Widmo nędzy głodu i wojny hula po Europie: Robert Zoellick wieszczy

Obrazek użytkownika Joanna Mieszko-Wiórkiewicz
Świat

„Po Europie hula wichura pesymizmu. W żadnym zakątku Unii Europejskiej nie ma dziś schronienia przed globalną zapaścią gospodarczą, ale jej najnowsi członkowie są zagrożeni najbardziej” - pisze londyński Financial Times.

Wraz z kryzysem w swoich własnych krajach, zachodnie banki wycofały kapitały ze wschodu, pozostawiając tamtejsze gospodarki i rządy z ziejącą przepaścią budżetową, której nie ma skąd zapełnić kredytem.

Jednocześnie kurczy się handel międzynarodowy, głodząc wschodnioeuropejski eksport. Waluty tych krajów staczają się po równi pochyłej, a ich długi, liczone w euro i dolarach, rosną z dnia na dzień.

„Trzeba dziś wielkiej mądrości politycznej” - stwierdza Financial Times - „aby uratować w Europie i gospodarkę, i Unię, a tymczasem Zachód spycha ciężar kryzysu kredytowego na barki tych, którzy mają najmniej siły, by go unieść.” Dziennik uważa, że część winy za to ponoszą Niemcy, niegdyś adwokat integracji europejskiej. „W tym tygodniu, na berlińskim spotkaniu przywódców europejskich, kanclerz Angela Merkel musi stanąć w obronie jedności, tak desperacko potrzebnej Europie” - kończy Financial Times.

Na głównej stronie szef tego dziennika rozmawia z Robertem Zoellickiem, potomkiem niemieckich imigrantów, posadzonym na tym fotelu prezesa Banku Swiatowego przez G. W. Busha na miejsce Paula Wolfowitza.

"Czy to koniec początku czy początek końca?" – pyta dowcipnie Lionell Barber, naczelny FT. Robert Zoellick odpowiada bez ogródek, że bieżący rok będzie b. niebezpieczny, że wskutek kryzysu managerskiego i bankowego grozi nam obecnie kryzys społeczny, kryzys bezrobocia, a co za tym idzie: KRYZYS HUMANITARNY.

Co to znaczy- KRYZYS HUMANITARNY? Ja rozumiem to jako wojnę rządów przeciw społeczeństwom. A Państwo?
Koincydencja? Dziś o godz. 2.00 w nocy przeczytałam na niemieckim Yahoo informacje, ze Bundeswehr zostanie uzbrojona w paralizatory ( w ramach programu non-letal weapons/nicht letale Waffen).Rano informacja zniknęła bez śladu.

Jednocześnie w ramach odpowiedzi na poselskie zapytanie dowiedzieliśmy się, że ingerencje wewnątrzkrajowe Bundeswehry drastycznie wzrosły w ciągu ostatnich 10 lat. Takie interwencje zabronione są konstytucyjnie. Mogą być dopuszczone w wyjątkowych wypadkach ( np. pomoc przy sypaniu wałów przeciwpowodziowych). W latach 1996 - 2006 zdarzało się 1- 11 akcji cywilnych Bundeswehry, to w roku 2007 Bundeswehr interweniowała na terenie Niemiec aż 16 razy. W roku 2008 liczba interwencji wewnątrzkrajowych Bundeswehry podwoiła się do liczby 30.
Świadczy to jednoznacznie o gwałtownie postępującej militaryzacji Niemiec.

Do czego służą paralizatory? Do paraliżowania i zabijania bezbronnych demonstrantów, ergo – okradzionych z dorobku życia, głodnych i bezrobotnych.

Zoellick wspomina też wprost o możliwym rozpadzie Unii Europejskiej. Podkreśla, że kraje „Centralnej i Wschodniej Europy” trafione zostaną kryzysem najmocniej.

Z USA dochodzą z kolei informacje, ze już 20 stanów zgłosiło chęć secesji. Tam czuwa jednak armia Black Water. Paralizatory nie będą potrzebne. Umieści się w Guantanamo przywódców owych "secesjonistów", najważniejszego zje krokodyl na Florydzie i problem z głowy.

Kryzys, którego nieubłaganie padamy ofiarami jest szczytowaniem socjalizmu na świecie. My, Polacy wiemy, że socjalizm bez terroru utrzymać się nie może. Teraz naszą gorzką polską lekcję przerabiać będą społeczeństwa kompletnie do oporu nieprzygotowane.

Każdy ma to, na co zasłużył – wypada cynicznie skonkludować. My jednak będziemy to przerabiać ponownie. Tak mści się łagodna słowiańska natura i niechęć do zdecydowanych rozwiązań.

Link do rozmowy- polecam wysłuchanie całości"!!!:
http://www.ft.com/cms/3cf2381c-c064-11dd-9559-000077b07658.html

Link do artykułu o secesjonistach w USA:
http://www.wnd.com/index.php?fa=PAGE.view&pageId=88218

Cytaty z Financial Times za IAR

Brak głosów

Komentarze

Dokonałam powyższego wpisu o 17.37 i w ogóle go nie widać. Czy tylko ja nie widzę?
W każdym razie dostaje takie info po zalogowaniu:

Unable to create new phpBB user: Joanna Mieszko-Wiórkiewicz error: Wprowadzono nieprawidłową nazwę użytkownika. Sprawdź ją i spróbuj ponownie. Skontaktuj się z Administratorem, jeśli ten problem się powtórzy.
?????????????????????????????????????????????????????????

Pozdr.
JMW

Pozdr.
JMW

#13992

Proszę się wylogować, i zalogować powtórnie.

#13994

Wylogowałam się i zalogowałam na powrót i dalej widać komunikat o jakimś błędzie
Pozdr.
JMW

Pozdr.
JMW

#14030

Problem błędu dotyczył automatycznego utworzenia na naszym nowym forum, które jest integralną częścią niepoprawnych, nazwy użytkownika.
Konkretnie chodziło o zbyt długą nazwę użytkownika w Pani przypadku - nie byliśmy przygotowani na takie długie nazwy a limit wynosił 20 znaków.

Uprzejmie Panią informuję, że specjalnie dla Pani ;) zwiększyliśmy limit znaków na forum do 30 znaków. Po ponownym zalogowaniu się do serwisu powinna Pani dostać komunikat na zielonym tle o poprawnym utworzeniu użytkownika w forum - niestety po angielsku, ale wszystko nie jest jeszcze przetłumaczone.

I zapraszam serdecznie do naszego forum - ostatnio się dzieje.

http://niepoprawni.pl/forum

Pozdrawiam
Gawrion

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#14034

lonków do wywiadu z Aaronem Russo,znakomite

pzdr

#13997

I my również zasłużyliśmy na to co mamy.Jeszcze nie tak dawno temu byliśmy zniesmaczeni wystąpieniami Leppera w Sejmie.I co?
Kto miał rację wołając z trybuny sejmowej,że Balcerowicza trzeba
postawić przed Trybunałem Stanu za bandycką prywatyzację banków,
i nie tylko.I nie będę owijał w bawełnę że mamy tak jak mamy
dzięki planowi Balcerowicza i żydo-komunistycznej oligarchii.
Dlatego z przykrością muszę przyznać rację panu Lepperowi.

#14001

Ma Pan rację. Kiedy prywatyzowano banki - powtarzałem często: Obcy bank jest jak muszla klozetowa - zatkany tylko wodą. Ile by do niego nie nalać od góry - wszystko wypłynie. Podobno jednak mamy wspaniałych ekonomistów, którzy nas uratują.
Zresztą politycy mają mnóstwo czasu. Przez ostatni rok premier podciągnął się znacznie w języku angielskim. Ciekawe tylko - czy już rozumie co do niego mówią w tym języku?
AW

#14007

Drodzy Państwo, naprawdę warto posłuchać tego, co mówi szef Banku Światowego, Robert Zoellick. Dotąd nikt nie mówił tak otwarcie o naszej sytuacji. Właściwie to należałoby zrobić transkrypcję tej wypowiedzi. Zoellick podkreśla, że właśnie nasze kraje Europy wschodniej są najmocniej trafione, a sytuacja będzie w tym roku bardzo niebezpieczna.
Pozostaje to w dramatycznej sprzeczności z bajkami, jakie się nam serwuje z mównicy sejmu i gabinetów rządowych. Otóż. gdy Titanic tonie, to nie można nas, jego pasażerów częstować bajkami. To jest w najwyższym stopniu nieodpowiedzialne i - waham się czy użyć tego słowa- zdrada stanu.

Zachęcam także do obejrzenia rozmowy Alexa Jonesa z Aaronem Russo z r. 2007. Była to jego przedśmiertna wypowiedź. Wiedział o tym, że wkrótce umrze, dlatego się nie bał. Musimy bowiem uświadomić sobie, do czego to wszystko ma prowadzić, jaki jest cel tego wszystkiego. Aaron Russo daje odpowiedź z pierwszej ręki. Lem by tego nie wymyślił.
Pozdr.
JMW

Pozdr.
JMW

#14031

To jest część pierwsza, następne wyskakuję automatycznie:

http://pl.youtube.com/watch?v=S3vLCwXnroQ&eurl=http://www.wykop.pl/link/122182/wywiad-z-aaronem-russo-o-tym-co-dzieje-sie-w-ameryce-cz-1

W szóstej lub siódmej części Aaron Russo mówi, co jest celem tego, co już w tej chwili doświadczamy. Kawałki na YouTube maja ok. 10 minut każdy. Słucha się znakomicie.
Pozdr.
JMW

Pozdr.
JMW

#14032

Czytałem na temat "new world order" i powiem szczerze, boję się przyszłości.
Pozdrawiam.
p.s.
Video-klipy, które Pani podała to rzecz bezcenna. Swego czasu szukałem tego wywiadu, ale został zdjęty z you-tuba.
"Dziwne" prawda?

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#14035

Z You Tube "znika" też film "Dura Realidad" o poparciu Barracka Husseina Obamy dla aborcji. A także wywiad z Jurijem Bezmienowem z polskimi napisami.
Proponuję niepoprawne polityczne filmy i teledyski ściągać na dyski twarde (najlepiej w formacie FLV - jest lekki i jakość jest taka sama). I uploadować je ponownie na YT.

http://www.abcnet.com.pl

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#14039

Przydałaby się taka "biblioteka" klipów zakazanych. Drugi obieg internetowy, może kilka osób przyłączyłoby się do tego pomysłu?
Pozdrawiam.

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#14040

Oglądałam nawet w wersji angielskiej wczoraj na You Tube.
Polecam pilne zwrócenie uwagi na jego wyjaśnienie w końcówce jak to ma z tymi czipami funkcjonować. To jest dopiero przerażające...

Poza tym jest tam w 5 kawałkach jego sławny film, o którym wspomina 3-krotnie w wywiadzie i który sam kazał wstawić na YouTube: Ameryka- od pieniądza do faszyzmu ( czy jakoś tak). Jak się wrzuci jego nazwisko, to film wyskoczy.

Co do klipów - ja bym proponowała, aby do polecanek dodawać także linki videoclipowe.
Pozdr.
JMW

Pozdr.
JMW

#14044

Film Aarona Russo nazywa się :"Ameryka: Od Wolności do faszyzmu" to film dokumentalny z 2006 roku. Ten sam człowiek zrobił również polskie napisy ( naprawdę wiernie oddają sens!).Chwała mu za to. Film jest inaczej pocięty, niż oryginał.
Koniecznie trzeba obejrzeć! oto cz.I
http://www.youtube.com/watch?v=96TvK9HRPhk

Pozdr.
JMW

Pozdr.
JMW

#14046

Może ktoś napisałby w osobnej notce, jak ściągnąć filmy z YouTube? To nie jest przecież takie oczywiste...

Pozdr.
JMW

Pozdr.
JMW

#14042

... o nazwie OrbitDownloader. (Wrzucić to w Google i się znajdzie.)

Tam jest taka opcja świągania video ze stronek, w razie gdyby było zbyt trudne intuicyjnie, przeczytać w helpie jak to się robi.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Przemoc rzadko jest odpowiedzią, ale kiedy jest, jest jedyną odpowiedzią.

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#14054

Tyle, że ja osobiście nie korzystam ze wskazanego przez Niego programu, mam DVD Video Soft free studio.
Są jeszcze strony internetowe, przez które można ściągnąć filmy:
http://www.keepvid.com
http://www.zamzar.com
http://www.vixy.net

Pozdrawiam

http://www.abcnet.com.pl

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#14074

Danz, jak tylko skończyłem porządkować sobie wiedzę, tn światowego ładu finansowego, wielkiego biznesu, korzeni komunizmu w USA itp pozwoliłem sobie rzucić otwartym tekstem , że "są to struktury władzy szatana na ziemi". I nie jest to żadna przenośnia.

Jezus powiedział nam, "nie obawiajcie się, tak ma być".
Piszę to jako były ateista.

hak

#14043

Całkowita zgoda, ostatnie działania Baraka Obamy dziwnie zgadzają się ze spiskowymi teoriami, które można znaleźć na internecie.
Pozdrawiam.
P.S.
Jeśli jesteś osobą wierzącą, to dojdziesz do wniosku, że wszelkie zło na świecie pochodzi od szatana. Idea wielkiego obozu koncentracyjnego w skali światowej, to typowy wymysł szatana.

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#14078

... to po prostu satanizm.
Formą komunizmu jest ideologia, strategia i taktyka - zmieniające się w zależności od sytuacji. Treścią jest to, co wierzący nazywa satanizmem, a niewierzący, acz szanujący prawo naturalne - nihilizmem.
Polecam następujące:
http://swkatowice.mojeforum.net/tutaj-post-vp15627.html
http://www.abcnet.com.pl/socjalizm-i-buddyzm-przeciw-chrzescijanskiej-europie
http://video.google.com/videoplay?docid=-8291386537788537096 (to z kolei film dokumentalny o okultystycznych źródłach narodowego socjalizmu)

http://www.abcnet.com.pl

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#16804

bardzo dobry artykuł w języku angielskim ukazał się na serwisie globalresearch.ca, autorstwa F.W. Engdahl'a pod tytułem Next Wave of Banking Crisis to come from Eastern Europe.

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=12339

W skrócie, straty bankowości zachodniej w tej części świata są dużo większe niż w USA. Idąca fala uderzeniowa ma siłę przewrócić Austrię, a z nią całą strefę euro.

hak

#14045

To również mówi Zoellik.
Artykuł przeczytam.
Ciekawe, że teraz prawie wszyscy w Polsce żałują, że nie mają euro. I oto chodziło! To się nazywa skuteczność propagandy. Tymczasem nikt nie rozumie, że euro byłoby wprowadzone na barkach społeczeństwa. Nie tylko społeczeństwo by te olbrzymie koszty wprowadzenia zapłaciło, to jeszcze ceny skoczyłyby jak w Słowacji. Ciekawe, że żadna gazeta nie wysłała swojego reportera do Słowacji, żeby na oczy się przekonał, jak to PRAKTYCZNIE wygląda...Ludzie dają sobą tbez najmniejszego oporu manipulować.
Pozdr.
JMW

Pozdr.
JMW

#14047

Bardzo ważne!
http://www.youtube.com/watch?v=7yaiBexdhk4
Pozdr.
JMW

Pozdr.
JMW

#14048

próbowałem się tam linkować, ale WebMarshal zblokował mi akces wskazując, że zawartość jest 'offensive' & 'nudity'.

??

hak

#14051

Nie wiem co to jest Web Marshall
Warto przejść na Mozille Firefox zamiast IE. (przy czym IE zostaje na dysku)

Pozdr.
JMW

Pozdr.
JMW

#14053