Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: safe_value w similar_handler_argument_nid->query() (linia 310 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/similar/views/similar_handler_argument_nid.inc).

Znak pokoju......?

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Gdy kapłan wypowiedział słowa: "przekażcie sobie znak pokoju" niemal wszyscy ruszyli by uścisnąć dłoń Jarosława Kaczyńskiego, który w katastrofie stracił ukochanego brata i bratową.

Był wśród nich również polityczny rywal - Bronisław Komorowski.

Czemu normalne widzi się jak nienormalne. Poza przyjaźnią i nienawiścią w polityce w pierwszej kolejności powinna egzystować normalma kultura. To co dzieje się na polskiej scenie politycznej nie daje się po ludzku zakwalifikować.

Można za zaistniałą sytuacje obwiniać media, które jątrzą i napuszczają jednych na drugich, które waśnie nie tylko relacjonuja ale też inicjuja i pielęgnują. Ale niezależnie od tego winę za zaistniałą sytuację ponoszą sami politycy, którzy w końcu jakiś swój własny rozum mają.

Usprawiedliwiona mogła być odmowa Jarosława Kaczyńskiego do udziału w BBN ,w składzie którego ludzie brzydzą się przypominać, ale to w zasadzie wszystko co daje się usprawiedliwić.

Gorzej gdy polski magiel przenosi się na forum międzynarodowe. Odmowa Wałęsy spotkania z Prezydentem Obamą to nie tylko jego "muchy w nosie". Bo to nie była jego prywatna sprawa. Przyjechał Przezydent USA i miał  się spotkać z byłym prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, a nie pospolitym polskim Bolkiem.

  

Jak widać na zdjęciu spotkania dawnych zaciętych rywali są w amerykańskiej kulturze polityczej normalnością. Każdy były Prezydent spotyka się z szacunkiem choć nie zmienia to faktu,że jego prezydenturę można oceniać w/g własnego uznania i bez żadnych skrupulów.

 Przy okazji wizyty Obamy panowie Komorowski i Kaczyński podali sobie ręce. Urasta to do rangi wydarzenia jak lądowanie człowieka na Księżycu. A przecież jest to  czynność normalna, ludzka.Czemu nazywać to sytuacją nadzwyczajną?

 

 To zdjęcie umieszczam bez komentarza:

Brak głosów

Komentarze

Szkoda na to czasu. To już nic nie wyraża, nic nie oznacza.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#161589

To trochę nie tak. Amerykańscy prezydenci spotykają się i nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. Owszem nie ma i mogą sobie wytykać różne błędy, złe posunięcia i mieć do siebie żale np, za fatalny stan finansów jaki poprzednik pozostawia następcy, Ale  to są amerykańscy prezydenci, którzy pracują lepiej lub gorzej dla USA. Natomiast tutaj? Jaruzelski, Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński, Komorowski. Tylko jeden z nich pracował na rzecz Polski i może nie osiągnął niczego wymiernego, ale na tle pozostałych wyraźnie się wyróżnia. Jak więc człowiek przyzwoity może utorzsamiać się z pozostałymi? Czyje interesy reprezentowali? Czyją rację stanu reprezentują?

Vote up!
0
Vote down!
0
#161590

były tylko dwa lata w których polska polityka zagraniczna odpowiadała polskiej racji stanu. Zrobiono wszystko aby temu zapobiec.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#161593

Wszyscy służą zgodnie jednemu państwu nad morzem Śródziemnym (i trochę Czerwonym) na literę "I".

Vote up!
0
Vote down!
0
#161687

Starszy Bush był szefem CIA

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#161721

2. CIA nie jest przypadkiem amerykańską slużbą, jakikolwiek byłby jej wpływ na USA? Nie jest postrzegana - może nie do końca słusznie - że służy interesom USA, a nie obcym?

Sądziłem że uzycie słowa "agent: jest jednoznaczne z tym, ze jest to agent obcych interesów.

Zresztą: politycy amerykańscy nie wyzywają się od agentów cia. pewnie taki zarzut byłby niezrozumiały

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#161736

Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński uścisnęli sobie dłonie. To chyba dobrze ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#161730