NIEPOPRAWNE RADIO PL - SZCZEGÓŁY AUDYCJI 224

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

NIE PRZEGAP - WARTO POSŁUCHAĆ!

Prezydent Bronisław Komorowski wniósł do sejmu projekt nowelizacji ustawy o stanie wyjątkowym. Jak groźny jest ten projekt dla demokracji w swoich zapisach? - Odpowiada Aleksander Ścios.
19:00 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Stan wyjątkowy w internecie?

Na ostatniej konwencji Platforma potwierdziła ostatecznie zwrot w lewo. Czy jest to szykowanie gruntu pod przyszłą koalicję z SLD? Gadający Grzyb analizuje stan polskiej sceny politycznej.
19:18 Blog:Gadający Grzyb - Przyszła koalicja: PO-SLD

Zagadka! Kto pamięta jeszcze dzięki czemu i komu notowania PO poszybowały w górę , wraz z nadziejami Polaków na poprawę sytuacji w kraju? Pamiętacie od jakiego momentu PO zaczęła być zauważalna?
19:28 BLOG:Kokos26(JaWa) - Napieralski otwiera "puszkę z pandorą"

Wprowadzenie do książki "Nowe kłamstwa w miejsce starych"
19:43 Blog:Katarzyna - Antoni Macierewicz o książce Anatolija Golicyna

Ta książka to efekt niemal dwudziestu lat mojego życia. Prezentuje moje przekonanie, że przez cały ten okres Zachód nie rozumiał natury zmian w świecie komunistycznym i że został zwiedziony i wymanewrowany przez komunistyczną przebiegłość. - O polityce opartej o dezinformację, szczególną broń Rosji sowieckiej. Lektura obowiązkowa, jak napisał bloger Nurni w komentarzu... Też tak uważamy.
19:54 Książka:Anatolij Golicyn (czyta Katarzyna) - Nowe kłamstwa w miejsce starych

O tym, jak wyglądało przygotowanie do egzekucji i co o niej zdecydowało.
20:08 Egzekutor z AK:"Suseł" - Wóz

Konserwa o Kresach i Lwowie. Jak sfałszowano linię Curzona. Jak traktowane jest polskie dziedzictwo na Wschodzie, a jak Polacy traktują dziedzictwo niemieckie na tzw. Ziemiach Odzyskanych. Co zniszczył komunizm, a co niszczeje teraz? Jak wyglądają i są rozwiązywane konflikty pomiędzy np. Rumunami a Węgrami.
20:16 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Konserwa lwowsko-kresowa

Sposób na głodujących emerytów
21:33 BLOG:Rajmund Pollak(JaWa) - Hipoteka odwrócona, czyli nędza, bankowo zapewniona!

Niezmordowany piewca kultury ziemiańskiej, Coryllus, opowie o poręcznej nahajce jaką jest wytykanie rzekomej „polskiej megalomanii”
21:39 Blog:Coryllus (czyta Gadający Grzyb) - O polskiej megalomanii

Ryszard Kalisz - przewodniczący komisji do "kanonizacji" Barbary Blidy proklamował nową politykę historyczną, a Aleksander Kwaśniewski ją zatwierdził.
21:39 Felieton:Stanisław Michalkiewicz - Myśląc Ojczyzna

O niedopuszczeniu na Soborze dyskusji o ateistycznym komunizmie. O wielkości tego problemu! Przerażające liczby - dziesiątki milionów ofiar.
21:59 Czytanka:czyta MarkD - Atmosfera "Odnowy" - "W cieniu krzyża" Józefa Mackiewicza

Tym razem dowcipnie i satyrycznie, choć wieści prawdziwe i wcale niewesołe.
Pod namiotem Solidarnych 2010 gościł Piotr Lisiewicz, dziennikarz Gazety Polskiej, laureat wyróżnienia przyznanego przez kapitułę nagrody "Złotej Ryby", felietonista, satyryk, kibic, sądownie „uznany” za Lenina, choć GW temu przeczy. Opowiadał o przebiegu happeningów realizowanych przez Naszość i o "burzy mózgów" polskich kibiców po absurdalnych decyzjach Donalda Tuska, miedzy innymi, o akcji zbierania ślimaków ... i drodze na mecz przez Niemcy. Kibice stali się wylęgarnią postaw niepoprawnych i przeszkadzają putinizacji Polski? A rząd jest bardzo za piwem na stadionach. Warto posłuchać :-)

22:16 Spotkanie: Piotr Lisiewicz - Piotr Lisiewicz pod namiotem Solidarnych 2010

Prokuratura wojskowa jako źródło nieustających przecieków. Parulski zawinił, Pasionka powiesili.
23:49 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) - Towarzysz Parulski w normalnym kraju...

Władza lubi się chwalić, a my rozgrzeszać... Nam wystarczy litania usprawiedliwień, a władza nam ją dostarcza.
23:55 Felieton:prof Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Czas akcji "Burza". Na pomoc walczącej Warszawie. Niestety, brak broni ze zrzutów spowodował zmianę rozkazów. 7 DP zaniechała dalszego marszu.
24:05 Czytanka:Ksawery Jasiński czyta MarkD - Z dziejów Konspiracyjnego Wojska Polskiego

KONGRES POLSKA - WIELKI PROJEKT - Panel: Nauka i innowacje, czyli jak budować przewagę
A w nim:

1. Niezwykła szansa Polski, a przed naukowcami wielkie wyzwanie.W jaki sposób zdyskontować naszą obecność w Unii Europejskiej oraz jak zagospodarować otrzymywane miliardy, aby miały długofalowy i rosnący wpływ na rozwój Polski. - niezwykle ważny głos w dyskusji profesora zwyczajnego Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego, kierownika Laboratorium Kriogeniki i Spintroniki oraz Zespołu Fizyki Zjawisk Spinowych Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk, a także członka Rady Naukowej Europejskiej Rady Badań,Polskiej Akademii Nauk, Polskiej Akademii Umiejętności oraz Warszawskiego Towarzystwa Naukowego.Naukowca o imponującym dorobku naukowym.

24:22 Kongres P-WP:prof. Tomasz Dietl - Czy w Polsce można dokonywać dużych odkryć naukowych?

2. Dwa podstawowe cele działalności naukowej; poznawczy i służący wykorzystaniu wiedzy dla poprawy poziomu życia społeczeństwa. Który z nich jest priorytetem w UE? Co oznacza mechanizm „push-pull”? Jak funkcjonuje on w Polsce? - o tym profesor nauk technicznych, pracownik Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych, członek Komitetu Prognoz PAN „Polska 2000+”, przewodniczący Komitetu Sterującego „Nexuspan”

24:47 Kongres P-WP:Prof. Andrzej Jeleński - Czy polskie instytuty badawcze mogą wesprzeć rozwój

3. Cztery zasoby konieczne do tworzenia dochodu narodowego: ziemia, praca, kapitał oraz wiedza. To one decydują o zamożności obywateli. Jak są mierzone? Jaka jest różnica między PKB a PNB? W jaki sposób utrzymać wzrost gospodarczy Polski? O kluczowej roli innowacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw działających globalnie mówił menedżer inwestycyjny w Krajowym Funduszu Kapitałowym S.A. (KFK)

01:19 Kongres P-WP:dr Marek Dietl - Co to są innowacje i kto je wytwarza?

Wykład prof. Krzysztofa Kawalca, w Klubie Myśli Politycznej we Wrocławiu (który jest kontynuacją salonu śp. Aleksandry Natalli-Świat) o Ruchu Autonomii Śląska - bardzo niejawnej organizacji (źródła jedynie internetowe...) cz.2

01:43 Wykład:Prof. Krzysztof Kawalec - RAŚ - folklor czy zagrożenie

Brak głosów