Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: safe_value w similar_handler_argument_nid->query() (linia 310 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/similar/views/similar_handler_argument_nid.inc).

gwoździe... do trumny Gdańska

Obrazek użytkownika sosenkowski
Gospodarka

dzięki blogerom ]]>"zwyczajnie normalny"]]> oraz ]]>"StrategosTaktikos]]>" zwróciłem uwagę na praktyczne negowanie przez rząd Tuska motta "it's economy stupid" tak hołubionego... przez ów rząd Tuska, również :(((

 

dlatego postanowiłem zebrać fragmenty ich notek oraz linki do źródeł w jednym krótkim artykule oraz opublikować... PRO MEMORIA, aby nie rozmyło się w POwodzi afer ;)))

 

GWÓŹDŹ I.

"Sojusz G6", czyli infrastruktura zrzeszająca również największych armatorów kontenerowców, zrezygnowała z planów włączenia portu w Gdańsku do systemu swojej logistyki... powodem rezygnacji było właśnie
ober-przeregulowanie administracyjno-prawne. jako czynniki wykluczające podano: odstraszające przewoźników przepisy fiskalno-celne (powodujące zmniejszenie wydajności przeładunku w DCT) i nadmiernie restrykcyjna ustawa o ruchu drogowym (tranzyt!).

]]>http://www.joc.com/container-lines/g6-alliance-skip-gdansk-calls-loop-3]]>
G6 Alliance to Skip Gdansk Calls on Loop 3
Peter T. Leach, Senior Editor | Mar 23, 2012 1:20PM GMT
The Journal of Commerce Online - News Story
Poland-bound cargo will be relayed via Germany by feeder
The G6 Alliance's Loop 3 Asia-Europe service will not include a call at the port of Gdansk, Poland, OOCL said Friday.
The Hong Kong-based carrier said the decision not to call at Gdansk was due to "unforeseen circumstances of securing a berthing window."

 

GWÓŹDŹ II.

dodatkowo HHLA Intermodal - niemiecka firma z Hamburga zamierza wybudować w Polsce trzy terminale do przeładunków kontenerów (TIR / ZUG). środki na ten cel otrzyma m.in. z funduszy Unii Europejskiej oraz lokalnych władz, które z góry cieszą się na sumaryczny przyrost o góra kilkaset miejsc pracy... w tych okolicznościach Polscy Eksperci z branży logistycznej sugerują, że za polskie pieniądze oraz część funduszy europejskich koncern HHLA Intermodal ma / lub ma mieć / w Polsce trzy terminale, które będą zbierać kontenery w kraju i kierować je hurtem do portu w Hamburgu :(((

1. ]]>http://www.rynek-kolejowy.pl/27497/Terminal_kontenerowy_w_Gadkach_otwarty.htm]]>
2. ]]>http://www.rynek-kolejowy.pl/31957/Nowy_intermodalny_terminal_pod_Warszawa.htm]]>
3. ]]>http://www.rynek-kolejowy.pl/33616/55_mln_zl_dofinansowania_dla_nowego_terminalu_intermodalnego_w_Wielkopolsce.htm]]>
oraz w promocji: ]]>http://www.rynek-kolejowy.pl/32517/Polzug_w_rekach_HHLA.htm]]>

 

 

 - i to wszytko... "by żyło się lepiej"... choć Gdańsk z Pomorzem zejdą na psy i wyludnią się :(((

Brak głosów

Komentarze

Upadek państwa po komunizmie był czymś oczywistym - niestety, przed zaryciem w glebę podtrzymały Polskę troskliwe ramiona towarzyszy jaruzelskiego i kiszczaka, pospołu z towarzyszami z "naszej" strony.
A że co ma wisieć nie utonie... to w dwadzieścia parę lat po "upadku komunizmu" kraj zaczyna upadać na serio.

Choć biorąc pod uwagę popularność Donalda Donaldowicza i jego gangu w Trójmieście, nie wydaje się aby fakt upadania był czymś szczególnie niemiłym dla tambylców i reszty krajowców w ich przeważającej części.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#279446

Żeby nie słyszeć bębnów wojny trzeba być głuchym

New York-USA. Doniosłe wyznanie Henry Kissingera , byłego, za prezydentury Nixona, Sekretarza Stanu USA, pokazuje to co się obecnie w świecie dzieje a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Wypowiedział je w swoim luksusowym domu na Manhattanie najstarszy działacz państwowy, który ukończy w maju tego roku 89 lat, patrząc daleko w przyszłość i analizując bieżącą sytuację w świecie na forum geopolityki i gospodarki.

„Stany Zjednoczone minimalizują Chiny i Rosję a ostatnim gwoździem do ich trumny będzie Iran, który oczywiście, jest głównym celem Izraela. My pozwoliliśmy Chinom zwiększyć ich potęgę militarną, daliśmy czas Rosji żeby wylizała się z sowietyzacji, daliśmy im poczucie wyższości, oczywiście fałszywe, ale to wszystko razem szybko ich doprowadzi do zguby.

My tak jak wyśmienity strzelec, nie musimy wybierać broni tak jak czynią to nowicjusze i kiedy oni podejmą próbę to my zrobimy „pif-paf”.

Nadchodząca wojna będzie na tyle poważna, że tylko jedno supermocarstwo będzie mogło wygrać i to będziemy my. Oto dlaczego Unia Europejska tak się spieszyła żeby stworzyć swoje supermocarstwo, ponieważ oni wiedzą co nadchodzi aby przetrwać, Europa będzie musiała być jedną całością spójnego państwa. Ta niezwłoczność mówi mi, że oni dobrze wiedzą czego można od nas oczekiwać. Och, jak bardzo marzyłem o tym zachwycającym momencie.

Kontrolując ropę naftową, kontroluje się narody, kontrolując żywność, kontroluje się ludy.”

Pan Kissinger dodał następnie: „Jeśli jesteś zwykłym człowiekiem to możesz przygotować się do wojny, wyjechać na wieś, ale powinieneś wziąć broń ze sobą ponieważ wszędzie będą wędrować hordy głodujących. Chociaż elita będzie miała własne schrony i bunkry dla specjalistów to powinna ona być na tyle ostrożna w czasie wojny jak zwykli obywatele ponieważ ich schronienia także będą zagrożone”.

Po kilku minutach milczenia żeby zebrać myśli, pan Kissinger ciągnął:

„Mówiliśmy naszym wojskowym, że będziemy musieli zająć dla siebie siedem bliskowschodnich krajów ze względu na ich zasoby bogactw naturalnych i oni praktycznie wykonali to zadanie. Wiecie jaką mam opinię o naszych wojskowych ale powinienem powiedzieć, że tym razem wypełniali rozkazy zbyt gorliwie. To jest zaledwie ostatni krok ponieważ Iran naprawdę zakłóca równowagę. Jak długo Chiny i Rosja będą stać i patrzeć jak Ameryka je wypiera? Wielki rosyjski niedźwiedź i chiński smok będą zmuszone wybudzić się ze snu a w tym czasie Izrael będzie musiał walczyć ze wszystkich sił żeby zabić jak najwięcej Arabów, tylu ilu tylko będzie mógł. Mam nadzieję, że jeśli wszystko pójdzie dobrze to połowa Bliskiego Wschodu będzie należała do Izraela. Nasza młodzież szkoliła się przez ostatnie dziesięciolecie, lub coś koło tego, w grach komputerowych i to jest interesujące widzieć w nowych grach takich jak „Call of Duty” i „Warfare 3”, to, że one odzwierciedlają dokładnie to co nadchodzi w najbliższej przyszłości z jej inteligentnym programowaniem.

Nasza młodzież w USA i na Zachodzie jest gotowa, ponieważ została ona zaprogramowana żeby być dobrymi żołnierzami, mięsem armatnim, a kiedy dostaną oni rozkaz wyjścia na ulice i walki z tymi obłąkanymi Chińczykami i Rosjanami to oni będą wykonywać rozkazy.

Z popiołów będziemy budować nowy świat a w nim będzie tylko jedno supermocarstwo i to będzie globalny rząd, który wygrywa zawsze. Nie zapominajcie, że Stany Zjednoczone mają najlepszą broń, której nie ma żaden inny naród i my pokażemy światu tę broń kiedy nadejdzie odpowiedni czas.”

Po zakończeniu wywiadu naszego reportera wyprowadził z pokoju ochroniarz Kissingera.

Vote up!
0
Vote down!
0
#279521

"Po zakończeniu wywiadu naszego reportera wyprowadził z pokoju pielęgniarz Kissingera."

albo:

"Po zakończeniu wywiadu naszego reportera wyprowadził z improwizowanej w klozecie mównicy lekarz dyżurny."

albo:

"Po zakończeniu wywiadu nasz reporter obudził się w mokrym łóżku."

Czwartego scenariusza nie jestem w stanie wymyślić na trzeźwo ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#279612

http://www.bloomberg.com/news/2012-03-27/hamburg-harbor-hub-status-boosted-as-elbe-dredge-nears-freight.html

- i moje tłumaczenie:

Hamburg, drugi największy port kontenerowy w Europie, jest gotowy do zwiększenia przeładunków w nadchodzących latach, po przezwyciężeniu jednej z ostatnich przeszkód na drodze do pogłębiania kanału portowego - już dziewiątego w 1000-letniej historii portu.

Pogłębienie kanału nawigacyjnego rzeki Łaby w celu umożliwienia przepływu większych statków, które było opóźniane przez lata z powodu ochrony środowiska, protestów rolników oraz studiów bezpieczeństwa, zostało zatwierdzone do wdrożenia przez samorząd niemieckiego landu Schleswig-Holstein od dnia 13 marca 2012. Miasto Hamburg oraz Komisja Europejska już dały zielone światło dla tego projektu; potrzeba tylko zgody Dolnej Saksoni.

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#279527

podnieść się nie sposób.

(Z podręcznika "Philosophy for Dummies" własnego autorstwa)

Vote up!
0
Vote down!
0
#279538

...
Może po prostu mamy nie mieć swojego miejsca na ziemi ?
Może właśnie je przegraliśmy ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#279549

NIE.

Vote up!
0
Vote down!
0
#279551

Ciężko mi w to dziś uwierzyć...
Wszystko jest nie tak.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#279611