Apel KSD do mediów w sprawie Iranu

Obrazek użytkownika sosenkowski
Świat

kopia Apelu KSD do mediów w sprawie Iranu!

 

http://ksd.media.pl/component/content/article/1-news/454-apel-ksd-do-mediow-w-sprawie-iranu

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy apeluje do ludzi mediów w Polsce o niepopieranie ewentualnego ataku na Iran. W ciągu ostatnich tygodni Stowarzyszenie z niepokojem obserwuje stronniczość w przekazywaniu informacji o rozważanym przezIzrael i Stany Zjednoczone zbrojnym uderzeniu w Islamską Republikę Iranu.

Dla przykładu, w minionych tygodniach na jednym z opiniotwórczych portali pojawił się tekst pt. „Polska powinna wysłać jasny sygnał, że jest za jak najszybszym prewencyjnym uderzeniem na Iran”. W publikowaniu tego typu treści KSD dostrzega nie tylko łamanie nauki Kościoła Katolickiego, ale i przestępstwo (zgodnie z Kodeksem karnym, Rozdz. XVI: „Przestępstwa przeciwko pokojowi, ludzkości oraz przestępstwa wojenne”, art. 117 § 3. „Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.). Takie treści uważamy za niebezpieczne. Mogą one utwierdzać odbiorcę w przekonaniu, że atak na Iran jest równoznaczny z walką ze „światowym terroryzmem”.

Przypominamy, zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego żadna forma wojny nie jest usprawiedliwiona, gdyż niesie ze sobą śmierć niewinnych ofiar. Pragniemy także przypomnieć, że . Jan Paweł II był stanowczo przeciwny militarnemu rozwiązywaniu konfliktów i nade wszystko zabiegał o pokój na świecie. Wiemy, jak tragiczny w skutkach okazał się atak na Irak, przed czym przestrzegał Ojciec Święty. Wojna została wywołana pod pretekstem posiadania przez ten kraj broni masowego rażenia, co okazało się nieprawdą. Wskutek tej wojny śmierć poniosły setki tysięcy niewinnych cywilów, państwo zostało doprowadzone do ruiny, nasiliły się także ataki na miejscowych chrześcijan. Nieustannie jesteśmy świadkami wielu dramatów wyniszczonego narodu irackiego. Nie ma wątpliwości, że uderzenie w Islamską Republikę Iranu również pochłonęłoby życie tysięcy ludzi, a tragiczne skutki tej wojny odczułyby także inne narody, w tym Polska. Zbrojny atak na Iran uważamy więc za niedopuszczalny, niezależnie od tego czy kraj ten produkuje broń jądrową, czy nie.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy pragnie przy okazji przypomnieć, że w przyszłym roku minie 70 lat od ewakuacji z ZSRR Armii Polskiej pod dowództwem gen. Władysława Andersa. To wtedy dziesiątki tysięcy Polaków znalazło schronienie w dawnej Persji - obecnym Iranie. Dzięki pomocy narodu perskiego wielu naszych rodaków przetrwało okrutne czasy II wojny światowej. Jeśli my, Polacy, coś możemy uczynić dla narodu, który kilkadziesiąt lat temu okazał nam pomoc, to przynajmniej nie usprawiedliwiajmy agresji na Iran.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy zdaje sobie sprawę ze skomplikowanej sytuacji chrześcijańskiej społeczności w Iranie, kraju islamu, jednak naszym wspólnym zadaniem powinno być udzielenie władzom tego państwa wsparcia w wypracowaniu zasad dobrego współżycia tych religii, pełnego poszanowania praw garstki irańskich chrześcijan. W obliczu zagrożenia wojną, w obliczu zamachu na niepodległość i niezależność Iranu, zachęcamy naszych rodaków do modlitwy, a kapłanów prosimy o odprawianie Mszy świętych w intencji znalezienia pokojowego rozwiązania.

 

Ks. dr Bolesław Karczprezes KSD

Anna Pietraszek – wiceprezes KSD

Ks. dr Roman Piwowarczyk – wiceprezes KSD

Ewa Ablewicz-Rzeczkowska – ZG KSD

Tomasz J. Kostyła – OW KSD

Bogusław Olszonowicz – ZG KSD, przewodniczący OG

Agnieszka Piwar – ZG KSD, przewodnicząca OW

Jerzy Wasiukiewicz – ZG KSD, wiceprzewodniczący OW

Anna Wiejak – ZG KSD, przewodnicząca OP

 

 

 

ilustracje w promocji ;)))

Brak głosów

Komentarze

Popieram apel.Nikt nie ma prawa napadac na suwerenne państwo.

Vote up!
0
Vote down!
0

jagoda

#205667

W coraz dłuższym cieniu broni nuklearnej Izraela.
Popieram prawa Iranu, do wolności we WŁASNYM PAŃSTWIE.
A rządzący Polską namiestnicy, powinni trzymać łapy precz,
od czyjejś wolności, skoro nie potrafią zapewnić jej
na własnym podwórku.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#205677

NO! For war with Iran! Let's save our World (Napisy PL)

http://www.youtube.com/watch?v=H-CLOlCwVR4&feature=player_embedded
 

Przerażająca przemowa prezydenta Iranu...

http://www.youtube.com/watch?v=juIqZ92_3sA&feature=player_embedded

 

 

 


 

 

La Rouche: jesteśmy na krawędzi wojny termojądrowej
Jesteśmy na krawędzi wojny termonuklearnej. To czy to się stanie jest już inną kwestią. Jednak prawdopodobieństwo, że dojdzie do tego jest wysokie.
Amerykańskie siły zbrojne, głownie marynarka wojenna, we wschodniej części Morza Śródziemnego i w regionie Zatoki Perskiej  są na pozycjach, z których mogą rozpocząć wojnę termonuklearną. Stawką gry jest to co mamy robić z Syrią i Iranem. Ale patrząc na zgromadzone tam siły, nie ma to sensu. Trzeba się popatrzeć na  inny aspekt – zaangażowana jest tam też i Rosja, która nastawia się szczególnie na obronę Syrii (…)
Nie wiem czy jest to ogólnie znane, ale nasi czołowi oficerowie, doradcy w sprawach bezpieczeństwa, są przeciwni jakimkolwiek obecnym akcjom Obamy. Ale wojna może rozpocząć się w każdym momencie. Będzie to wojna z użyciem bomb termonuklearnych. Nonsensem jest więc, że chodzi tylko o Syrię i Iran. Nasze pozycje w tym regionie świadczą o przygotowaniu do wojny termojądrowej – nie ma innej możliwości. Nasi sprzymierzeńcy, włączając w to Brytyjczyków, nie mają takich możliwości zbrojnych jak my. Tylko arsenał termonuklearny Stanów Zjednoczonych może przeprowadzić taką wojnę. Będzie to wojna przeciwko całej Eurazji. Jak na razie operacja jest wstrzymana, ale Brytyjczycy ostro naciskają na jej realizację.
To wszystko jest proste. Możemy sobie z tym poradzić – jeśli Amerykanie mieliby odwagę i temperament to zrobić. Należy usunąć tego prezydenta, Obamę, z jego urzędu na podstawie tego, że jest szalony. To przewiduje dodatek 25 do Konstytucji – sekcja 4. On się kwalifikuje na usuniecie z prezydentury. Są jeszcze inne rzeczy, jak to, że popełnił przestępstwa przeciwko Konstytucji. Wojna w Libii była przestępstwem, było to pogwałcenie Konstytucji, podobnie jak wprowadzone tzw. „prawa”, które są pogwałceniem Konstytucji (…)
Wielu ludzi to rozumie, że Obamę należy usunąć, ale nie wiedzą, że musi to być natychmiastowe. I są dwa sposoby by to zrobić. Jednym z nich jest impeachment, ale szybszym i bardziej efektywnym jest to, że jest on klinicznie niepoczytalny. Ta niepoczytalność dokładnie pasuje do tej scharakteryzowanej w dodatku 25 sekcja 4. Mamy więc wszystkie dowody. Jeśli natychmiast go usuniecie, to gwarantuje wam, że wiele rzeczy szybko się zmieni.

 

http://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2011/09/Lyndon_LaRouche.jpg
 

 

http://monitorpolski.wordpress.com/2011/12/04/la-rouche-jestesmy-na-krawedzi-wojny-termojadrowej/

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#205688