TYSOL oświadcza - "Gazeta Wyborcza" kłamie

Obrazek użytkownika wojcicki
Kraj

Otrzymałem od przyjaciół z "Tysola" oświadczenie, sygnowane przez redaktora naczelnego tygodnika, Jerzego Kłosińskiego. Oto treść:

„Gazeta Wyborcza” 9.10. opublikowała informację p.t. ”„Tygodnik Solidarność” przeprasza”. Jest to kłamliwa i oszczercza informacja, w związku z tym powinniśmy iść śladem wydawnictwa Adama Michnika „Agory” i skierować sprawę do sądu.

Ta kłamliwa i oszczercza informacja, uderza w nas ludzi „Tygodnika Solidarność”, którzy wiele lat walczyli o demokrację. Ale ponieważ bardziej, naszym zdaniem szanujemy demokrację niż Adam Michnik, to oszczędzimy sądowi kolejnej, niepotrzebnej i absurdalnej sprawy. Uznajemy więc, że możemy tę kłamliwą i oszczerczą informację sprostować na naszych łamach w zakresie polemiki prasowej.

Prawdą jest, że zapadł wyrok w pierwszej instancji w trwającym 3 lata procesie, który, jak przyznała sama sędzia orzekająca, nie powinien trafiać w ogóle na wokandę, bo takie sprawy należy rozstrzygać na łamach gazet. W czasie procesu zmieniający się 4-krotnie skład sędziowski przesłuchał wiele autorytetów ze świata mediów, ale widać Pani sędzia, która niedawno przejęła sprawę, przychyliła się całkowicie do argumentacji powoda, choć w ustnym uzasadnieniu używała wyrażeń, które podkreślały subiektywizm swojego wyroku i brak przekonania do jego trafności. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny, będzie od niego wniesiona apelacja. W związku z tym ostateczna treść wyroku jest ciągle zdarzeniem przyszłym i niepewnym. Tak więc „Tygodnik Solidarność” nie przeprasza, jak napisał „GW”, tylko dalej będzie się upominał o sprawiedliwy wyrok.

A tak na marginesie, ciekaw jestem jak tę kłamliwą informację „GW” z dnia 9.10 br zinterpretowałaby Pani sędzia, która wydała wyrok w pierwszej instancji w sprawie wytoczonej nam przez „Agorę”?

Jerzy Kłosiński, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”

Brak głosów

Komentarze

Och. gdyby tak za kodeksem Boziewicza -
1. nie dać satysfakcji szubrawcom
-dawno by wygineli
oni żyją - bo mówimy o nich .

Vote up!
0
Vote down!
0
#33667

Wzorem kodeksu Al-Kaidy podłożyć każdemu z tych szubrawców dwie, albo nawet trzy, dla pewności, kostki trotylu pod siedzenie i ekspolodować. Skutek gwarantowany.
__________________________________
"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#33714

jak zawsze.mieszadełko po prostu już nie umie inaczej
(nie wspieram tego stForA własnymi,cięzko zapracowanymi
pieniędzmi,nie kupuję ich i juz, a czytanie tej gzaety w tramwajach,czy innych miejscach,uwazam za "obciach"
gość z drogi

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#33756