Żeby Polska była Polska ...

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Wszelkiemu globalistycznemu i eurokomunistycznemu badziewiu zawartość tej notki dedykuję. Polska nie musi, nie może być papugą narodów.

Nie jestem autorem poniższego utworu, ale wielokrotnie tematykę tego wiersza poruszałem. Sami moglibyście zapewne dopisać jeszcze kilkadziesiąt zgrabnych zwrotek, do czego zachęcam.

  

Polski żeby był polski
 
Mądrze gada, czy też plecie,

ma swój język Polak przecie!

Tośmy już Rejowi dłużni,

że od gęsi nas odróżnił


Rzeczypospolitej siła

w jej języku również tkwiła...

Dziś kruszeje ta potęga,

dziś z angielska Polak gęga...


Pierwszy przykład tezy tej:
zamiast dobrze jestokej !

Dalej iść śladami tymi,

to nie twarz dziś masz a
imidż....


Co jest w stanie nas roztkliwić ?

Nie życiorys czyjś, lecz
siwi !

Gdzie byś chciał być w życiu, chłopie?

Nie na czubku, lecz na
topie
 
Tak Polaku gadaj wszędy!

Będziesz modny... znaczy
trendy

i w tym trendzie ciągle trwaj,

nie mów żegnam, mów "
baj-baj"!


Gdy ci nietakt wyjdzie spory,

nie przepraszaj! Powiedz:
Sory!

A gdy elit chcesz być bliżej,

to nie "Jezu" mów, lecz
Dżizes ...


Kiedy szczęścia zrąb ulepisz,

powiedz wszystkim, żeś jest
hepi!

A co ciągnie cię na ksiuty?

Nie uroda ich, lecz
bjuty !


Dobry Boże, trap się trap...

Dziś nie knajpa już, lecz
pab!
No, przykładów dosyć, zatem

trzeba skończyć postulatem,


bo gdy język rani uszy,

to jest o co kopie kruszyć!

Więc współcześni poloniści
walczcie o to, niech się ziści:


Żeby wbrew tendencjom modnym

polski znów był siebie godny!

Pazurami ! Wet za wet !

Bo do d... będzie wnet...
Post Scriptum:


Angielskiemu nie ubędzie

kiedy polski polskim będzie...!!!!!!
 
     

PS. Nasz narodowy wieszcz , Polak, Juliusz Słowacki -był chyba także prorokiem. Przepowiedział wiele rzeczy a mówił także i to , co sprawdza się bolesnie i dzisiaj:

 " Pawiem narodów byłaś i papugą

A teraz jesteś służebnicą cudzą
"

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

"Za Katyń, za Wilno, za Grodno i Lwów - zapłaci Czerwona Hołota!" Dzisiaj, pierwszego maja - zapraszam do uczestnictwa w marszach organizowanych przez SLD i śpiewanie podczas nich udostępnionych tutaj piosenek, niech komuna wie, że nie ma społecznego przyzwolenia na promowanie komunistycznych idei. "Nie chcemy komuny podnieśmy więc głos!"

http://prawicowyinternet.pl/piosenki-antykomunistyczne/

Vote up!
2
Vote down!
-1

Zapraszam: http://prawicowyinternet.pl

#1424006

 

 

Przed 74 laty zginął wybitny polski oficer, nazywany Pierwszym Partyzantem Rzeczypospolitej. Mjr Henryk Dobrzański „Hubal” (*22 VI 1897 †30 IV 1940) jako pierwszy polski oficer, po przegranej wojnie 1939 roku, podjął walkę z Niemcami, w warunkach partyzanckich. Gorzką walkę, bo Niemcy stosowali zbrodniczą odpowiedzialność zbiorową i mordowali mieszkańców wsi na szlaku „Hubala”.

W latach 1919-21 walczył z bolszewikami. Został odznaczony czterokrotnie [!] Krzyżem Walecznych i Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari.

W roku 1925 Polacy obserwowali wielki talent jeździecki. Henryk Dobrzański był oficerem elitarnego 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, stacjonującego w Starogardzie na Pomorzu. Polscy jeźdźcy pojechali na Puchar Narodów do Londynu. Do historii jeździectwa przeszedł wyczyn Dobrzańskiego, który na koniu Fagas dwukrotnie bezbłędnie przejechał parcours. Za zwycięstwo w konkursie otrzymał z rąk księcia Walii złotą papierośnicę. Książę powiedział przy wręczaniu nagrody: Najlepszemu jeźdźcowi świata

We wtorek 30 kwietnia 1940 „Hubal” z grupą żołnierzy został otoczony przez oddział Wehrmachtu w Anielinie, w powiecie opoczyńskim. Nastąpiła gwałtowna wymiana ognia, Major poległ z bronią w ręku.

Niemcy na swój bandycki sposób zemścili się na bohaterze. Zbezcześcili jego ciało i obwozili po terenie, by odstraszyć innych partyzantów. Nie wiemy, gdzie zakopali ciało. Może spalili? Ostatnio Wymienia się Wąsosz Górny koło Częstochowy. W Wąsoszu jest mogiła powstańców styczniowych… On był ich nieodrodnym następcą. W młodości legionista Józefa Piłsudskiego, rzucił swój życia los na stos. Zginął w walce. Wielu jego kolegów umierało w tych samych dniach od strzałów w tył głowy w więzieniach, w Lesie Katyńskim, w Charkowie, w Twerze. Więc Pan Bóg i tak był dla „Hubala” łaskawszy…

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1424019