Niepoprawne Radio PL- posłuchaj, lub pobierz naszą audycję!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 346 - SZCZEGÓŁY. Audycja także do pobrania i dowolnego niekomercyjnego użytku. Plik mp3 dostępny na stronie http://audycje.4shared.com

"Musicie mieć w sobie coś z orłów! - serce orle i wzrok orli ku przyszłości" . Choć tamto pokolenie już na emeryturach, to przesłanie jakże aktualne.

19:02 Przesłanie:czyta Katarzyna – Orły to wolne ptaki. Prymas Tysiąclecia do młodzieży GNIEZNO 1966 w tle Mikołaj Górecki Concerto – Notturno for Violin & Strings

Kalendarium "pojednania" Moskiewskiej Cerkwi Prawosławnej i polskiego Kościoła Katolickiego. Rola w tym pojednaniu Tomasza Turowskiego (agenta SB) oraz TW SB "Ralfa" Daniela Rotfelda.

19:07 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Patron pojednania zrodzonego z krwi

Co my jemy? Sprawdź.

19:48 Blog:Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny -Bułeczki zgodne z obowiązującymi normami

Tomasz Lis postanowił przekierować negatywne emocje swego „targetu” z afery „Amber Gold” na tradycyjny obiekt zastępczy – czyli Kaczora i „pisiorów”.

19:56 Blog:Gadający Grzyb – Przemysł przykrywkowy w działaniu

Jak to jest być najmądrzejszym człowiekiem w tym kraju? Triarius odpowiada.

20:08 Rozmowa:Triarius (nagrała: JaWa) – O Ardreyu na plaży (nagranie własne)

"Trzeba ten tłum zmodernizować i nauczyć, już nie kolbami, tylko słowem, propagandą nowocześniej konstruowaną, którędy prowadzi droga do wyzwolenia od tego, co pierwszy premier mianowany po lipcu 1989 r., nazwał polskim piekłem, czyli od polskiej historii, bo polskie piekło to polska historia, garbata historia, polskie sejmiki, polska walka o wolność. To, co nie daje się okiełznać władzy, która przychodzi z zewnątrz.I to jest właśnie zatrute dziedzictwo komunizmu".

20:28 Wykład „Pejzaże polskiej pamięci”:prof. Andrzej Nowak – „Komunizm realny – zatrute dziedzictwo i jego przezwyciężanie” – 12.06.2012

W tydzień po traktacie wymazującym imię polskie (26 I 1797 r.) jenerał Henryk Dąbrowski utworzył w Mediolanie legiony. Jak do tego doszło? O tym w 148 odcinku niezwykłej opowieści o dziejach Polski.

21:39 Historia:czyta Katarzyna – T. III § 4 Legiony „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

Inaugurujemy wykład ks. prof. Artura Katolo dotyczący problematyki eutanazji – "godna śmierć", czy absolutyzacja wolnej woli posunięta do zbrodni?

21:55 Wykład:ks.prof.Arturo Katolo – Eutanazja. Godne umieranie? cz.1

Kurzyści-Ziobrzyści w objęciach Salonu przywdziewają znoszony żakiecik Kluzik-Rostkowskiej, czyli "Solidarna Polska" na tropie PJN. Plus przemysł przykrywkowy wykrywa "aferę w PiS" – słowem, każdy moment, by uderzyć w Jarosława Kaczyńskiego jest dobry.

22:02 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) – Kurski w czerwonym żakiecie, czyli bracia znowu razem

"To był jedynie krótki telewizyjny flesz, ale w ciągu kilkunastu sekund można było zobaczyć w prostym geście to, co stanowi istotę rosyjskiej władzy nad społeczeństwem rabów".

22:11 Artykuł:Tomasz Łysiak (czyta:JaWa) – Krzyż uderzony batem

Dzisiejsza konserwa o sukcesach sprzed ponad 90 lat i ich kulisach. Jabollissimus czyta artykuł o Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Można zweryfikować różne wersje wydarzeń - np. czy dowodził Piłsudski, czy nie, co wpłynęło na sukces bitwy i jak się toczyła. Całość pełna dramatyzmu i przeplatana hasłami patriotycznymi.

22:32 Konserwa:Jabollissimus&Kreator – Kto wygrał bitwę warszawską

Spotkanie kardynała Stefana Wyszyńskiego z ówczesnym premierem PRL, Piotrem Jaroszewiczem i jego skutki. Rok 1971 z inicjatywy episkopatu dochodzi do spotkania 4 marca 1971 którego tematów nie znamy, ale wiemy coś o rezultatach tzw. normalizacji we wzajemnych stosunkach.

23:52 Czytanka:czyta MarkD – Dalszy przebieg „normalizacji” – Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy – Józef Mackiewicz

"W każdym społeczeństwie pojawiają się osobniki wykazujące agresję i skłonności do niszczenia wszystkiego - co powstało w mozole pracy twórczej człowieka.
O takich osobach mówi się "wandale". Ale wandalizm na ogromną skalę nazywa się polityką". Jak jest ona realizowana?

24:02 Felieton:Artur Łoboda (czyta:JaWa) – Plan zniszczenia polskiej kultury

Mija kolejna rocznica inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku. Godziemba przybliża nam haniebną rolę Ludowego Wojska Polskiego w tym wydarzeniu przez pryzmat PRL-owskiej propagandy.

24:23 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Hańba LWP

O wizycie patriarchy Cyryla I w Polsce, aferze Amber Gold i budowie metra w Warszawie.

24:41 Przegląd tygodnia w Klubie Ronina:Stanisław Janecki, Wiktor Świetlik, Łukasz Warzecha – O co tutaj chodzi?

Wywiad z legendą opozycji antykomunistycznej w PRL, przewodniczącym Solidarności Walczącej o tragedii smoleńskiej, podziałach Polaków, bieżącej sytuacji społecznej i politycznej w Polsce. Kornel Morawiecki zaprasza też do zapoznania się z ogólnopolską gazetą wydawaną przez Solidarność Walczącą pt. „Prawda jest ciekawa”.

1:33 Wywiad:Kornel Morawiecki – Smoleńsk, ideały Solidarności Walczącej dziś

Gościem poniedziałkowego klubu Ronina był Paweł Piekarczyk, który zaśpiewał piosenki ze swojej najnowszej płyty "Drugi obieg w Kondominium".

1:59 Koncert:Paweł Piekarczyk – „Drugi obieg w Kondominium” w klubie Ronina

Brak głosów