Niech żyje PRL!

Obrazek użytkownika Godziemba
Kraj

Przemówienie Radosława Sikorskiego na manifestacji w Warszawie, zorganizowanej w dniu 10 października 2011 z okazji wielkiego zwycięstwa Platformy w wyborach parlamentarnych.

Europejczycy! Polacy!

            Dziś, w dniu wielkiego zwycięstwa, gdy pełne radości serca milionów ludzi w Polsce i na całym świecie świętują wielki sukces naszej partii - lud Warszawy, dając wyraz swoim uczuciom, manifestuje zdecydowaną wolę całego narodu polskiego, aby nieśmiertelne i fundamentalne zdobycze naszej partii w sercach, umysłach i czynach milionów Polaków ponieść dalej drogą, którą wytyczył nam Wielki Geniusz Naszych Czasów, Słońce Peru Donald Tusk w 2007 roku.
 
Wszak nasz Program w całokształcie swych zadań oznacza wielki przełom historyczny w życiu naszej Ojczyzny, oznacza gruntowną przebudowę gospodarki naszego kraju, przyczyni się do dalszego przekształcania się naszego narodu w nowoczesny naród europejski.
 
Dopiero gdy dzięki braterskiej pomocy narodu rosyjskiego i niemieckiego lud w Polsce obalił raz na zawsze panowanie kaczystów i olszewików, gdy sam ujął w swe ręce losy państwa, naród polski odrodził się, odżył, stanął twardo na nogi, rozpoczął nowe życie, nową epokę w swych dziejach, epokę potężnego rozwoju sił twórczych naszego narodu, jego gospodarki i kultury.
  
Dzięki zwycięstwu sił patriotycznych Ojczyzna nasza w ciągu tych kilku lat wzrosła w siły, dźwignęła się wzwyż z dużą szybkością. Dzięki umocnieniu się władzy Platformy wyzwoliły się tkwiące w masach ludowych takie zasoby energii, woli i hartu, ofiarności i poświęcenia, inicjatywy i talentów, jakich nie znały nigdy poprzednie dzieje narodu.
 
 Jest wśród Polaków niezłomna wola obrony Polski Platformy przed wszelkimi zakusami jej wrogów, nieugięta wola strzeżenia jej wolności i niepodległości jako najświętszego skarbu, którego żadna wroga siła nie potrafi już wydrzeć narodowi. Jest nieodparta wola budowania nowego i lepszego życia w naszej Ojczyźnie, a równocześnie utrwalenia pokoju między narodami.
 
System platformiany głosi zasadę pokoju, uważa za możliwe współistnienie różnych systemów społecznych i wymianę gospodarczą między nimi. System kaczystowski rozpętuje nienawiść, podżega narody do wojny, grozi ludzkości nowymi klęskami i nowymi metodami masowego ludobójstwa.
 
Nas, Polaków, napełnia radością fakt, że w ciągu tak krótkiego czasu, jaki mieliśmy w swym rozporządzeniu, polska służba zdrowia potrafiła znacznie obniżyć śmiertelność ludzi powodowaną epidemiami i chorobami, że dzięki naszym osiągnięciom gospodarczym i zdrowotnym przeciętny okres życia obywateli Polski znacznie przedłużył się.
 
Mamy w Polsce władzę, która czyni wszystko, aby dźwignęła się wzwyż kultura i świadomość polityczna polskich mas pracujących. Musimy więc jak najszybciej zlikwidować ponure przeżytki kaczyzmu w psychice zacofanej części ludności. Nie wolno nam również dopuszczać do tego, aby niektóre grupy społeczeństwa pozostawały w tyle za ogólnym tempem rozwoju młodych, wykształconych z wielkich miast.

            Mieszkańcy Polski ślubują, że pod wodzą Platformy Obywatelskiej i jej przywódcy jeszcze twardszy będzie nasz krok ku dalszym zwycięstwom, że jeszcze żarliwsza będzie nasza codzienna praca, jeszcze mocniejsza walka o pokój,jeszcze głębsza miłość do naszej ojczyzny, jeszcze większa troska o jej siłę
ochronną, o umacnianie niepodległości, że jeszcze większa będzie nasza czujność wobec wrogów i jeszcze pełniejsza jedność narodu w walce o pokój i miłość, w walce, w której natchnieniem będzie Wielki Program naszej partii.

 
Niech żyje Polska Ludowa!
Niech żyje Platforma Obywatelska!
Niech żyją nasi przyjaciele z Czerskiej i Wiertniczej!
 
Niech żyją nasi sprawdzeni przyjaciele - Władimir Putin oraz Angela Merkel!
Niech żyje Związek Socjalistycznych Republik Europejskich!
Tłum zaczyna skandować – Donald!  Partia! Donald!  Partia!

 a orkiestra gra … Międzynarodówkę.

Brak głosów

Komentarze

oprócz TV i MSWiA.
To wystarczyło by obywatelu nie tak długo pozniej wybrali byłego aparatczyka na swego prezydenta.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#190384

Nie oddali żadnej władzy, zmienili tylko dekoracje oraz wymienili skład aktorów.
PRL jest nadal, także w umysłach Polactwa.

Pozdrawiam

Godziemba

Vote up!
0
Vote down!
-1

Godziemba

#190402