Niepoprawne Radio PL - posłuchasz i już zostaniesz z nami!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 306 - SZCZEGÓŁY

19:02 Wiersz: Wojciech Wencel - Podziemne motyle (Zorganizowali Solidarni 2010) - Wstęp i wiersze czyta Wojciech Wencel

Sojusz PISu z Markiem Jurkiem jest, zdaniem autora, poważnym przekroczeniem naszych oczekiwań. Kilka przypomnień zachowań Marka Jurka i jego postawy.

19:06 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Czy zasługujemy na takie sojusze?

10 kwietnia 2010 kilkanaście godzin po tragedii oraz w dniu następnym eksperci zajmujący się katastrofami lotniczymi zgłosili swą gotowość pomocy w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy TU-154 101 w Smoleńsku. Jak powiedział ekspert z Francji: ” Byłem już spakowany na podróż do Rosji”. Dlaczego pomoc została odrzucona? Jak do tego doszło? Jaką treść miała rozmowa Tuska z Putinem. Przypomnijmy fakty. (Cz. 1 i 2)

19:19 Blog:W kapeluszu Panama(czyta:JaWa) - Kto oddał Rosji śledztwo smoleńskie

Konsekwencje polsko-litewskich negocjacji w sprawie powołania Baltic FAB uderzają w strategiczne bezpieczeństwo naszego kraju!

19:30 Blog:Gadający Grzyb - Skandal! Litwa obejmie kontrolę nad 1/5 przestrzeni powietrznej Polski!

Nie wiem czy jestem optymistą, czy pesymistą. Staram się być realistą. Optymistyczna, mimo wszystko, rozmowa o budowaniu polskości w obecnych warunkach i narzędziami, które mamy do dyspozycji. Polecamy ten wywiad.

19:41 Reportaż: wywiad Janusza G. - Rozmowa z Rafałem Ziemkiewiczem Nagranie własne Niepoprawnego Radia PL

Dr Robert Czulda prowadzi nas po krajach nad Zatoką Perską. Opisujemy kulturę, sytuację wewnętrzną i zewnętrzną państw. W końcu zatrzymujemy się na długo w Iranie. Jakie jest to państwo? A jacy są Irańczycy? Autentyczne wspomnienia człowieka, który tam był!

19:50 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Iran i Zatoka Perska

Z kim konsultowała Katarzyna Hall zmiany programowe, skoro tyle środowisk naukowych popiera protest przeciwko likwidacji historii w szkołach? Będziemy uczyć młodzież historii na tajnych kompletach jak w czasie okupacji? - Opinia profesora Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na temat likwidacji w szkołach lekcji historii.

21:14 AktualnościRM:prof. Wojciech Polak - Głodówka w obronie historii w polskich szkołach

Praca do 67 roku życia ma nas uszczęśliwić, jak twierdzi Tusk i wtórujące mu media. „No i eutanazja, eutanazja dla wszystkich oraz tzw. późna aborcja. Niby to samo, z tym, że eutanazja dobrowolna, późna aborcja zaś z przepisu lekarza”.

21:29 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Młodziaki do roboty!

Dezinformacja i strategiczna rola Jugosławii. Odc. 81

21:36 Czytanka:czyta Katarzyna - "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

Znów kawałek nieznanej historii. Okazuje się że znane pakty, z roku 1968, Niemiecko (RFN) - Polsko - Radzieckie mają podstawę zbudowaną przez Partito Comunista Italiana na zlecenie Moskwy i przy "odprężeniowej" polityce USA.

21:50 Czytanka:MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz

O Rosji i nie tylko... znakomity (jak zwykle) wykład profesora Andrzeja Nowaka (UJ) dla berlińskiego Klubu Gazety Polskiej. Tego się słucha!

21:58 Wykład:prof. Andrzej Nowak - Berlin 25.03.2012 - cz. 1 Klub GP Berlin

Niełatwo pisać o zdradzie w społeczeństwie, które jako wspólnota narodowa chadzało przez dziesiątki lat odmiennymi drogami niż państwo, władza, a nawet moralność. - Niepoważne pojęcie? Dwuznaczna lojalność; Potrzebne pytania;

23:20 Artykuł:Barbara Fedyszak-Radziejowska (czyta:JaWa) - Zdrada? A cóż to takiego?

„Po wybuchu „zimnej” wojny, polscy politycy emigracyjny wspierali koncepcję odtworzenia polskiego wojska na Zachodzie.” - nadzieje na odtworzenie Polskich Sił Zbrojnych i wojnę między światem zachodu a ZSRR mającą przynieść Polsce wolność w ujęciu Godziemby.

23:30 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Armia Wyzwolenia - cz.1

"Nawet największym łgarzom wypsnie się, choć z rzadka, prawda", czyli o reformach Buzka i Tuska, a także o tym, dlaczego nie lubimy wyjeżdżać do pracy w Niemczech.

23:47 FelietonRM:Zbigniew Hałat - Spróbuj pomyśleć

Dynastia Wettynów i jej wpływ na modernizację życia politycznego w Polsce. Geneza Konstytucji 3 maja.

23:58 Historia:Andrzej Iwicki - Polska w dobie saskiej - fakty i mity

"Moskwa portem morskim pięciu mórz". Buńczuczne gesty i propaganda Moskowi kryjące kompleksy braku dostępu do oceanu.

24:39 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) - Ciężkie czasy dla agentów cz.28

O głupstwie i szkodliwości opinii, że nie wypada komentować wyroków sądowych na przykładzie dwóch wyroków, które świadczą, że sędziowie lekce sobie ważą konstytucyjną zasadę równości wobec prawa i orzekają „ze względu na osoby”.

24:55 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz - Pod ciemną gwiazdą

"Nie tylko trzeba protestować, ale i mądrzeć..." - O działaniach rządu i protestach społecznych, a także jak uczyć się mądrości na przykładzie barwnie opowiedzianej biografii Władysława Tatarkiewicza.

01:03 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Kibolski Klub Dyskusyjny - Poznań. Odkłamywanie czarnej legendy NSZ. Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim i płk. Janem Podhorskim w ramach drugiego dnia Poznańskiego weekendu Żołnierzy Wyklętych, 23-24 marca 2012.

01:13 Spotkanie:Leszek Żebrowski, płk Jan Podhorski (NSZ) - Poznański weekend Żołnierzy Wyklętych 23-24 marca 2012 - cz. 1 Kibolski Klub Dyskusyjny

To już czwarta relacja z Konferencji Naukowej w Nowym Sączu. Przypominamy, że trzy pierwsze wykłady nadaliśmy w audycji 304 i 305.

02:23 W hołdzie Wyklętym:Maciej Korkuć - Zapomniane postaci Nowosądecczyzny - Marian Mordarski "Ojciec", "Śmiga" Konferencja Naukowa - Nowy Sącz - IPN - 2012

Brak głosów