrantów na Krakowskim Przedmieściu - kiedy przeciwnicy obecnych władz postawili namiot w pobliżu Pałacu Prezydenckiego został on rozebrany, a kilka osób poturbowano mimo że nie były agresywne. Obecnie namiot jest przez nich trzymany cały czas w powietrzu. Na filmie widać, że kiedy zwolennicy Janusza Palikota rozstawili namiot na Krakowskim Przedmieściu policja ani straż miejska nie interweniowała mimo pytań obywateli w tej sprawie. Służby nie interweniowały również, kiedy pod krzyżem agresywni i często podpici chuligani bili, szarpali, opluwali czy wyzywali spokojnie modlących się ludzi - widać to doskonale na filmie „Krzyż”.
http://www.youtube.com/watch?v=JMqrwDckEtc

W związku z powyżej przedstawionymi wydarzeniami mam pytanie - co jeszcze musi się stać, aby media, elity, politycy wszystkich opcji głośno zaprotestowali i podjęli działania, które zapobiegną podobnym wydarzeniom w przyszłości?

Filip Stankiewicz

Brak głosów

Komentarze

Podobnie jak jego Krzywonos.

ixi band

#160199

Kiedyś POlszewiki z PO jak byli w opozycji to straszyli PIS-em że będzie wielka drożyzna,ludzi będą zamykali,o 6 rano będą walili w drzwi,a jak jest dzisiaj,kiedy rządzi PO to wszystko jest realne co kiedyś sobie wymyślili POlszewiki,i jakoś ci straszaki jak Lis,Wołek,Najsztub,Żakowski,Michnik,i wielu innych jakoś nie protestują,i swych POlszewickich gęb nie otwierają

#160226

A do wyborów zobaczy wystarczająca ilość.

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#160338

Jan Bogatko

...PiS nie złoży interpelacji poselskiej w tej sprawie, dlaczego JK nie wygłosi 5-cio minutowego przemówienia w Sejmie, punktującego rząd Tuska.

Pozdrawiam,

Jan Bogatko

#160231