Audycja 332 z mocną obsadą - kolejna powtórka już o 19:00!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 332 - SZCZEGÓŁY

Od dziś audycja także do pobrania i dowolnego niekomercyjnego użytku. Plik mp3 dostępny na stronie http://audycje.4shared.com
Wgrana na telefon lub umieszczona na płycie audio CD audycja może być wykorzystana w podróży, relaksie lub przekazana znajomym.

Powtórka tekstu z maja br, kiedy to autor opuścił portal salon24.pl, w znakomitym wykonaniu blogera Wolanda. Warto posłuchać i zaglądać na YT, gdzie będą publikowane posty Ściosa w tym wykonaniu.

19:02 Blog:czyta Woland - Mimo nakazu milczenia - Aleksander Ścios

Masz szukać wroga i nienawidzić, pokażesz ludzką twarz, zginiesz. A jednak nie jesteś bezbronny.

19:16 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny - Na początek przestań się bać!

Widać jak na dłoni, że w „Agorze” toczy się walka o bardziej równomierny dostęp do korytka, gdyż spiżarnia pustoszeje w zastraszającym tempie – czyli ostatnie paróweczki w Agorze S.A.

19:28 Blog:Gadający Grzyb - Swoje ucapić

"Jak to w ogóle możliwe, żeby tak bezbarwny i w sumie nijaki człowiek spoza oligarchii i w sumie z niewielkim dorobkiem zawodowym został kandydatem do najważniejszych stanowisk w państwie?" - refleksje na marginesie książki Mashy Gessen "Putin. Człowiek bez twarzy."

19:43 Felieton:Artur Bazak (czyta:JaWa) - "Putin. Człowiek bez twarzy" - czyli jak uliczny chuligan został potężnym przywódcą zorganizowanej mafii udającej państwo

Tej relacji nie możesz przegapić!
Jak wykształcić elity dla Polski. - Z żelazną logiką, konsekwentnie, nie szczędząc ostrej oceny rzeczywistości i postaw Polaków, ale z poczuciem humoru, profesor podaje drogi wyjścia.

19:52 Spotkanie:prof. Andrzej Zybertowicz - Elity Polski a elity dla Polski - cz.1 Klub "Gazety Polskiej" Berlin, 24.06.2012

Jak z pastwiącego się nad opozycjonistami w PRL esbeka zrobić ofiarę – czyli, dla "Wyborczej" każdy pretekst, by dokopać znienawidzonemu IPN-owi jest dobry.

21:19 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Pochylmy się nad krzywdą ubeka

Heinrich Himmler: "Polacy zostaną starci z powierzchni ziemi... Niebywale istotną jest rzeczą, by wielki naród niemiecki potraktował jako swój podstawowy obowiązek zagładę wszystkich Polaków". A jednak Polacy byli dla Niemców „elementem wartościowym rasowo”. Zapraszamy na ważną powtórkę z historii, która dla "dzieci ukradzionych" jest wciąż żywym, bolesnym rozdziałem. A dla nas?

21:31 Blog:ellenai (czyta:JaWa) - Pamięć o ukradzionych dzieciach

Apokalipsa coraz bliżej, a na dwóch stadionach szykują się roboty wykończeniowe i poprawki po EURO. Dworce (niektóre) są odnowione, większość wygląda nadal kiepsko. Trakcja i torowiska są w większości stare, albo bardzo stare. Natomiast o drogach - od A1 do S86 pełne kompendium. W telegraficznym skrócie powiedzieliśmy o nich wszystko. Radzimy porównać nasze informacje z optymizmem panującym w mediach - wychodzą wtedy ciekawe różnice.

21:57 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Konserwa post-EURO-dwatysiącedwunasta

Recepta Bolesława Piaseckiego z PAX przedstawiona w "Zagadnieniach istotnych", kiedyś potępiona przez papieża Piusa XII dziś (tj.1971r) została nagrodzona gratulacjami papieża Pawła VI.

23:13 Czytanka:czyta MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz

Autor przedstawia ewentualne konsekwencje "odnowy" w Polsce pod kontrolą komunistów. Dziś możemy ocenić stopień trafności jego prognoz. Posłuchaj. Kolejny, 107, odcinek dotyczący Polski.

23:25 Czytanka:czyta Katarzyna - C.d. rozdz. 25 Zagrożenia dla Zachodu ze strony polskiej „odnowy” "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

Trudne i często podszyte naiwnością kontakty Stolicy Apostolskiej z komunistycznym reżimem w Polsce czasów Gomułki – plus nie zawsze lojalna wobec Episkopatu postawa środowiska tzw. "katolików otwartych" z "Więzi" i "Tygodnika Powszechnego".

23:40 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Złudzenia Pawła VI - cz. 1

Posłuchaj.Ważne!
"Ten kryzys finansowy rozwija się, przekształcając się w kryzys gospodarczy o charakterze trwałym, ale to nie wyczerpuje całości zagadnienia, bo na ten mechanizm kryzys nakłada się polska specyfika, która ma już bardzo wyraźny aspekt polityczny".

23:54 Wykład:Stanisław Michalkiewicz - Jak Murzyn został ninja - "Polska wobec kryzysu" wydz. zamiejscowy KUL w Tomaszowie Lubelskim

Za po mocą unijnych subwencji budowana jest IV Rzesza. Jakie będą konsekwencje unii bankowej?

01:02 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz - Cierpliwie i metodycznie

"Wyobraźmy sobie, że nasze życie społeczne pozbawione jest religii i Kościoła katolickiego. Jakie wówczas byłyby kryteria postępowania i oceny?"

01:10 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

"Cześć pierwsza rozmowy z prof. Zdzisławem Krasnodębskim. O nowoczesności i o tym jak bardzo siły postępu w Polsce są nienowoczesne. Fascynujący wykład profesora Krasnodębskiego".

01:18 Rozmowa: - Rozmowy kulturalne Dagmary Siemińskiej - prof. Zdzisław Krasnodębski

Wykład prof. Jerzego Roberta Nowaka na temat niszczenia polskości w Polsce zarejestrowany w klubie GP w Dąbrowie Górniczej w dniu 20 czerwca 2012

01:50 Spotkanie:prof. Jerzy Robert Nowak - cz. 1 (nagranie - Tomasz Sarwa)

Brak głosów