W audycji m.in. o Kondominium

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Poniżej odtwarzacze i szczegóły programu

"Jeszcze Polska nie zginęła póki my giniemy..."
Wiersz napisany w nocy z 10 na 11 kwietnia 2010 r.i opublikowany w "Gościu Niedzielnym" 15 kwietnia (nr 15)

• 19:01 Wiersz:czyta Renata – In hora mortis – Wojciech Wencel (podkł.muz.Michał Lorenc – „Wyjazd z Polski”)

MY w majestacie państwa: okłamwani, okradani, upokarzani , skłucani, tłamszeni, ogłupiani, wyśmiewani, oczerniani, mamieni, kontrolowani, alienowani, pogardzani, odsuwani, wykorzystywani, uprzedmiotowieni, obarczani , przymuszani, mordowani …………odnajdźmy się i zacznijmy tworzyć własne państwo – dla nas.

• 19:03 Blog:kokos26 (czyta:JaWa) – Wypowiedzmy lojalność takiemu państwu

Kiszczak dostał 2 lata w zawieszeniu na 5 lat. Teraz przez pięć lat będzie musiał uważać, żeby przypadkiem nie wprowadzić stanu wojennego, bo mu odwieszą wyrok...

• 19:18 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) – Kiszczak musi uważać do 2017!

MarkD poczuł się zniesmaczony chęcią zarobienia na patriotyzmie. Warte przemyślenia uwagi blogera.

• 19:25 Blog:MarkD – Biznes a Sprawa Polska

Klęska polityczna stronnictwa francuskiego.Przymierze austriackie niweczy Sobieskiemu plany reformy Rzeczpospolitej. Wszystko podporządkowano wojnie z Tatarami i Turcją. Historyk uważa to za błąd brzemienny w skutkach dla Polski. Odc. 112

• 19:37 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

Powołano Obywatelską Komisję Etyki Mediów. Do mikrofonu Agnieszki Piwar wypowiada się cały skład czyli: Teresa Bochwic- dziennikarka delegat ZG SDP, Tomasz Bieszczad- dziennikarz, Anna T. Pietraszek- reżyser telewizyjny, ks. Roman Piwowarczyk- filozof , Ewa Stankiewicz- reżyser filmowy, Jan Żaryn- historyk.

• 19:49 Informacja:Teresa Bochwic,Tomasz Bieszczad, ks. Roman Piwowarczyk, Ewa Stankiewicz, Jan Żaryn przygotowała Agnieszka Piwar – Powołano Obywatelską Komisję Etyki Mediów

Posłuchajcie koniecznie.
Min.Fotyga - definicja kondominium. Burza po wyst.Kaczyńskiego o kondominium była rodzajem katarzis. O symbolice pogrzebu LK. Prof.Legutko - o realnej pozycji Polski.Nie jesteśmy gotowi do rzeczowych analiz. Co oznacza zwrot "pobrzękiwanie szabelką". Min.Naimski - kondominium a republika. O przełamaniu tradycji "orientacji" a także o Finlandii, Węgrzech i Estonii. Amb.Wiktor Rossa - o interesach Rosji w Polsce, o Putinie i wewn.polityce Rosji i wielu innych nieznanych Polakom sprawach rosyjskich.

• 20:01 Panel dyskusyjny STdRz:Anna Fotyga, Ryszard Legutko, Piotr Naimski, Wiktor Rossa. Prowadzenie prof.Zdzisław Krasnodębski – Polska – „kondominium”, stan europejski czy wolna Rzeczpospolita? Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczpospolitej

Ciąg dalszy opowieści o socrealizmie w literaturze polskiej – propagandowe wsparcie frontu „budownictwa socjalistycznego”.

• 21:23 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Zjazd Szczeciński – odc.2

Ciąg dalszy podrozdziału - „Usunięcie” Chruszczowa aktem uzgodnionego
przekazania władzy Breżniewowi. Według analizy autora, odejście Chruszczowa stanowiło
udane wypełnienie leninowskich idei przekazywania władzy między przywódcami. Odc. 60.

• 21:38 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna

Polska, "koń trojański" Rosji, zrealizowała główne cele polityki rosyjskiej wobec UE oraz WTO - to największe sukcesy rządu Tuska podczas prezydencji - o nich w mediach się nie mówi.

• 21:52 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Rosyjski tryumf polskiej prezydencji

"Czy może istnieć państwo w którym nic nie ma znaczenia i nikt za nic nie jest odpowiedzialny, w którym pewne jest tylko to , że nie ma nic pewnego, wszystko jest względne , a słowa codziennie mają nowe objaśnienia ?

• 22:06 Blog:Szczurbiurowy (czyta:JaWa) – Państwo cokolwiek

Posiedzenie zespołu dotyczyło "sprawy" generała Parulskiego i jego różnego rodzaju działań na szkodę śledztwa oraz na szkodę rodzin poległych w zamachu smoleńskim.

• 22:19 Smoleńsk:Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M z 10.04.2010r. – Temat: gen.Parulski

„W biernym charakterze naszym leży właśnie przyczyna łatwości, z jaką wśród pewnych sfer naszej inteligencji przyjmują się drugorzędne zasady socjalizmu.” - ciąg dalszy krytyki narodowej bierności. Socjalistyczne rojenia o „walce klas” oraz „intelektualizm” i „estetyzm” jako wymówki przed podjęciem walki o sprawy narodowe.

• 23:19 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) – Myśli nowoczesnego Polaka – odc. 13

Wiedza o specsłużbach poszczególnych krajach bloku sowieckiego nie była dla nich żadną tajemnicą, bo organizacja sowiecka tworzyła tam jeden system.

• 23:37 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) – Ciężkie czasy dla agentów cz.13

Śmierć patriarchy Aleksego. Delegacja watykańska na uroczystości pogrzebowe. Termin jednak niezbyt był korzystny dla władz sowieckich. Posłuchajcie dlaczego.

• 24:01 Czytanka:czyta MarkD – Zgon patriarchy Aleksego – „Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy” – Józef Mackiewicz

Refundacyjny kataklizm w medycynie - przestrzelony policzek pułkownika i kolejne plagi Tuska.

• 24:07 Felieton:Jan Pietrzak – Refundacja policzka samobójcy

"Jakże mogą uzdrowić światową ekonomię ci, którzy dopiero co doprowadzili do jej załamania?" - Mądrość czy spryt kieruje obecną polityką?

• 24:15 Felieton – Myśląc Ojczyzna:dr Marek Czachorowski – Refleksje o ludzkiej mądrości

Co przejmą dziś polskie dzieci od swoich rodziców? - wspomnienia z dzieciństwa autora o pomocy Polaków powstańcom węgierskim, o propagandzie szczującej pacjentów na lekarzy i aptekarzy i "sprawiedliwych" wyrokach sądów... . Jak to wszystko dziecku wytłumaczyć?

• 24:24 Felieton – Spróbuj pomyśleć:dr Zbigniew Hałat – Gdy Titanic tonął, to orkiestra grała

My czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale oni naprawdę są wszędzie, potomkowie tychże bestii – w polityce, w mediach, w biznesie – mówił Tadeusz Płużański, autor książki „Bestie. Mordercy Polaków”. Spotkanie prowadził R. Ziemkiewicz.

• 24:36 Spotkanie:Tadeusz Płużański w Klubie Ronina – „Bestie”

Obrazek ze środowiska aktywistów prawicowych.

• 1:35 Słuchowisko:Janusz Gajewski – Imieniny prawicowca

O zachowaniach prezydenta dotyczących sprawy generała Parulskiego, o samym generale oraz o tle tej sprawy, jaką jest kłamstwo smoleńskie.

• 1:51 Felieton – Głos Polski:Antoni Macierewicz – Kłamstwo smoleńskie

Wypowiedź o tym jak zwalczać kryzys i tych którzy nam go serwują.

• 2:01 Reportaż:nagrał Janusz Gajewski – Z gościem o kryzysie i metodach

"Przyszli dopiero jak zginął, a złość we mnie znowu narasta... I co musiałoby się jeszcze stać, żeby naród przestał godzić się na upokorzenia". - Pytania do prof. Zdzisława Krasnodębskiego dotyczyły okoliczności, w jakich dowiedział się o Tragedii nad Smoleńskiem, wspomnień o Lechu Kaczyńskim, zmian jakościowych na urzędzie prezydenta oraz bieżących wydarzeń w kraju.

• 2:09 Wywiad: – z prof. Zdzisławem Krasnodębskim (dla pomniksmolensk.pl)

Ciąg dalszy na temat wprowadzania nowego 'wspaniałego' ładu, sposób reorganizacji władzy lokalnej na terenie powiatu oraz pełna lista osób sprawujących główne funkcje w początkach funkcjonowania Gminnych Rad Narodowych w powiecie opoczyńskim. Odc. 22.

• 2:40 Lektura:czyta Marcusso – Wyzwolenie, ale czy wolność?

Brak głosów