Komunikat o błędzie

Warning: A non-numeric value encountered w video_filter_youtube_html5() (linia 1043 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).

No to istnieje państwo polskie czy nie?

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Ustalenie odpowiedzi na to pytanie ma dziś zasadnicze znaczenie. Bowiem odpowiedź negatywna czyni wszelkie państwowo twórcze dyskusje bezprzedmiotowe. Wszystko wskazuje że mamy państwo wirtualne. Od dawna. 

Idźmy drogą najmniejszego oporu i skorzystajmy w Wikipedii. Ustalmy co to jest państwo?

Państwo – organizacja mająca monopol na stanowienie i wykonywanie prawa na określonym terytorium. Ma zdolność do nawiązywania i utrzymywania stosunków dyplomatycznych z innymi państwami. Państwo jest często mylone z narodem i krajem.

Z całą pewnością można powiedzieć że mamy terytorium - czyli kraj  ( okrojone przez łobuzów ale jednak), jest też Naród. Polski Naród. Ale to nie oznacza ze jest państwo ( nie mylić z obecnością na tym terytorium różnych państw np. państwa Kowalskich czy państwa Wiśniewskich).

Państwo jest przymusową organizacją, wyposażoną w atrybuty władzy zwierzchniej po to, by ochraniać przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi ład, zapewniający zasiedlającej jego terytorium społeczności, składającej się ze współzależnych grup o zróżnicowanych interesach, warunki egzystencji korzystne odpowiednio do siły ich ekonomicznej pozycji i politycznych wpływów .Jest to definicja prawdziwa, szczególnie w odniesieniu do przymusu, ale powstała na użytek polityków w czasach ostatnich zwanych też ostatecznymi.

Prawne kryteria państwowości, przyjęte na mocy konwencji w Montevideo z 1933, określane są następująco: (artykuł 1.) "Państwo jako podmiot prawa międzynarodowego powinno mieć:

  • stałą ludność,
  • suwerenną władzę,
  • określone terytorium (wielkość państwa nie wpływa na jego podmiotowość) oddzielone od innych granicą,
  • zdolność wchodzenia w relacje międzynarodowe".

                 

Jaki nasz "kuń" jest, każdy widzi.

Także na użytek rządzących dopracowano kolejne atrybuty państwa:

Normy prawne pochodzące od państwa mogą być w razie chęci aparatu państwowego wymuszone fizycznie (oczywiście na obywatelach - nie na władzy) 

 Państwo ma monopol na stosowanie przemocyw celu pozyskania środków na swoje finansowanie – w razie niepłacenia podatków państwo może użyć przemocy fizycznej aby wymusić ich zapłacenie.

Zdaniem politologów państwo cechuje:

Suwerenność– państwo jest niezależne od innych organizacji państwowych w zakresie realizacji funkcji wewnętrznych i zewnętrznych państwa

Powszechność– cecha ta dotyczy powszechności zasad prawnych w państwie, które obejmują wszystkich obywateli w równym stopniu.

Obywatele którzy awansują do organów zarzadzania państwem stają się bytem wyższej klasy, której reguły przez nią ustanawiane nie obowiązują. Reguły i prawa są jedynie dla ciemnego ludu.

 

No więc czy choćby w oparciu o tak pobieżnie określone atrybuty państwowości możemy przyjąć ze istnieje państwo Polskie? Bo przecież społeczność międzynarodowa uznaje że cos takiego jest. Uznawane są polskie, paszporty, oficjalni przedstawiciele, granice (do czasu). Jeszcze cuś?

Prawdziwa mądrość tkwi w Narodzie i warto przekonać się co o naszej państwowości Naród mówił i to kilka lat temu bez zachęcania do rozważań na temat stwierdzeniem pan ministra S.Z. Wracamy do roku 2009.

 

 

 

Czy coś się od tamtych czasów zmieniło ? Owszem, nawet wiele! na gorsze.

No to jak? Co z tym państwem ? Jest jeszcze choć jakaś atrapa?

Pytam też dlatego że przeczytałem taką oto petycję Polaków na Litwie.

„My, Polacy mieszkający w Republice Litewskiej, zwracamy się za pośrednictwem Waszej Ekscelencji z petycją do władz Republiki Federalnej Niemiec i apelujemy o wsparcie dla naszych postulatów gwarantujących przestrzeganie i ochronę praw mniejszości narodowych na Litwie zgodnie z prawem europejskim i standardami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Zwracamy się o pomoc w walce z jawną dyskryminacją na tle narodowościowym, jakiej doświadczamy od wielu lat w naszym kraju"

Oni nie wierzą, że istnieje państwo polskie. Apelują więc do właściciela kondominium.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (12 głosów)

Komentarze

Moim zdaniem - powinien być zrobiony "remanent państwa polskiego".

Niech Polacy zobaczą do jakiej ruiny Kraj doprowadziły rządy pajaców politycznych.

Co było?

Co jest"

Gdzie są "zniknięte" pieniądze i zakłady pracy?

W czyich łapach i za czyim pośrednictwem w nie się dostały.

Pozdrawiam.

 

PS.

Proszę sprawdzić załączony do artykułu  link. Po kliknięciu na niego - zawiesił mi się komputer.

Po ponownym włączeniu był komunikat, że "komputer odzyskał sprawność po poważnym błędzie".

Vote up!
6
Vote down!
0
#1429166

 

W mojej notce nie ma  żadnego linku. Ktoś widocznie włamuje się do twojego komputera, wrzucając "śmieci".

PS. Co do meritum.

Z jakim entuzjazem, poświęceniem i skutecznoscia POLACY odbudowali kraj po zniszczeniach wojennych. Banda złodziei ni zdążyła rozkraśc wszystkiego przez ćwierć wieku. Zostało już niewiele ale jeszcze trochę jest.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1429170

Miałam na myśli filmik "Polska jako państwo nie istniej od 1939 roku".

Vote up!
1
Vote down!
0
#1429174

wideo odtwarza sie bezproblemowo

Vote up!
0
Vote down!
0
#1429185

Dzisiaj udało mi się wysłuchać link bez problemów.

Widocznie wczoraj "coś" szarżowało po serwerze.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1429227

Państwo Polskie przyjeło chrzescijaństwo 1048 lat temu. Było jest i istnieje i bedzie istnieć na przekor wszystkim. Rosnie nowe pokolenie, które w dobie internetu interesuje sie historią, czyta niezalezne publikacje i przestaje dac sie oglupiac i chwala im za to (szczegolnie ludziom, ktorzy udostepniaja PRAWDE). Nie wszyscy dali sie oglupic przez 64 lata, sa jeszcze ludzie, ktorzy potrafia przekazac wartosci mlodemu pokoleniu. Kula juz sie toczy i badzmy optymistami :).
Pozdrawiam Wszystkich niezaleznych,
SeaZbig

Vote up!
2
Vote down!
0
#1429194

 

To dlatego po zaborach panstwo polskie na chwile sie odrodzilo. Wypada chyba jednak przyznac racje tej pani z wideo. Niestety.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1429204

przynajmniej o to by naszym kraju zamieszkałym przez polaków była POLSKA

powiedzmy zdrajcom NIE ,

a przede wszystkim wytłumaczmy im,

że dlatego są zdrajcami, że korzystają z okazji,

że od tak wielu lat

za zdrożnym  pzrzyzwoleniem naszych zaborców

nie karze się zdrajców

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

piciubata

#1429191

Góry, słońce i cygarko. Tak wypoczywa Donald Tusk we włoskich Dolomitach

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1429193

Dzis w TV pewien madry czlowiek dal swietny przyklad odnosnie tego co donald probuje wmowic tej durniejszej czesci spoleczenstwa czyli swojemu elektoratowi ... otoz niech to bedzie zona wyborcy PO puszczajaca sie na lewo i prawo ze wszystkim co sie rusza W koncu ktos zrobil zdjecie gdy ta lezy pod kims rozkraczona Maz przynosi fotke do domu pokazuje zonie a ta ze spokojem mowi No patrz jaki cham nielegalne zdjecie zrobil zeby rozbic nasze malzenstwo Na co maz mowi Nie mozemy ulegac szantazowi Trzeba zlapac chama i mu morde obic

 

 

ps. Dla "członka" z  PO nieważne kto wali jego żonę. Ważne że żona przynosi profity.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1429195

porownanie wyczynow matola do tego zdjecia ze zdradzajaca zona.

Typowe dla bolszewi odwracanie kota ogonem.

Chociaz znam taki stary dowcip:

Josek spotuka Moska.

-Sluchaj Mosiek twoja zona zdradza cie z calym miastem!

-Hoij wielkie mi miasto, 3 tysiace ludzi.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1429210

 Zwracają się do Niemców...całe szczęście, że nie do Ruskich. Dopiero by była nagonka na nich w polskich mediach. Kolejna.

Niestety, nasze MSZ , jak się okazuje, ma inne sprawy na głowie. Los rodaków jest trzeciorzędny. Jak to powiedział któryś z nagranych "orłów-sokołów" o wschodniej Polsce? Wstyd powtarzać...

Skoro ojczyste tereny leżące w granicach państwa traktują się po macoszemu, trudno oczekiwać dbałości o te, co dzisiaj poza granicami. 

Pozdrawiam smutno

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1429196

... a nie żadne państwo. Organizacją przestępczą utworzono przy "okrągłym  stole" rządzi nią mafia  z D.Tuskiem czyli hersztem na czele. Ogłupiona część społeczeństwa, której rozum oparty jest o instrukcje GW , TVN i inne środki masowego rażenia oraz o głupawe serialiki i kabareciki świętowała nawet dzień utworzenia tej organizacji przestępczej tzn 4 czerwca. Zadziwiające, że do tych imprez przyłączyli się niektórzy chyba zdezorientowani przywódcy innych krajów z panem Obamą na czele (może to jednak z ich strony cynizm i wyrachowanie polegające na "opłacalności " istnienia w tym rejonie takiej organizacji). Irytujące, że tę żałosną fetę nazwano "świętem wolności". Na czym ta wolność polega szybko można było zobaczyć podczas wkraczania prokuratury, ABW i policji do siedziby podobno niezależnej redakcji "Wprost".  "Demokracje" i "praworządność " jaką dumnie głosi ta organizacja przestępcza można oglądać na codzień już od wielu, wielu lat np przy okazji "rozliczania" licznych afer, oszustw , kłamstw i przekrętów.Organizacja ta cynicznie okrada nawet swoich sympatyków, a co więcej śmiejąc się pluję im jak i całemu społeczeństwu  w twarz ... ale to chyba deszcz pada. 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1429244