Niepoprawne Radio PL - audycja 338. Posłuchaj nas, bo warto!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 338 - SZCZEGÓŁY. Od dziś audycja także do pobrania i dowolnego niekomercyjnego użytku. Plik mp3 dostępny na stronie http://audycje.4shared.com
 

 
Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy zdecydowanie sprzeciwia się organizowaniu w dniu 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, koncertu Madonny.
19:02 Komunikat:Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy - KSD za odwołaniem koncertu kontrowersyjnej piosenkarki
Czy z historii zniszczenia cerkwi w Rosji sowieckiej, Kościół katolicki i politycy w Polsce potrafią wyciągnąć wnioski? Kilka cytatów historycznych i dzisiejszych związanych z wizytą Cyryla I w Polsce wystarczy, by doskonale uświadomić sobie negatywną odpowiedź.
19:05 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Taktyka kompromisu - taktyka zdrady
O tym, jak nas posłowie uszczęśliwili przymusowym szczepieniem. Co teraz będzie się działo? A no, będziemy mieli raz po raz grypę już nie ptasią czy świńską, a grypę złodziejską.
19:19 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny - Poselska odpowiedź na „Akcję antyszczepionkową”
Podobno w socjologii "nie wartościuje się pojęć". Moim zdaniem, owo „niewartościowanie” jest fałszem, usiłującym nam wmówić, że można opisywać rzeczywistość abstrahując od jakiegokolwiek systemu wartości.
19:47 Blog:Gadający Grzyb - O niewartościowaniu pojęć
"Premier przykrywa swoją odpowiedzialność za świadomą współpracę z Władimirem Putinem przeciwko prezydentowi RP kłamstwem najbardziej bezczelnym, zapierającym dech".
20:00 Felieton:Andrzej Nowak (czyta:JaWa) - Sowieckie kłamstwo
Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bolek krzywdził ludzi”. W ten sposób rozpoczęto 20 – tą rocznicę „Nocnej zmiany”. Poprowadziła je prezes Fundacji „TiS” pani Adrianna Garnik.
20:15 Spotkanie:Krzysztof Wyszkowski, Henryk Jagielski - Spotkanie z K. Wyszkowskim i H. Jagielskim - cz.1, Gdańsk 31.05.2012
"Dziękuje, Pani Aniu, za wszystko.... Pomyślałem sobie, że w Pani przypadku ta śmierć jest podwójnie tragiczna i bolesna, ale z drugiej strony, i podwójnie symboliczna i piękna. To, co się zaczęło w dalekim Równem, zakończyło się też TAM, na dalekich kresach Rzeczypospolitej".
21:09 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Pani Ania
J. Kisielewski: "W podróży po Niemczech dzisiejszych ociera się człowiek o różnego rodzaju mity. Zbudowano je po to, aby poruszały serca mas w określonym kierunku". - Wieki średnie nie bardzo się do tego nadawały.Bezpieczniej było sięgać do czasów antycznych. Jak więc było dawniej? O "wielkiej cywilizacji germańskiej" od ściany Alp po Bałtyk. Wszędzie mieszkały germańskie plemiona... Jak ten mit utrwalano w kulturze i propagandzie politycznej III Rzeszy? Posłuchaj.
21:21 Czytanka:Józef Kisielewski (czyta Szpilka) - "Ziemia gromadzi prochy"cz.5
To już ostatni odcinek (113) intrygującej lektury. Tym razem autor podważa przyjęty za pewnik przez niektóre środowiska, że zamach na Jana Pawła II przygotowało KGB. Czy miał rację?
21:37 Czytanka:czyta Katarzyna - Koniec ostatniego rozdziału Próba zamordowania Papieża "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna
O sytuacji politycznej na Bliskim Wschodzie - ziemi świętej dla trzech religii, ziemi atrakcyjnej gospodarczo, ziemi tranzytowej i ziemi nieostających konfliktów wewnętrznych, podsycanych z zewnątrz przez Zachód i Rosję. Rozmowa niedokończona z gościem, który dzieli się ze słuchaczami bogatą wiedzą i znajomością uwarunkowań politycznych na tamtych terenach. Trzeba koniecznie posłuchać, by wiedzieć, dlaczego wszystko, co się tam dzieje dotyczy również nas.
21:56 Rozmowy niedokończone:Witold Waszczykowski - Międzynarodowe skutki konfliktu na Bliskim Wschodzie
Zbiory z pola doświadczalnego. Szechter - to nazwisko jest znane. Tym razem analiza opracowania 1973r. Szymona Szechtera o "Metodzie". Ta analiza może się nam dziś przydać by odpowiedzieć na pytanie "Co robić?" Ewy Stankiewicz. Marksizm, jak długo będzie nas prześladował?
23:09 Czytanka:czyta MarkD - Człowiek "tam" - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz
"Ujawnienie w styczniu 1953 roku przez komunistyczne władze PRL sprawy tzw. Bergu, zapoczątkowało długotrwały kryzys polityczny wśród polskiej emigracji, a komunistom pozwoliło zintensyfikować oszczerczą kampanię propagandową przeciwko polskim politykom w Londynie".
23:21 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Afera Bergu - cz.1
Ciekawie, z wielkim darem przekazywania wiedzy, Karol Kazimierczak opowiada o tożsamości państwa białoruskiego, sporach o jej historię i współczesny kształt oraz tożsamości Białorusinów. TO się słucha! Polecamy.
23:33 Wyklad:Red. Karol Kazimierczak - Białoruś i Białorusini - Między Wielkim Księstwem, III Rzymem i Leninem
Dalszy ciąg rozdziału 14. Trzeci Rzym albo Drugi Saraj
01:19 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) - Ciężkie czasy dla agentów cz.45
W ramach projektu Świadkowie Historii Prawdziwej, zainicjowanego przez redaktora Antoniego Zambrowskiego, TV ASME dokonuje nagrań osób i osobistości z czasów PRL. "Stefan "Leopold" Niesiołowski był najpierw związany z tzw. nurtem chrześcijańsko-demokratycznym (ZChN) byłej opozycji "antykomunistycznej", afiliowanej w ramach struktury Porozumienia Centrum - AW"S", po kilku latach został członkiem sąsiedniego obozu "liberalno-demokratycznego" w ramach założonej przez agenta wywiadu wojskowego PRL Andrzeja Olechowskiego (ps. Must) struktury o nazwie Platforma Obywatelska...". (nagranie z 2008 roku)
01:36 Wypowiedź:Elżbieta Królikowska-Avis - Zaczął sypać pierwszy! - Elżbieta Królikowska-Avis o "Leopoldzie" Stefanie Niesiołowskim
Kazimiera Iłłakowiczówna była osobistą sekretarką Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wspomnienia Kazimiery Iłłakowiczówny,"Ścieżka obok drogi" z czasów pracy w Ministerstwie Spraw Wojskowych to zbiór anegdot ale i hołd oddany Marszałkowi. Gorąco zachęcamy do posłuchania interpretacji Ewy Dałkowskiej.
01:52 Spotkanie:Ewa Dałkowska - Ewa Dałkowska czyta opowieść Kazimiery Iłłakowiczówny o Marszałku Piłsudskim (Klub Ronina 16.07.2012)
Brak głosów