WYBORY W POLSCE A ROSYJSKIE SERWERY

Obrazek użytkownika Martynka
Kraj

Z niedowierzaniem czytam informację, przecierając oczy ze zdumienia, że Państwowa Komisja Wyborcza podczas ostatnich wyborów korzystała z gościnności rosyjskich serwerów. Raport w tej sprawie otrzymał poseł PiS Maks Kraczkowski. Oprócz tej, jakże szokującej informacji , znalazły się również w dostarczonym posłowi materiale wydruki informatyczne wskazujące, że ten proceder miał rzeczywiście miejsce:

„W raporcie jest cały wydruk informatyczny wskazujący na to, że duża część materiałów analizowanych przez Państwową Komisję Wyborczą przechodzi przez rosyjskie serwery. I teraz pytanie - czy to prawda i czy te serwery zostały sprawdzone pod względem bezpieczeństwa przechowywanych i przetwarzanych informacji przez na przykład Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego?

Sprawa jest rozwojowa poseł, ma się zwrócić w tej sprawie do ABW z prośbą o wyjaśnienie. Przyznam szczerze, że mało mnie interesuje w tym momencie odpowiedź polskich służb specjalnych, czy należycie zabezpieczyły rosyjskie serwery, tak, aby nie było możliwości fałszerstwa wyborczego. Służby, premier, czy sam prezydent mogą zapewniać, że owszem jak najbardziej wszystko zostało zbadane i podjęto odpowiednie kroki, by zapobiec przestępstwu. Jednak po doświadczeniach związanych z 10 kwietnia ich zapewnienia mogą być tyle warte, ile papier, na którym zostaną spisane. Ileż to razy zapewniano Polaków, ze wszystkie urządzenia elektronicznie, należące do ofiar zostały zabezpieczone, a telefony ofiar natychmiast dezaktywowane, a tymczasem po kilku miesiącach dochodziły nas wieści, że ktoś ( bynajmniej nie mechanik, czy grzybiarz) bezkarnie dworował sobie z polskiego prezydenta i polskiego państwa, włamując się do jego telefonu w celu wykradzenia danych, bo przecież nie w celu posłuchania dźwięków dzwonków. Ileż to razy zapewniano, że broń BORowców będzie zwrócona, a tymczasem spoczywa w moskiewskich sejfach do dzisiaj. O zaginionym laptopie ministra Szczygły już nawet nie wspomnę.

Dzisiaj dowiadujemy się, że polskie wybory do parlamentu, a kto wie może również prezydenckie, obsługiwali rosyjscy informatycy, rosyjskie serwery, choć Rosja jest ostatnim krajem, któremu można by powierzyć tego typu zadania. Fałszerstwa wyborcze w Rosji są faktem, o którym mówią od lat pozarządowe organizacje oraz ludzie opozycji antyputinowskiej. Jeżeli zatem Polska jest krajem suwerennym, jak nas zapewniają rządzący, to jak mogło się coś takiego wydarzyć? Czyżby w Polsce nie było odpowiednich serwerów, pozwalających udźwignąć ciężar wyborów? Czy polscy informatycy nie są wystarczająco zdolni? Z pewnością polscy informatycy nie są aż tak zdolni i przeszkoleni w temacie wyborów, a polskie służby nie stoją na takim poziomie, jak rosyjskie. Dlatego sprawa najwyraźniej wymagała sąsiedzkiej pomocy, na zasadzie: „towarzysze pomożecie?”. Tę informację o wykorzystywaniu rosyjskich serwerów, którą poseł PiS zamierza weryfikować u odpowiednich organów panstwa, zdaje się potwierdzać kilka innych zdarzeń, które wielu osobom umknęły, a dzisiaj wydają się szczególnie istotne. Otóż od stycznia 2011 r. Nikołaj Patruszew, były oficer KGB/FSB oraz bliski przyjaciel Putina, często odwiedzał polskich przyjaciół, mniej lub bardziej oficjalnie , a w październiku 2011 r., tuż po wyborach parlamentarnych odbyło się uroczyste spotkanie polskiego i rosyjskiego BBN – u, podczas którego podpisano umowę o wzajemnej współpracy w dziedzinie między innymi cyberbezpieczeństwa. Na stronach BBN można przeczytać relację z tego spotkania:

„W rozmowach delegacji, którym przewodniczyli Zdzisław Lachowski i Jewgienij Lukjanow, wiele uwagi poświęcono potrzebie intensyfikacji wymiany doświadczeń między Polską i Rosją w obszarze bezpieczeństwa pozamilitarnego m.in. energetyce atomowej, problematyce terroryzmu, zorganizowanej przestępczości, ochronie środowiska. W roboczym lunchu uczestniczył także minister Stanisław Koziej. Szef BBN podkreślił znaczenie przeprowadzonej niedawno w Jekaterynburgu konferencji wysokich przedstawicieli odpowiadających za kwestie bezpieczeństwa, w tym zacieśnienia współpracy międzynarodowej w zakresie cyberbezpieczeństwa”.

Oto historia dzieje się na naszych oczach i powracają dawno niewidziane demony przeszłości: w XXI wieku Polska na powrót staje się państwem, w którym ludzie ze zbrodniczej , sowieckiej organizacji, mającej na swoim sumieniu nie tylko wojnę w Czeczeni, agresje na Gruzję, mordy na swoich obywatelach, liczne zabójstwa dziennikarzy, ale także bezprecedensowe niszczenie wolności słowa, fałszerstwa wyborcze zamierzają swoje wzorce, przenosić na grunt polski, przy aplauzie obecnej władzy. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że w czerwcu tego roku do Polski zawitał szef rosyjskiej centralnej Komisji Wyborczej Władimir Czurow, oskarżany w Rosji o fałszerstwa wyborcze. W czasie wizyty w polskiej PKW zapowiedział, że zostaną przeprowadzone polsko-rosyjskie konferencje urzędników odpowiedzialnych za wybory: pierwsza we wrześniu w Warszawie, a druga w 2013r. w Moskwie. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że panowie z PKW będą się uczyć od kolegów zza Buga technik "dopasowywania" wyników wyborów do życzeń aktualnie sprawujących władzę. I tutaj powstaje pytanie, które wobec powyższych faktów jest kluczowe: czy można liczyć na to, ze w Polsce będą możliwe demokratyczne i uczciwe zmiany na szczytach władzy? Czy można zaufać organom państwa polskiego odpowiedzialnym za wybory, w sytuacji ich co najmniej niepokojących kontaktów z reżimem Putina?

                                                     ***

Roczny raport Amnesty International na temat Rosji:

Obrońcy praw człowieka i niezależni dziennikarze wciąż byli zastraszani, nękani, a także padali ofiarą ataków. Dochodzenia w tych sprawach rzadko przynosiły rezultaty. Wolność słowa i swoboda zgromadzeń były atakowane – władze zakazywały demonstracji, były one brutalnie rozpędzane, a ludzi skazywano na mocy ustawy o zwalczaniu ekstremizmu. Na Północnym Kaukazie wciąż panowała przemoc. Ataki zbrojnych ugrupowań, ciągłe łamanie praw człowieka, takie jak morderstwa, wymuszone zaginięcia i tortury nadal dotykały ten region. Na terenie całej Rosji często pojawiały się doniesienia o stosowaniu tortur przez funkcjonariuszy państwowych”.

http://niezalezna.pl/32537-rosjanie-wplywali-na-polskie-wybory

http://www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/3443/Konsultacje_BBN_i_Aparatu_Rady_Bezpieczenstwa_FR.html http://niezalezna.pl/30343-czlowiek-putina-ma-uczyc-polakow-demokracji

Brak głosów

Komentarze

I ktoś po takim jeszcze będzie beczył że i prezydenckich, i parlamentarnych wyborów nie sfałszowano z łaski kacapskich i jewropejskich łaskawców?..
Tóż to jaki stopień debilizacji i zbydłecenia, rety...

Jakub Wołyński

#287772

Juz teraz trzeba zbierac mężów zaufania i kandydatów do komisji i opracowac system zbierania danych!
To nie moga byc przypadkowi ludzie co to musza dorobic kumple królika!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#287773

Wątpię bardzo i jeszcze bardziej, by mężowie zaufania byli receptą na uczciwe liczenie wyników wyborów w Polsce neobolszewickiej. To nic nie da, bo ostateczne wyniki wyborów podają i dostosowują do fałszywych wyników sondaży funkcjonariusze reżimu bolszewickiego Tuska, Pawlaka i Komorowskiego.
Jeśli miliony Polaków nie wyjdą na ulice i nie wytargają funkcjonariuszy i urzędasów reżimu bolszewickiego z ich gabinetów i nie wymierzą sprawiedliwości, to w Polsce nigdy nie będzie niepodległości.

10 dla Martynki.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#287775

Pytanie tylko KTO to ma robić?

Kto ma zbierać i weryfikować te kandydatury?

Kto ma opracować system?

Zadań do wykonania, roboty do zrobienia jest bardzo dużo.

Potrzeba nam organizacji o większym niż partia (PiS) zakresie działania.
Potrzeba nam organizacji w której będą pracowali ludzie 24 godziny na dobę. Potrzeba nam przewodników, organizatorów dziedzin życia na sposób polski, nasz rodzimy, bez pomocy "przyjaciół" z Rosji.
Potrzebny jest nam zalążek nowej Polski, zalążek nowego państwa polskiego. Niezależny ośrodek w którym będą powstawały pomysły jak sobie radzić z obecnym systemm, jak z nim wygrywać wybory, który będzie śledził poczynania bandytów i złodziei z PO i pozostałych partii i przygotowywał materiały które posłużą do ich rozliczenia. Nam potrzeba organizacji bedącej początkiem przyszłego państwa polskiego w którym nie będzie już miejsca dla dzisiaj już skompromitowanych poliyków, sędziów, prokuratorów i wszytkich innych, którzy przyłożyli rękę do budowy i umacniania PRLbis.
My sami musimy stanąć do pracy na "drugą zmianę" i zbudować podwaliny pod przyszłą, prawdziwą Polskę.

Ktoś jest chętny?

#287785

nie wiem do czego pan nawołuje , stwierdzając , że PiS nie nadaje sie do rządzenia i powinno się zmobilizować jakąś inną grupę, mogącą obalić obecnie rządzących ! Co za nonsens ! Trzeba przyłączyć się do PiSu, a nie kombinować, że da się założyć jakąś fikcyjną wiekszość i sprawa gotowa.   Z kogo  , niby, ma się ją zmobilizować, kiedy Polacy są tak rozbici i niechętni do walki z kimkolwiek i z czymkolwiek ?! Narzekają,  a kiedy przychodzą wybory - głosują na  nowo na tych  samych zaprzańców. Nie ma innej moźliwości,  niż  mobilizować się wokół Kaczyńskiego i  to jedyna droga do ew. zmian. Nie mamy charyzmatycznych ludzi i nie ma komu podjąć rękawicę przeciwko zastanej degrengoladzie. Jedynie Kaczyński ma jeszcze posłuch i swoich dość licznych zwolenników i to ich należy poprzeć. Nie  uda się poza nim coś zdziałać.

#287800

Od dłuższego czasu nie mogę już patrzeć obojętnie na powszechne zniechęcenie, tumiwisizm, zwłaszcza ludzi których znam osobiście. Od jakiegoś czasu coraz więcej i wyraźniej narzekają, psioczą, pomstują. Z uporem maniaków jednak nie chcą słyszeć o JK czy PiS. Czasami dochodzę do wniosku że ta kropla wody jaką jest PiS nie zdąży wydrążyć tej skały. Zwłaszcza jak widzę jak opozycja działa. A własciwie to nie działa. Jeśli uświadomimy sobie ile czasu już upłyneło, a w jakim tempie postępuje to niszczenie Polski...
W końcu ktoś musi organizować te wybory z naszej strony by je skutecznie przypilnować. Nie zrobi się tego z dnia na dzień, parę tygodni przed wyborami. Nie mam złudzeń, sam JK z małą grupka ludzi plus kilka tysięcy w terenie to stanowczo za mało na obalenie tego systemu. Więc jak i jakimi środkami będzie to możliwe, gdy PiS będzie działał podobnie do tego jak było w przeszłości, w dodatku bez dostępu do mediów? Łamię sobie nad tym głowę, ale nie znajduję żadnej odpowiedzi.A jest tyle rzeczy do zrobienia zanim na dobre rozpocznie się kampania wyborcza.
Żeby było jasne. PiS jest także z mojego punktu widzenia jedyną partią zdolną do przejęcia rządów i jestem całym sercem za tym. Tylko czasem martwi mnie że droga do tego nie wygląda tak jakby ludziom PiS na tym zależało przynajmniej tak bardzo jak mnie.

Jestem stronnikiem tych którzy działają aktywnie, pchają sprawy do przodu, działają. Być może mniej cierpliwym niż inni.

#287822

Służby i informatyków Rosja ma najlepszych, więc....i nasze liczenie i pilnowanie wyborów na nic sie nie zda.
Kto bowiem później przeliczy jeszcze raz wszystko, konfrontujac z opublikowanymi wynikami przepuszczonymi przez rosyjskie serwery?

Martynka

#287776

Powiem wkrótce: wybory są niczym. Zwłaszcza w warunkach takiej jaskinnej postkomuny. Wolałbym Naczelnika Państwa latek na pięć bez tych sejmików i buloprezydencików... Może jeszcze nie wszystkich wymordowali w Smoleńsku oraz przez seryjny samobój...

Jakub Wołyński

#287789

Służby i informatyków Rosja ma najlepszych, więc....i nasze liczenie i pilnowanie wyborów na nic sie nie zda.

Jest dokładnie tak, jak mówisz, Martynko. Podczas ostatnich wyborów byłam mężem zaufania w jednej z warszawskich komisji.
Mogę zagwarantować jedynie to, że głosy zostały policzone uczciwie, raport był uczciwy i uczciwe liczby zostały przy mnie wpisane do komputera i przesłane... jak dziś się dowiaduję, na serwery rosyjskie. Co z tymi głosami zrobiono już na nich, tego wiedzieć nie mogę :(

Przypomina mi się jeden z ostatnich, amoże i ostatni wywiad udzielony przez Zbigniewa Herberta, w którym powiedział coś, co zapadło mi w głowę na zawsze: "Została pognębiona podmiotowość tego narodu. To znaczy naród dostał w pysk, napluto na niego, na wszystkie jego marzenia.
A jeżeli naród 40-milionowy nie zbuntuje się, to jest niegodny żyć wolnym i czekają go straszliwe konsekwencje. Bo teraz jest jeszcze moment, chwila, coś jeszcze można zrobić, pochwycić... Niedługo nie będzie to możliwe, bo Rosjanie nie pozwolą.

Dziś ta wizja poety właśnie się spełnia...

Jak zwykle - 10.

#287895

nie żyje prof.Józef Szaniawski ! Odsyłam na niezależną..

Cześć Jego Pamieci. (*)(*)(*)

#287787

To straszna wiadomość i wielka strata:(
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie(*)

Martynka

#287790

+ + +

Jakub Wołyński

#287791

Boże, straszne. Wieczny...

#287818

Niepowetowana strata. Z opisu wynika, że prof.Szaniawski był na Orlej Perci, bardzo niebezpieczny szlak, ale... z kim wędrował? jaka była pogoda?
Swoim życiem zasłużył na mieszkanie w Domu Ojca.
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.

Przejdę do wborów. Swojego czasu temat był szeroko komentowany w necie, nawet sporo skarg do SN wpłynęło. Miedzy innymi profesjonalna skarga Umtsno, gdzie nieprawidłowości i udział Rosjan były wskazane.

Teraz na stronie zamieszczona jest informacja:
Protest wyborczy 2011, skarga do European Court of Human Rights
http://umtsno.blogspot.com/2011/10/urna-wyborcza-z-30-gosami-ani-nie-bya.html?showComment=1319906876823#c2189046108763508543

i jeden z komentarzy:

Anonimowy29 października 2011 21:33
GTS CE - to rosyjski kapitał !

GTS Central Europe należało do konsorcjum finansowego Group Menatep z kapitałem rosyjskim, działającego później pod nazwa GML Ltd.
Polecam ten tekst:

http://bezdekretu.blogspot.com/2011/07/bezpieczenstwo-na-sprzedaz-2_20.html

Tak więc, sprawa powinna już być rozwiązana, ale którz to z poważnych polityków zajmuje się teoriami...
***********************************
 
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#287794

Prace trwają pełną parą:

http://naszeblogi.pl/31460-dlaczego-nikt-nie-protestuje

#287805

Rajgródzki: rosyjskie wybory to systemowy error

Jedna rzecz jest jasna – z ogromną rezerwą do manipulacji podchodzą wyborcy, którzy mają te wybory w głębokim poważaniu. Takich nawet według danych CKW jest ponad połowa Rosjan. Do tego trzeba dodać, że Przewodniczący owej Komisji- pan Władimir Czurow pochodzi jak większość wyższych rosyjskich dygnitarzy z ojczystego miasta obydwu rosyjskich prezydentów: Sankt-Petersburgu i z wykształcenia jest fizykiem

http://politykawschodnia.pl/?p=428
***********************************
 
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#287810

Wyniki wyborów po śmierci ŚP Prezydenta przyjąłem z niedowierzaniem.

Potem postanowiłem włączyć się w kampanię zbierając podpisy pod poparciem kandydatury JK na Prezydenta RP.

Pod zamojska wieś,katolicka społeczność-tylko jedna rodzina jawnych innowierców [Świadków Jehowy] i jedna rodzina ukrytych razem ok.2% populacji.Przed wojną silne, wśród biedoty i Ukraińców, wpływy KPZU [ok 40% mieszkańcow było pochodzenia ukraińskiego i po wojnie wyjechało na wschód]. W wyborach przekładało się to wszystko na 10% poparcia dla czerwonych,10% dla PSL,5% dla jakichś innnych a całe 70% byłomi jest katolickie,prawicowe i tak głosuje.

Ale głosy liczy kto inny!

PS

Kaczyński wygrał u nas stosunkiem 53% do 47%

 

kazikh

#287825

:)

wygral bronislaw wieksza kratka komorowski.

do wszystkich trickow nalezy dodac programowanie podprogowe.

#287833

Stork

Gdy myślę, że nic już mnie nie zdziwi nagle okazuje się, że nasze rządowe gienie potrafią więcej. Ile jeszcze trupów wypadnie z tej rządowej szafy, gdy już zostaną zmuszeni do oddania władzy ? Giertych był opluwany i masakrowany medialnie w czasie gdy był koalicjantem Kaczyńskiego. Dziś gdy na niego pluje, nagle okazuje się, że nadaje się nawet na obrońcę rodziny plemiela oraz Radzia ! To już nie jest Białoruś, to jest schizofrenia w najczystszej formie. A jak tam u was Lemingi ? Kupiliście już sobie nową komórę ? 

Stork

#287830

Wybory trzeba liczyć ręcznie. Żadnej informatyki, psiakrew! I 50 tys. mężów zaufania. Inaczej będą nas robić w konia przez sto lat.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#287843

...Łagodnie przypominam, że tekst matematycznej analizy oszustw wyborczych w POlsce i Rosji jest tu: oj tam, oj tam - oszustwa wyborcze... Czyli: http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=5605&Itemid=132 I był posyłany do Klubów PiS oraz Solid. Polski. Może im ktoś to jeszcze raz pośle? Gdyby byli zainteresowani...
MD

#287855

gość z drogi

wybory,kto ma obsługiwać POLSKIE Wybory

a POnad tym ciec Graś przepraszający pa ruski Zwierzchników....i żeby nie było złudzeń,to przepraszał na klęczkach w POlskiej telewizji....to też wybory między Złem a Dobrem.....

ot odpowiedz na temat POlskich wyborów....i dosypywania głosów nawet chyba w brukselce.... 

wracam do Nieżyjącego już niestety Profesora Józefa Szaniawskiego....

już jest w Smoleńskim Orszaku .....żal Tych,co odchodzą,zal szczególny,bo trudno ich zastąpić.....

gość z drogi

#287864

Dziękuję za ten link - przeczytałem, doceniam dowcip autora, ale kompletnie nic nie rozumiem. Już w liceum odkryłem, że nauczyciele matematyki nie potrafią uczyć nas, humanistów. No i skutki są takie, że i ja moge powiedzieć "oj tam, oj tam".

No ale nie powiem, oczywiście. Przypominam i swój tekst: http://niepoprawni.pl/blog/4949/arbuz-polski.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#288361