Niepoprawne RadioPL - włącz i zostań z nami!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 294 - SZCZEGÓŁY

"Z głębokości wołałem do Ciebie Panie
a Tyś mnie ogniem namaścił jak mirrą
i stałem się żywą pochodnią tragarzem mocy
w rodzinnym kraju rozświetlałem drogę umarłym..."

19:02 Wiersz: Wojciech Wencel "De profundis" (Zorganizowali Solidarni 2010 - Wstęp i wiersze czyta Wojciech Wencel)

Rosyjskie służby specjalne stworzyły "Grupy Uderzeniowe" z hakerów i zdolnych studentów informatyków. Rosyjskie działania wobec portali opozycyjnych, a także m.in. przeciw Estonii, Gruzji (w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej) i Izraelowi, są dowodem na poważne zagrożenie z ich strony. Pytania Ściosa dotyczą także grupy anonymus. Czy oni także nie są sterowani jak grupy?

19:06 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Żołnierze informacji - Prolog (cz1/3)

Co kryje w sobie rządowy projekt nowelizacji ustawy emerytalnej? Dlaczego nie możemy się z nim zapoznać?

19:19 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny - Wybieram, premierze!

Napatrzmy się, jak pseudo-legalistycznym bełkotem można przykryć każde zaprzaństwo, zaś płk Kuklińskiego przemianować na wyrzutka.

19:32 Blog:Gadający Grzyb - Gnoje

Człowiek z maszyną się nie zaprzyjaźni. Maszyna nie posiada duszy i dlatego zawsze pozostanie maszyną - można co najwyżej ją prze-pro-gra-mować . A leming?

19:42 Blog:andruch2001(czyta:JaWa) - Samotność w tłumie czyli bio-maszyny w natarciu!

"Czy to możliwe aby, wydawałoby się bierne, społeczeństwo tak poruszył jakiś tajemniczy akt prawny, nawet jeśli negocjowany po kryjomu od 2007 roku, bez żadnych konsultacji, o którym nagle dowiadujemy się, że ma go podpisać Prezydent?" Czym są ACTA, czym prawa autorskie i prawa własności? - O tym, między innymi, na podstawie książki Lawrenca Lessig'a "Wolna kultura"

19:51 Blog:Wiktorinoc (czyta IgorC) - Wolna Kultura ad ACTA

Szczególnie polecamy tę rozmowę.
Sławomir Cenckiewicz odsłania kulisy działań służb specjalnych związanych ze śledztwem Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz Prokuratury Krajowej w sprawie przecieków z Komisji Weryfikacyjnej. Dlaczego podsłuchiwano znanego historyka, który nie był członkiem komisji?

20:05 Polski punkt widzenia:dr Sławomir Cenckiewicz - O nielegalnych działaniach ABW i WSI

Powywracanie wartości, zasad życia i skutki, jakie to za sobą niesie - nie tylko dla tych, którzy się na to nabrali.

20:38 Blog:Marcusso - Kolejny kryzys rezultatem

List napisany między 70 a 130 roku. Rodzaj katechezy o bardzo osobistym charakterze. Autor wykazał się doskonałą znajomością Starego Testamentu. Posłuchamy 3 fragmentu listu.

20:49 Patrystyka:ks.prof.Arturo Katolo - List pseudo Barnaby - fr.3

Film jest tylko pretekstem do dyskusji na szersze tematy.

21:00 Reportaż:dla Niepoprawnego Radia nagrał J.Gajewski - "Towarzysz generał idzie na wojnę" -Dyskusja w klubie Ronina

Układ rządzący zaczyna pozbywać się z sań ściganych przez niedorżniętą watahę coraz bardziej prominentnych pasażerów. Rym razem padło na byłego pułkownika WSI – Tobiasza od „afery marszałkowej”, który zmarł na skutek niewydolności krążenia na 2 tygodnie przed procesem w którym miał zeznawać...

22:16 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Ciężkie czasy

Przydatne informacji prawnicze dla właścicieli aut niesłusznie ukaranych mandatami.

22:26 Blog:Artur Mezglewski(czyta:JaWa) - Straże gminne nadużywają swoich uprawnień wobec właścicieli pojazdów

W roku 1971 generał jezuitów Arrupe omawiał w Moskwie sprawy kształcenia księży. Pogłoska głosiła że rozmawiał także z władzami na Kremlu o "pokoju światowym". W tym czasie ogłoszono także raport o sytuacji Kościoła w Polsce. Raport był entuzjastyczny. Dwa lata później Arrupe odwiedził Kubę. Tymczasem w Hiszpanii narasta opór księży przeciwko skrętowi na lewo.

22:39 Czytanka:MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz (fragmenty rozdz.12)

Sacharow to dysydent czy "lojalny sługa swojej władzy"? - odc. 69

22:53 Czytanka:czyta Katarzyna - "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

W klubokawiarni Grawitacja odbyła się debata poświęcona najnowszemu numerowi czasopisma "Rzeczy Wspólne", który otwiera obszerny artykuł "Okradani z wolności". W dyskusji wzięli udział: Lech Jęczmyk, Bartłomiej Sienkiewicz, Rafał Ziemkiewicz i oczywiście Bartłomiej Radziejewski. Spotkanie prowadził Krzysztof Bosak.

23:09 Debata:Rzeczy Wspólne - "Czy jesteśmy okradani z wolności?" cz. 1/2

Koncepcja utworzenia państwa Azylu dla agentów i władców Moskowi.

24:25 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) - Ciężkie czasy dla agentów cz.20

„Na pytanie: co to jest dojrzałość i zdolność polityczna społeczeństwa? – można odpowiedzieć, że jest to stopień udziału przeciętnego obywatela w sprawach ogólnych i jego poczucia odpowiedzialności za to, co się w kraju dzieje”.

24:42 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) - Myśli nowoczesnego Polaka

"...byłoby sprzeczne z wiarą katolicką postrzeganie Kościoła jako jednej z dróg zbawienia, istniejącej obok innych, to znaczy równolegle do innych religii, które miałyby uzupełniać Kościół, a nawet mieć zasadniczo taką samą jak on wartość...". VI. Kościół i religie w relacji do zbawienia odc. 9

01:04 Dokument:czyta Katarzyna - DEKLARACJA DOMINUS IESUS

"Zatem i teraz, kiedy notowania rządu i samego premiera Tuska pikują w dół niczym tupolew w Smoleńsku, postaram się premiera Tuska jednak pochwalić". - Za co? Posłuchajmy.

01:24 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz - Chwalę premiera Tuska

Dzieje tragicznego sąsiedztwa z Rosją są bogate, ale liczna literatura na ten temat wciąż niepełna, czasem niedostępna już dziś. Jaka jest Rosja? Warto wiedzieć, bo Rosja taka jest...

01:34 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny w Londynie zorganizował 11.02.12 konferencję, której tematem było : pułk Ryszard Kuklinski-Konrad Wallenrod XX wieku w 8 rocznicę śmierci Nagrania dokonał i udostępnił nam Paweł z KATOLICKIEGO RADIA LONDYN http://www.krlradio.com/

01:42 Konferencja:prof. Wiesław Jan Wysocki, prof. Józef Szaniawski - płk Ryszard Kukliński-Konrad Wallenrod XX wieku - cz.1

Brak głosów