"NIGDY NIE ZDARZYŁA SIĘ TAKA SYTUACJA", CZYLI HORROR SMOLEŃSKI

Obrazek użytkownika Martynka
Kraj

W ostatnich dniach, przy okazji skandalu związanego z ekshumacjami ciał dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej, pojawiła się informacja, że zaledwie 28 osób zostało zidentyfikowanych przez rodziny w Moskwie. Pozostałe 68 ciał było w stanie uniemożliwiającym bezpośrednią identyfikację, w związku z czym przeprowadzono badania DNA celem ustalenia tożsamości ofiar. Te dane są dość szokujące i stanowią kolejny dowód na to, iż 10 kwietnia 2010 roku nie mieliśmy do czynienia ze zwykłym wypadkiem lotniczym, ale z czymś znacznie poważniejszym, co spowodowało prawdziwą masakrę.

Na wyjątkowość katastrofy smoleńskiej, szczególnie w kontekście możliwości przeżycia ofiar, czy stanu zachowania ciał, wskazuje porównanie ze statystykami służb lotniskowych, zawartych w podręczniku ICAO, a przywołanych w „Uwagach RP do raportu MAK”. Wynika z nich, iż w wypadku samolotu ze 100 osobami na pokładzie może zostać poszkodowanych 75 osób,w tym 15 z bardzo ciężkimi obrażeniami wymagającymi natychmiastowej pomocy i transportu do szpitala, 23 z obrażeniami średnio-ciężkimi nie zagrażającymi życiu, ale wymagające transportu oraz 37 z lżejszymi obrażeniami.Wspomniane statystyki pokazują nie tylko duże szanse zachowania w dobrym stanie ciał ofiar katastrofy, ale nawet całkiem spore szanse przeżycia. Do podobnych wniosków doszli twórcy eksperymentu przeprowadzonego przez brytyjską telewizję Channel 4, przy użyciu prototypu TU 154 M - Boeinga 727 - na pustyni Sonoran w Meksyku. W tym eksperymentalnym wypadku samolot zaledwie przełamał się na dwie części, zaś 78 % pasażerów uszła cało z katastrofy.

Jak było 10 kwietnia 2010 roku każdy pamięta: natychmiastowy przekaz „wsie pagibli”, ogłoszony zanim ktokolwiek kompetentny zdołał dotrzeć na miejsce tragedii. Robiło to wrażenie ponurego spektaklu, którego scenariusz został wcześniej napisany w zadymionych gabinetach. Od razu też ruszyła machina dezinformacji, mającej uzasadnić fakt natychmiastowej śmierci wszystkich pasazerów, choć przecież samolot nie spadł z wysokości kilkuset metrów, a zaledwie kilkunastu. Wymyślono więc brzozę i beczkę, a także raczono nas wizjami totalnej masakry, będącej wynikiem odwrócenia samolotu w chwili upadku na ziemię. Tylko, że to nie daje odpowiedzi na pytanie o obecność tysięcy odłamków, których nie można inaczej wytłumaczyć, niż eksplozją, jak również na pytanie o tragiczny stan ciał ofiar, z których większość została całkowicie zdekompletowana.

Doktor Andrzej Ossowski, genetyk z Zakładu Medycyny Sądowej w Szczecinie, który brał udział w identyfikacji ofiar katastrofy w Mirosławcu, w opublikowanym dzisiaj na jednym z portali wywiadzie powiedział:

„Rzadko zdarzają się takie katastrofy, kiedy ciała są kompletnie zniszczone. Przykładem może być 11 września 2001 r., kiedy samolot uderza w budynek. Wtedy naukowcy mieli ogromny problem, bo ciała były rozczłonkowane na bardzo małe fragmenty i była ich bardzo duża liczba. Po katastrofach lotniczych ciała są w lepszym stanie i nie widzę problemów z rozdzieleniem fragmentów”.

Jak to się stało, że w katastrofie smoleńskiej, która według oficjalnej wersji nie była spowodowana wybuchem, czy innym gwałtownym zdarzeniem, doszło do tak ogromnego rozczłonkowania ciał ofiar, że tylko 28 można było rozpoznać w czasie bezpośredniej identyfikacji? I jak mogło dojść do takich zdarzeń, jak zamiana ciał ofiar, które akurat zachowały się w bardzo dobrym stanie? Cytowany wyżej genetyk, powołując się na swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę powiedział:

„Normalnie, standardowo takie sytuacje się nie zdarzają. Przecież mamy wypadki komunikacyjne, katastrofy masowe, no i nigdy nie zdarzyła się taka sytuacja [zamiana ciał - przyp. M.]”.

W związku z powyższym należy zadać pytanie: czy zamiana ciał ofiar, a póki co nieznane miejsce pochówku legendy Solidarności, są dziełem przypadku, czy może efektem celowych działań, by z jednej strony utrudnić badanie przyczyn katastrofy, a z drugiej po raz kolejny upokorzyć Polaków? Znając mentalność czekistów i sposób postępowania po 10 kwietnia 2010 niczego wykluczyć nie można. Wbrew zapewnieniom minister Kopacz, poszukiwanie i przewożenie szczątków ofiar katastrofy odbywało z pogwałceniem nie tylko międzynarodowych norm, ale także przy braku elementarnego szacunku dla zmarłych. Wydaje się, że główną przesłanką do takich działań był widoczny od samego początku nacisk, by niczego nie wyjaśnić, a wszelkie ślady zatrzeć.

Jakub Opara, który był na miejscu katastrofy tak wspomina tamte chwile:

„Byłem na lotnisku w Smoleńsku tuż po katastrofie. Ciała, które były najmniej okaleczone, najmniej rozczłonkowane, wkładano do trumien. Szczątki pozostałych ciał zbierali żołnierze, milicjanci, ludzie w czerwonych strojach, pewnie ratownicy, słowem - niemal wszyscy. Szczątki były zbierane i kładzione na takie foliowe płachty rozłożone na ziemi. Kiedy płachta już była pełna, to dzięki jakimś taśmom ściągano ją w podobny sposób jak worki na śmieci. I ten worek ze szczątkami wkładano do trumien. Nie zauważyłem, żeby ktoś te szczątki na miejscu opisywał, robił jakąkolwiek dokumentację lub dopasowywał do innych znalezionych. Zapełniano po prostu kolejne trumny tymi workami ze szczątkami. Nie zauważyłem też lekarzy sądowych”.

Jak powinno wyglądać profesjonalne podejście do miejsca katastrofy lotniczej, a szczególnie do szczątków ofiar?? Doktor Ossowski szczegółowo opisał stosowane procedury:

„Najpierw miejsce katastrofy powinno być podzielone na sektory, następnie do takiego sektora wchodzą specjaliści i oznaczają kolorowymi chorągiewkami szczątki ciał - chorągiewki pomarańczowe bądź czerwone - oraz szczątki maszyny i dowody rzeczowe - chorągiewki żółte. Potem wchodzi zespół, który podejmuje ciała. Każdy fragment ciała powinien być włożony do osobnego pojemnika i opisany. Nie widzę problemów z rozdzieleniem tych szczątków”.

Dlaczego w przypadku katastrofy smoleńskiej, naszej narodowej tragedii, uczyniono wszystko, aby niczego nie udało się wyjaśnić i by wszelkie ślady zostały zatarte? Dlaczego wszyscy - prokuratorzy, lekarze, biegli - zachowywali się tak, jakby pierwszy raz w życiu mieli do czynienia z wypadkiem, z koniecznością zabezpieczania miejsca i ciał ofiar wypadku? Powtarzana przez niektórych, niczym mantra, fraza o znanym rosyjskim bałaganie, mającym być wytłumaczeniem tych wszystkich skandalicznych zaniedbań, pozwala przyjąć również inne założenie.

Skoro znamy rosyjską mentalność, Rosjan i ich niezmienny od wieków sposób postępowania z Polakami, przyjmijmy również do wiadomości i to, że ta katastrofa mogła być spowodowana zamachem na polskiego prezydenta, polskich generałów oraz polityków, a wiec de facto zamachem na państwo polskie.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8173,title,Kto-lezy-w-tych-grobach,wid,14949331,wiadomosc.html?ticaid=1f383

http://obserwator.com/blog/autor:50422f4d-5a4c-4ea1-87e6-50425bd6007b/brytyjska-telewizja-za-miesiac-podwazy-raport-mak-i-raport-millera

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/ekshumacja-ciala-anny-walentynowicz-2/

 

"Im większe kłamstwo,tym łatwiej ludzie w nie uwierzą"

J. Goebbels

Brak głosów

Komentarze

Xenia
Polacy mogą tylko sobie, za milczenie w tej sprawie przez prawie juz 30 miesięcy. Oczywiście, nie wszyscy, bo patrioci głośnym głosem mówili o tym przez cały czas.
Pora najwyższa się OBUDZIC i dac temu wyraz w Warszawie 29-go września, a zwłaszcza powinni tam być ci, który dotychczas w tej sprawie nic nie mówili albo wyrażali się szyderczo. Teraz wreszcie jak widzą co zrobili z Polską, powinno ich ruszyć sumienie, o ile jeszcze je mają.
I ratować Polskę, bo także ich Ojczyzna, o czym zapomnieli.

Xenia

#292487

Tylko taka forma, masowych manifestacji może zastopować dewastację naszego kraju.
Pozdrawiam

Martynka

#292530

 Rosjan nie ma nic do rosyjskiej racji stanu. Prywatnie Rosjanie są miłymi, otwartymi ludzmi....Ale o tym, ze był to zamach, którego geneza wyniknęła ze wspólnych interesów unii i rosji, świadczy lista zomordowanych. Prezes NBP- rezerwy walutowe, Szef Sztabu Generalnego- przyszły d-ca NATO, kadra generalska i oficerska- bez powiązań z Rosją, Pan Prezydent- gorący i czynny(!) zwolennik polskiego gazu łupkowego i dywersyfikacji zródeł zaopatrzenia....A to nie wszyscy, przeciez IPN godził w zywotne interesy i Rosji i Niemiec, bo ew. ujawnienie agentów jednej i drugiej strony skończyło by się skandalem na skalę, oby tylko europejską.....Mamy motywy? Są one tak jasne,tak oczywiste, ze az niemozliwe,by w nie uwierzyć....I na tym polega geniusz szatana, ze robi wszystko, by uwierzono, ze go nie ma....!!!!!

#292490

Jak te POtwory nie zdeptamy,to nie ma na co liczyć,pisaniem naszym,władzy nie od dadzą,tylko wspólny zryw daje nam szanse na POkonanie hien POlszewickich,może ktoś w końcu ukróci te nasze konflikty i sobiepaństwo i nas zjednoczy i poprowadzi do zwycięstwa,oby nie było jak za Polskiego przysłowia,że Polak mądry po szkodzie,bo się może okazać że Polski już defakto nie ma

pozdrawiam cię Martynko

#292499

Obawiam się, że już w tej chwili możemy mówić, że jest 'po szkodzie", bo rozkład panstwa jest bardzo mocno posunięty.
Demokracja stoi pod znakiem zapytania, a apetyty władzy są coraz większe.
Do tego dochodzą rosyjskie maszynki do głosowania -rosyjskie serwery, które obsługują wybory w Polsce.
Zryw? Tak, jak najbardziej, może to pomóc, ale oby nie pojawił się międzyczasie drugi Wałęsa - zbawiciel, który poprowadzi w kierunku pożądanym przez władze.
Myślę, że wiele można sobie obiecywać po marszach organizowanych przez środowisko TV Trwam, RM - to może być ten właściwy impuls.
Pozdrawiam

Martynka

#292556

Sp. Lech Kaczyński niestety przegrałby wybory w listopadzie i cała jego ekipa by odeszła. 

Pomimo mobilizacji elektoratu Jarosław przecież przegrał.

Nie ma więc żadnego motywu do zamachu.

Samolot prezydencki wleciał w mgłę czy była ona prawdziwa czy sztuczna.

Była informacja ,że do samolotu przy zderzeniu wpadł silnik i stąd taka masakra ciał

Kazek

Kazek

#292508

Dobry człowieku, widzę że też starasz się kit sprzedawać ;-))). Nader oryginalny ten twój kit :-))).

Do samolotu przy zderzeniu silnik wpadł, powiadasz. O stąd taka masakra ciał, powiadasz...

A wiesz, durniu, gdzie znajdują się silniki 154? A wiesz gdzie znaleziono silniki?

Gdzie była ta informacja, akwizytorze kitu???

Żałosne.

#292512

Puszczają ci zwieracze na gębie.

 

Kazek

Kazek

#292517

Nie, durniu. Podaj źródło informacji, którą kitujesz swoje bzdury. W maglu to słyszałeś, czy na szkoleniu?

#292520

#292536

Alexola

JEDNA FOTKA ZAŁATWIA WSZYSTKO JESTES BEZCENNY FANTASTCZNY ZABOLAŁ MNIE BRZUCH ....OD SMIECHU!!!

Alexola

#292620

Jakie Trollskie wiatry tu cię przywiały,bracia Grin,Andersen,Ezop,to cienkie bolki w pisaniu bajek,POrównaniu do ciebie,ja nie kłamie ty PO prostu masz talent

#292790

Powiedz twoim szefom bolszewikom, by przysłali tu kogoś bardziej rozgarniętego od ciebie. No, chyba, żeś debilu ostatnim ich asem z rękawa?

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#292656

Z autopsji znasz pragębo.
"...Я заглянул в твои глаза
И поуши влюбился
Тебя тогда еще не знал
И идиот женился...".


 

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#292724

Problem w tym, że w Polsce każdy udaje eksperta w każdej dziedzinie.

#292583

Bidulo, a skądżeś ty się urwał?
Jakby ci to powiedzieć - geopolityka rządzi się innymi prawami, niż partyjny, wąski interes takiej, czy innej partii.
W zamachu nie musiało nawet chodzić o samego prezydenta RP, jego zabicie mgło być tylko elementem zemsty za Gruzję ale np o dowódców WP, z których jeden gen. Gągor miał być od września szefem NATO w Europie.
I nie wrzucaj tu dawno obalonych rosyjskich wrzutek ok?

Martynka

#292560

Pisząc o mentalności, miałam na myśli mentalność Rosjan-czekistów.
Co do motywów zamachu - dla kazdego myślącego człowieka są one absolutnie czytelne. Suworow w swojej książce 'Specnaz" napisał:

„Za mózg uważamy najwyższe organy władzy państwowej oraz osoby stojące na ich czele. Przywódcy opozycji są przy tym rozpatrywani jako tacy sami kandydaci do wyeliminowania , jak czołowi przedstawiciele partii rządzących. Opozycja to rezerwowy mózg państwa, a nie byłoby mądrym posunięciem zniszczenie podstawowego mózgu i pozostawienie rezerwowego. Za mózg państwa uważamy także dowódców wojska i formacji policyjnych, głowy kościołów, przywódców związkowych, w ogóle wszystkich ludzi powszechnie znanych, którzy mogliby w krytycznym momencie zaapelować do narodu. Do tego grona należą także wszyscy ci, którzy podejmują decyzje (oczywiście te najważniejsze) w czasie wojny lub bezpośrednio przed jej rozpoczęciem, albo mogą takie decyzje podjąć w przypadku zlikwidowania ludzi z podstawowego składu kierownictwa państwa”.(W. Suworow, Specnaz, str. 17).

Pozdrawiam

Martynka

#292531

"Mamy motywy? Są one tak jasne,tak oczywiste, ze az niemozliwe,by w nie uwierzyć..."
Samo sedno.

mukuzani

#292540

Bardzo dobrze ujęty problem. Rosjanie byli, są i będą naszymi wrogami. Nie mam tu na myśli Wołodii, tylko Rosję jako państwo, siłę militarną. Bez zbiorowego wysiłku Polaków, zrywu, manifestacji w sprawie Smoleńska, Tusk palcem nie ruszy, by cokolwiek zmienić w podejściu do śledztwa. A rząd kieruje tu wszystkim.

Pozdrawiam (10)

#292513

Rosja będzie naszym gorącym przyjacielem pod jednym warunkiem: kiedy Polska całkowicie się jej podporządkuje.
To jest tylko ten jeden, jedyny przypadek, innych nie warto rozważać, mając na względzie doświadczenia historyczne, te odległe, jak i te całkiem niedawne:)
Dziękuję i pozdrawiam

Martynka

#292532

Rosja NIGDY nie będzie przyjacielem Polski, nawet jeśli Polska całkowicie jej się podporządkuje, lub zostanie podporządkowana. Polska będzie wtedy po prostu tylko niewolnikiem, a jaki stosunek ma pan do niewolnika to wiadomo.
Za rządów PiS te ciągłe embarga na polskie towary do Rosji to była próba Kremla by zgiąć polski kark. Dlaczego teraz takie coś się nie dzieje ? Bo Polską rządzą pachołki Rosji, którym na rękę będzie niewolnictwo Polski bo nawet jeśli panami nie będą, ale będą sztubowymi i utrzymają się na fali.

Na Marsz 29 września przygotujcie zdjęcia Tuska, Kopacz, Komorowskiego, Arabskiego, Parulskiego, Artymiaka, Szeląga itd. z czarnymi przepaskami, niech Naród im powie, wykrzyczy, że są trupami politycznymi. Pisanie na blogach o ich przestępstwach to mało, oni muszą to zobaczyć, muszą się dowiedzieć, że tylko wg nich "państwo polskie zdało egzamin". Ze Polacy myślą inaczej. To trzeba podkreślać na każdym kroku !

Pozdrawiam.
contessa
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#292547

Koszmar! Po każdej kolejnej informacji wydaje się, że nie możemy usłyszeć już nic gorszego. Dziś zaczynam się obawiać, że najgorsze, wciąż jeszcze przed nami :(((

#292527

Mam to samo, strach oblatuje, co przyniesie dzień następny.
I obawiam się, podobnie, jak Ty, że najgorsze jeszcze przed nami.
Pozdrawiam

Martynka

#292533

To co zrobiły służby Polskie po tej tragedii, to obraz nędzy i rozpaczy. Zero profesjonalizmu, szacunku nie tylko do ofiar, ale do wiedzy i umiejętności tych co chcieli pomóc. Rezygnacja nie z tej czy tamtej, ale z KAŻDEJ czynności, która była wymagana w tego typu sytuacjach jest niczym innym, jak zdradą państwa. Po co ścigać tych łajdaków za niedopilnowanie obowiązków, błędy czy inne uchybienia. Błędy czy uchybienia mogły być np. przy organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej. W przypadku katastrofy smoleńskiej, nikt nie mógł być zwolniony z zachowania maksymalnej koncentracji, dochowania należytych procedur, czy najwyższych standardów. Okazało się, że rządzą nami same prostaki o grubiańskich manierach. A swoje ewidentne przekręty i mataczenia kryją za medialną miną, pełna pogardy dla tych co myślą inaczej.

Po zamianie ciał Szejnfeld mówi, że mamy polityczny "taniec nad trumnami". W ten sposób może też powiedzieć do okradzionych przez Amber Gold, że uprawiają "taniec nad sztabkami", a do podwykonawców oszukanych przy budowie autostrad, że "zatańcowują" GDDKiA, zamiast pracować.

Czasami lepiej zamilczeć, niż obnażyć do cna swoje intencje.

Chrust

Chrust

#292534

Zrobili wszystko tak, jak nie powinno się robić w jakimkolwiek dochodzeniu, nawet takim dotyczącym kradzieży samochodu.
Pozwolili na zatarcie wszystkich śladów, zniszczenie podstawowych dowodów (wrak).
To już jest nie do odtworzenia.
Pozdrawiam

Martynka

#292564

Dziękuję za syntetyczne przypomnienie tego, co tak naprawdę powinniśmy w kółko powtarzać, by stanowiło to przeciwwagę dla kłamstw zdrajców, płatnych pachołków Rosji, bezpłatnych (mam nadzieję) najzwyklejszych idiotów, merdianych szmat i zdzir, czy innej maści POparańców.

Jeśli powtórzymy Prawdę nie mniej razy, niż oni kłamstwo, może Prawda się przebije do świadomości wymóżdżonego pospólstwa.

Pozdrawiam Niepoprawnie z dychą

krisp

#292554

Dziękuję za miłe słowo;)
Musimy przypominać, bo oni nieustannie zalewają nas kłamstwami, więc musimy dawać im odpór:)
Pozdrawiam

Martynka

#292571

 ..komentarze ze strony POmazańców, a szczególnie kilku z nich m.in Szejnfeld, Niesiołowski czy jak mu tam, sprawiają wrazenie napisanych znacznie wcześniej, kompletnie nie są kompatybilne z aktualnym tematem...Myślę, ze powstanie Zespołu Macierewicza oraz hipotezy, jedyne na dzień dzisiejszy, tłumaczące przebieg zamachu, w ogóle nie było brane pod uwagę ich powstanie...Miała być komisja pana M, komisja rosyjska i w sposób  miarę gładki miała zniknąć katastrofa smoleńska z mentalności Narodu...Okazało się to niemozliwe, a polemika z faktami jest trudna, wręcz takze niemozliwa, stąd pozostaje jedynie ignorowanie faktów...Niesamowita odporność psychiczna POmazańców przeraza mnie, to dokładnie tak jakby dzieło Kopernika nigdy nie zostało napisane i słońce kręci się naokoło nas...Niesamowita tragedia, której powstanie starają się tłumaczyć zdrajcy, jeszcze spełni swoją rolę.. Już pozwala oddzielać ziarno od plew...

#292568

Naszych przodków i stąd teraz mamy zawiłości
Przeskoczyli w łganiu samego Goebbelsa siejąc spustoszenie
W mózgach zwykłych ciemniaków podatnych na odmóżdżenie
Trzeba im odciąć dostęp do wszystkich ogłupiaczy
Wtedy niejeden zrozumie co prawdziwe myślenie znaczy
Pozdrawiam

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#292644

Widziałem kilka zdjęć z ofiarami leżącymi wśród szczątków samolotu. I faktycznie prawie wszystkie ciała były nagie, obdarte z odzieży. Masakra ciał to jedno ale zdmuchnąć z nich ubrania tak jak mówią fachowcy mogła tylko bomba paliwowo-powietrzna.

#292741

gość z drogi

29 września policzmy sie od nowa...i pokażmy im,ze nie ogłupili nas ,mimo ich starań

masakra smoleńska to koniec mitu o wielkiej "miłosci"

Obudz sie Polsko....

razem w Marszu ,razem jak niegdyś....i maksymalnie fotografować...

róbmy konkurencję ich 'błekitnemu" i wrzucajmy na fora....solidarni jak niegdyś

10 Martynko

gość z drogi

#292770