Niepoprawne Radio PL - sprawdź szczegóły audycji 378!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

Przypominamy że całą audycję (oraz kilka ostatnich) można pobrać w formie jednego pliku mp3 ze strony http://audycje.4shared.com

AUDYCJA 378 (CZWARTKOWA) - SZCZEGÓŁY

Koncerny farmaceutyczne zniszczą medycynę naturalną. Użyją do tego istniejących już mechanizmów UE, które powodują upadek małych i średnich wytwórców tych ważnych leków. Leków alternatywnych wobec sztucznych specyfików.

19:03 Blog:ciociababcia (czyta MarkD) - Unia Europejska nie ustaje w próbach delegalizacji medycyny naturalnej

Kim był mjr Stanisław Ostwind-Zuzga ps. „Kropidło” i w jaki sposób urzędowo narzucono Polakom antysemityzm -dowiemy się z apelu stowarzyszenia Koliber

19:10 Blog:Stowarzyszenie KoLiber(czyta:JaWa) - Nie chcemy gloryfikowania antysemityzmu w centrum stolicy Polski!

Przestrzeń publiczna zostanie wypełniona „świergoleniem”, a jak nie, to dwa lata odsiadki nauczą „miłości” wszystkich nienawistników.

19:18 Blog:Gadający Grzyb - "Uważak" w Sieci

Środowisko akademickie oczyszczone z elementu niepokornego, na czystki w swoim ( i nie tylko) środowisku reaguje poprzez głębsze schowanie głowy w podręcznej strusiówce (w piasku). Niektórzy alarmują – to głównie z powodu upadku uniwersytetu upada nasze państwo. Czystki swoje zrobiły. Akademickim mieszkańcom Tuskolandu jednak to nie przeszkadza.

19:27 Blog:Józef Wieczorek - Negatywnie oczyszczeni wobec czystek

Podróż przez okupowaną Polskę transportu włoskich więźniów - żołnierzy. Zima w bydlęcych wagonach. Spotkanie z małą i głodną polską dziewczynką. Obietnica.

19:35 Dokument:ks. prof. Artur Katolo - Włosi. Wspomnienia z Polski - cz.1

To druga część podrozdziału opisującego wybuch powstania listopadowego. Konstanty ucieka do Rosji, rewolucjoniści powołują Towarzystwo Patriotyczne, sejm uznaje bunt wojskowy za powstanie narodowe. Chłopicki czeka na wynik negocjacji z carem, ale ten nie chce rozmawiać i stawia ultimatum... Odc. 178.

19:47 Historia:czyta Katarzyna - T. III dok. § 18 Wybuch powstania "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

Niektóre myśli nowoczesnego endeka przekazane przez Rafała Ziemkiewicza na spotkaniu w Krakowie. Spotkanie w Ignatianum 30 listopada 2012 r. prowadził prof. Krzysztof Koehler. Prezentujemy najciekawsze fragmenty spotkania. Opracowanie – Józef Wieczorek.

19:59 Spotkanie:Rafał Ziemkiewicz (opracowanie Józef Wieczorek) - Niektóre myśli nowoczesnego endeka

„Zastanówcie się, kogo przepraszacie i przed kim padacie na kolana bijąc się w pierś i czy nie o to właśnie chodzi tym salonowym dwulicowcom, kłamcom i hipokrytom (…) Nie tańczcie tak jak wam zagra ta lewacko-libertyńska kapela złożona z medialnych oraz politycznych alfonsów i prostytutek”.

20:34 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) - Odwalcie się od Brauna

Kolejny odcinek "Oszołomów" opisuje czas wyborów prezydenckich po katastrofie smoleńskiej.

20:41 Czytanka:Martyna Ochnik (czyta : JaWa) - Oszołomy - część 12 nagranie Niepoprawnego Radia PL

„Film nosi tytuł „For Greater Glory: The True Story of Cristiada”. Jednak bardziej jest znany pod skróconą nazwą „Cristiada”. Film opisuje historię mało znanego w Polsce zrywu katolickiego społeczeństwa Meksyku przeciwko własnemu rządowi, który ich wierze wypowiedział w roku 1926 otwartą wojnę”.

21:09 Felieton:Sławomir M. Kozak - Niech żyje Chrystus Król!

"Ośmioro dzieci i coraz bardziej zapadający na zdrowiu mąż. Biedna, biedna mama! A ojciec był naprawdę wspaniałym człowiekiem. Jak sobie uprzytomniłam, cechowała go jakiś niedbały, czarujący wdzięk, jakaś niefrasobliwość, pogoda ducha... No i ta uroda...". Czyta Zuzia

21:24 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) - Los już mną zawładnął - odc.10

Dzisiejsza audycja traktuje o pieniądzach w historii Polski. Gościem jest Jakub Woziński - autor książki 'Historia pisana pieniądzem'. W ciągu godziny można poznać masę ciekawostek z historii ekonomii, dzwonią telefony, zaskakują fakty o znanych królach i bohaterach. Wnioski jakie się nasuwają po tej godzince skłaniają do nostalgicznego chwalenia decentralizacji i dążenia do odebrania przywilejów kreowania pieniądza wąskiej grupie awanturników z FEDu czy NBP.

21:47 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Historia pieniądzem się toczy

Niezwykle ciekawy fragment odczytu Józefa Piłsudskiego. Jaki był "styl epoki", w której rodziła się Polska? Nie można oprzeć się wrażeniu, że ocena wydarzeń 1918 r. wiele mówi nam i o naszej współczesności.

23:01 Historia:czyta Katarzyna - Józef Piłsudski "Pierwsze dni Rzeczypospolitej" wykład I, odcinek 6 fragmenty piosenki "Jedzie na Kasztance"-Chór Juranda,1934 Piosenki z lat 1914-1918

„Brytyjska pomoc dla Denikina nie wpłynęła na los zmagań jego armii z bolszewikami (…) Generał Bridges, który nadzorował ostateczną ewakuację wojskowej misji oceniał, iż „nasze nieudolne uczestnictwo w rosyjskiej wojnie domowej kosztowało nas wielu poległych i sto milionów funtów (…). Po stronie zysków nie widzę nic”.

23:17 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Brytyjskie wsparcie dla Denikina - cz.2

O studiach w Stanach Zjednoczonych pisze absolwent amerykańskich uczelni i członek komitetu doradczego programu magisterskiego w dziedzinie integralnego zarządzania i ekonomii rozwoju na Catholic University of America.

23:29 Esej:Maciej Golubiewski (czyta:JaWa) - Kolegia sztuk wyzwolonych w USA a sprawa polska

Wykład prof. Andrzeja Zybertowicza wygłoszony na KUL-u 28.11.2012 pt: "Trójkąt bermudzki III RP: instytucjonalizacja nieodpowiedzialności, diagnoza-bez-konsekwencji a wiedza ekskluzywna"

24:00 Wykład:prof. Andrzej Zybertowicz - Trójkąt bermudzki III RP: instytucjonalizacja nieodpowiedzialności, diagnoza-bez-konsekwencji a wiedza ekskluzywna Konferencja "Wiedza a instytucjonalizacja nieodpowiedzialności" (KUL, 28-29.11. 2012)

Redaktora Cezarego Gmyza redaktor portalu pomniksmoleńsk.pl zapytał o wspomnienia z 10.04.2010 i co o Tragedii myśli dzisiaj, dlaczego nie ma relacji z odlotu delegacji, czy rozmawiał z dziennikarzami, którzy byli w Smoleńsku po katastrofie i co ich tam uderzyło, o odczucia na temat działania prokuratury, kulisy powstania artykułu o śladach materiałów wybuchowych i konferencję prokuratorów.

24:52 Wywiad:Cezary Gmyz (rozmawiał Artur) - Tego nie mówiłem publicznie

Epidemia sodowego wodogłowia - Red. Michalkiewicz komentuje absurdalność wyroku sądu gdańskiego nakazującego przeprosiny Lecha Wałęsy w kontekście żądań „Iustitia” wycofania podręcznika obrażającego środowisko sędziowskie. Ale nie tylko o tym jest felieton pana Stanisława. Warto posłuchać. Komu i dlaczego uderzyła woda sodowa do głowy i co ma myśleć o tym obywatel?

01:13 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz - Myśląc Ojczyzna

O historii uczącej spojrzenia na polską tożsamość na przykładzie niezwykłych pamiętników "Na skraju imperium" Michała Jałowieckiego. Kim był? Posłuchajmy.

01:21 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Relacja ze spotkania z Witoldem Gadowskim i jego najnowszą książką pt. "Wieża komunistów". Organizatorami byli Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej oraz klub Opcji na Prawo. Opracowanie – Tomasz Sarwa.

01:32 Spotkanie:Witold Gadowski (nagranie Tomasz Sarwa) - "Wieża komunistów" Dąbrowa Górnicza 28 listopada 2012 - cz.1

Wywiad z Witoldem Gadowskim, przeprowadzony w dniu 28 listopada 2012 w Dąbrowie Górniczej przy okazji spotkania promocyjnego książki „Wieża komunistów”. Rozmawia Tomasz Sarwa.

02:28 Wywiad:Witold Gadowski - Z Witoldem Gadowskim rozmawia Tomasz Sarwa - Dąbrowa Górnicza 28.11.2012

Do skrytobójczego zamachu na Flamego doszło 1 grudnia 1947 roku w Zabrzegu pod Czechowicami. Zamachowcem był miejscowy milicjant Rudolf Dadak, który nigdy nie został osądzony za swoją zbrodnię, tak samo jak inspiratorzy zamachu (Henryk Wendrowski), mimo prowadzonego śledztwa, nie zostali ujawnieni i postawieni przed sądem.

02:42 Żołnierze Wyklęci:gregg71 - 65. rocznica zamordowania kpt. Henryka Flame "Bartka"

Brak głosów