Skrócony przegląd wieści 23.03.2011

Obrazek użytkownika Muldi
Blog

Ludwik Dorn, poseł, pisze, że Historia zachichotała do niego ustami korpulentnej i figlarnej prezydent Warszawy.
- Kora Jackowska, wokalistka, Elżbieta Zapendowska, krytyczka muzyczna, Adam Sztaba, kompozytor, i Wojciech Łozowski zostali nazwani na Facebooku bandą czworga.
- Wiktor Iljuchin, lider Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, wróg Polski i Polaków, antysemita i rasista, kłamca katyński, negujący zamordowanie Polaków przez ZSRR w 1940, zmarł w Moskwie w wieku 62 lat na ostrą niewydolność serca.
- Piotr Wolwowicz, 17-letni piosenkarz z Sanoka, który w show Polsatu "Must Be the Music. Tylko muzyka" zaśpiewał piosenkę Andrzeja Rosiewicza, kompozytora i piosenkarza, pt. "Pytasz mnie", został wyśmiany i skarcony za bogoojczyźniany patriotyzm przez jury w składzie Kora Jackowska, wokalistka, Elżbieta Zapendowska, krytyczka muzyczna, Adam Sztaba, kompozytor, i Wojciech Łozowski, wokalista, a publiczność przyjęła ich zachowanie buczeniem.
- Aleksander Łukaszenka, prezydent Białorusi, na zaproszenie Wiktora Janukowycza, prezydenta Ukrainy, zamierza wziąć udział w uroczystościach dwudziestej piątej rocznicy katastrofy w Czarnobylu, które odbędą się w Kijowie.
- Bronisław Komorowski, prezydent RP z nadania Platformy Obywatelskiej, był inicjatorem budowy pomnika nagrobnego dla bolszewickich żołnierzy, poległych w bitwie pod Ossowem w 1920 roku.
- Nicolas Sarkozy, prezydent Francji, w uzgodnieniu z innym państwami Zachodu oraz ONZ wydał rozkaz ataku lotniczego na obiekty wojskowe Libii Muammara Kaddafiego, władcy tego kraju.
- Zdzisław Zdobysławski, producent chłodnic gorzelnianych, wywołał niepokój w warszawskim zoo, gdyż stwierdził, że to nie Karol Darwin, angielski przyrodnik, odpowiada za ewolucję wsteczną Marka Migalskiego, europosła piszącego.
- Bojko Borysow, premier Bułgarii powiedział, że operacja przeciw Libii powinna była być przeprowadzona o wiele wcześniej, kiedy absolutnie bezpodstawnie zatrzymano tam i skazano bułgarskie pielęgniarki.
- Hugo Chávez, prezydent Wenezueli powiedział, że atak państw Zachodu na Libię ma na celu zdobycie złóż ropy w tym kraju, a jego protest wsparli Fidel Castro, były prezydent Kuby, - Evo Morales, prezydent Boliwii, Daniel Ortega, prezydent Nikaragui, Rafael Correa, prezydent Ekwadoru, i Cristina Fernández de Kirchner, prezydent Argentyny.
- Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta RP, rzekł w TVN-ie, że nie będzie się wypowiadał na temat pokazanego mu przez Bogdana Rymanowskiego, dziennikarza TVN-u, wpisu Bronisława Komorowskiego, prezydenta RP z nadania Platformy Obywatelskiej, do japońskiej księgi kondolencyjnej, w którym są liczne błędy językowe, ponieważ jako historyk tego dokumentu nie widział.
- Adam Małysz, skoczek narciarski, po 17 latach tworzenia historii sportu światowego zakończył karierę czynnego sportowca we wspaniałym stylu, na trzecim miejscu w klasyfikacji ogólnej sezonu 2010-2011, ale przystąpił do polityki, krytykując Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, za to że składa kwiaty w Warszawie, a nie Krakowie, i Martę Kaczyńską, córkę śp. Lecha Kaczyńskiego, prezydenta RP, że pochowała rodziców z dala od siebie, oraz wyraził znużenie tematyką smoleńską.
- Bronisław Komorowski, prezydent RP z nadania Platformy Obywatelskiej, zawetował ustawę o utworzeniu Akademii Lotniczej w Dęblinie z połączenia dęblińskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych i Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, a motywował to tym, że szkoły wojskowe w Polsce należy konsolidować.
- Justyna Kowalczyk, biegaczka narciarska, po raz trzeci z rzędu zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej sezonu.
- Tomasz Machała, dziennikarz Polsatu i tygodnika Wprost, syn Joanny Fabisiak, posłanki Platformy Obywatelskiej, zmanipulował interpretację odręcznego tekstu Jarosława Kaczyńskiego, a Bronisław Komorowski, prezydent RP z nadania Platformy Obywatelskiej, użył tego fałszu, żeby bronić swojej kompromitującej nieznajomości pisowni polskiej.
- Nikita Michałkow, reżyser rosyjski, mówi, że trzęsienie ziemi i tsunami, które nawiedziły Japonię, są rodzajem kary boskiej za bezbożność i konsumpcyjny stosunek do świata.
- Donald Tusk, prezes Platformy Obywatelskiej, zażądał od członków swojej partii, żeby nie kwękolili.
- Sabina Pokrojnik, właścicielka pięciu kilogramów kartofli, które kupiła w Carrefour w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy, opowiada się za kasjerkami tej firmy, które zastrajkowały i przestały obsługiwać klientów pół godziny przed zamknięciem sklepu z powodu permanentnego nienaliczania im nadgodzin.
- Jacob Zuma, prezydent Republiki Południowej Afryki, zapowiedział, że jego kraj nie będzie wspierał Mswatiego III, króla Suazi, i nie dojdzie do powtórki z Bahrajnu, gdzie na pomoc tamtejszemu monarsze ruszyły Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
- Philip Crowley, rzecznik Departamentu Stanu USA, podał się do dymisji, bo ostro skrytykował sposób, w jaki Pentagon traktuje aresztowanego Bradleya Manninga, szeregowca, podejrzanego o przekazanie setek tysięcy tajnych dokumentów portalowi Wikileaks.
- Jairus Banaji, historyk marksizmu i kapitalizmu na Uniwersytecie Londyńskim, pisze, że Indie są najważniejszym krajem na świecie, w którym komunizm wciąż pozostaje potężną siłą polityczną, a organizacje maoistyczne odgrywają podstawową rolę w szerzeniu tej ideologii.
- Dżalal Talabani, prezydent Iraku z nadania Patriotycznej Unii Kurdystanu oraz Masud Barzani, prezydent Kurdyjskiego Regionu Autonomicznego z nadania Demokratycznej Partii Kurdystanu, opowiadają się za powstaniem nowej prowincji w Iraku dla Asyryjczyków.
- Jacek Kowalski, nauczyciel prac ręcznych, pod naciskiem mediów ujawnił, że urodził się w tej samej miejscowości co obecny prezydent RP, ale później to odwołał, tłumacząc się osłabieniem pamięci spowodowanym przez palenie rosyjskich podróbek amerykańskich papierosów.
- Wiktor Wojciechowski, wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju (Leszka Balcerowicza, profesora ekonomii), mówi, że rząd Donalda Tuska, premiera z nadania Platformy Obywatelskiej, najpierw rozmontuje system emerytalny, a potem podniesie podatki.
- Beata Gosiewska, radna Dzielnicy Warszawa Wola, odsłoniła w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Darłowie tablicę poświęconą pamięci tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej męża Przemysława Gosiewskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości.
- Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy z nadania Platformy Obywatelskiej, powiedziała, że wszystkie obrazki i zdjęcia spod pałacu prezydenckiego są oddawane do BOR-u i nigdy nie wyrzucono nawet wieńca, więc zarzut, że są usuwane na śmietnik, jest czystym wymysłem, natomiast Dariusz Aleksandrowicz, major, rzecznik Biura Ochrony Rządu, oświadczył, że nie słyszał o takim przypadku, a podległe mu służby nie przechowują żadnych pamiątek.
- Janusz Palikot, przewodniczący Partii Poparcia jego samego, powiedział, że spotykał się z Joasią Kluzik-Rostkowską, przewodniczącą partii Polska Jest Najważniejsza, i Pawłem Poncyljuszem, zastępcą przewodniczącej partii Polska Jest Najważniejsza, w sierpniu i wrześniu 2010, jeszcze przed odejściem mówiącego z PO i przed wyrzuceniem tych dwojga z PiS, a Joanna Kluzik-Rostkowska, przewodnicząca partii Polska Jest Najważniejsza, nie zaprzeczyła.
- Jarosław Marek Rymkiewicz, poeta, powiedział o Gazecie Wyborczej, że jeśli ktoś artykułowi o znieważaniu i biciu starych kobiet modlących się pod Krzyżem daje tytuł „Nocny happening pod krzyżem", to znaczy, że nienawidzi.

Brak głosów

Komentarze

No i o jednego s...a mniej, tego WI. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#145819

doradca prezydenta znany intelektualista Henryk Wujec objasnil prezydentowi znaczenie trudnego slowa konsolidacja.

Vote up!
0
Vote down!
0
#145835