Wyrok w sprawie b. członków zarządu agencji "Grosik" - wraz komentarzem Macieja Lisowskiego

Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

Jest wyrok dla b. członków zarządu agencji "Grosik"

Na kary łączne 2 lat i 1,5 roku więzienia, w obu przypadkach w zawieszeniu na cztery lata, skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Białymstoku członków b. zarządu agencji finansowej "Grosik". Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd uniewinnił ich od zarzutu przywłaszczenia pieniędzy klientów, którzy za pośrednictwem "Grosika" chcieli zapłacić swoje rachunki, ale skazał m.in. za to, że nie złożyli w porę wniosku o ogłoszenie upadłości spółki, a także za przestępstwa z ustawy o rachunkowości.
Prokurator chciał uznania, że doszło nie do działalności na szkodę spółki, ale do przywłaszczenia przez oskarżonych pieniędzy osób, które za pośrednictwem "Grosika" chciały uregulować swoje rachunki.
Śledczy wyliczyli, że od grudnia 2004 do września 2005 roku agencja działała na szkodę co najmniej 8,3 tys. osób fizycznych i szeregu firm, których zlecenia przelewów pieniędzy na łączną kwotę co najmniej 1,7 mln zł przyjęła, ale nie zrealizowała. Osoby pokrzywdzone z listy prokuratury straciły od kilkudziesięciu zł do kilku tysięcy złotych, nie licząc odsetek.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/bialystok/jest-wyrok-dla-b-czlonkow-zarzadu-agencji-grosik,1,4895210,region-wiadomosc.html

Znam inny wyrok białostockiego sądu - 2 lata i 8 miesięcy BEZWZGLĘDNEGO pozbawienia wolności za... rzekome przywłaszczenie w 1999 r. zepsutego komputera wartego ok. 300 zł. , wydany w 2006 r. przez SSR Mariusz Kurowski ( zaraz potem awansował do Sądu Okręgowego ). Na życzenie służę odpisem wyroku wraz z uzasadnieniem.

Maciej Lisowski

Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

m.lisowski@lexnostra.pl

Brak głosów

Komentarze

to znaczy, że należą do tych równiejszych, którym wolno okradać innych. Sąd nie pozwoli ich uszkodzić.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#195850