Faszyzm

Obrazek użytkownika Turin

<p>Dawno, dawno temu, pokonane zostało bardzo złe państwo, w którym panował (przyjmijmy tę nazwę) faszyzm. Inne, trochę mniej złe państwa zwalczyły jego potęgę, po czym ustanowiły swoje rządy. Na zdobytych terytoriach powstało państwo, które w przeciwieństwie do poprzedniego reżymu miało gwarantować obywatelom wolność. Ku przestrodze, zakazano w nim głosić ideologię faszyzmu.</p><p>Pytanie... czy faszyzm został pokonany?</p><p> Otóż dziś mozna odsiedzieć swoje w pierdlu nie tyle za głoszenie faszyzmu, ale nawet za snucie własnych teorii historycznych. Gerarda Tobena, sprawcę straszliwej zbrodni "kłamstwa oswięcimskiego", spotkało to niedawno w UK. Owszem, głupotą jest twierdzić, że holocaust nie miał miejsca (bo kto wyczarował z miejsca komory gazowe i piece krematoryjne?), ale czy podstawym prawem "wysokiej kultury europejskiej" nie jest SZANOWANIE WOLNEJ MYŚLI INNYCH? Przywołując Voltaire'a "Nienawidzę twych poglądów, ale oddałbym życie za twoje prawo do ich głoszenia". A dziś? Jesteś "niepoprawny" - więc dup do kicia. </p><p> Swoją drogą sam bilans holocaustu jest z pewnością zawyżany przez organizacje syjonistyczne wymuszające odszkodowania, nie umniejsza to jednak  rozmiarów tragedii narodu.</p><p> Ciekawym jest, kiedy karalnym stanie się negowanie oficjalnej teorii, jakoby zamachy 11 września były sprawką jedynie Al-Quaidy. Bo teorie alternatywne są groźne - logiczne i bardziej przekonujące. Do jakich granic zniewolenia może posunąć się państwo by bronić swej jedynie słusznej prawdy?</p><p> A odchodząc od tematu - powszechne używanie nazwy "Faszyzm" do określenia ustroju bliskiego totalitaryzmowi niepokojąco wygląda na skutek potężnej kampanii dezinformacyjnej, a w każdym wypadku jest mylące. Ustrój, który panował w III Rzeszy to <strong>NARODOWY SOCJALIZM</strong> (zwany również nazizmem, lecz wolę to pierwsze określenie, gdyż ukazuje bezpośrednie związki z radykalną lewicą). Natomiast <strong>FASZYZM</strong> Mussoliniego nie był bynajmniej ustrojem totalitarnym, lecz zwyczjnym, wrednym autorytaryzmem - nie mającym wiele wspólnego z masowymi ludobójstwami komunizmu i NS. Jednak nie jest wygodnym, by Hitleryzm kojarzył się ze współczesną lewicą czy socjalizmem, mimo że ich wspólne cechy są wyraźnie dostrzegalne.</p>

Brak głosów


Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: