Niewolnicy bandyckiego imperium

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Świat

Krótkie studium wielkoruskiej duszy na przykładzie IWH_rus.

I. Kieszonkowy Tretiakow.

Od kilku dni gościmy na „Niepoprawnych” egzotycznego przybysza ze wschodu, który w komentarzach pod moimi notkami „Sypiając z wrogiem” i „Zapomniany gazociąg” reprezentuje zestaw poglądów dość charakterystyczny dla putinowskiego neoimperializmu. Ten wielkoruski szowinizm będący wypadkową mesjanistycznego panslawizmu (słowiańszczyzna zjednoczona pod przewodem „Świętej Rusi”), komunistycznego prania mózgów i tłumionego kompleksu cywilizacyjnej niższości wobec Zachodu kompensowanego butą i arogancją, przenosi się z pokolenia na pokolenie, infekując kolejne generacje posiadaczy „tajemniczej rosyjskiej duszy”.

Na ogólnopolskim forum tego typu poglądy prezentuje np. dziennikarz Witalij Tretiakow robiący za jednego z głównych rosyjskich „agentów opinii”, którego poglądy onegdaj zdarzyło mi się analizować w tekście „Wielkoruska dusza” stanowiącym środkową część rosyjskiego tryptyku, wraz z notkami „Refleksje rusofoba” i „O rosyjskiej duszy”. Ale to było ponad rok temu, zaś komentator IWH_rus reklamujący się jako „polonofob” jest na tyle charakterystyczny, taki można rzec, „kieszonkowy Tretiakow”, że nie mogę sobie odmówić przyjemności napisania kilku słów o tym laboratoryjnym okazie rosyjskiego zmongolizowanego bizantynizmu.

II. Przykład manipulacji.

Jednym z dogmatów obowiązujących w mentalności Rosjanina od czasów sowieckich i przeniesionych do czasów współczesnych na różnych „chłopców-putinowców” jest przekonanie o dobrodziejstwach świadczonych naszemu regionowi przez ZSRR. Dotyczy tego komentarz w którym IWH_rus wylicza rozliczne „korzyści” wynikające dla nas z roli „kluczowego członka” Układu Warszawskiego. Mają to być m.in.: własny przemysł zbrojeniowy, dostęp do „najbardziej zaawansowanych sowieckich technologii”, możliwość obrony przed każdym agresorem (nawet przed Rosją – sic!), niewysyłanie polskich żołnierzy na misje zagraniczne... krótko mówiąc – żyć nie umierać!

Ani słowa o tym, że Układ Warszawski był wraz z RWPG formą kolonizacji naszego regionu przez sowietów, że był sojuszem agresywnym, ustawicznie przygotowującym się do ostatecznej wojny z wolnym światem, że cała gospodarka bloku wschodniego podporządkowana była zbrojeniom, które ostatecznie rozłożyły system realnego socjalizmu na łopatki... IWH_rus być może nie słyszał o pułkowniku Kuklińskim, który zorientowawszy się, że Polska w planach Układu Warszawskiego została wyznaczona do roli nuklearnej pustyni po zakładanym atomowym kontrataku NATO, postanowił otworzyć USA i reszcie świata zachodniego oczy na prawdziwą naturę Układu Warszawskiego. Zresztą, jeżeli nawet słyszał, to pewnie ma go, podobnie jak Jaruzelski, za zdrajcę.

Goszczący na naszym portalu wielkorus nie wspomina również, że „zaawansowany” sowiecki przemysł zbrojeniowy opierał się niemal w całości na wykradanych z Zachodu technologiach, gdyż taniej było kraść cudze wynalazki, niż pracować nad własnymi. Milczy również o tym, że industrialna infrastruktura RWPG coraz bardziej odstająca od przemysłu zachodniego, od pewnego momentu nie była w stanie zaabsorbować najbardziej rozwiniętych technologii. W efekcie, gdy dołożymy tradycyjną partaninę i bardak, wychodzi na to, że przemysł bloku socjalistycznego produkował militarne podróby, za to w nieprzytomnych ilościach, czego efektem były, gdy przyszło co do czego, obrazki poboczy pełnych zepsutych czołgów jak miało to miejsce podczas inwazji na Czechosłowację w 1968 roku, czy po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce.

Na ponury żart zakrawa zdanie o możliwości obrony przed ZSRR w sytuacji, gdy sowieckie wojska okupacyjne stacjonowały w Polsce i we wszystkich krajach ościennych. Nawet gdyby jakimś trafem polskim gensekiem został „narodowy komunista” to zbrojne wybicie się na niepodległość zakończyłoby się pewnie jak na Węgrzech w 1956 roku. A przecież rządzili nami sowieccy, polskojęzyczni namiestnicy, więc o czym tu gadać...

I tak ze wszystkim – gdzie nie spojrzysz tam łgarstwo, manipulacja, przeinaczenie. Popatrzmy, ile miejsca zajęło pobieżne odkłamanie kilku zaledwie bredni. Gdyby wziąć się za resztę, trzeba by spłodzić całą broszurę, jeśli nie książkę.

III. Imperialna tożsamość.

Nie mam tu ambicji prostowania zdanie po zdaniu, słowo po słowie, bzdur naszego wielkorusa. Chodzi mi o coś innego. Zwróćmy uwagę: ten cały paranoidalny bełkot nie wychodzi spod klawiatury naprutego samogonem kołchoźnika, tylko trzydziestodwuletniego informatyka zajmującego się zaawansowanymi technologiami; przedstawiciela rosyjskiej inteligencji. I ten rosyjski „młody, wykształcony, z Rostowa nad Donem” powtarza brednie, które w obecnej Polsce są już tylko domeną najbardziej twardogłowych, sklerotycznych komuchów z pokolenia Kiszczaka i Jaruzelskiego. Taki jest intelektualny background, którego z Ruskiego nie wykrzewisz choćby nie wiem co, gdyż znaczyłoby to pozbawić go imperialnej tożsamości - jedynej „duszy” jaką posiada. Bo, jak sądzę, IWH_rus nie jest jakimś cynicznym kłamcą – propagandystą. On autentycznie wierzy w to co głosi wedle swej spaczonej optyki!

Spójrzmy – rosyjski przemysł i infrastruktura pamiętające sowieckie czasy sypią się i nie są w stanie niczego sensownego wyprodukować. Zagranicznych inwestorów odstrasza gigantyczna korupcja. W efekcie Rosja musi importować niemal wszystko, co potrzebne do funkcjonowania. Prowincja tonie w nędzy, długość życia na poziomie krajów trzeciego świata, zachorowalność na AIDS niemal jak w Afryce, alkoholizm, narkomania... słowem – degrengolada. Jedyne co Rosję trzyma przy życiu, to eksport surowców, zresztą w znacznej mierze nie swoich, tylko z Turkmenistanu czy Uzbekistanu, bo rodzime złoża są na wyczerpaniu a na poszukiwanie i uruchomienie nowych nie ma pieniędzy ani technologii.

Ale – nic to! Za gaz i ropę wyprodukuje się szmelc bojowy, wyrżnie Czeczenów, spacyfikuje „zdradziecką” Gruzję, weźmie za mordę pozostałych „czarnożopców”... Europą Środkową podzielimy się, po staremu, z Niemcami... Rosja – potęga! Rosja - mocarstwo!

IV. Mentalni niewolnicy.

W sumie to nawet się nie dziwię postawie IWH_rusa. Ciężko żyć ze świadomością, że historia własnego państwa na przestrzeni stuleci to jedno wielkie pasmo gwałtów, mordów, ludobójstw, krwawych podbojów, bydlęcych okrucieństw, zarówno wobec sąsiadów, jak i własnego ludu, które nie mogły nie przełożyć się na wewnętrzne stosunki na linii władza – poddany i na relacje międzyludzkie. To wymaga wyrobienia w sobie psychologicznego mechanizmu „racjonalizacji”. I dużo wódki. Tylko to uchronić może przed szaleństwem.

A nade wszystko, należy zinternalizować tę piekielną mieszankę zmongolizowanego bizantynizmu, którą Rosja nasiąkła od swego zarania, uznać ją za swą specyfikę, „odrębność”, którą należy się szczycić wbrew wszystkiemu. I kłamać, kłamać, kłamać... święcie wierząc, że głosi się prawdę, której „rusofobiczni” sąsiedzi nie chcą przyjąć do wiadomości. Wystarczy utożsamić się z oficjalną, państwowotwórczą legendą. Uwierzyć w nią. Uwierzyć bardzo mocno, tak by nie zostało miejsca na wątpliwości. Zostać oddanym, duchowym niewolnikiem bandyckiego imperium.

Oczywiście, nie ma tu miejsca na wolność i dumę, gdyż ani dumą, ani wolnością nie jest zinternalizowana postawa uległości wobec tyranii z jednej strony, połączona z możnością tyranizowania słabszych od siebie z drugiej. Wolność i duma, to rodzaj duchowej niezawisłości pozwalającej przeciwstawić się opresji. Ale za te przymioty płaci się w Rosji życiem, przy aplauzie niewolniczej „czerni”.

Wolna i dumna była Anna Politkowska. IWH_rus jest niewolnikiem obdarzonym dumą zastępczą - dumą z potęgi tyrana, któremu służy.

Gadający Grzyb

http://www.niepoprawni.pl/blog/287/refleksje-rusofoba%E2%80%A6

http://www.niepoprawni.pl/blog/287/wielkoruska-dusza

http://niepoprawni.pl/blog/287/o-rosyjskiej-duszy

http://niepoprawni.pl/blog/287/sypiajac-z-wrogiem

http://niepoprawni.pl/blog/287/zapomniany-gazociag

Brak głosów

Komentarze

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

A ty GG naprawdę wierzysz, że USA i Rosja (a wcześniej CCCP) były kiedykolwiek wrogami?
Pozdrawiam (w oczekiwaniu na odpowiedź:)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100147

Przepraszam, że ze WSI24, ale drugie zdanie jest uzupełnieniem postu powyżej
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/afganistan_rosja_pomaga_usa_w_walce_z_narkotykami_166686.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#100183

A jakiej odpowiedzi oczekujesz? Że oba państwa tylko pozorowały konflikt,dzieląc świat między siebie (zapewne na skutek jakichś mrocznych, żydowskich machinacji)?
O taką odpowiedź Ci chodzi?

Wybacz, Swobodny Spirytusie, ale nie mam dziś ochoty na pogrążanie się w odmętach Twojego szaleństwa...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100203

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Mi chodzi o Twoje zdanie, nic więcej. Nie mogę odpowiadać za Ciebie bo po co w takim razie zadawałbym pytanie?

"ale nie mam dziś ochoty na pogrążanie się w odmętach Twojego szaleństwa..."

Pochlebiasz mi Grzybie :)
Ludzie "szaleni" zmieniają świat :D)

Mam nadzieje, ze jednak kiedyś zejdziesz z piedestału i oświecisz biednego Spirytka Swobodnego :)

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100204

Dla ZSRR a teraz Rosji USA były i są wrogiem. Natomiast w drugą stronę było różnie. USA (i Zachód) co jakiś czas usiłowały się "zaprzyjaźniać" (z marnym skutkiem) rojąc o "odprężeniu" i "konwergencji" (teraz to nazywa się "reset").
Niemniej każdorazowo w końcu trzeźwiały, przekonując się o niereformowalnym, agresywnym charakterze CCCP (i w końcu przekonają się o tym samym w odniesieniu do Rosji).

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100207

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Grzybie, no nie wiem co mam Ci odpowiedzieć...
Tworzenie pozornych podziałów to jednak specjalność jednej, konkretnej opcji. (W końcu i tak kahał rządzi, nie?)

Zadałem ci niżej pytanie o Armanda Hammera. Może rozwiniesz ten wątek?
Pozdrawiam nieustająco.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100208

GG nie szkoda Ci czasu na powazne dyskusje z SL? Przeciez nie kazdy trefnis jest Stanczykiem, a juz napewno SL nie jest Stanczykiem. Myslenie zbyt jednostronnie ukierunkowane. Wprawdzie probuje podskakiwac tu i owdzie, ale podskakujac jest coraz bardziej smieszny w swym mniemaniu o sobie lub co gorsza wyopbraza sobie, ze naprawde jest godzien dyskusji.

PS. Przepraszam, ale zmienilem sprzet i jeszcze nie zainstalowalem klawiatury z polskimi literami. Uczynie to niezwlocznie w ciagu najblizszego tygodnia.... jak znajde czas.

Pozdrowienia i dzieki za wpis. Przypomina mi to, ze niepoprawni z ery sprzed SL w dalszym ciagu sa i nie daja sie wciagac w eselowskie bagno. Jeszcze raz serdeczne dzieki.
_________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#100300

niepoprawni z ery sprzed SL w dalszym ciagu sa i nie daja sie wciagac w eselowskie bagno.

Są i trwają na posterunku :) I cierpliwie czekają, aż Spirytus się wyniesie... lub zostanie wyniesiony:)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100304

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Wasze niedoczekanie, "niepoprawne" ołowiane żołnierzyki :D)))
Tylko ban ze wszystkimi honorami :)

Ale, że ty Grzybie Gadający potrzebujesz pomocy takiego.... to naprawdę nie sądziłem :)
Smutek.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100305

Hm! Ban ze wszystkimi honorami? A od kiedy to ban na takim forum jak niepoprawni jest honorowy?!?!?!?!?!?!?

Przypominam, ze nie masz do czynienia z jasnieoswieconymi na onecie. My tu na niepoprwanych to konserwatywni.... lub nie prawicowcy...lub nie. Na nieporawnych nie bana, z tego forum wylatuje sie na zbita morde za dwie rzeczy

  1. Glupote
  2. Proby zniszczenia portalu

Jezeli powyzsze powody sa honorowe dla Ciebie. No coz......... Moge tylko zyczyc....dobrego psychiatry.

___________________________________________

 "...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#100326

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

A do mnie jaki punkt byś zastosował/

"Moge tylko zyczyc....dobrego psychiatry."

Swojego chcesz mi polecić?

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100343

A co, Twoj Cie wyrzucil na zbity pysk? Nawet do psychiatry sie nie nadawales? To naprawde juz tak zle z Toba?
__________________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#100350

Liberaliści i inaczej myślący obywatele polscy mają naprawdę dużo wspólnego ze sobą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100306

USSR-USA enemy of friend? Can not really say.

From one point - I still remember some USSR magazins. Were was cartoons time to time about "how greedy and evil USA are". And nobody needs to explain about USA pile of media-cud: "how evil and greedy USSR are".

From another point - in the worst times of cold war we always traded goods. And in the later times we traded tech too. Not many knows - american astronauts wear suits labled "made in USSR" in some period ;)

Readed pronouncement of one american not so far ago: "USSR was the best enemy we ever had: strong, scary, and never wage war with us".

Vote up!
0
Vote down!
0
#100458

USA always was an enemy from USSR's point of view. From american's point? It depended of currented presidents. Of course, you've traded goods to western countries - resources. And took credits - more and more...  Without oil and gas Russia's economy is nothing.

When Ronald Reagan introduced some economical restrictions (main point - no more money to USSR!) and intensyfied "the arm race", soviet's empire collapsed.

And now is the same - you have no modern industry, no technology, only gas, oil, gas, oil... - selling this is your's "to be or not to be". That's why Russia is so afraid of "shale gas" in Poland and other countries (look at Alexander Miedwiediew's , Gasprom's vice-chief opinions). More gas on the world's market means - less prices. Less money to Russia. So - good bye Empire!

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100722

Everybody needs resources. The every war world had - all about it. To get resources. Colonization story, conquests story, story of any empire - The Resources. World did not driven by High Ideas. It is driven by money and fortune. And this is The Law for ever. Take newest wars: Kuwait - oil, Iraq - oil, Afgan - drugs, Kosovo - rare metals and cooper. Georgia - strategic terrain. Terrain and population are resources too - but today these is hard to sell. Modern Russia is weak. We can not defend our selfs against colonizators. Only thing we can military do - ritual nuclear seppuku. This is the fact.

The world is tied not by friendship and love, but the trade agreements. Modern West is shaped as an lance directed east. NATO have 10 times more power in any aspect of it. You will say it is for protection from scary russians. A will say it is for money and power other you. So how can Russia survive in this circumstances? To trade goods West is requested. We have nice hitech, we have very good pharmaceuticals, we have qualitative food industry. West do not need this. West needs resources to make money from it. That is why WTO is closed, it is not about "human rights", it is all about money. We can not compete outside of it. But inside there is no spice-cake house too. Look what WTO did with Ukraine or you. You been catched by Greeks gift.

USSR (and rest of world) is survived thanks to mutual blackmail in cold war times. They say USSR lost cold war and die. But USSR was able to tie itself with West by trade agreements and today you can not make us "red goblins" any more. So we lost :) That is why your slogan generators shout: "No more trade with Russia! They are enemy!" - and no effect, except you continue to loose money.

By the way, Russia have no monetary debt any more. Everything is paid back.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100737

ja rozumiem, że jak pójdziemy pod rękę z zachodem to będziemy mieli swoje stocznie? swoje zakłady zbrojeniowe? własny przemysł wydobywczy i przetwórczy? swoje samochody, kolej itp? Bo jakoś tego nie widzę. Co za różnica czy będę uzależniony od innego państwa czy od korporacji - i tu i tam zawsze moga mnie zwolnić.
Uważasz, że USA i Zachód da nam technologie? a co z offsetem i produkcją samolotów F-ileś tam? wszyscy nas dymają a do Rosji mamy niestety bliżej.
Przypomnij sobie jak zachód wyrolował nas z produkcją przemysłu lekkiego z rynku wschodniego po 1989r.
Nie popieram takiej uległej polityki wobec Rosji ale wcale nie cieszy mnie takie zapatrzenie na zachód. Popatrz na kraje uzależnine od USA i zobacz jak wyglądają ich gospodarki i w jakich warunkach żyją tam ludzie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100168

A co ma piernik do wiatraka? Notka nie traktuje o tym co będzie, gdy pójdziemy pod rękę z Zachodem, tylko o użytkowniku, który robi ludziom wodę z mózgów!

Twoje słuszne uwagi to po prostu inny temat...

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100173

Tak jest zawsze jak ktos trzeci negocjuje w naszym imieniu!! Niestety...po 1945 zagnieździł się  u nas pewien POsrednik chazarskiego POchodzenia zwany tez Michnikowszczyzną który POnad naszymi głowami układa się ze stronami..Dopóki ten chazarobolszewicki POtwór bedzie nam przewodził , dopóty kazdy nas bedzie dymał ile chciał i jak chciał a lemingi i tak tego nie zauważą..

Vote up!
0
Vote down!
0
#100180

To że wybieramy dupy wołowe, albo cwanych kombinatorów nie jest winą Zachodu, tylko naszą własną. Oczywiście, że nie ma nic za darmo i skoro dajemy się rolować, to zostaniemy wyrolowani (nawet Niemcy Wschodnie w podobny sposób zostały załatwione przez Niemcy Zachodnie po zjednoczeniu).

Niemniej, gdy mam do wyboru Rosję lub Zachód - wybieram Zachód, pamiętając oczywiście, że kto umie liczyć, ten liczy na siebie...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100205

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

A mówi Ci coś nazwisko Armand Hammer?

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100206

Taa, szemrana postać. Cóż, na wojnie zawsze trafiają się ludzie którzy robią dzięki niej interesy, to i on zrobił interes na zimnej wojence. Poza tym, pewnie podwójny agent. Tacy bywają użyteczni nawet w rozgrywkach między śmiertelnymi wrogami.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100209

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Ale Grzybie Gadający, chyba mówisz o kimś innym...
Gdy w A. Hammer został członkiem Rady nadzorczej Gosbanku to był 1937 rok. Nie było jeszcze wojny (zwłaszcza ściemy zwanej "zimną").
Pozdrawiam (lekko zdziwiony)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100215

Ale interesy kręcił praktycznie przez całe istnienie ZSRR.
"Zimną Wojnę" potraktowałem hasłowo na opisanie relacji zachodu z sowietami.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100263

Anu, wydaje mi sie, ze nie potrafisz ocenic podstawowej rzeczy. Nikt Polski nie wyrolowal! Najgorsze jest to, ze Polacy wyrolowali sami siebie, a jeszcze gorsze jest to, ze w swojej masie nie zdaja sobie z tego sprawy, biorac wirual za real. Wyobrazajac sobie, ze zyja w panstwie prawa, panstwie spokoju. Smieszne, ale tak wlasnie jest.

Polacy w swojej masie nie sa zdolni zauwazyc ze ich zycie i polityka to naczynia polaczone. Dali sobie wcisnac kit jakoby polityka to cos bardzo brudnego i nie nalezy sie tym zajmowac. Rezultaty widzimy podczas frekwencji wyborczej, co oczywisciwe przeklada sie na rezultat wyborow, a to z kolei na jakosc zycia, na gospodarke, ekonomie czy w koncu szacunek wybranej wladzy do wyborcow. Jak bowiem mozna respektowac i .... bac sie kogos kto samego siebie nie repektuje? A niestety Polacy nie maja szacunku do samych siebie, Polacy nie respektuja samych siebie.

Rezultat? Ziemie lezy odlogiem. Przemysl lezy na lopatkach. CALY!!!!  A Polacy robia za zebrakow w calej Europie!

I do kogo tu miec pretensje? Do innowiercow, masonow, cyklistow? Oczywiscie jest o wiele wygodniej powiedziec,  to nie my, to oni, tylko co to zalatwi? Nic! A rozbroi napewno!

Wniosek? Zamiast szukac przyczyn u innych, zaczac od siebie. A wszystko zmieni sie diametralnie.

____________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#100308

Polacy sami siebie wyrolowali w Jałcie i w Teheranie?
A to ciekawe?
Polacy samych siebie wymordowali, sami siebie wystrzelali oraz pozbawili zaocznie obywatelstwa polskiego?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#100313

Komentarz Juranda dotyczy czasów współczesnych. Czytania ze zrozumieniem życzę.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100324

Jesli chodzi o moj komentarz to odpowiedzial juz GG. Mam nadzieje, ze w miare zrozumiale.

 Jesli chodzi o jalte i teheran(z malej litery), to jet to juz historia, niestety proby jej odwrocenia przez rzady Olszewskiego i Kaczynskiego zostaly calkowicie zniszczone przez rzady Tuska i innych wierzacych w to, ze ktos cos za nich zalatwi.

Malkontentow narzekajacych, ale nie majacych najmniejszego pomyslu, a tym bardziej ochoty aby cokolwiek zrobic. Czepiajacych sie samolotow, z nadzieja, ze ich wyniosa. Nie wyniosa, a jezeli juz to nogami do przodu!

Zacznij drogi Pawle od siebie. Pokaz co zrobiles. Pokaz czym mozesz sie pochwalic. Jakie masz plany na przyszlosc. W jaki sposob chcesz je wprowadzic w zycie. Mozemy sie nie zgadzac, ale mozemy podyskutowac. Ale wyglada na to, ze poprostu nie mamy nawet o czym dyskutowac.

Polacy samych siebie wymordowali, sami siebie wystrzelali oraz pozbawili zaocznie obywatelstwa polskiego?!

No przeciez wiadomo kto to zrobil. To przeciez ci wstretni zydzi wymordowali Polskich Jencow Wojennych, dopuszczajac sie zbrodni ludobojstwa.

Groch z kapusta podlane rusofilskim sosem.

_____________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#100344

Paweł najwyraźniej nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że Polacy mogliby wyrządzić jakąkolwiek krzywdę innym Polakom.
Tymczasem, wiele dziejowych świństw wyrządziliśmy sobie nawzajem, choćby wdając się w kolaborację z sowietyzmem.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100353

Tak, ja tego nie przyjmuję do wiadomości, tak jak panowie zrozumienia dla innej nacji (nie wiem z jakiego powodu to ma miejsce?!), którą panowie uważają za naszych dzisiejszych sojuszników militarnych. To jest dla mnie bardziej zadziwiające od tego, że jakiś niepiśmienny chłop Polak (takich mieliśmy wtedy milicjantów, ubeków albo żołnierzy informacji wojskowej, bo im obiecano na własność hektar ziemi rolnej w tamtej Polsce po `44 roku w przeważającej ilości) i z tego tego powodu dlatego katowali innych Polaków burżujów, tak było również i w Rosji po rewolucji październikowej, chyba że panowie takich Polaków uważają za naszą polską elitę?!

No tylko panom pogratulować znajomości tematu i wiedzy na temat polskich powojennych elit?

Panowie zapewne wiedzą, kto katował takich ludzi jak Fieldorf, Pilecki albo Skalski i innych, sama POLSKA intelektualna i elitarna komunistyczna władza, na pewno sami Polacy?!

Polacy odmawiali przesłuchań innych Polaków chociażby sami byli funkcjonariuszami UB!!!

feature=related]

Vote up!
0
Vote down!
0
#100435

Nie mam żadnych specjalnych względów dla ubeckich oprawców żydowskiego pochodzenia - gdzie to u mnie wyczytałeś? Ja twierdzę tylko, że oprawcy powinni ponieść konsekwencje niezależnie od narodowości - Polak, Żyd, każdy kto wysługiwał się systemowi.
Na Polaków - komunistów zwracałem uwagę, bo Ty z kolei całkowicie ten temat ignorowałeś.
A tej hańby domowej nie wolno zapomnieć, bo sprzedawczyków ci u nas nigdy nie brakowało i nie brakuje nadal.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100441

Panie Grzybie nigdy tego nie podważałem i nie zamierzam tego nigdy robić.

Również i ja Pana pozdrawiam, pomyślmy dzisiaj o tych, którzy oddali swoje życie za naszą wspólną Ojczyznę..

Vote up!
0
Vote down!
0
#100446

+++
Łatwo narzekać na oszustów przy korycie, trudniej odpowiedzieć, kto ich wybrał i dlaczego. To kwestia pracy nad mentalnością. Duża część Polaków wciąż jest duchowo zsowietyzowana, co objawia się m.in. deficytem poczucia odpowiedzialności za ojczyznę.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100318

Poland get it`s independence freely and sold it immidiately for some shiny beads. Independance is ability for own economical politic and ability to defend itself. Poland sold both. What did you get? Status of border ground? Potential place for wars? Some says - Poland is US troyan horse in EU.
And only by having independence you will get political weight. Not in reverse order. If you can not decide own fate noone will discuss it with you. That how it works. Choose ally and be ally. Offer something. If you do not receive equal back - change ally (or make move like you pretend to change ally). Look at the Lukashenko - he is very best in it.
In foreighn policy Poland looks like a pimply boy, who strew over his darling with roses and gifts, and she time to time stroking his head.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100462

Hm, let's talk about independecy... Russia is independent country. But... do you really think, that russian people are independent? I think, they're not. They have paper rights, but non-executable. To execute your rights you need to have money for bribes. Police, administration, courts - corrupted... Manipulated elections... And no independent media, which may present many point of views.

But - no matter! You belong to Empire! Russia is strong and can kill Chechens or Georgians! That's the main point of my article. Mentally slaves of bloody empire, proud of power their owners...

Poor slaves... No personal dignity. The only source of dignity you have, is power of your Tsar (Iwan, Lenin, Stalin, Putin - whatever).

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100723

So you are not slave. You are not afraid to loose your job. You can protect your posessions by youself. You are not constrained by your parentage and stock and condition of your country economics. You do not live in credit and have no debt you never asked. You are real miracle.

If not - we are not different. Do not believe your imagination about just how I am suppressed by my goverment and propaganda.

The freedom of speech is not the freedom to shout anything. It is freedom to be heard of. Your opinion does not matter, in fact you do not have one. You are translator for foregn ideas. There above you gave quote Mickiewicz and your school education. I thought it is time to step out the school doors.

The freedom of conscience is not the freedom to respect all kind of perversions - it is freedom to choose favorable way of life and honestly reject annoying. You can not do such thing - it is against "common opinion". You did not create this "common opinion", you do not know where it came from, but you have to obey it. Thus your minority kontrols majority. Thus PiS paralysed whole Poland.

The freedom of information? That is not access to information. That is deep inner believe that all information is having equal value. That is curiosity and open eyes. You do not have it - instead you have inprinted prejudice never look certain information.

So, mr.Freeman who you fighting by "you own will and desire"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#100743

Lewicowi intelektualiści długo łamali sobie głowę, gdzie znajduje się owo przez nikogo nie zamieszkałe miejsce, graniczące z wszystkimi krajami na ziemi i wtrącające się do wszystkich ich spraw. Ale wystąpił z lekka obsztorcowany i potężnie pogłaskany wybitny poeta Rozpanoszenko i oznajmił:

Ponure myśli mam
W mej niedojrzałej głowie:
Gdzie Ibańsk? Tu czy tam?
Nie: - w kiszce odchodowej!

Ależ im zasuwa, powiedzieli lewicowi intelektualiści i zaczęli na siebie mrugać porozumiewawczo. Jeszcze nie rozumieli, ze ich czas dawno minął.

(Aleksander Zinowiew, "Przepastne Wyżyny", Kultura 6/357 - 1977, Paryż, przekład M. Broński)

Vote up!
0
Vote down!
0
#100172

- Bidulka jest w okrążeniu (i stąd te "obronne" zapędy, jakże uzasadnione), bo... Ziemia jest okrągła;). Trafiłeś w sedno.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100475

 ale calym tym swiatowym syfem rzadza chazarscy zydzi, lub jak kto woli chazarscy Iluminaci. Kacapy jak i USrael sa calkowicie im podporzadkowani. Jedno mnie tylko bulwersuje....podziela sie niedlugo nami kacapy z Niemcami.. czy tez nie ? Wedlug mnie, wyglada na to ze raczej nie. Kacapy chca wrocic do ustalen z Jalty i pragna calej Polski...Aniela z przyglupkiem Sarkozym chyba sie juz nawet na to wstepnie zgodzili....

Wczorajsze wspolne  USraelsko- kacapskie akcje na terenie Afganistanu nie wroza dla nas nic dobrego....

Boze cos Polske...

Vote up!
0
Vote down!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#100174

Rosjanin jak Rosjanin, ale spójrzcie, ilu Polaków myśli w podobny sposób. I to nie tylko "emerytów partyjno-resortowych"...

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#100194

Opisywali to zjawisko i opisują je sowietolodzy. Od Bukowskiego po Alain Besancona wszyscy oni pokazują istotę niezmieniajacego się systemu Rosji ciągle imperialnej. To jest zawsze ta sama zacofana Rosja barbarzyńców, obojętne czy w czasach Piotra Wielkiego, Iwana Groźnego, Romanowów czy Stalina. Rosja jest i pozostanie zawsze o całą epokę za światem zachodniej cywilizacji. To zbiorowisko ludzi o wyjątkowo pierwotnym instynkcie zniszczenia tego co jest obce Rosji mentalnie. Oni mają ciągły kompleks przy równoczesnej świadomosci, że są gorsi, bardziej prymitywni, ciemni. Wybili do nogi inteligencję w czasie bolszewickiej rewolucji i dziś osiagniecie stanu wzglednej równowagi w przekroju społecznym jest niemożliwy do odtworzenia. Rosja będzie ulegała dalszej degradacji do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia, które przy jej ciagłym dążeniu do konfrontacji ze wszystkimi, zapewne kiedyś nastąpi. Czas pokaże.

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#100211

Zawsze jest pora na pisanie, że mam rację :)
A tak poz tym, Rosja jest mieszanką najgorszych cech bizantynizmu i turanizmu, dlatego piszę o niej jako o zmongolizowanym bizantynizmie. Z Rosją można postępować albo z pozycji siły albo podporządkowania. To "mentalność knuta", dlatego powinniśmy się odgrodzić kordonem sanitarnym - Ukraina, Białoruś, Pribałtika, a w przyszłości, gdy będziemy wystarczająco silni, dokonać z Litwą rozbioru Obwodu Kaliningradzkiego zaś tamtejszych Rosjan wysiedlić, tj. chciałem powiedzieć - "repatriować".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100223

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Ale nie piszesz chyba Grzybie Gadający na poważnie tego wszystkiego?...

(Oprócz pierwszego zdania oczywiście :)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100225

Odwrotnie: tylko w pierwszym zdaniu żartuję. Reszta jest śmiertelnie serio.
Można nazywać mnie rusofobem.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100243

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

No na to wygląda, choć ja niechętnie szufladkuję ludzi...

A ten A. Hammer to postać spinająca całą hucpę z "wrogimi " obozami.
Amerykański Żyd, przyjaciel wszystkich Genseków, od Lenina do Gorbaczowa. Oddelegowany przez kahał do pilnowania ich interesów. Od 1937 r. zasiadał w Radzie Nadzorczej Gosbanku.
Nie był agentem, ani "pojedynczym" ani "podwójnym".
Ot, taka to "wrogość" była.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100248

Eee, moim zdaniem za łatwo "dośpiewujesz" sobie resztę do ulubionej melodyjki. Powtarzam - w każdym konflikcie pojawiają się tacy jak Hammer. W zamian za jakieś usługi otrzymują od obu stron swoistą "koncesję" na kręcenie własnych lodów i tyle.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100256

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Nic nie "dośpiewuję" Grzybie. To prosta logika faktów.
Pan Bronstein (vel Trocki) otrzymał od żydowskich bankierów kwotę ok 20 mln$ jako "kapitał zakładowy" nowej imprezy pt. Rewolucja Bolszewicka. Tych pieniążków trzeba było pilnować...
To też jest "dośpiewka do ulubionej melodyjki"?

Proszę mnie i innych czytelników traktować poważnie Grzybie Szanowny...

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100275

Bankierzy sponsorując bolszewików (później - Hitlera) liczyli na złote interesy z przyszłym rządem. Tymczasem, bolszewicy pieniążki wzięli a później, gdy okrzepli, kopnęli sponsorów w d...
Koniec wątku. Nie pozwolę zmanipulować dyskusji w kierunku twoich obsesji. Notka jest o czym innym.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100299

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Przeoczyłem. Tutaj idzie o Twoje fobie :D)))

Pozdrawiam, (nic tu po mnie jak ten obsikiwacz nogawek się pojawił, szkoda spodni:)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100311

I kto tu jest chamski, SL? Pytanie jak najbardziej retoryczne!
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100333

Jednak do tego jeszcze jest dość daleko, a im dłużej panoszyć się będą w Polsce tacy ludzie jak Tusk i jego wierno poddańcza ekipa, tym dalej do takiego rozwązania. Przyszłość Rosji w takim kształcie jak to widać dzisiaj też nie przedstawia się dobrze i to jest jedyna dla nas pociecha. Kończą im się jednak surowce co jest brutalną prawdą, a gospodarka oparta na strukturach najczęściej mafijnego pochodzenia zdominowana przez nepotyzm i łapówkarstwo zahamuje w niedługim czasie rozwój wielu dziedzin. Przyszłość Rosji znajduje się więc pod dużym znakiem zapytania. Następuje rownolegle gwałtowny rozwój gospodarki Chin i to oni Chinczycy w przyszłości zdominują tamtą strefę Euro Azji, a Rosja będzie miala minimalne znaczenie w tej części świata. Wszystko zdaje się na to wskazywać. Nadal jest olbrzymia dysproporcja w tęmpie rozwoju poszczególnych terytoriów Rosji i to prędzej czy później doprowadzić musi jednak do atomizacji różnych grup społecznych. System oparty na reżimie policyjno kagiebowskim nie będzie za lat powiedzmy dziesięć czy pietnaście do utrzymania. Sama Rosja tego ekonomicznie nie bedzie w stanie wytrzymać. Taka prognoza jest tym bardziej prawdopodobna, że nastąpi naturalna wymiana pokoleń.  

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#100389

Dobra analiza, jest tylko jedno "ale". Zanim nastąpi krach w Rosji, Putin może dokończyć transformację ustroju w kierunku faszyzmu i za pełną zgodą zachodnich partnerów podporządkuje sobie Polskę i inne kraje regionu.
Mam jednak nadzieję, że to Twoja przepowiednia się spełni.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100393

Słusznie zakładasz taką kolej rzeczy, jednak myślę, że Putin to człowiek o profilu rozpoznanym i łatwo przewidzieć jest jego działania na kilka nastepnych lat, na dwa może trzy. Stąd też moje założenie, że nie musi mu się wcale udać taki plan kolonizacji Polski i całego regionu dawnej dominacji sowieckiej jeżeliby chcial zrealizować taka operację. Rosjanie przypuszczalnie nie mają chyba dzisiaj mobilności dla takiej inwazji wsrodku Europy, a tego rodzaju przedsiewzięcie byłoby logistycznie bardzo trudne i wymagałoby użycia ogromnych środków, co porównywalne jest z inwazją pieciokrotnie logistycznie większą jak napaść na Gruzję w 208 roku. Poza tym Putin usiłuje dzisiaj grać strategicznego partnera Unii, jada śniadania z Berlusconim i Sarcozym. Czym innym jest wewnętrzna sytuacja w Rosji gdzie faktycznie odradza się brunatny nacjonalizm. Pozostaje jednak otwarte pytanie jaka jest wówczas cena za aneksję Polski przez Rosję i co z tego wynika dla całego regionu. W ogólnym bilansie Europa wówczas sama staje się wkrótce łupem Rosji, bo całe NATO okazuje się fikcją. Dziś trudno jest sobie wyobrazić taki rozwój wypadków, ale znając Rosję, niczego nie można wykluczyć. Tu wszystko jest możliwe.

Pozdrawiam. 

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#100431

Współczesna Federacja Rosyjska jest substancjalnie tym samym, co ZSRS. Rządzą czekiści, czyli komuniści, którzy dokonali przeobrażenia formalno-instytucjonalnego oraz niektórych metod. W jednym z wywiadów mówił to właśnie Bukowski, którego cytowałem w moim wpisie.

Paradoksalnie, czekiści jedynie zyskali, w perpektywie długoterminowej na formalnym rozpadzie Związku Sowieckiego, co prawdopodobnie było "przedobrzeniem" pieriestrojki (zamiarem Gorbiego było przekształcenie ZSRS w luźniejszą federację sowiecką). Dlatego, że spowodowało to powszechne przekonanie o upadku komunizmu, a co za tym idzie - przekonanie o zaniku zagrożenia zarówno militarnego, jak i dywersyjnego i agenturalnego ze strony "Rosji".

Co do ekonomiki - w przypadku państw totalitarnych nie należy przeceniać jej znaczenia. Sowiety/Rosja Sowiecka w zasadzie zawsze były na poziomie Zimbabwe, mimo to zawsze "rząd sam się wyżywił" i potrafił dokonywać ekspansji zewnętrznej.

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#100229

To prawda - ZSRR nie upadł, tylko przeszedł burzliwą ewolucję w efekcie której służby do tej pory podległe kompartii przejęły państwo we władanie.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100249

zaszczytnie otworzył swoją osobą listę opisujących. Czyta się tę jego twórczość, jak opisy z wczoraj... Nic nie stracił na aktualności. (Jak już mam być rusofobką, to przynajmniej w dobrym arystokratycznym towarzystwie - hihi.)

Vote up!
0
Vote down!
0
#100477

Otóż to, Jaszczurze. Jestem czasem przerażony, gdy rozmawiam z jakimś pozornie normalnym człowiekiem, a ten naraz z ogniem w oczach przekonuje mnie jak to powinniśmy być układni i konstruktywni, nie fikać, to może Rosja łaskawie pozwoli nam ze sobą robić interesy...

POtem idzie taki do urny i głosuje jak głosuje, a Polska w efekcie przez 20 lat nie jest w stanie załatwić np.problemu dywersyfikacji.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100212

(ten inteligent od tych kosmicznych lokomotyw, w dodatku nie tajnych, ale niewidzialnych - hihi) z myślenia wyprany - udzielasz mu (na jego propagandowo zakłamane pytania, na całą ich rzekę) odpowiedzi w jednym zdaniu a on nie rozumie... I weź tu z takim gadaj.
A jeszcze to przymuszanie po dobroci - bo oni wiedzą lepiej od nas, co jest dla nas lepsze i oni nam tak zrobią a my swołocze gupie i niewdzięczne nie chcemy się prowadzić ku szczęśliwości powszechnej jak ta zorza jaśniejącej!
(Nie, nie piłam. Tylko ino myślę po radziecku.)

Vote up!
0
Vote down!
0
#100234

Oj, nie myśl tak za długo, bo jeszcze Ci zostanie :)
Tak poza tym - to radzieckie myślenie zostało niestety w sporej części Polaków, którzy wyczekują aż ktoś zrobi nam dobrze - jak nie Moskwa, to Bruksela albo Waszyngton. Samodzielne dbanie o nasze narodowe interesy przekracza ich horyzonty i to poczynając od sformułowania tychże interesów.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100244

Oj tak, GG, oj tak. Takie myślenie pozostało w olbrzymiej wręcz części Polaków. Ba! Zdaje się, że zawsze było. Moskwa, Bruksela lub Waszyngton (czy Paryż z Berlinem, wszystko jedno) - otóż to. Oglądanie się na innych przy jednoczenym braku wzięcia odpowiedzialności na siebie! Z tej trójcy Moskwa jest najgorszym wyborem (jak ktoś zapyta dlaczego, to wiadomo z kim mam do czynienia!), a kretyni pieprzą, że najlepszym, bo... jest najbliżej (sic!). O zgrozo nawet na Niepoprawnych możesz znaleźć takie kwiatki. Obwinianie wszystkich dookoła za nasze nieszczęścia jest najlpszym polem dla różnej maści prowokatorów, manipulatorów, którzy z pięknymi frazesami na ustach wyświadczają Polakom niedźwiedzią przysługę! Uważam, że takie zachowania trzeba tępić ze wszech miar!!! Krytykują oni wszystko i wszystkich, ale za cholerę nie dają własnych odpowiedzi. Niszczą, a nie pomagają budować.

Waldemar Łysiak, w ostatnim wywiadzie, którego udzielił Rzeczpospolitej, powiedział tak:

"'Lidera' napisałem po to, by powiedzieć, że najbardziej patriotyczne partię zakładają agenci SB czy KGB."

Amen. Myślę, że te słowa pasują jak ulał do Twojej notki i dyskusji, która się pod nią wywiązała...

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100283

Krytykują oni wszystko i wszystkich, ale za cholerę nie dają własnych odpowiedzi. Niszczą, a nie pomagają budować.

Pewnie boją się formułować swoje postulaty, bo jeszcze Żydzi się dowiedzą ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100289

Dodałbym jeszcze, że jest niemożliwe do oszacowania ile krzywdy podobne zachowania wyrządzają środowiskom patriotycznym (nawet jeżeli z najszczerszych pobudek) i polskiej racji stanu, niszcząc ich wizerunek i powagę wśród nieprzekonanych, wśród tych których powinniśmy przekonywać.

To co z jednej strony robi Korwin, dezawuując skąd inąd słuszne poglądy pajacowaniem, to panslawiści (czyt. rusofilna "prawica") z doktorem Wielomskim na szpicy robią z drugiej strony ich tenżydzeniem*.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

*ten Żyd, tamten Żyd

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100294

Święte słowa Mustrumie. Ja opisywane przez Ciebie działania określam mianem "dezintegracji przez radykalizm".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100302

Skoro oni tak kochają matuszkę Rassiję, to dlaczego nie stosują się do jej najtrafniejszej maksymy:
TISZE jediesz DALIE budiesz

No i oczywiście jej kreatywnego rozwinięcia przez Teodora Roosevelt'a:
Speak softly and carry a big stick. You will go far.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100320

Kiedyś, dawno temu, gdy ten portal miał połowę (lub mniej) dziennych wejść, tzw. "hitów", napisałem za Oskarem W., że "prawda jest kwestią formy". I w ten sposób zostałem Żydem (lub żydem, już nie pamiętam), członkiem żydowskiej agentury, Polakożercą, itede, itepe... Co samo w sobie pokazuje, że miałem (i mam nadal!) rację!

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100330

...a portal został nazwany "hasbarą", czy jakoś tak;) Tylko, czemu oni wśród tej "hasbary" namiętnie przesiadują i jakoś nie mogą się odkleić... oto jest pytanie.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100336

"Oto jest pytanie", że tak sobie też za Hamletem powtórzę! Według niektórych portal to żydowska agentura, dookoła Polakożercy i filosemici, normalnie czosnkiem śmierdzi aż duszno się robi, a ci określeni niektórzy wysiadują tu całymi dniami? Dziwne, nie? Masochiści?

Nie, nie, to tylko takie żarty - przecież wiemy po co to robią! Dla naszego dobra!!! Ratują filosemickie utracone dusze.

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100349

Misjonarze, taka ich mać, się znaleźli...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100359

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Ktoś musi dla równowagi tonować te oszołomstwa, które tu się często plenią :)
Przecież z pewnością dzieci i młodzież też tu zaglądają...

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100377

Eselku drogi, i Ty masz byc ta rownowaga? Jezysz, Maryja, jak mawial pewien dzielny wojak, czy Tobie sie we lbie przewrocilo do cna? Zachowujesz sie jak swinia przy korycie, przepraszam za wyrazenie, za cholere nie mozna Cie od koryta oderwac! I na dokladke chcesz nam wmowic, ze to dla naszego dobra. Przeciez sam towarzysz Lenin z partaigenosse Goebels lepiej by tego nie wymyslili.

Trzeba przyzanc, ze tupet masz niesamowity.

________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#100500

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

A kim ty ptysiu jesteś, żeby mi zwracać uwagę?
Nie błaźnij się już do końca...

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100507

Kim jestem? Polak mały! 

Resztę sobie dośpiewaj. O ile wiesz co jak to dalej idzie. Napewno  jesteś specem od śpiewania  arii na jedną nutę, a to o czym mówię wymaga trochę więcej....... umiejętności śpiewu w chórze. A w tym jesteś noga stołowa.

A tak swoją drogą to może zechcesz mi wyjaśnić  czy moje błazeństwa oceniasz z punktu widzenia błazna amatora, czy błazna zawodowca. Jak na trefnisia amatora wcale nie jesteś śmieszny , jeżeli natomiast chodzi o trefnisia zawodowca, to szczerze mówiąc, muszą Cię jeszcze podszkolić, i to dużo, bo jesteś poprostu grobowy. Nadajesz się do pójścia w kondukcie pogrzebowym, a nie do występów w cyrku.  Wyobrażasz sobie jak to ludzie, po Twoim występie,  wychodząc z cyrku, płaczą? Przeciez to byłby humor stulecia! A więc eselku pogoń  do roboty tych swoich nauczycieli. Nie rób mi wstydu!

A zatem pozwolisz, że będę się błaźnił tyle ile będę uważał za stosowne, choćby ku Twej uciesze i oczywiście nauce. Szczęśliwy?  Eseluku drogi, wszystko dla Ciebie. Ja Tobie jak bratu, z całego serca, siarczyście.

__________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#100515

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

ile chcesz, twoja sprawa.
Ale, że też nie potrafisz uszanować w powadze takiego dnia...
To daje dużo do myślenia...
EOT

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100519

.... potrafiącego uszanować przelaną krew, potrafiącego uszanować wymordowanych w obu zbrodniach Katyńskich. Potrzeba człowieka pochylającego się z uszanowaniem nad grobami. 

Czy Ty pasujesz do tego obrazka? Nie, Ty przypominasz pijanego kwacha tańczącego na grobach w Katyniu. Ty przypominasz krwawego błazna grożącego wszystkim dookoła. To Ty jesteś trefinisiem nie potrafiącym usznować poległych. To Ty jesteś tym błaznem oskarżającym wszystkich i wszystko tylko dlatego, że ośmielają się mieć inne zdanie!

I Ty mówisz o uszanowaniu? O powadze? Dostajesz to na co sobie zasłużyłeś, i będziesz dostawał w każdej sekundzie Twoich prób rozwalanie tego co o wiele mąrzejsi i poważniejsi zbudowali. Bądź tego pewny.

Poważny dzień jest dla poważnych ludzi. Troli atakuje się wszędzie i zawsze. Dla troli nie ma poważnych dni czy świąt. Troli łapie się za gardło i nie puszcza, aż oni puszczą.

Nie ja zaczynałerm tą wojnę, ale wierz mi, ja ją skończę! Możesz być tego pewny jak amen w pacieżu!

_________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#100547

in the word IWH-rus there is a key, just look and think. Good luck, friends. Besides who writes:" as a key mamber Układu Warszawskiego..."? Is it correct? Mois,je pense que vous devriez commencer à russkowo jizyka to learn, a mozet' byt' i insze. A my panowie na Madagaskar ;) i od tej pory na migi. Pazdrawliaju ::+

Vote up!
0
Vote down!
0
#100262

And the children-storyteller about misprints ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#100464

się pisze przez "ch") korzysta ze słownika tylko w jedną stronę;) i takie mu dziwne traducao wychodzi;). Salut!

Vote up!
0
Vote down!
0
#100482

My family name can be translated from old russian to english as phrase of three words. For nicknames I am using all phrase, or key word, or abbreviation. It have nothing in common with your fantasies, which based on your miserable level of russian language and style at all.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100496

Is certainly better, than your knowledge of Polish. It really doesn't matter what your nickname is. NOBODY CARES. It's a simple case of mind over matter. We don't mind, because you don't matter.

We don't give a rat's ass what you think of this discussion. Don't like it? Fine, there's plenty of portals out there. I'm sure you can find one more to your liking.

You can take it as is, or you can take a hike. We don't give a flying fuck through a rolling donut either way.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100504

If I do not matter why do you waste your time? Just ignore me. Thus you will not look like an arrogant ignoramus.

And my polish is good enough to explain myself. Yet because of simple moral norm I do not disgrace your language with my clumsy grammar. Obvious thing for anyone educated.

Go recount again your rat`s... tails riches. Don`t bother me.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100506

To be a guest in someone's home, and shit on their carpet.

And why is it that people pretending to be educated use the word "ignoramus" to describe others, usually in the third person?
"Ignoramus", first person plural, "we are ignorant". How appropriate.

Do try to understand what you read, will you? We don't care about your nick name, and we don't care what you think. This is what I wrote. We do, care, however, that you pollute our portal. There is a difference.

Who's bothering whom? Nobody asked you to join niepoprawni.pl... unless of course you are here officially, Corporal, is it? Don't like the fact that people take offence at being insulted? Tough titty, said the kitty when the milk ran dry.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100513

Who`s "we"? We Mustrum IIX The Ignorant? :)  Is this word now used right? Happy?

Again - if you are not interested in my opinion - do not bother me.

[quote]Nobody asked you to join niepoprawni.pl[/quote]

You are wrong here too ;)

[quote]unless of course you are here officially, Corporal, is it?[/quote]

That is the best poland joke. I always enjoy it. You know, you are not the first with this revelation here. People juge according to level of paranoia. Your level is typical for this portal you so care about. It was first thought I was greeted here. It was first thought your admin told me - he will interrupt "My Mission" with scary ban. So you are behind of many. Sadly you do not have an ability to ban me. Do your best with complaints then. Take my advice

Vote up!
0
Vote down!
0
#100518

Who asked you to join Niepoprwani then? I am asking as a person who has certain abilities so give me an answer! Take my advice...
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100521

I will exchange. The knowlege for knowlege. What can you give me, wise and able niepoprwani wilk? :) May be you will explain why people here hunts those who have different opinion (I am not about me here).

Vote up!
0
Vote down!
0
#100528

"May be you will explain why people here hunts those who have different opinion (I am not about me here)."

Czyżby kumpel swobodnego spirytusu i fornala?

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100531

Moze byc! Jezeli nie oficjalny kumpel, to na pewno mentalny... Ten wielkorus tez sie pochyla nad losem biednych Polaczkow i stara sie tlumaczyc jak przyslowiowy Herman kozie na czym polega nasz blad. Radcy ich mac...

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100537

It's not a matter of opinion and you know it! It's just wrong address for you. Also nobody is hunting here. As a wolf I could be hunted you know...

And I'm not gonna deal with you. You suggested that somebody invited you and I asked you pretty simple question. If that's true I believe that readers should know about this. That would be fair, wouldn't it? But if you don't want to answer it's you choice and right... I don't give a shit really, you started that rubbish. But I can give you... farewell.

I'm off
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100535

The answer was given in previous "discussion". This article above is based on that discussion. But as always - poles do not read the origins. Poles read comments. And believe they are knows everything better when anybody.

Off means off. Rest well, grey one.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100544

Funny, you say that you care to not disgrace Polish by writing it improperly, but you don't do English the same courtesy. How very selective of you.

"Polish": adjective, meaning being from or belonging to Poland. It is capitalized, as are all adjectives derived from proper nouns (i.e. Russia-Russian). So, it isn't "poland joke", but "Polish joke". The "Polish joke" you mention, funnily enough, both in Russia and (thanks to Russia) in Poland is very often not a joke.

As far as banning goes, I have never, ever, recommended anyone or any post for a ban. I don't think that I have ever cut out or banned a troll from my own blog, so, a miss on all counts. Keep on trying, though. You're entertaining.

As far someone asking you to join, well... How to put it? In word: hogwash. If you dare, put your money where your mouth is, Sonny Jim, but I think that you lie like a cheap suit.

And to boot, me, ignorant? There's the pot calling the kettle black. It was you, after all, who used the word "ignoramus" in the first place, Bub.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100524

Kometarz skasowany jako nieaktualny.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100532

It is no England after all. The point is - to be understandable. As I see, I am doing well. I do not mind if you have no other arguments except "your english is not perfect ha ha ha". Because that means - I win :)

Good for you if you are not slander. Yet I do not understand then how else you guard your portal from pollution. You know, they threat to ban me for using words "crazy" and "necrophiles". O-ops ;) Click "zglos narushenie" and you will not see me here a week or more (never?). See how easy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#100534

Banned from NP.PL, a martyr to the cause!!

Pfffffffft. Your bomb just fizzled.

Your logic, though, is impeccable. You understand Polish, yet you write inciteful remarks on a Polish portal in poor English so as not to sully the portal with poor Polish. I take it that you write on English portals in Polish?

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100540

Happy? :) And on english some times. Then I need they got clear understanding. In english portals I write on english. But nobody tries there to stick me for misprints. You see, some times level of english of native population worse then mine. Or may be people there is not so pedantic as you are.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100543

You'd be more understandable... and credible.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100554

Видишь ли, меня уже просили все переводить. Кому-то все же интересно меня услышать, а не только высказаться. Вы, господа, расхваливая друг друга, засиделись тут настолько, что все наболевшее вам некому высказать. Вот и валите на первого встречного. Я не против. Высказывайтесь. Я привычен и на глупости не реагирую. Но хочу сказать, что это самое наболевшее очень уж похоже на гной. Не пересидели ли вы взаперти, переваривая свои обиды? Ась?

Пишу все это только для тебя, раз ты так любишь русскую речь ;) Дальше пойдет сухой английский опять. Четкий и однозначный язык торговцев и рабовладельцев ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#100556

Здравствуй IWH_rus,

мы не встретили хорошо, может быть.

"...Дальше пойдет сухой английский опять. Четкий и однозначный язык торговцев и рабовладельцев" ?

Можете ли вы объяснить это?Спасибо

Vote up!
0
Vote down!
0
#100590

I did not expected welcome greetings. I knew there I headed and who is waiting me here, and that for. So I say, let them try. To give a chance for everybody - this is my faith.

[quote]Можете ли вы объяснить это?Спасибо[/quote]

"It will be dry english futher. Accurate and monosemantic language of traders and slavers".

I believe, english is much less poetic and musical and emotional then russian or polish. But in exchange it have helpful capability for monosemantic phrases, which can not be understanded with any over way except autor wanted to be. Good for trade and negotiations. And english was often used in the past for slavetrading. So I can honestly say - it is the language of slavers.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100728

Ok, if that is what you believe in do what you want to.
Bye, and good luck.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100767

Integracja papierowa! Wirtualna wspólnota!
Rozwarstwiona demokracja! Cwaniactwo to cnota!
Rację ma ten, kto silniejszy. Rządzi, kto bogatszy.
Kiedy twoich zabijają, świat odwraca się. Nie patrzy!

Zjednoczenie wspólną klatką dla tych gorszych ludzi.
Podbojami przez to dzisiaj świat się nie natrudził.
Sami weszli do tej klatki skuszeni reklamą.
Teraz mają znacznie gorzej! Nawet nie to samo!

Wielcy teraz nimi rządzą. Każą łajno zjadać.
O równości i braterstwie nawet szkoda gadać.
Tylko samym liberałom dzisiaj wolno wszystko.
Weszłaś Polsko nieostrożnie w ich grząskie boisko.

Wynik z góry uzgodniony. Ten mecz pragną sprzedać.
Twa obrona przekupiona. Więc spróbuj się nie dać!
Rosną teraz w całym kraju ogromne stadiony.
Na więzienie każdy łatwo może być zmieniony!

Pokazano to już kiedyś po przewrocie w Chile,
gdy tysiące uwięziono w jedną krótką chwilę!
Władza, która siłą pragnie ujarzmiać narody
zagrożenie sama znajdzie. Wymyśli powody !

Tam gdzie zbrodnia jest zasadą, a fałsz kartą zgraną,
gdzie się już bez telewizji obudziłeś rano,
gdzie są słowa zakazane, kaci na wolności.
Nie śpij bracie już spokojnie! Miej się na baczności!

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#100264

dobitnie pokazał, gdzie Unia widzi nasze miejsce. Wcześniej pokazała to poddana Rosji tarcza antyrakietowa i brak reakcji Unii, na próbę aneksji Gruzji. Na pogrzeb przyjechał tylko Miedwiediew. Czy już namaszczony przez Unię, NATO, USA i Putina, na gubernatora  Prywiślańskiego Kraju?. Zostaliśmy oddani!.  Ameryce jest wygodniej, podzielić świat na strefy wpływów. Afganistan i Irak, udowodniły ich bezsilność, w walce z fundamentalizmem na innych kontynentach. Chcą doprowadzić ponownie, do powstania żelaznej kurtyny bis. W najbliższym czasie, dostaniemy kopa z NATO. Powiedzą, że nie spełniamy ich standardów. Platforma zniszczyła nasze Siły Zbrojne. One już nie istnieją. Zaczęło się od Cassy, potem nastąpił Smoleńsk. Ktoś, naszym renegatom w tym pomógł!. Zgadujmy!. Jesteśmy tak gotowi do odparcia agresji, jak prowincja Pernambuko.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100285

Kopa z NATO już de facto dostaliśmy. Niemcy i Francja chcą tworzyć z Rosją wspólną przestrzeń bezpieczeństwa z pominięciem zdania Europy Środkowej. A nasi rządzący udają, że wszystko jest OK, bo "płyniemy z głównym nurtem".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100292

Był taki dowcip za PRL-u.
Dlaczego ZSRS to Amorek
Bo goło latają, do wszystkich strzelają i głośno krzyczą, że z miłości.
Nic się nie zmieniło, a osobnik "IWH-rus" jest tego klasycznym przykładem.
Ciekawe co jeszcze odkrywczego tutaj napisze.

To jest chyba taki ichni wykształciuch (po ichniemu obrazowaniec) ewentualnie leming, bo inaczej takiej twórczości spuentować się nie daje.
Ale spoko, pożyjemy zobaczymy co jeszcze tu wymodzi.

P.S.
Mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie do mnie, wtedy go zjem na surowo. Bo dyskutować to ten chłopaczyna nie potrafi.
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#100374

Zaproś tego "obrazowańca" na swojego bloga, jak się tu pojawi. Chętnie poczytam waszą dyskusję:)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100380

To osoba, która używa sofizmatów i erystyki nawet nie zdając sobie sprawy z tego co czyni.
A ja się nie będę wysilał tak jak Danz, żeby pisać w lengłidżu. Po co, jak chce dyskutować to niech się pomęczy.
Postaram sie wysmażyć coś na kacapstwo, żeby Go ściągnąć, zobaczymy.
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#100384

Wg mnie szkoda czasu i atłasu. Rosjanie (mit pobratymcy) są niestety straceni. Kto swego czasu zdołał się schronić pod skrzydła cywilziacji łacińskiej, ten ocalił swe człowieczeństwo... Kto nie wiedział o człowieczeństwie i możliwości jego ocalenia, ten dziś ma takie a nie inne poglądy. To temat do badań może dla socjologa - jak bardzo można w ramach państwa zszargać godność osoby ludzkiej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100485

Tam się buduje wszystko tak jak sięzawsze budowało, na przemocy, osadzaniu ludzi niepoprawnych w obozach, na kłamstwie i zamkniętych kręgach władzy wprost pochodzącej z dawnych powiązań w strukturach sowieckiego państwa. To co jedynie uległo zmianie to nazewnictwo starych służb, ale materia systemu pozostała i wciąż jest taka sama jak w Sowietach. 

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#100396

Dokładnie - tylko ideologia poszerzyła im się o nacjonalizm.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100411

Mógłby ktoś rzucić dokładne linki do komentów tego bolszewika?

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#100401

Komentów było dużo. Zerknij pod tekst niepoprawni.pl/blog/287/zapomniany-gazociag Facet pisze po angielsku i czasem bukwami po rosyjsku.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100407

Ten google-pidgin ciężko czasem zrozumieć;).
Sorry za wtręt, ale nie wmawiajmy gościowi czegoś, czego ten nie czyni;).

Vote up!
0
Vote down!
0
#100483

Idi-W-(c)Huj to rosyjska mentalność w Rosji.

Odnośnie najprawdziwszych polskich prawicowych patriotów o ciągotach panslawistycznych (czyt. rusofilskich), zamieszczam linek do artykułu ze strony Gajowego Maruchy. Kiedyś ją regularnie czytałem, bo można się było dowiedzieć różnych ciekawych rzeczy. Teraz, tam mamy festiwal "wszystko co be = Żydzi", "wszystko co cacy = Rosja"

http://marucha.wordpress.com/2010/10/29/wywiad-roberta-mazurka-dla-rzeczpospolitej-z-wladimirem-kirijanowem/
-------------
Artykuł to przedruk wywiadu R. Mazurka z "Rz" z Wową Kirjanowem. Tutaj przedrukowuję jedynie wstęp do wywiadu jakim go opatrzył Gajowy Marucha:
Za podrzucenie tekstu dziękuję czytelnikowi podpisującemu się „Mietek”. Osoby mądre wyciągną odpowiednie wnioski z wypowiedzi Kirjanowa, zwłaszcza krytycznych. Głupcy dopatrzą się w nim po prostu wroga Polski.
A jeszcze Adam Mickiewicz napisał:

Pochlebca i potwarca za zasługą łażą;
Brzydź się więcej pochlebstwem niżeli potwarzą.
W potwarzy dla dobrego jest zawżdy nauka;
Pochlebstwo złych zatwardzi, a dobrych oszuka.

Władimir Kirjanow to rosyjski dziennikarz mieszkający w Polsce, redaktor Rosyjskiego Kuriera Warszawskiego. Niestety, pytania mu zadawane są chwilami nie bardzo na poziomie.
------------

I teraz pytanie, co za jebaniutki syndrom sztokholmski nakazuje środowiskom mieniącym się patriotycznymi tak bezgranicznie kochać i ufać narodowi, który przez ostatnie 240 lat ciemiężył nas około 200? I w tym samym zdaniu obnosić się Katolicyzmem?

I jedyne co mi przychodzi do głowy, to magnetyzm totalitarnej i bezwzględnej władzy tyrana i zauroczenie nią ludzi uważających się za wolnomyślicieli i uwolnione spirytusy. Jak swego czasu "król wolnomyślicieli" Wolter i Caryca Katarzyna II. Jak wszelakie salonowe kreatury i Stalin. A rebours, oczywiście, i o odpowiednio mniejszym zasięgu.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100501

i sowietofilskiej "prawdziwej prawicy", "monarchistów z Bożej Łaski".

Myślę, że ruso- czy sowietofilia u nich ma następujące czynniki:

1. Niezrozumienie, że w 1917 roku Rosja przekształciła się w Sowiety, a z kolei te w 1991 przeszły kolejny NEP (i żeby nie było, że sam jestem rusofilem, ale Rosja i Sowiety to dwie różne rzeczy, dwie różne jakości. I chyba nie muszę pisac, co gorsze. Oczywiście - od 1709 do 1918 Rosja to wróg, a jakże.)

2. Geneza - to głównie środowiska paxowskie i neopaxowskie, ewentualnie wywodzące się z tej części endecji, która była prosowiecka za pierwszej komuny. A ta właśnie dominowała i dominuje w narodowym nurcie polityki, bez mała od ukazania się pierwszego numeru "Opoki w Kraju". A kto wie, czy nie od schwytania i zabicia "Lalka"...

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#100594

Dmowskiemu w politycznej kalkulacji kiedyś wyszło, że lepiej sprzymierzyć się z Rosją niż z Niemcami i te biedne ofiary powtarzają to do tej pory, zupełnie jakby w międzyczasie nic się nie zmieniło.
A swoją drogą, Dmowski Rosji, bynajmniej, nie kochał. Po prostu uważał, że w konkretnych okolicznościach lepiej postawić na Rosję, a jego następcy zamiast przeprowadzić własną polityczną kalkulację, zrobili z tego prawdę objawioną mającą obowiązywać po wiek wieków.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100672

macie rację. Dodałbym jeszcze, że Dmowski to był rasowy polityk, z krwi i kości. Potrafił on nawet przezwyciężyć wlasną niechęć polityczną i współpracować z Ziukiem, też bardzo skutecznym politykiem.

Nasi NPzP (NajPrawicowsizPrawicowych) zachorowali na JędroGiertychozę. Co im pozostało ze wielkiej spuścizny politycznej Dmowskiego? Rusofilia (której on nigdy nie wyznawał) i niechęć do Żydów (która bardziej cechowała radykalną endecję niż samego Dmowskiego). Zresztą co najbardziej Dmowskiego raziło u Żydów to nie sam fakt Judaizmu, tylko postępującą bolszewizację, i nurty z jednej strony syjonistyczne a z drugiej internacjonalistyczne szerzące się za sprawą Moskwy pośrod polskich Żydów i z tymi zmianami związana nielojalność względem Najjaśniejszej. I w tym miał rację. Ale skoro nasi neo-endecy zakodowali sobie projekcję Rosja cacy, Żydzi be to już nic ich nie ruszy.

Ciekawe, że względem Rosji tak często cytowany przez nich prof. Koneczny twierdził zupełnie coś innego niż oni.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100686

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"Ale skoro nasi neo-endecy zakodowali sobie projekcję Rosja cacy, Żydzi be to już nic ich nie ruszy."

A gdzieś Ty takich wypatrzył?

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100693

"nic tu po mnie jak ten obsikiwacz nogawek się pojawił, szkoda spodni"

http://www.niepoprawni.pl/blog/287/niewolnicy-bandyckiego-imperium#comment-114375

Trochę konsekwencji, kolego niechamski z chamstwem walczący!
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100697

Politycy i dziennkiarze:
Adam Wielomski
Gajowy Marucha i większość czytelników jego blogu
Cały klan Giertychów
JKM

Blogerzy:
Czesto Ty
Krzysztof Mądel
Xiąże Luka

To tylko kilka, tak z czubka głowy co by sobie przekalkować z języka lengłydż.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100698

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Giertychowie z definicji należą do chorych na tę przypadłość, Korwin takoż.

Co do blogerów to dwóch cytowanych niestety nie znam.
A jeśli chodzi o mnie to sobie nie przypominam żadnych ciepłych słów o sowietach, kagiebowcach i innych czerwonoarmistach.
Może mi coś umknęło i mi przypomnisz?
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100700

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Prosiłbym o nie przekręcanie mojego nicku. To dość nieeleganckie i raczej... lekceważące.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100701

"wyleniały wilczku", "wilczek", etc... Ponawiam prośbę o konsekwencję i zaniechanie hipokryzji! Rozumiem, że teraz będziesz się bronił wypominaniem moim określeń pod Twoim adresem? Cóż, ja przynajmniej nie piszę do Ciebie, że nazywanie mnie "wilczkiem" i to "wyleniałym" jest dość nieeleganckie i raczej lekceważące! Poza tym jak ktoś nazywa swego rozmówcę "palantem", to siłą rzeczy staram się dotrzymać kroku, czyli trzymać odpowiedni poziom...
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100707

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Na temat epitetów lepiej nie dyskutujmy bo ciebie w chamstwie nikt nie prześcignie (ups... sorki, Jurandowi się udało)
od dziś będę się zwracał do ciebie poprawnie.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100710

O moim chamstwie nie ma co dyskutować: już to zrobiłeś, a Czytelnicy ocenili... Pamiętasz? Poza tym takie wyrazy jak "manipulator" czy "prowokator" nie są epitetami...
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100713

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Skleroza w tak młodym wieku?
EOT

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100714

Pamięć mam przewyborną i niczego nie neguję! Mogę się tylko powtarzać:

"Poza tym jak ktoś nazywa swego rozmówcę 'palantem', to siłą rzeczy staram się dotrzymać kroku, czyli trzymać odpowiedni poziom..."

Akcja-reakcja. Kiedyś, dawno, dawno temu, kazałeś mi trzymać mordę w kuble. A ja jestem rozwydrzony bachor i robię dokładnie na odwrót, czyli "odpłacam pięknym za nadobne", "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie", "jaką miarką mierzysz, taką cię odmierzą", itede, itepe... Akcja-reakcja: kto sieje wiatr, ten zbiera burze! Nie śmiałbym kłamać, gdy wszystko jest do sprawdzenia...

Dobranoc
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100717

Z tym cytowaniem Konecznego to jest ciekawa sprawa (zresztą nie tylko jego) - co jakiś czas mamy tego przykłady na NP: magik wyciąga króliki z cylindra, a chorzy na JędryGiertychozę (cudne określenie!) sypią ino cytatami, które pasują do ich wizji świata! Wot selektywność...

I jeszcze jedno: umiłowanie do Rosji nie jest przez nich jakoś specjalnie podkreślane, bo w obecnej sytuacji każdy by ich spuścił po brzytwie (na razie musi wystarczyć wstrzemięźliwość w ciskaniu gromów na cara Putina i jego FR), dlatego walą w żydowski bęben... I to też jest selektywność!

Czy to już wystarczy by zostać określonym mianem filosemity i rusofoba? No pewnie! Ba, nawet lepiej: już Polakiem nie jestem.

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100694

Prośba: Nie groźcie IWH_rusowi banem. Niech sobie pisze, najlepiej po angielsku, bo przez te bukwy ciężko mi się przedzierać :)
Może to z mojej strony jakaś intelektualna perwersja, ale lubię sobie poczytać jego komentarze. Utwierdzam się w przekonaniu z czym się gruntownie nie zgadzam:)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100724

Przynajmniej ja, ale chyba nikt inny też nie groził mu banem. Jak usłyszał on kilka niepochlebnych opinii o swoich poglądach, w wielkiej Rosji i o sobie osobiście, to zaczął on nawoływać do zbanowania go.

To troll, ale przynajmniej w swoim trollowaniu troche oryginalny.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100727

"kilka niepochlebnych opinii", tylko prawdę. - Co by bowiem nie mówić o NP, to jednak większość osób tutaj będących dokonuje wysiłku oddzielania własnych emocji od obiektywnych faktów, danych ŹRÓDŁOWYCH i temu podobnych faktycznych, obiektywnych okoliczności zewnętrznych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100729

Skrót myślowy.

Chodziło mi tylko o to, że nie padliśmy na kolana z wdzięczności za objawione prawdy głoszone przez IWH_rus.
Usłyszał prawdy (pełna zgoda!!), ktore przy okazji mu nie schlebiały i zmienił melodię. Zaczął nawoływać, zachęcać do zbanowania go.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#100733

Oraz komentarze rosyjskich członków forum.

ursa-tm.ru/forum/index.php

Vote up!
0
Vote down!
0
#100808

Пользователь онлайн НКВД Иконка


* Ёж просвещённый
* PipPipPipPip

* Группа: Пользователи
* Сообщений: 621
* Регистрация: 26 Январь 10

Отправлено Сегодня, 17:15
Кстати,этот Гриб в Усадьбе 28 октября зарегистрировался...перед ним даже кто-то из наших извинился "за некоторый перебор" в комментах форумчан...
Суровой чести верный рыцарь
Народом Берия любим.
Отчизна славная гордится
Бесстрашным маршалом своим.

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#100813

Berija był Gruzinem, tak jak i Stalin był Gruzinem. He, he... Gruzja została podbita przez bolszewików w 1921 roku.

W Gruzji mieszkało bardzo dużo obywateli Gruzji, ale oni nie byli rdzennymi Gruzinami, to właśnie m. in. dotyczyło Berij jak i Stalina, jeden żyd, a drugi Osetyjczyk, ale też zapewne z korzeniami chazarskimi - wystarczy, aby się o tym przekonać spojrzeć na oblicze młodego Stalina i stwierdzić na tej podstawie z całą pewnością, jaki z niego prawdziwy "Gruzin", brakuje mu tylko pejsów. Dla przypomnienia w Gruzji przez trzy lata trwało powstanie gruzińskie, którego celem miało być wyzwolenie się Gruzinów spod jarzma bolszewickiego (1921-1924), które zostało krwawo stłumione przez bolszewików. Jestem ciekaw, co wtedy robili "Gruzini" Stalin i Berija?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#100839

It is diverse and mountain area there lives 7 small nations and the dozen of tiny ones. I will try to remember main (but I am not sure): Svanes, Megrels, Imertines, Abchases(kolchy) , Gurians, Lases, Kartes. Ossetins is not relative to this group of nations, they are not native. Ossetins is all that remains of Alans (or sarmatians - you must be hear of them ;) ) who fleed from the plains into the mountains from mongol invasion.

About Grusja and grusians. Their story wrote in theirs family names. It consists of two parts - the root and the ending.

The ending -shvili and -dse are most common and often points on migrants of any kind. It means "offspring" and "son". Example: Saakashvili - offspring of Saak (Isaak). Easy. Dzhugashvili - offspring of Dzhuga (turkey? mountaineer? megrel?) Not so easy.
The endings -ia, -ava, -ua, -chkory, -kva - these all megrels. Like Beria.

As all the Caucasian states - Grusia are very clan-diverse country. It is the legacy of small-nations history. Policy there is the strife of family clans. One who wins supresses the others. And that is all. When Dzhugashvili (for example) wins - he pulls his clan with him on the top.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100996

Hi,IWH_rus, Ursa, its priv. portal, isn't it? So... We can not talk that way,at all. don't you think? Your idea is good! Raelly good. Make a blog,or a place to talk for your friends and us- do it. Or, open the Ursa. Bye. and good luck.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100825

Private - is not correct word. It is common and voluntary and non-commercial. This is and old comunity gathered by rare inadequacy of polish common opinion. Kind of hobby and harbor for many internet serfers. There is VERY educated people, and green newcomers. All kind of opinions from your favorite stalinists, to honest communists, and carefull centrists, and brave liberals. There is monarhists and anarchists (I am) and all the kind of witty people. Small Babylon. And there is a mainstream too like here or anythere.

If any one wishes to take a risk and talk - here is the guest room:

ursa-tm.ru/forum/index.php

But this is the hard way. There is a little easer one:

bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl/

Be ready to hold a punch though. People there knows Poland and polish hystory well and have an balanced look in things. Can not say same about many of my opponents here.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100995

Народом Берия любим.        Możliwe. Nie jest to bynajmniej naród gruziński czy rosyjski....

Vote up!
0
Vote down!
0
#100822

Ów naród z którego Beria się wywodzi to Khazarowie ..
- psia ich mać była ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#100826

i co za barwna dyskusja się wywiązała.

Ja mogę tylko dodać że znam wielu Rosjan (z niektórymi z nich pracuję) którzy w celu ratowania swojego życia zdecydowali się wyjechać "na zachód" jak tylko zdarzyła się okazja w latach 90-tych. Są to ludzie o dużym wykształceniu, inteligencji i kulturze osobistej. Latwo z nimi Polakowi znaleźć wspólny język i możemy gadać serdecznie przez wiele godzin. Jendo co się czuje to ten smutek na dnie duszy i pewnego rodziaju dekadencka rezygnacja, prawie jak obcowanie z książką Dostojewskiego.

próżnia po ucieczce do "innego świata" ze świata codziennej negatywnej selekcji jest bardzo dziwna. Widać efekt odstawienia od konfliktu słowiańskiego ciepła i odwagi intelektualnej z tym co pan Grzyb opisuje

pozdraawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#101001