Sprawdź, co w 354 audycji Niepoprawnego Radia PL

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Audycja 354 (czwartkowa) - szczegóły. Audycja także do pobrania i dowolnego niekomercyjnego użytku. Plik mp3 dostępny na stronie http://audycje.4shared.com

" Ziemia i niebo przemijają,
lecz słowo Moje nie przeminie;
kto to powiedział? kto powiedział?
Zapomniałem... ".
Patronat Niepoprawnego Radia PL - nowa płyta T. Sikory. Zapraszamy do kupowania „Na śmierć Prezydenta Kaczyńskiego” e-mail: attsrecords@gmail.com (płyta kosztuje 30 zł + koszt wysyłki).

19:02 Patronat Niepoprawnego Radia PL:Tadeusz Sikora (sł. K.I.Gałczyński) - Notatki z nieudanych rekolekcji paryskich. Z nowej płyty T.Sikory. Zapraszamy do kupowania „Na śmierć Prezydenta Kaczyńskiego” e-mail: attsrecords@gmail.com (płyta kosztuje 30 zł + koszt wysyłki)

Nałęcz widzi „faszyzm”. Konkretnie – w PiS-ie i marszu pod hasłem „Obudź się Polsko”. Czyli, tradycyjnie, nic nowego – ot, kolejny seans nienawiści w reżimowych mediodajniach.

19:07 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Nie będą komunisty robić ze mnie faszysty, czyli o Nałęczu

W dzień po ujawnieniu raportu, jego autor, Jerzy Urbanowicz umiera. Na serce?

19:18 Artykuł:Katarzyna Pawlak (czyta:JaWa) - J. Urbanowicz był autorem raportu o serwerach

Narzekasz na biurokrację? A wszystkiemu winien Napoleon. Posłuchaj, jak to się zaczęło.Odc. 154

19:24 Historia:czyta Katarzyna - T.III dok. § 7 Konstytucja Księstwa "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

Podający się za pracownika Kancelarii Premiera dziennikarz rozmawia z prezesem gdańskiego Sądu Okręgowego Ryszardem Milewskim. Rozmowa ta odsłania nielegalne metody działania urzędników państwowych i przerażające stan uzależnienia politycznego polskiego wymiaru sprawiedliwości.

19:45 Prowokacja dziennikarska:Gazeta Polska - Sensacyjne nagranie w sprawie "Amber Gold" - rozmowa z sędzią Milewskim

Wykład Adama Chmieleckiego o roli Lecha Kaczyńskiego jako wiceprzewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w latach 1990 - 1991. Bardzo ciekawe fakty o wyborach w Solidarności i metodach Bogdana Borusewicza stosowanych w celu zmniejszenia szans wyborczych byłego Prezydenta w wyborach na przewodniczącego związku.

20:14 Konferencja:Adam Chmielecki - Lech Kaczyński - Człowiek Solidarności

Pełne emocji wystąpienie Janusza Śniadka, jedno z bardziej interesujących wystąpień konferencyjnych.

20:58 Konferencja:Janusz Śniadek - Lech Kaczyński - Człowiek Solidarności

Czy naukowcy, cenieni na świecie, ale nieuwikłani w polskie zależności, mogą formułować tendencyjne hipotezy?

21:30 Blog:Martynka (czyta:JaWa) - "W KOŃCU KTOŚ ODKRYJE PRAWDĘ", CZYLI CO WIEMY PO 28 MIESIĄCACH

126 KEP, odbyta w pierwszych dniach lipca 1971, przesłała do Pawła VI list, z którego zgoda z polityką Watykanu jest oczywista. Z drugiej strony kilka dowodów na normalizację stosunków państwo (komunistyczne) - Kościół w Polsce. "Konsekwentne uznanie ustroju socjalistycznego".

21:44 Blog:czyta MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz

Spotkanie z australijskim Polonusem pod namiotem Solidarnych 2010 – ciekawy punkt widzenia na polską rzeczywistość. Rozmawia Janusz Gajewski.

21:55 Wywiad:Nagranie Janusz Gajewski - Rozmowa z Polonusem z Australii (pod namiotem S2010)

Komentarz Kreatora do korwinowego gadania. Jabollissimus pozdrawia tradycyjnie: precz z komuną i darwinizmem społecznym! W końcówce nieco sztuki.

22:21 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Korwinowe gadanie

Nasz reporter Janusz Gajewski rozmawia z posłem PiS, byłym agentem CBA, Tomaszem Kaczmarkiem. Garść komentarzy do bieżących wydarzeń –m.in. wyroków na członków mafii pruszkowskiej i słynnej notatki ABW dotyczącej Amber Gold.

23:24 Wywiad Niepoprawnego Radia PL:poseł Tomasz Kaczmarek (rozmawia Janusz Gajewski) - Wyroki na członków "Pruszkowa" i notatka ABW w sprawie Amber Gold

„Jakkolwiek głównym winowajcą tej porażki był gen. Bortnowski (gen. Abraham nazywa go wręcz „złym duchem kutnowskiego pola walki i złym doradcą Grupy Armii, gen. Kutrzeby”, a jego poczynania uważa za pozbawione ducha walki), nie zwalnia to jednak z odpowiedzialności gen. Kutrzeby, który będąc blisko decydujących wydarzeń tej fazy bitwy, zbytnio zaufał gen. Bortnowskiemu ograniczając się jedynie do akceptacji jego zarządzeń”. - Godziemba o bitwie nad Bzurą.

23:35 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Bitwa nad Bzurą - cz.1

Dyskusja po wykładzie Leszka Żebrowskiego na temat Narodowych Sił Zbrojnych. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie KoLiber w siedzibie Muzeum Niepodległości. „Są trzy rzeczy, które wyróżniają NSZ w całym podziemiu. Pierwszą z nich jest całkowita niezależność polityczna. Po drugie byli niezależni finansowo. Nie mieli środków płynących z Londynu, ale funkcjonowali tak, aby wystarczyło. W NSZ nie wypłacano sobie pensji. I ostatnia cecha, która ich wyróżnia – byli niezależni ideologicznie. To byli ludzie, którzy tworzyli własną myśl”.

23:52 Wykład:Leszek Żebrowski - Narodowe Siły Zbrojne wobec dwóch okupantów - cz.2

Amerykanie przyjmowali wszystko za dobrą monetę, choć wiedzieli doskonale, jak się sprawy mają. Czy można to usprawiedliwić?

24:53 Felieton:Mieczysław Ryba (czyta:JaWa)l - Czysty machiawelizm

Raport o zagrożeniu dla środowiska wydobywania gazu łupkowego to działania lobbingowe krajów, które stracą, jeśli Polska rozpocznie eksploatację? Zaniedbania rządu Tuska.

01:01 AktRM:prof. Mariusz-Orion Jędrysek - Koniec marzeń o polskim gazie łupkowym?

Znakomity panel dyskusyjny, co prawda na początku są kłopoty z fonią, ale później jest OK. Pełne ekspresji wystąpienia, zwłaszcza Krzysztofa Wyszkowskiego, Andrzeja Gwiazdy - który upomniał się o prawdę o Smoleńsku, Andrzeja Kołodzieja i Piotra Semki - pokazujące do jakiego stopnia można popaść w amnezję polityczną.

01:19 Panel dyskusyjny:K. Wyszkowski, R, Brzozowska, A. Gwiazda, A. Kołodziej, M. Muskat, J. Karnowski - Lech Kaczyński - Człowiek Solidarności - cz.1

------------------------------

02:08 Panel dyskusyjny:M. Łopiński, G. Bierecki, P.Semka, J.Śniadek, J. Kaczyński, M. Kaczyńska - Lech Kaczyński - Człowiek Solidarności - cz.2

Brak głosów