Prof. Nowak: ktoś wkroczy w końcu do naszego domu, ogródka...

Obrazek użytkownika portal.arcana
Kraj

„Słodkich korzyści dostarcza przeciwność…” – wypędzony z forum publicznego stary książę pocieszał siebie i swoich towarzyszy niedoli. Owe korzyści z politycznej klęski znajdował w odpoczynku od zgiełku dworu, w bliższym obcowaniu z naturą, w pociechach kultury.

Jeszcze dwa miesiące temu, tuż po wygranych przez Donalda Palikota wyborach, pocieszaliśmy się inaczej. Owszem, wybory przegrane, ale przecież walka na scenie politycznej toczy się. Mamy na niej mocną, choć nie zwycięską, reprezentację.

Cóż, teraz mamy już dwie… Toczą walkę – ale między sobą. Po poprzednich kryzysach i porażkach dostrzegaliśmy nadzieję w tym bodaj, że choć robiło się „po naszej stronie” pusto, ale za to jaśniej. Teraz już tak jasno nie jest. Tymczasem Donald Palikot przejmuje kontrolę nad kolejnymi mediami (za wyjątkiem tych, które kontrolują jego). Wszystko zdaje się wreszcie już rzeczywiście pod „serdeczną kontrolą”. Ale czyją?

Niedawno przejęte pod nadzór ministra Grasia media prezentują już otwarcie opinię, że to nie jest bynajmniej samokontrola (dawniej nazywana niepodległością), ale kontrola zewnętrzna: hegemonia niemiecko-rosyjska, albo tylko niemiecka, a może tylko rosyjska? I że to dobrze, bo jeszcze możemy wybierać (nie my, ale ci, którzy wcześniej wybrali PO-PSL-RJP-SLD): między Niemcami a Rosją.

Inni mędrcy zapewniają, że jedynym dla nas wyjściem (z Polski) jest Europa federalna, też zresztą ze stolicą w Berlinie. Jeszcze inni czekają na Chińczyków, albo na naszych muzułmańskich sąsiadów z południa.

Tak czy inaczej, tylko wielcy uratują nas, małych, za słabych, przed chaosem kryzysu. Tak nam mówią i straszą przykładem Węgier, którym zamarzyła się niepodległość. Pocieszają wizerunkiem dobrej, mądrej, energicznej damy z Berlina, która się nami zaopiekuje. Analizujemy ten strach i ten wizerunek w bieżącym numerze.

...

całość:

http://www.portal.arcana.pl/Jak-wam-sie-podoba-wstep-do-102-numeru-dwumiesiecznika-arcana,1965.html

Brak głosów

Komentarze

Przede wszystkim jednak zastanawiamy się nad naszą bezradnością. Czy rzeczywiście wiemy już na pewno, że nic nie możemy? Możemy już tylko uciec

Na taki stan beznadziei i ludzi tym dotkniętych mówiło się kiedyś alien. Pewności jeszcze brakuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#208611

Za wszystkie głupstwa królów płacą ich narody ;
a zakoncze Churchillem
Jest niewiele zalet , ktorych Polacy nie posiadają i jest niewiele błędów , których nie popełnili .

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#208649

http://niezalezna.pl/20638-polacy-jest-coraz-gorzej
wyspa znika
za wszystko zapłacą szaraczki, durny kraj

Vote up!
0
Vote down!
0
#208612

wrócili do piaskownicy, oni mają prawdziwe scyzoryki finki a my tylko atrapy z drewna, oni mają żarcia ile chcą my mamy margarynę,oni mają domy kultury a my mamy rynsztok: życie jest za krótkie pokolenie tego nie wygra,napasione ścierwa nigdy nie zrezygnują ze swych praw niby nabytych

Vote up!
0
Vote down!
0
#208617

Było jeszcze gorzej, gdy nas garstka oszołomów krzyczała gdzie idziesz narodzie - tam przepaść!
Teraz są nas chyba tysiące! Dobrze, ze środowisko akademickie się włączyło.
Niestety nie ma obecnie zorganizowanej siły politycznej w Polsce, która podołałaby zmianom. Smutne.
Czeka nas wszystkich praca u podstaw i budowa oddolnego potężnego ruchu umożliwiającego powstanie autentycznych elit.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#208644

Jak milo zobaczyc tu portal Arcana.

Ciekawy jestem, kto z Niepoprawnych prenumeruje ten dwumiesiecznik ?

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#208678

Sposobem na przetrwanie Polski jest nastawienie się na konspiracyjne chrześcijaństwo i rodzinę.Tu nie wejdą Tusk z Komorowskim otoczeni kordonem płatnych zbirów.

Ciągle tylko nie wiem jaki jest mechanizm który spowoduje że ci dwaj zdrajcy i bandyci dojdą do pozycji Jaruzelskiego który w pewnym momencie stanu wojennego przyjął do wiadomości: tak dalej się nie da. Co tym razem zgotuje nam ta obca kulturowo dzicz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#208680