Agentura opinii.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Dysponenci III RP wiedzą, że utrata rządów sprawowanych nad duszami i umysłami nadwiślańskiego „bydła”, byłaby początkiem ich końca.

 

Po katastrofie smoleńskiej w przestrzeni publicznej dało się zauważyć wzmożoną aktywność przedstawicieli specyficznego podgatunku agentury wpływu. Podgatunek ów na własny użytek określam mianem „agentury opinii”.

Aby opisać tę arcyciekawą kategorię społecznych szkodników, spróbujmy odpowiedzieć na cztery podstawowe pytania:

1) Kim jest agent opinii?

2) W jakiej sferze działa?

3) Jakich używa metod?

4) Jakie są jego cele?

Ad. 1) Na pytanie pierwsze odpowiedź jest tyleż prosta, co szeroka: agentem opinii może być praktycznie każdy, kto ma dostęp do środków masowego przekazu, których wpływ na kształtowanie się społecznych postaw jest w erze tzw. demokracji medialnej trudny do przecenienia. Tak więc, może nim być zarówno wpływowy publicysta, jak i telewizyjny komik. Znany reżyser i arcybiskup. Aktor, piosenkarz i poczytny bloger. Przekaz formułowany przez każdego z nich trafia do nieco innej grupy osób, na różnych poziomach percepcji, a w sumie idealnie się uzupełnia, tworząc w efekcie coś, co pozwolę sobie nazwać „szumem opiniotwórczym”.

Ad. 2) Żywiołem agenta opinii jak łatwo się domyślić są rozliczne mediodajnie, potęgujące i rozpowszechniające jego przekaz, o ile zgodny jest z interesami ich właścicieli i dysponentów. Jeżeli np. słynny aktor odczytuje apel o pojednanie z Rosją, który to apel zaciera różnicę między rosyjskim narodem a jego władzami, to może liczyć na to, że apel ów będzie szeroko omawiany w pozytywnym kontekście, nagłaśniany, obudowywany komentarzami itd., gdyż leży to w interesie wywodzących się z bezpieczniacko – partyjnych układów „właścicieli III RP”, tworzących „moskiewską partię w Polsce”. Tak właśnie powstaje „szum opiniotwórczy”.

Ad. 3) Metody preferowane przez agenta opinii nie są jakieś szczególne: artykuł prasowy, wywiad, apel, komentarz, piosenka – słowem, każda forma publicznego wystąpienia. Tym co je wyróżnia, jest przekaz, działający na korzyść dysponenta, którego istnienia agent może sobie nawet nie uświadamiać.

Jednakże, trzeba dodać, że niezbędnym warunkiem skuteczności działań jest posiadanie dominującej pozycji w sferze opiniotwórczej, zawłaszczenie przestrzeni publicznej dla preferowanych przez siebie poglądów. Dlatego też, prócz głoszenia „słusznych” opinii, należy „unieważnić” opinie odmienne („niesłuszne”), dyskredytując osoby i media je promujące. Aby osiągnąć pożądany efekt dominacji, zarzuca się przeciwnikowi złą wolę, destrukcyjne intencje (słynne „dzielenie ludzi”), polityczne zaangażowanie („pisowskie media”, „pisowscy publicyści”), spiskomanię, oszołomstwo, niezrównoważenie umysłowe i emocjonalne… Niegdyś, w lepszych z punktu widzenia „właścicieli III RP” czasach, stosowano również zamilczanie, jednak dziś „zamilczać na śmierć” już się nie da.

Przykładowo, jeżeli wiodąca telewizja nadaje w prime timie film pokazujący, że opinie znacznej części społeczeństwa są rozbieżne z preferowanym przekazem, należy ów film zakrzyczeć, np. przez podważanie obiektywizmu i sugestię, że zarówno autorzy jak i dane medium pozostają na propagandowych usługach wrażej, antydemokratycznej opcji politycznej. Wszystko po to, by odwrócić uwagę publiczności i poszerzyć przestrzeń dla własnej propagandy.

Ad. 4) No i wreszcie, cele działalności agentury opinii. Najkrócej rzecz ujmując, polegają one na ukształtowaniu wygodnych z punktu widzenia dysponenta postaw społecznych i poglądów.

W chwili obecnej, obserwujemy dwa główne kierunki działań omawianej tu agentury:

- Kierunek pierwszy, to aktywne, „kampanijne” zaangażowanie na rzecz kandydata na prezydenta wywodzącego się z „właściwego” na dzisiejszym „etapie” ugrupowania. Ugrupowania, dodajmy, popieranego i w znacznej mierze współtworzonego przez postpeerelowsko – okrągłostołowy establishment III RP. Zwycięstwo Bronisława Komorowskiego pozwoli uzyskać Platformie Obywatelskiej władzę absolutną, bodaj nawet większą, niż miało SLD w czasach Kwaśniewskiego i Millera.

- Kierunek drugi natomiast, to działalność na rzecz osłabienia polskiej pozycji względem Rosji, przedstawiana publicznie, jako dążenie do „pojednania”, uniemożliwianego jakoby do tej pory przez wymachujących szabelką nieodpowiedzialnych rusofobów, których prominentnym reprezentantem był „zginięty” Prezydent Lech Kaczyński. To, na jakim gruncie i na jakich warunkach owo „pojednanie” miałoby nastąpić pomijane jest milczeniem, lub zbywane frazesami o „ocieplaniu stosunków”, zaś samo stawianie kwestii mogących pokazać Rosję w kontekście toczonego przez nią „śledztwa” w złym świetle, traktowane jest co najmniej jako przejaw chamstwa i politycznego awanturnictwa.

Oba kierunki, takie odnoszę wrażenie, są ze sobą kompatybilne.

Agenci świadomi i „pożyteczni idioci”.

Na koniec chciałbym poruszyć jeszcze jedną kwestię. Otóż, wspomniałem wyżej, iż agent opinii może nie uświadamiać sobie istnienia dysponentów, których interesom służy. Bo też, agentem opinii można być świadomym, bądź też nieświadomym, czyli tzw. „pożytecznym idiotą”.

Jeżeli np. arcybiskup słynący z publicystycznej pasji mówi o sowieckich sołdatach jako o „zwykłych chłopcach”, którzy „przynieśli nam wolność”, to zważywszy na fakt rejestracji owego hierarchy przez komunistyczną bezpiekę jako TW „Filozof” i wysoki poziom jego erudycji, można domniemywać, że powtarza tezy komunistycznej propagandy świadomie.

Ale, gdy słyszymy wypowiedź aktora, piosenkarki czy telewizyjnego wesołka, równie dobrze możemy założyć, iż mamy do czynienia z „pożytecznymi idiotami”, którzy autentycznie wierzą, iż ratują Polskę przed stoczeniem się w otchłań totalitaryzmu i skonfliktowania z potężnymi sąsiadami, nie mówiąc już o tym, że wydawanymi w odpowiednim tonie odgłosami składają środowiskową „lojalkę”, potwierdzającą przynależność do „lepszego towarzystwa”, która to przynależność wielce ich dowartościowuje i koi tłumione, prowincjonalne kompleksy.

Jest jednak pociecha – wstrząs po smoleńskiej katastrofie sprawił, że pogardzany „motłoch” w jakiejś mierze jął wyzwalać się spod wpływu medialnej orkiestry – dlatego właśnie owa „orkiestra” ostatnio tak jazgotliwie i histerycznie rzępoli.

Dysponenci III RP wiedzą bowiem, że utrata rządów  sprawowanych nad duszami i umysłami nadwiślańskiego „bydła”, byłaby początkiem ich końca.

Gadający Grzyb

Brak głosów

Komentarze

Krzysztof Kłopotowski na swoim blogu nieopatrznie wymyślił świetne nowe określenie "Luksusowa dziennikarka" - to nawet lepsze określenie niż medialny funkcjonariusz.

Ciekawe czy się przyjmie ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#57941

B. dobre określenie. Odzwierciedla postawę rozmaitych "panienek z (tele)okienka" Ciekawe, czy przyjmie się termin "agent opinii", he, he...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#57958

Grzybie! świetnie gadasz - nic dodać, nic ująć Leopold

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#57946

Dzięki. Tak se wyżej ściółki podskakuję...;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#57960

....agenta wpływu. To ktoś, stojący na wyższym szczeblu, niż szeregowy kapuś, zwerbowany informator - na "ideę" (czasem "pod obcą flagą"...),szantażowany, albo przekupiony (zawsze jednak dąży się do "przeprowadzenia" informatora na system: kasa - pokwitowanie, z wielu względów) nawet zawodowy agent. Agent wpływu nie musi przyjmować prostych i dokładnych zadań, czy poleceń. Sam wie, co ma robić.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#57947

(...) To ktoś, stojący na wyższym szczeblu, niż szeregowy kapuś (...)

(...) Agent wpływu nie musi przyjmować prostych i dokładnych zadań, czy poleceń. Sam wie, co ma robić.

Ależ oczywiście, pełna zgoda. Podobnie jak sam wie co ma robić specyficzny podgatunek agenta wpływu, jakim jest agent opinii. Różnica między obiema kategoriami jest taka, że agent wpływu działa na ogół w zaciszu gabinetów, gdzie sufluje decydentom odpowiednie rozwiązania, zaś agent opinii (może raczej - "agent masowej opinii") funkcjonuje na froncie medialnym. I często sam nie jest świadom roli jaką odgrywa - bo skoro cały Matrix powtarza to samo, musi być to prawdą, czyż nie?

Więc agent opinii klepie co mu podsunięto... jak Olbrychski, nie przymierzając.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#57956

..."autorytet moralny", prominentny pisarz, reżyser, profesor czegośtam albo wpływowy redaktor. Podkategoria, którą wydzieliłeś to wyrobnicy. Olbrychski zaś - marny komediant :):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#57986

Na jednym z onet-forum doświadczyłem ciekawej ich praktyki - przez dwa dni nie wpuszczali mi pewnego, związanego z katastrofą ( chyba nie po ich myśli) tekstu. Napisałem do nich maila z sugestią o cenzurze ... okazali wielkoduszność - następna próba podejścia, click w "wyślij" - "weszło" ... i na tym się skończyło - zrobili kompletną blokadę do komentowania tego tekstu. Widząc co się dzieje z innego kompa i pod innym nickiem spróbowałem kilka razy podciągnąć temat w górę - nie przeszło !!!  

Jak widać - są sposoby !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#57957

A wiesz - kiedyś spotkało mnie to samo, tylko na Interii, gdzie próbowałem zamieścić komentarz pod felietonem Ziemkiewicza. Nie przeszedł. Za to bluzgi różnych bezmózgowców - bardzo proszę.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#57959

... ot, chociażby odnośnie katastrofy - zalew komentarzy w tej sprawie jest zastanawiający - można odnieść wrażenie, że, jeżeli nie wszyscy to znakomita większość była naocznymi świadkami tego wydarzenia ( a przecież zdani jesteśmy tylko na to co nam przekażą media - a propagandowo napisać można wszystko - i to co na tej kanwie się uskutecznia to już są popłuczyny).

Ilu z tych komentujących daje głos tylko na zasadzie przynależności do stada, dmuchania w tę samą trąbę i bluzgania?

Wszyscy się wysilają na mniej lub bardzie oryginalne teorie dotyczące katastrofy a przecież komunikat zamykający wszystkim gęby będzie następujący : dn.10.04.2010 na lotnisku w Smoleńsku przy próbie lądowania rozbił się samolot TU 154M z prezydentem Rzeczypospolitej i towarzyszącymi Mu osobami. Wszyscy, wraz z załogą zginęli. Rodzinom, bliskim tragicznie zmarłych składamy serdeczne wyrazy współczucia. Cześć ich pamięci !    ... w podpisie : Komisja w składzie :

Amen ?

Pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#57963

(...) można odnieść wrażenie, że, jeżeli nie wszyscy to znakomita większość była naocznymi świadkami tego wydarzenia(...)

Powiem więcej - oni byli w kabinie pilotów i naocznie widzieli, jak Lech Kaczyński (z nienawistnym grymasem twarzy) siada osobiście za sterami i podchodzi do lądowania...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#57964

... ludzi, którzy w świadomy (pomijam tych,którzy klepią powtarzając za... ) sposób dezinformują, zaciemniają - w swoim,wiadomym celu - obraz wydarzeń ?   Retoryczne czy naiwne pytanie ?

Czy prawdą (pożądane czy niepożądane pojęcie dla ludzkiej psyche ? - kwestia na osobny temat) jest tylko to co sami zobaczymy na własne oczy ?  ... ale nawet ... jako młody człowiek byłem pod wrażeniem - skutkującym przekręceniem świadomości - filmu Kurosawy, w którym na wstępie pokazano (można powiedzieć - oczami niezależnego obserwatora) zabójstwo na rozstaju leśnych dróg i ... i w następstwie tego relacje trzech naocznych świadków. Jak można się domyślać każda z tych osób widziała zabójstwo inaczej. 

Czy jedyną prawdą wynikającą ze smoleńskiej tragedii jest ta, że tam rozbił się prezydencki samolot ?   A co z resztą odpowiedzi na pytania (dociekliwych) ?

 ... a kto powiedział, że pokazywany na necie filmik z pierwszych minut po ... dotyczy tego wydarzenia ?!  - taki, jaki był tytuł można wstawić do filmiku bez problemu.

ps. czy nagłaśniana relacja p.Wiśniewskiego (montażysty TVP - naocznego świadka) nie wpisuje się w dezinformacyjne scenariusze ? Moim zdaniem - tak.

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#57979

 ...a jeżeli zamach byłby tą prawdą wyłuskaną przez dociekliwych to ... pofantazjujmy - jakie mogłyby być tego następstwa ( w skali krajowej, regionalnej, światowej ) ? 

  ... i dlaczego to nie może być zamach jako prawda przedstawiona opinii publicznej ?

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#57981

Nie wnikajac sie w szczegoly oceny samego Zacharskiego polecam do przeczytania jego "Rosyjska ruletke".

Vote up!
0
Vote down!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#57968

staryk   PROWOKATORZY WSZYSTKICH KRAJOW LACZCIE SIE.                            Inna wazna sprawa:Kilka minut po  katastrofie napisalem ze powinny byc odledziny ofiar katastrofy a to w zwiazku z tym ze na filmiku pokazanym natychmiast po katastrofie slychac bylo strzaly.Sekcja zwlok ukryla by slady postrzalowe.To wszystko powinno sie odbyc przy udziale wszystkich,takze niezaleznych obserwatorow.To bylo nie tylko w interesie stron to znaczy nie tylko rosyjskiej,ale i polskiej,z tego powodu ze Kto odnosi korzysci z tego -jest najbardziej podejrzany.Dla przyzwoitosci idla opinii swiatowej sami zainteresowani powinni czekac na miedzynarodowych ekspertow.Jesli nie dotrzymano tych procedur,to dociekanie bedzie trwalo przez wiele lat bo nikt nie uwiezy  w bajki.Tym bardziej ze sposoby ukrywania prawdy sa znane z przeszlosci.Sekcja zwlok tylko po dokladnycg odledzinach!POZDROWIENIA.           Dodam tylko ze prokuratora po zgonie osoby zmarlej sprawdza nawet wspolmalzonka.Szczegulnie jesli byl majetny.Czy te procedury zostaly dotrzymane.Tego nie wiemy ichyba dlugo sie nie dowiemy.

Vote up!
0
Vote down!
0

staryk

#57969

Są według mnie również ludzie, którzy są "pod butem" i zawsze można im kazać aby wystosowali jakiś "apel" z pozycji tzw. "autorytetu moralnego".
Takim przypadkiem jest według mnie Wajda.

Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#57970

 Jaka P(O)artia tacy i artyści z pod znaku WRON-y i ubecji.

 Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

ziuk

#57972

... mnie zastanawiają komentarze sugerujące, ba stwierdzające, że za katastrofą stoją służby specjalne Rosji - są one podawane w taki sposób, że czytającemu musi się zapalić czerwone światełko i w następstwie tego stwierdzenie, że to niemożliwe !  A może o to chodzi ?!

Niestety, brak wiarygodnych źródeł skutkuje wyzwalaniem w ludziach fantazji !

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#57984

Naszym władzuchnom byłoby baardzo nie na rękę, gdyby okazało się, że Ruscy mają cokolwiek (choćby w formie zaniedbań) wspólnego z katastrofą - bo wtedy należałoby podjąć jakieś działania - np. zerwać stosunki dyplomatyczne. A na samą myśl o takim posunięciu Donek leje rzadkim gównem po nogawkach...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#58033

Trzeba by było w takiej sytuacji oddać te pieniądze, za jakże korzystny dla Polski kontrakt na dostarczanie Polsce gazu przez mafijno-kagiebowsko-sowieckie firmy, które dostarczają na polski rynek gaz i ropę...Sowiecka mafia w takich sytuacjach potrafi być bezwzględna, może się okazać, że uśmiechniętą była maoistka Merkel może w tym przypadku mieć zbyt krótkie ręce, aby obronić Donka cudotwórcę z jego towarzystwem i niby szlachcicem od tych Komorowskich. Pawlak już ma pełne pory (Podobno już teraz nosi na spodniach gumki od weków, aby nie wypadło mu coś z nogawek.), jednak nadal ma przyklejoną twarz pokerzysty, zresztą on zawsze miał taki wyraz swojej twarzy, szlachetnej i wyglądającej na inteligentną. TVN Pawlakowi ma niedługo wręczyć nagrodę dla największego intelektualisty spośród parlamentarzystów koalicji rządowej w polskim sejmie, nagrodę będzie wręczał drugi w kolejności wielki intelektualista i twarz PO marszałek sejmu Stefek Niesiołowski (ten od robaków i kleszczy), który ma również za sobą chwalebną przeszłość w podziemiu solidarnościowym tak jak niby szlachcic Komorowski, przecież wysadzał pomnik Lenina w Poroninie, rękoma swojej dziewczyny, którą potem sprzedał ubecji za wygodną celę i swoją przyszłą karierę jako polityk już w wolnej i demokratycznej Polsce...A co na to honorowy bawarski profesor "tylny" Bartoszewski i elitarny oksfordzki poseł Sikorski?! Gdzie nasz biznesmen od świńskich łbów? Czyżby już wyjechał na wyspy Bahama albo inne dziewicze w strachu, że nie zdąży wydać swojej uczciwie zarobionej w Polsce fortuny?

Nasi przywódcy Pawlak i Donek spokojnie pytają:

Panowie policzmy od nowa głosy, panowie kto jest z nami?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#58044

Za sam gaz powinni nie wyjrzeć z piekła do końca świata.
Gumki od weków - dobre :D

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#58057

... czy nikogo nie zastanawia to, że nagle, po katastrofie z Merkelowego przydu'pasa ( ... dzisiaj dzwoniła Angela - to z "pamiętnika Donalda cudotwórcy) zrobiono z p.Premiera putinowską matrioszkę ?!

Pytania, pytania (ciemnego luda) ... a Oni robią swoje ?!

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#57987

Zarzucić opinie publiczna tyloma sprzecznymi "informacjami", żeby nikt nie był w stanie wyłowić prawdy, wywołać gwałtowne reakcje, podnieść poziom "szumu medialnego... Stare, sprawdzone sposoby. Ruscy zawsze byli w tym specjalistami, bo to skuteczna, a niemal darmowa metoda.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#57990

 ... te maślane oczy p.Premiera wpatrzone w Angelę to był pic na wodę ?  ( p.Komorowski, któremu założono ruską papachę też jest w drużynie p.Premiera).

Idzie to wytłumaczyć "ciemnemu" a pytającemu ludowi ?

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#57991

 ... te maślane oczy p.Premiera wpatrzone w Angelę to był pic na wodę ?  ( p.Komorowski, któremu założono ruską papachę też jest w drużynie p.Premiera).

Idzie to wytłumaczyć "ciemnemu" a pytającemu ludowi ?

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#57992

Witam
grzybie Gadający... szacunek...
Nic dodac i ująć. Można by zrobić schemat podziału agentów "nie zrzeszonych umową o pracę", czyli agentów wpływu.. dalej opinii... dalej... swiadomi... nieświadomi.... pod butem itd... i w każdej kratce wpisywać klejne nazwiska....

Ciekawy byłby schemat organizacyjny dodając jezcze szefów Matrixa...

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#57993

Faktycznie, przydałby się jakiś schemacik, np. Walter - agent wpływu, Miecugow - agent opinii... itd.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#58038

http://www.youtube.com/watch?v=eKjxWlHYRbs

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#57996

na pokazywanych materiałach miał taki driebiezgowy wygląd ?   Mam tu zdjęcie + info rozwalonego w wypadku samolotu :

http://hem.passagen.se/gottrora/index.html

 ... i proszę sobie porównać !

 

Mistyfikacja,dezinformacja, manipulacja - czy to są jedyne,realne określenia tego co wydarzyło się na lotnisku w Smoleńsku ( a jak powiedział p.Premier w czasie konferencji : NAD Smoleńskiem ) ?!

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#58098

" MANIPULACJA - nośne propagandowo słowo

- polega ona na pokazywaniu (tak jak to zrobił p.Pospieszalski) czy na ukrywaniu tego co ludzie mają do powiedzenia ?!

Pytanie pod zna(f)ców  (a'la GieW,TVN) tematu."

... na Onecie, w związku z emisja dokumentu p.Pospieszalskiego pałki poszły w ruch ... a ten mój, niewinny ... nie przechodzi !!!

... i nie piszę tu tego aby się skarżyć .

 

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#58178

zlecieli się do tego tematu ( Pospieszalski : Byłbym królem życia)

 :-)))))))))))))))))))))))

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#58179

Ano - ich reakcje mówią same za siebie ;)))
pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#58450

agenci wysmażyli ca. 3000 (!?) postów. Nie trzeba było wprawnego oka aby zauważyć, że większość z nich była jakby spod jednej sztancy. Paru "stachanowców" musiało łyknąć niezłą kasę ( ciekawe ile dają od postu ?)

ps. ten mój niewinny łaskawie "wpuścili" ale dopiero wtedy kiedy temat już zdjęli ze startowej strony ( i od tego czasu zagięli parol nie tylko na mój nick ale na i kompa (IP) - już drugi dzień nie mogę zamieścić na żadnym z Onet-forum jakiegokolwiek komentarza, nawet bzdetowego po treści).

"Niepoprawni" - oaza wolności słowa !!! :-)))

Nocne pozdrowienia :-)

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#58461

 ale o wszelkie zgubne wpływy na naród w celu eksterminacji jego ,.agenci opinii kreują opinie  i MAJA ZA TO KASĘ,nawet najlepszy artysta ,reżyser itd zemrze z głodu jeśli nie jest agentem na czyimś usługach można się  domyśleć  czyich Niemiec ,Rosji,USA ,Watykanu a jak ktoś chce być lub jest agentem Polski jest dyskryminowany uważany za oszołoma,zacofańca , wariata jak to powiedział były kapo  z Auschwitz - Polacy to psychole ( bo chcą odzyskać Ojczyznę ).

Vote up!
0
Vote down!
0
#66724