"Zawód: dziennikarz śledczy" - KONKURS!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

Już jutro konkurs dla słuchaczy Niepoprawnego Radia PL - włącz nas w czwartek o 19:00!

A dziś zapoznaj się z informacjami od wydawcy książki Cezarego Gmyza "Zawód: dziennikarz śledczy". Jutro w Niepoprawnym Radiu PL do wygrania będą 2 egzemplarze książki ufundowane przez wydawnictwo "Fronda" - słuchajcie nas uważnie :)

Jego dochodzenia w ostatnim czasie wstrząsnęły Polską i uruchomiły lawinę nieoczekiwanych czystek w „Rzeczpospolitej”. Kim jest słynny tropiciel trotylu? Cezary Gmyz wraca między innymi do niewygodnego tematu substancji wybuchowych na wraku TU 154.

Koledzy żartują, że kiedy nie ma go w redakcji, to albo siedzi w sądzie, albo w prokuraturze, albo nad aktami w IPN. "Zawód: dziennikarz śledczy" ujawnia kulisy wielu niebezpiecznych śledztw, m.in. dotyczących lustracji, afery hazardowej, tajemnicy domu Kwaśniewskich czy korupcji w sądzie najwyższym.

Czy Gmyz wyjawia kim są tajemniczy informatorzy? Lub co kryje zbiór IPN-owskich akt, do którego nikt nie ma dostępu, popularnie zwany „zetką”?

"Gmyz o weryfikacji źródeł historycznych, strukturach i metodach pracy operacyjnej tajnych służb oraz o ludziach „niewidzialnego świata” wie więcej niż niejeden polski historyk i politolog. To nie jest kolejny nudny i egocentryczny wywiad-rzeka. Ta książka odsłania kuchnię III RP i w sensie poznawczym jest nowatorska, a nawet – rzekłbym – ważna dla Polski".
dr hab. Sławomir Cenckiewicz, historyk

Cezary Gmyz, Piotr Gociek "Zawód: dziennikarz śledczy" Wydawnictwo Fronda 2013

Brak głosów