Niemiecka rodzina dostaje "azyl" w USA i wychowa dzieci po katolicku.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Rodzina Romeików odmówiła posyłania dzieci do niemieckiej szkoły państwowej prowadząc dla nich szkołę domową i była zagrozona odebraniem dzieci przez państwo. Mogą zostać w USA  wychowując je po chrześcijańsku.

Niemiecka rodzina Romejko  która starała się o prawo azylu w Stanach  Zjednoczonych gdyż nie chcieli posyłać swoich dzieci do państwowej szkoły ale uczyli je w szkole domowej , będzie mogła pozostać w Ameryce.

Edukacja domowa (ang. homeschooling) – rodzaj kształcenia opieki i wychowania indywidualnego w relacji rodzic (opiekun prawny) a dziecko (uczeń), która odbywa się w granicach domu bądź mieszkania które jest skromnie wyposażone w pomoce dydaktyczne. Kierunek pedagogiki alternatywnej otwierający nowe możliwości edukacyjne IT w grupach lub zespołach społecznych.Od tradycji pokoleń to rodzice odpowiadają za wykształcenie własnych dzieci. Edukacja domowa jest popularna w krajach anglosaskich (USA, Kanada, Wielka Brytania, Australia). Prowadzone w tych krajach badania wykazują, że dzieci uczone w domu przez rodziców osiągają lepsze wyniki w nauce niż ich rówieśnicy uczęszczający do szkół zbiorowych

        

 

 

 

 

 

 

Jeszcze w poniedziałek, Romejkowie myśleli, że będą zmuszeni do powrotu do Niemiec, gdzie państwo mogłoby  odebrać im dzieci ze względu na poglądy religijne. W najlepszym przypadku spotkałyby ich szykany i surowe kary za to że nie posyłali dzieci do szkoły akceptowanej przez Niemieckie państwo. 

Uwe i Hannelore Romeike walczyli o pozostanie w Stanach Zjednoczonych od 2008 roku, kiedy uciekli z Niemiec  do Tennessee, ale Sąd Najwyższy w poniedziałek odmówił rozpatrzenia ich apelacji o azyl. groziła deportacja.

Ale już następnego dnia we wtorek Departament Homeland Security poinformował im że deportacja nie będzie, zostaje odłożona bezterminowo i rodzina może legalnie pozostać w USA.

Teraz mają "“indefinite deferred status”czyli mogą przebywać na terytorium USA dopóki , dopóty nie zostaną uznani winnymi przestępstwa.

To jest niesamowita zmiana w ciągu 24 godzin. Chwalcie Pana.

Księga Przysłów 21:1 "Serce króla w ręku Pana jak płynąca woda, on prowadzi je tam , gdzie mu się podoba."

"Jesteśmy szczęśliwi, że mamy bezterminowy status, nawet jeśli nie będziemy w stanie uzyskać amerykańskiego obywatelstwa w najbliższym czasie. Tak długo, jak możemy żyć w spokoju tutaj, jesteśmy szczęśliwi. Zawsze byliśmy gotowi iść tam, gdzie Pan  nas doprowadzi i wiem, że obywatelstwo nie jest tak naprawdę dla nas, na ziemi sprawą najważniejszą" - mówią rodzice.

 

Rodzina przeniosła się do Morristown, w stanie Tennessee, w roku 2008 po tym jak w Niemczech ukarano ich  grzywną za odmowę wysłania swoje dzieci do zatwierdzonej przez państwo szkoły, tak jak wymaga tego prawo.  Gdyby  Romejkowie pozostali  w Niemczech,  groziła im utrata opieki nad dziećmi.Niemiecki rząd  prześladował ich, gdy chcieli  wychowywać swoje dzieci zgodnie z wierzeniami chrześcijańskimi.

        

 

 

 

 

 

 

 

Początkowo rodzinie w 2010 roku przyznano azyl, na podstawie prawa do wolności religijnej, ale administracja Obama postanowiła odwołać się tej decyzji i wygrała. W poniedziałek Sąd Najwyższy odmówił rozpatrzenia  apelacji rodziny. Ich starania wspierała organizacja Home School Legal Defense Association - skutecznie.

 PS. Może jednak warto i trzeba walczyć o możliwość wychowania potomstwa według własnych przekonań rodziców. Teoretycznie polska Konstytucja takie prawo gwarantuje.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (7 głosów)

Komentarze

W urzedach odbierajacych rodzicom dzieci az roi sie od zboczencow na co jednostki nadrzedne przymykaja  oczy wiec nalezy sadzic ze tam tez wladze sprawuja koledzy zbokow lub takie same zboki! jesli sie nie zdarzy jakis wypadek ktorego juz nie uda sie zamiesc pod dywan to  w domach dziecka pod przykrywka wychowania wytwarza sie bandy zbrodniarzy, przestepcow, zboczencow i Bog raczy jeszcze wiedziec kogo, dzieci sie tam bije gwalci i co najgorsze nikt nie ponosi za to odpowiedzialnosci tak jak juz wspomnialem musi sie wydarzyc cos strasznego aby sprawa ujrzala swiatlo dzienne ale i tak trwa to krotko i co za sily to sa ze nikt nie ponosi za najgorsze zbrodnie bo gdy o dzieci chodzi to kazdy wystepek jest zbrodnia tym bardzej ze te ofiary bezdusznego panstwa nie maja sie komu poskarzyc! ale nie dziwmy sie w polityce dziala wielu zboczencow i dziwolagow ktorzy nawoluja wprost do wypaczania pojecia moralnosci w angli aresztowano wieloletniego doradce premiera pod zarzutem pedofili! w niemieckim bundestagu ukrywa sie znanych pedofili wprost osoby ujawniajace te fakty sa pociagane do odpowiedzialnosci!!na jakim swiecie zyjemy??nigdy bym nie pomyslal w najczarniejszych scenariuszach ze dziwolag i pederasta bedzie zapraszany do telewizij i bedzie pytany co jes wlasciwe a co nie jeszcze jestem w stanie zrozumiec zboczencow ale pseudoredaktorzy ktorzy ich zapraszaja upadli calkiem na leb?lub sa na jeszcze mizerniejszym pozomie od tych perwersyjnych zboczencow, i dlatego wcale sie teraz nie dziwie ze wszycy tak potepiaja Putina poniewaz on zamyka droge dla takich smieci i odpadow ludzkich.

Vote up!
5
Vote down!
-2

adolfnr2

#419645

bo jest wzorem moralności i cnót.

Tak, na pewno masz rację... Adolfie. ;p

PPzdr.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#419646

W Polsce edukacja domowa jest dozwolona i faktycznie prowadzona, obejmuje coraz więcej dzieci (według nieprecyzyjnych danych ok. 1500). Można zobaczyć, jak się to robi np. na tym blogu o edukacji rodzinnej:
http://rodzinnaedukacja.blogspot.com/
Z tego rozwiązania korzystają również dzieci, którym z różnych przyczyn nie udaje się wysiedzieć na normalnej 45-minutowej lekcji.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#419678