STOP dla aborcji. Stop Herodom.Wspaniały początek.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Na razie jeszcze nie w Polsce ale skoro jest na świecie dobry przykład powinien znajdywać coraz więcej naśladowców. Wszystko zalezy od ...... WYBORCÓW. To dlatego neokomuchy zniechęcają do udziąlu w wyborach ale sami idą i sie wybierają.

   Chwalebny przykład ma miejsce w stanie New Jeresy ,USA gdzie wybrany przed rokiem nowy Gubernator ( republikanin) postanowił ograniczyc finansowanie Poradni "Planowania" Rodziny. Poradnie te na całym świecie zamiast pomagac w planowaniu i rozwoju Rodziny przystapiły do propagowania seksu bez ograniczeń na wiek( młodziez szkolna) i status rodzinny oraz zaczęly propagować pokrywanie kosztów seksualnej rozwiązlości z kieszeni przyzwoitych ludzi.

  Dlaczego niby mamy płacić za "efekty" zaspokajania potrzeby przyjemności niektórych osób w łóżku ( często nie tylko) skoro nikt nie płaci za zaspokajanie innej naszej potrzeby życiowej jaka jest chocby zjedzenie obiadu w restauracji. I seks i odżywianie są równoprawymi w życiu człowieka ze wskazaniem jednak na odżywianie.

 

New Jersey Gov. Christie Przemawia na Anty-Aborcyjnym Wiecu

  24 stycznia 2011r.

A powiedział tak"

 " Możecie być pewni , żed urzad gubernatora sprawuje ktoś kto rozumie i docenia problem.Macie we mnie dzisiaj i przez resztę mojego życia, sojusznika"

 Gubernator Christie jest pierwszym od czasu legalizacji w 1973 r. aborcji gubernatorem w USA który otwarcie stał się jej przeciwnikiem. Apelował do uczestników wiecu "pro life" aby jak to ujął:"mówić spokojnie,jasno i szczerze o ideach dla których czas spełnienia nadchodzi"

 Chris Christie ewoluował w swoich poglądach na aborcję. Jeszcze w 1996 r gubernator optował za opcją wyboru , choc był przeciwnikem tzw. " późnej aborcji".W czasie wiecu powtórzył swoja historię.  O tym jak zmienił sie od czasu gdy usłyszał bicie serca swojego jeszcze nienarodzonego dziecka, drugiego z czwórki jaka posiada, córki. To zmieniło jego życie na zawsze.

 " to był ten moment w którym uswiadomiłem sobie że granice tego problemu nię są takie abym mógł ich nie zauważać i żyć obok ale że ja musze o nich mówić i uświadamiać wszystkich że życie dziecka zasługuje na obrone"

Gubernator wspomniał na zapis w Konstytucji który mówi ze KAŻDE życie zasługuje na ochronę. Jej autorzy mówili iz mamy stawać w obronie życia,wolności i prawa do szczęscia. Bez zycia nie może być mowy o wolności i dążeniu do szczęśliwości.

                

 

 Jego słowa nie były rzuconymi "na wiatr" ( jak to czynia nasi "cudotwórcy"). Christie obciął w budżecie stanowym 7.5 mln. dolarów z budżetu 58 Klinik specjalizujacych sie jak szumnie dopisują do swych nazw w ochronie zdroia i reprodukcji (kobiet). Ustawa wyraźnie stwierdza, że ŻADNE stanowe pieniądze nie moga być użyte na "usługi aborcyjne" ale mozna finansować z nich wyłącznie tanie metody zapobiegania ciąży, badania piersi i inne badania profilaktyczne.

Jednoczesnie instytucje tzw. "planowania rodziny" które przeprowadzaja aborcje, moga otrzymać pieniądze na działalnośc nie związaną z przeprowadzaniem usuwania płodów ludzkich.

                     

Oczywiście rozległ sie wrzask lewactwa i libertynów. Ale coż mogą powiedzieć o zyciu czy miłości koczkodany w stylu pani Czwartek albo żabiobrzmiącej Szynszyli ,które obslugiwane sa chyba tylko za dopłatą. Wrzeszczą i namawiaja do aborcji tylko z zazdrości, że ich nikt nie chciał a do zapłodnienia potrzeba "in vitro". Nioc jednak te krzyki zmienić, jak sie okazuje nie mogą . W pogladach trzeba być konsekwentnym, a mniejszość ma słuchac wiekszości a nie odwrotnie.

 

 Pan Chistie jest chrześcijaninien. Ciekawe kiedy nasi posłowie- chrześcijanie sobie o tym fakcie przypomną i zagłosują nie w/g kompromisu ale wedle sumienia.

 

Brak głosów

Komentarze

trzeba pytać swoich posłów o kwestię aborcji, jakie jest ich stanowisko w tej sprawie. Czy są za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci? Lewacy tak namieszali ludziom w głowach terminem nic nie znaczącym "nowoczesne trendy", że ci, co nie myślą samodzielnie czytają artykuły i oglądają programy dla kobiet a chcą być trendy, powtarzają głupawki usłyszane w mediach. Polecam wszystkim słowa Ojca Świętego Jana Pawła II zawarte w encyklice "Evangelium Vitae" aby uzbroić się w argumenty do dyskusji. W końcu w większości Polacy podziwiają i kochają Ojca Świętego, niech chociaż w części wiedzą za co - terka

Vote up!
0
Vote down!
0

 - terka

#129279

Trzeba mówić głośno , pisać zawsze i nie zapominać nigdy.

Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129280

Kiedy pierwszy raz moje nogi przestąpiły drzwi katedry Gnieżniejskiej moje oczy

przykuła posadzka a wniej wgłebienie. Wówczas przed oczami widziałam przesuwające

się postacie naszych przodków prze 1000 lat którzy wchodzili do tej światyni i cichutko

delikatnie szorując nogami  z każdym stuleciem powiększali  to wgłębienie. Kiedy odwiedzam bardzo stare cmentarze - moja myśl biegnie lie istnień ludzkich tu spoczęło,

jaka góra by była na miejscu cmentarza gdybyśmy nie rozsypywali się w proch.

Kiedy czytam statystiki z klinik aborcyjnych o wykonanych aborcjach, milonach bezbronnych istnień ludzkich wyrzucanych jak odpadki,  zadaję sobie pytanie

jaką górę najokrutniejszej zbrodni  zbudowali ludzie stanowiący prawo  zabijania

nienarodzonych dzieci.Tego nie jestem w stanie sobie wyobraqzić, To mnie

po prostu przerasta.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#129300

to chrześcijanie niewierzący.Na dodatek często muszą pouczac jakie treści mają sie znależć w homilii.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129302

włazi na ambone i naucza. Nauczki daje nawet księżom patriotom. O krucjacie na krzyz nawet nie wspomne.
Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129306

[quote=cog19]to chrześcijanie niewierzący.Na dodatek często muszą pouczac jakie treści mają sie znależć w homilii.[/quote]

Nie można być chrześcijaninem nie wierząc w Boga , czy zaprzeczając Jego niewygodnym nakazom w Dekalogu.

Tak jak nie można być trochę czy ćwierć e ciąży ..

Natanielu:

Doskonały tekst i bardzo potrzebny właśnie dziś , teraz .
/10pkt/

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#129497

Więc nie dziwota efektom ostatnich dwudziestu lat!
Po ostatniej rzezi chrześcijan w Egipcie ani Tusk, ani Sikorski nie wnioskowali do instytucji UE protestując w obronie mordowanych.
A lewak Barroso dopiero pod naciskiem kilku szefów rządów
/ bez Polski!/ wystosował do władz Egiptu protest.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#129311

Rebelia zostanie chwilowo przyciszona ale nie zagaśnie.
Przyszedł czas aby mord Saddata został pomszczony
Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129343

Rebelia zostanie chwilowo przyciszona ale nie zagaśnie.
Przyszedł czas aby mord Saddata został pomszczony
Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129344

nasi tzw chrześcijańscy posłowie głosujący za aborcją czy technikami in vitro, wbrew naukowo potwierdzonemu faktowi istnienia życia od poczęcia, powinni być ekskomunikowani z całą bezwzględnością."Niech wasza mowa będzie Tak-Tak, Nie-Nie, a co więcej od złego pochodzi" - tak mówi Pismo Święte.

Tylko kto z naszych hierarchów odważy się ekskomunikować tych farbowanych lisów? Odważnego nie widzę. Czyżby kościół hierarchiczny po cichu załatwiał sobie jakiś zgniły kompromis?

Ja tylko pytam.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#129346

i dostana to na co zasłuzyli. Dziś większość to nie kapłani ale zawodowcy. Z pensjami, emeryturami i urlopami. Nie maja pojęcia o czym nauczał Jezus . Oni mieszkaja w palacach budują swoje domy zwane o ironio parafialnymi ( nawet mnie proboszcz poza sień nie wpuscil z zarobil odemnie kilkaset zlotych ) Zanim pobuduja Świątynię.
Zgroza.
Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129374

Ileż nienawiści w tych wypowiedziach!
I wy mienicie się chrześcijanami!
To wole być poganinem, ale bez tej nienawiści w sercu

Lugal

Vote up!
0
Vote down!
0

Lugal

#129480

ziarna nienawiści. Mnie tych ludzi szkoda. Grzechem natomiast jest nie zwracać uwagi na zło bo wówczas ono nie widzi powodu aby sie naprawić. Naprzeciw tych o których wyżej moge pokazać wielu kaplanów w podartych sutannach i ropzpadających sie butach którzy całe zycie poswiecili dla wiary i ludzi.
Soptkałem w swym życiu nawet Kardynała który właśnie taki jest. No i Jan Paweł II oczywiście.
Swoja drogę wybierasz sam. Jesli myslisz że poganie sa lepszymi ludźmi masz prawo do takiej opini. W końcu chodzi o ta aby czlowiek przezył swe zycie po ludzku.
PS. Nie mysl że kiedykolwiek za zycia dokonasz ostatecznego wyboru. Chyba nikomu sie to nie udalo. Dlatego czlowiek ma wolna wole a nie wolonosci do wyboru. Nie oceniaj innych zbyt pochopnie. Ja przezyłem dośc dlugo aby usilowac formawania swoich opini i nie twierdze ,ze mam racje.
Pozdrawiam

Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129487

aborcja jest aktem nienawiści.

Vote up!
0
Vote down!
0

victor_ia

#129940

Aborcja (łac. abortus lub abortio – poronienie, wywołanie poronienia) – usunięcie ciąży.
Zabijanie dzieci w łonie matki to najokrutniejsze przestępstwo jakiego człowiek może się dopuścić. Najokrutniejsze dlatego, że to jedyna ofiara, która nie dość że nie ma możliwości się bronić ale jeszcze nie ma gdzie uciec.Najokrutniejsze, bo w miejscu, gdzie organizm jej mamy rozwija ją, gdzie ten organizm stworzył warunki aby dalej rozwijać życie, pozwala aby stał się nie azylem ale pułapką.Dziecko(lub płód jak ktoś woli)zostaje poćwiartowane...lub rozpuszczone kwasem, lub potraktowane środkami farmaceutycznymi (parafarmaceutycznymi).Jak bród w naszej wannie.Czy ludzie którzy myślą że wprowadzą wychowanie seksualne jako szkolny przedmiot aby zapobiegać niechcianym ciążom i edukować młodzież pod kątem seksualności mają rację?Słucham, niech mi powiedzą, jak chcą to zrobić?Skoro młodzi ludzie widzą co ich matki,ojcowie robią?Jest jeden przekaz z tych lekcji: rób tak aby nie było ciąży, używaj prezerwatywy lub proszków antykoncepcyjnych. A jak nie zadziała?To zrób "zabieg" tak zwany oczywiście, bo to nic innego jak morderstwo własnego dziecka.Jak chcemy uczyć odpowiedzialności nasze dzieci(te,którym pozwoliliśmy się urodzić), skoro sami nie jesteśmy odpowiedzialni?Nie chcę być wulgarna, ale tylko wulgarne przykłady nawijają się na język, bo aborcja sama w sobie jest wulgarną zbrodnią.Okrutnym zabijaniem człowieczeństwa w człowieku.Jeśli można zajść w ciążę "idąc do łóżka z mężczyzną" i jest to od wieków znana zależność to czemu udajemy że "nie, nie ja nie jestem gotowa" lub "nie, ja się nie spodziewałam"No jak się nie spodziewałaś?Myślisz że dasz prezerwatywę 14 lub 15-letniemu synowi i powiesz mu "jest ok jak tego używasz"?A jak dziewczyna z którą spał zajdzie w ciąże to co mu powiesz?Że to nie jego "wina" i że jest za młody na bycie tatą?A gdzie miłość, gdzie odpowiedzialność?Myślisz, że jak zabijesz jedno swoje dziecko bo nie trafiło w Twoje życiowe plany, to kolejne dzieci bedziesz kochać bez zarzutu?"g" prawda. Choć życzę Ci żeby tak było, bo walałabym abys popełniła/ił swój błąd tylko raz, a pozostałym dzieciom pozwoliła/ił żyć sama/sam zobaczysz jakim szcęściem okaże się ten mały, malutki człowieczek, Twoja córka/syn, którą/ego będziesz nazywać po imieniu jakie nadałaś/eś i która/który będzie Cię kochał do końca Twojego życia a nawet dłużej mimo iż Ty nie chciałaś/łeś na początku jej/jego kochać.Świat stanął naprawdę do góry nogami, druga wojna światowa nie zgładziła tylu ludzi ilu się gładzi w łonie matek.Dla mnie to przerażające ale może tylko ja się boję.Jak to powiedział jeden z polityków"jest pan za aborcją, bo jej na panu nie dokonano"

Vote up!
0
Vote down!
0

victor_ia

#129481

bo poźniej już latwiej nimi sterowac. Takie jest zalozenie NWO pilnie realizowane.
Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129488

Każdy ma swoje sumienie i wedle niego działa.
A jak nawet zagłuszy jego głos to i tak zostanie rozliczony z tego co robił.Rozumów nie pozjadałam, święta nie jestem, a nawe oj daleko mi brak, ale mówię co myślę i cieszę się że znajduję ludzi odczuwających podobnie .

Vote up!
0
Vote down!
0

victor_ia

#129492

właśnie edukować trzeba, ale jak? Zamiast wykładać treści biologiczno-techniczne może trzeba mówić młodym ludziom więcej o miłości i odpowiedzialności. Wiedza o obcowaniu z drugą osobą bez uczucia i troski o nią, wypacza istotę współżycia - terka

Vote up!
0
Vote down!
0

 - terka

#129601

Tyle po sobie zostawil Jan Paweł II . Czy jego dzieła zostały chociażby wprowadzone

do programu nauki religii. Uwazam że ksiązka  Miłość i odpowiedzialność autor Karol Wojtyła powinna byc w programie każdego liceum.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129995

Wiele osób pisze tu o aborcji a zapominają o czymś jeszcze straszniejszym.Pamiętacie dzieci w beczkach? Tak" planują rodzinę" ludzie zepchnięci na biegun nędzy,ciemnoty i beznadziei .Ich nie stać na pigułki a nawet na prezerwatywy a co dopiero na kosztowną aborcję czy wychowanie czwartego czy piątego dziecka.W tej rodzinie mąż "używał" swojej żony jak przedmiotu i obarczał winą za zajście w ciążę.Twierdził,że nie wiedział,że była w ciąży choć z nią spał w jednym łóżku i uprawiali seks.Uważam,że edukacja seksualna jest konieczna ,najlepiej w ramach obowiązkowych lekcji etyki.Konieczna jest powszechna wiedza o środkach antykoncepcyjnych oraz obniżenie ich cen do minimum dla osób ubogich nie mogących pozwolić sobie na powiększenie rodziny .Liczba aborcji na pewno wtedy spadnie,bo na pewno kobiety nie będą wolały decydować się na traumatyczny zabieg(w dodatku bardzo drogi),skoro będą miały alternatywę.Nie da się nikogo siłą zmusić do rodzenia dzieci,trzeba stworzyć ludziom do tego godziwe warunki.Czy nam się to podoba czy nie trzeba wybierać mniejsze zło a jest nim antykoncepcja właśnie.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#129904

kermit gosnell jest najlepszym przykładem edukacji seksualnej w USA, poczytajcie w anglojęzycznych mediach jaki jest skutek ludzkiej pogardy dla życia człowieka.Nie będę tego tłumaczyć bardziej, bo jak ktoś nie chce to nie zobaczy jak wygląda "cywilizacja śmierci".Ilość dokonywanych aborcji w USA w jednym roku przekracza ilość ofiar hitleryzmu podczas II wojny światowej.A może wg.tego co koleżanka twierdzi wystarczyłoby sterylizować kobiety poniżej konkretnego progu dochodowego?no bo ba!skoro jej nie stać na "macicę" to po co ma ja mieć?

Vote up!
0
Vote down!
0

victor_ia

#129913

Kolega oczywiście źle mnie zrozumiał.Wystarczyłoby sterylizować beznadziejnych mężczyzn,żeby nie było dzieci w beczkach !

Vote up!
0
Vote down!
0
#129918

Tak samo jak ciąże z gwałtów do legalizacji aborcji.
Aborcje sa głównie skutkiem prywatek, narktyków,alkoholu , zdrad małżeńskich i rozwiązłości a nie gwałtów. Ale gwałt dobrze brzmi w mediach.

Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129920

jestem Kobietą

Vote up!
0
Vote down!
0

victor_ia

#129930

W beczkach kiszono kapustę. To nie bieda powoduje zdziczenie ale propagowane przez państwo obyczaje i degenaracja instytucji powołanych do przewodzenia człowiekowi.
W kraju gzdie mieszkam , w parafi katolickiej pomoc otrzymują nawet ci co nie tylko nie są jej członkami ale nawet nie katolicy. Proboszcz wie kto potrzebuje pomocy bo pyta o to ludzi dość czesto a pomoc udzielana jest nie tylko od świeta.
Jak jest w Polsce nie będę pisał bo znowu uznają mnie tu za heretyka.
Ale jsetem przekonany,ze mało która parafia ma rejestr wdó i rodzin w potrzebie. Za to ma inne rejestry, które przy kopercie tracą znaczenie.
PS. Kto pomaga samotnym matkom?(systematycznie)

Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129919

Masz rację z jednej strony, ale z drugiej, jest społeczeństwo i ani państwo ani kościół nie jest w stanie powstrzymać zabijania dzieci, tak jak my możemy mieć w tym udział. My żyjemy wśród naszych sąsiadów, znajomych.My możemy o tym mówić.I my będziemy mieć większy w tym skutek niż premier czy prezydent, bo działamy na nasze własne środowisko, naszych najbliższych.?Gdy każdy w kręgu w którym się obraca wyrazi swój pogląd "stop aborcji" to mamy sukces. Cieszę się, że jest taki ktoś jak Ty, który też jest przeciw zabijaniu dzieci w łonie matki.Daje mi to nadzieję.

Vote up!
0
Vote down!
0

victor_ia

#129935

[quote=Nathanel] PS. Kto pomaga samotnym matkom?(systematycznie)[/quote]
Inne samotne matki. W miarę mozliwości.
Jak jest w Polsce, to ja też wspominałam. Jakoś mnie nie wyklęli;). Może dlatego, że to niepoprawni:). - Więc odwagi:). Inna sprawa, że nie ma się chyba co rozwodzić nad rodzimym laikatem:).

Vote up!
0
Vote down!
0
#129978

Z całym szacunkiem do Twojego zdania, bo masz prawo je mieć, tak jak ja, to jednak twierdzenie że obniżenie do minimum kosztów środków antykoncepcyjnych jest kontrowersyjne w rozwiązywaniu sprawy aborcji.Nawet jak rozdasz je za darmo to i tak znajdą się niechciane ciąże.Problem nie polega na tym że niechciane ciąże już są, ale na tym dlaczego się znalazły.Nie sprowadzajmy się, my jako ludzie, do istot które maja instynkt "parzenia się" z partnerem.Nasze człowieczeństwo, inteligencja czegoś więcej od nas samych wymagają.Powinny determinować ludzkie wybory.Nie chcesz zajść w niechcianą ciążę to nie współżyj z człowiekiem, z którym nie chcesz mieć dzieci.No, na brak myślenia nic się nie poradzi, ale zabijane dzieci nie mogą być ceną czyjejś głupoty...w dodatku za darmo rozdawanej.

Vote up!
0
Vote down!
0

victor_ia

#129929

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#129979

Moralizowanie na nic tu się nie zda.Najczęściej w ciążę zachodzą młode dziewczyny,które nie marzą o macierzyństwie bo same są dziećmi.Dla mnie to zrozumiałe,że popadają w panikę i czasem  dają się namówić starszym ,"mądrzejszym" do nieodwracalnego kroku.Z drugiej strony inni starsi i też "mądrzejsi" co sami zapomnieli ,że byli młodzi potępiają ich za seksualne "rozpasanie" i straszą ogniem piekielnym. Młodzi między młotem a kowadłem głosują później na SLD,bo politycy tej partii udając dobre ciocie deklarują zrozumienie ich problemów i gotowość ich rozwiązania.W ten sposób prawica traci młodych-a szkoda.Powtórzę to samo:na początek lepsza opieka lekarska i dostęp do antykoncepcji a równocześnie edukacja na temat miłości i odpowiedzialności w związkach partnerskich.Najlepiej w ramach obowiązkowych dla wszystkich lekcji etyki.I co do instynktu "parzenia się"-nie ma co demonizować seksu,bo tak zostaliśmy stworzeni przez Boga.Aby nie było aborcji najlepiej wprowadzić prawo,że człowiekiem stajemy się wkrótce po  poczęciu wraz z finansowymi następstwami tego aktu prawnego.          

Vote up!
0
Vote down!
0
#130266

Szkoda, że moją wypowiedź uważasz za "moralizowanie". Co do zachodzenie w ciąże przez młode dziewczyny, też uważam ich sytuację za trudną. I trzeba im pomagać.Natomiast to nie zwalnia z myślenia.Ja nikogo nie straszę tym ogniem piekielnym o którym wspomniałaś, gdyż moja wypowiedź i moje zdanie nie tyczą się tylko i wyłącznie ludzi, którzy w ten piekielny ogień wierzą. To są Twoje porównania, nie moje.Wątek o SLD jest dla mnie nie zrozumiały, nie widzę zależności, chyba że masz jakąś tajną wiedzę na ten temat. Co innego wybory a co innego sumienie dziewczyny, która poddaje się aborcji a wątpię że ktoś kto jej dokonał oddaje głos na partię będącą "za" tylko dlatego, że to zrobiła.Co do demonizowania seksu:"parzą się" zwierzęta-kierując się instynktem, a ludzie "kochają się" ale powinni wtedy kiedy naprawdę się kochają ,by potrafili ponieść konsekwencje, ewentualne konsekwencje,nawet bez prezerwatywy pod ręką. Nierozsądne jest dawać dzieciom środki anty i wmawiać im, że to jest raz, że dobre, dwa, że skuteczne.Nic nie jest skuteczne na 100%, oprócz miłości-no ale jej się w kiosku nie kupi, na receptę też się nie daje.Ja jestem przeciw aborcji i cytuję "Jest Pan za aborcją, bo jej na Panu nie dokonano"

Vote up!
0
Vote down!
0

victor_ia

#130561

Żeby było jasne -też jestem przeciw  aborcji tylko uważam,że walka z nią taka jak się prowadzi obecnie jest nieskuteczna.To jest chyba fakt co do którego obie się zgadzamy.

Od lat bije się tylko pianę a podobno liczba aborcji się nie zmniejsza.Chciałabym żyć w kraju idealnym,gdzie wszyscy ludzie kierują się szlachetnymi pobudkami ale to utopia.

Podałam więc parę sposobów,które dotąd nie były stosowane lub były stosowane lecz tylko okresowo i nie powszechnie.

Na jednych ludzi można oddziaływać poprzez edukację a na innych zachętami materialnymi (gdy wejdzie prawo,że życie zaczyna się od lekarskiego stwierdzenia ciąży,przysługiwać będzie dodatek rodzinny,dochód rodziny dzieli się przez ilość osób w rodzinie + poczęte dziecko itd .)

Takie potraktowanie życia przez Sejm i Senat spowodowałoby wzrost szacunku do życia wśród tych obywateli,którym brak wykształconych uczuć wyższych dotąd na to nie pozwalał.

Co do SLD-dość głośna była sprawa Alicji Tysiąc i opieki jakiej udzieliła jej partia przy składaniu pozwu przeciw  Polsce(tym samym  SLD robiła sobie reklamę jako partia nowoczesna i tolerancyjna czym oczywiście łowi naiwnych młodych).

Podsumowując:

żeby nikt nie chciał  dokonywać aborcji  trzeba z nią walczyć SKUTECZNIE !

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#131246

tak, zgadzam się edukować trzeba i wg.zasad które przytoczyłaś, ale czy istnieją nauczyciele którzy edukują o miłości?Chyba nie ma takich wyszkolonych z "urzędu" prócz tych ludzi co naprawdę się kochają i dają przykład potomnym i otoczeniu, ale to nie działa na masową skalę wychowania seksualnego niestety.Seks z miłością może iść w parze ale problem polega na tym aby tych pojęć nie stawiać w znaku równości.Nie mieszajmy młodym ludziom, że spełnienie potrzeb seksualnych jest tym samym co odczuwanie głębi uczuć, którymi się darzy kogoś kogo się kocha.

Vote up!
0
Vote down!
0

victor_ia

#129880

Szkoła nie ma tu nic do roboty. Do tego film, książka ale gdzie je znaleźć? To co mlodzież ma to pornusy w necie oraz sex sklepy.
Nie ma rodziny nie ma zasad społecznych. Wychowani na harry potterze i owsiaku .Sodoma i Gomora.

Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129888

Tak byc powinno ale samo zycie pokazuje co innego. I dobrze wiemy

że jesli młodzież na swojej ścieżce wczesnego życia spotka osoby

które do nich dotrą z ziarenkiem prawdziwej prawdy o miłosci to jest

nadzieja ze to ziarenko kiedys zakiełkuje.

Polecam książkę Karola Wojtyły - Miłość i odpowiedzialność

Pozdrawiam i troche miłosci zostawiam.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#129998