„Żydzi-Izrael-Polska” - polemika

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Idee

Po debacie „Żydzi-Izrael-Polska”: plemienne prawo współwłasności jako „wektor” i „dialogiczny” sado-masochizm.

Wstępik

W niniejszej notce będę starał odnieść się polemicznie do kilku elementów, które przewinęły się w debacie „Żydzi – Izrael – Polska”, zorganizowanej przez Klub Ronina w poniedziałek, drugiego września. Niestety, na razie nie ma co liczyć na publikację zapisu debaty w internecie, zatem szczęśliwi ci, którzy mieli szansę wysłuchać jej w transmisji na żywo w Niepoprawnym Radiu PL. Dość szczegółowe relacje napisali Coryllus i elig, więc po detale odsyłam do tych autorów, sam zaś skupię się na pewnych tezach wygłoszonych przez Tomasza Terlikowskiego i Dawida Wildsteina.

I. Plemienne prawo współwłasności

Otóż, Dawid Wildstein powiedział coś w tym guście, że Izrael może się stać głównym sojusznikiem Polski w walce z rewizjonistyczną polityką historyczną Niemiec. Niestety, z jakichś względów tak nie jest. Taki był mniej więcej sens jego wypowiedzi, wzbogaconej jeszcze stwierdzeniem, iż Izrael jest ważnym wektorem polskiej polityki historycznej. Jest to, moim skromnym zdaniem, piramidalna bzdura, mam nadzieję, że wynikająca jedynie z beztroskiego „chciejstwa” Wildsteina juniora, a nie z celowego wpuszczania nas w maliny. W rzeczywistości jest bowiem tak, że polityki historyczne Niemiec i Izraela względem Polski są zbieżne i polegają na wmanipulowaniu Polski i Polaków we współodpowiedzialność za holokaust i zbiorowe paserstwo na mieniu ofiar.

Interes Niemiec jest tu jasny – pozbycie się historycznego garbu poprzez przerzucenie go na nas, tym bardziej, że spłacili się już szajce spod znaku „holocaust industry”, obecnie zaś dozbrajają Izrael. Interesem środowisk żydowskich natomiast, jest kasa – wraz z konsekwencjami. Po prostu. Mówi się o 60 mld dolarów, ale tak naprawdę nikt nie zna skali żydowskich roszczeń wobec Polski, które jakimś prawem plemiennej współwłasności, kompletnie obcej naszej cywilizacji, mamy zaspokoić. Windykacją od strony instytucjonalnej ma się zajmować powołana w 2011 roku przez rząd Izraela i Agencję Żydowską instytucja o nazwie HEART (Holocaust Era Asset Restitution Taskforce), której powstanie było, za przeproszeniem, pokłosiem konferencji „Mienie ery holokaustu”, która odbyła się w czeskim Terezinie w czerwcu 2009 roku. Projekt HEART jest o tyle nową jakością, że po raz pierwszy Izrael jako państwo oficjalnie zaangażował się w wymuszenia rozbójnicze będące do tej pory domeną pozarządowych organizacji żydowskich.

No więc, w jakim kontekście widzi Dawid Wildstein ów „wektor polityki historycznej”, którym ma dla nas być Izrael? Chyba, że chodzi o prosty szantaż „zapłaćcie, to pomożemy wam z tymi Niemcami”. No i może tak się w końcu stanie, bowiem Bobby Brown, dyrektor zarządzający HEART po lutowej (25.02) wizycie pięcioosobowej żydowskiej delegacji w Polsce (spotkania z przedstawicielami polskich ministerstw finansów, spraw zagranicznych, skarbu państwa, sprawiedliwości, administracji i cyfryzacji, Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz z grupą parlamentarzystów) oznajmił w wywiadzie dla izraelskich mediów, iż nastąpił „przełom” w kwestii roszczeń rewindykacyjnych. To ma być ten „wektor”, panie Dawidzie? Rozłożą nam chociaż ten bandycki haracz na raty? No i wreszcie jak to jest – czy religijne prawo żydowskie, bądź prawo państwa Izrael stanowi, że to co należało do Żyda, należy też do wszystkich innych Żydów i to na przestrzeni pokoleń? A jeżeli nawet – to czy mamy obowiązek takie kuriozum respektować?

II. Dialog czy sado-masochizm?

Tomasz Terlikowski z kolei, po dość jałowych rozważaniach kto jest Żydem, a kto nie, i wyliczance różnych odłamów judaizmu, zaczął się rozwodzić nad tym, że na każdego „gojożercę” typu rabin Owadia Josef gotów jest wymienić wielokrotnie więcej rabinów, którzy są przychylni chrześcijaństwu („dziczce zaszczepionej na drzewie judaizmu”), katolicyzmowi, nie mają nic do Polaków i tak dalej (oddaję sens wypowiedzi). No i wszystko pięknie, cieszmy się i radujmy, tyle, że nie ma to najmniejszego znaczenia. Wpływ na opinię mas, aparat propagandowy, trzymają bowiem ludzie, których w sensie kulturowo-religijnym trudno nawet nazwać żydami. Są bowiem jedynie Żydami w znaczeniu etnicznego pochodzenia – niemniej, właśnie w rękach owych Żydów-kosmopolitów, bądź w najlepszym razie zeświecczonych Izraelczyków spoczywa moc kształtowania umysłów i kreowania bytów. A tym bezustannie kreowanym bytem jest Polak - żydożerca i złodziej żydowskiego mienia.

I na nic tu zżymanie się Dawida Wildsteina na „Gazetę Wyborczą”, która uzurpatorsko zawłaszczyła monopol na reprezentowanie polskich Żydów – promując przy okazji tych urobionych na jej obraz i podobieństwo. To jest nasz krajowy odcinek zjawiska opisanego powyżej – oni odrabiają swoją działkę na naszym krajowym poletku.

Wracając do Tomasza Terlikowskiego – generalnie uważam, że jest świetny w piętnowaniu „post-soborowego” nowinkarstwa (sam przychylnie zrecenzowałem w „Myślozbrodni” jego książkę „Koń trojański w mieście Boga. Pół wieku po Soborze...”) - i niechaj przy swej roli młota na „ducha Soboru” pozostanie. Religijna perspektywa zaburza mu bowiem spojrzenie na sprawy, w których liczy się jedynie czysta polityka, religia zaś, o ile się pojawia, pełni rolę wyłącznie instrumentalną – tak jak w kwestiach polsko-żydowskich, czy niedawnego „pojednania” między rosyjską Cerkwią a polskim Kościołem. W pewnym momencie Terlikowski zaczął głosić tezę, że prawdziwy dialog jest wtedy, gdy każdy bije się we własne piersi, a nie w cudze. No to słucham, gdzie są ci Żydzi bijący się we własne piersi i przepraszający za zbrodnie współziomków? Bo póki co, to my się bijemy i nas biją. To nie dialog. To sado-masochizm.

Krótko mówiąc, my się rozliczamy i nas rozliczają. A niedługo rozliczy nas dosłownie, finansowo, pani Ania Werchowskaja „czuwająca nad praktyczną stroną” Projektu HEART, która „rozliczyła” już szwajcarskich bankierów na 1,25 mld USD. Takie to mamy „wektory” Panowie.

I dopóki będziemy kulić się w sobie obezwładnieni potęgą rozlicznych żydowskich wpływów, z pałką „antysemityzmu” wiszącą nad głowami, sytuacja się nie zmieni.

***

Na koniec słowo wyjaśnienia. Skupiłem się na Wildsteinie i Terlikowskim dlatego, że z tym co mówili Grzegorz Braun i Leszek Żebrowski w dużej mierze się zgadzam, zaś Filip Memches i Piotr Gontarczyk wypadli tak bezbarwnie, że trudno mi odnieść się do ich wypowiedzi, które tylko rozmydlały dyskusję. Ilość uczestników okazała się zresztą zabiegiem (nie wiem, czy zamierzonym, czy nie), który dość skutecznie i moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie „rozrzedził” debatę.

Gadający Grzyb

Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/

Na podobny temat:

http://niepoprawni.pl/blog/287/finansowe-heart-izraela

http://niepoprawni.pl/blog/287/miliardy-do-izraela

http://niepoprawni.pl/blog/287/miliardy-do-izraela-%E2%80%93-ciag-dalszy

http://niepoprawni.pl/blog/287/miliardy-do-izraela-%E2%80%93-eureka

Brak głosów

Komentarze

Niestety nie mogłem w ten poniedziałek posłuchać na żywo debaty z Klubu Ronina - pomyślałem, że posłucham w Niepoprawnym Radiu powtórkę w następnej audycji. Ty zaś piszesz, że nie ma co się spodziewać w internecie zapisu tej debaty - dlaczego?
Proszę o wyjaśnienie, bo bardzo mi zależy na posłuchaniu tej dyskusji.
Pozdrawiam Cię i Niepoprawne Radio.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379293

Sprawdź priva.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#379299

Niestety, nie ma tego w internecie. Na Blogpress.pl, gdzie spodziewałam się to znaleźć, jest tylko jakieś tam omówienie, a wideo nie zamieszczono. To też jest bardzo smutne. Kto to blokuje?
Ja na szczęście odsłuchałam przez internet. O swoim zniesmaczeniu napisałam pod notką Elig.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379442

Polecam b. ciekawy materiał nt agentury wpływu dr Brzeskiego.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=WqRNaRpQTVc&list=UUK4-9euUxASA-o8KmK2CcNw
Pod koniec (46') jest mowa o niejakim Andrzeju Kiełczyńskim - agencie CIA w Izraelu, który ostrzegł, że nastąpiło porozumienie izraelsko-niemieckie aby wpędzić Polaków w kompleks winy. Jesteśmy tego świadkami (Komorowski: "jesteśmy narodem sprawców") czy regularnie pojawiający się termin "polskie obozy koncentracyjne".

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#379316

Ważna informacja. Nie wiedziałem o tym. A skutki obserwujemy. Potwierdza to moją tezę z notki i odlot Wildsteina z jego "wektorami".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#379331

Rozmycie tematu to jest ich smakowite mięso
Dawid pokazał oblicze w Olsztynie na spotkaniu
Gdy z Prof. Chrostowskim dyskutował o pojednaniu
Inaczej mówiąc sensie dialogu kościoła z żydami
Co zakrawa na kpinę, żydzi są ofiarami?
Tyle że przez nich kłamliwe treści głoszone
Trafią w ogień jak reprezentujący czerwoną wronę
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#379336

Bywali ofiarami, bywali też i katami. I o to chodzi - by raczyli dostrzec drugą stronę swego medalu. Inaczej cały "dialog" traci sens.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#379340

niejakiego Wildsteina, o którym wspominasz, jest piramidalną bzdurą.Poza Izraelem każdy żyd jest internacjonalistą ,świadomie czy też nieświadomie,ale zawsze rozkładającym żywą tkankę żywiciela na przyswajalne dla siebie kąski.Szkoda,że w kolejce po roszczenia nie mogą stanąć prawdziwi żydzi,którzy prawdziwie zginęli w prawdziwej wojnie i byli prawdziwie ratowani przez prawdziwych Polaków.Bo obecnie, ręce są wyciągane przez ludzi,którzy podczas wojny wracali okręty ze swoimi obywatelami i nic nie chcieli słyszeć o pomocy dla współbraci umierających w okupowanej Europie.Tamci żydzi z całą surowością oceniliby nie tylko wzajemne stosunki między nami a nimi,ale przede wszystkim daliby świadectwo o prawdzie bierności,pogardy i kolaboracji wśród swoich.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379346

"Szkoda,że w kolejce po roszczenia nie mogą stanąć prawdziwi żydzi,którzy prawdziwie zginęli w prawdziwej wojnie i byli prawdziwie ratowani przez prawdziwych Polaków. Bo obecnie, ręce są wyciągane przez ludzi,którzy podczas wojny wracali okręty ze swoimi obywatelami i nic nie chcieli słyszeć o pomocy dla współbraci umierających w okupowanej Europie."

Dokładnie. Znacjonalizowane mienie powinno trafić w ramach normalnej procedury reprywatyzacyjnej do właścicieli, lub ich spadkobierców - bez względu na to, czy są Polakami, czy Żydami - i do nikogo innego. A już na pewno nie do jakichś samozwańczych "rewindykatorów" z przedsiębiorstwa holocaust.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#379351

  Ciekawa jestem, czy któryś z rozmówców wypowiedział się, że Polacy powinni stronić od tego typu "sojuszy" , o których gawędzi Dawid Wildstein i w żadnym wypadku nie zawierzać tego typu "przyjaciołom", a zamast tego samodzielnie opracować i konsekwentnie, dzień po dniu, wdrażać politykę mającą na celu odkłamanie historii i propagowanie jej wersji napisanej przez Polaków,  wewnątrz kraju jak i na arenie międzynarodowej?

Pomijając wszelkie inne kwestie, doprawdy trudno jest mi sobie wyobrazić Izrael obracający się przeciwko zaopatrującym go w broń Niemcom na rzecz Polski, na której oba kraje chcą zrobić jak najlepszy (dla siebie) interes.

To są bajki z mchu i paproci.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
1
Vote down!
0

Lotna

 

#379353

"Ciekawa jestem, czy któryś z rozmówców wypowiedział się, że Polacy powinni stronić od tego typu "sojuszy" , o których gawędzi Dawid Wildstein"

Tak - Grzegorz Braun. Zresztą "judeofilię" wymienił jako jeden z przesądów polskiej inteligencji.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#379356

Mnie ostatnio nurtuje pewna "sugestia", która pojawia się ostatnio, przy temacie II wojny światowej.
Dotyczy sensu współdziałania z Niemcami przeciwko Rosji, czy też innym ich nieprzyjaciołom.

Może Żydzi uważają, że Polska, jako ewentualny ówczesny sojusznik Hitlera, byłaby w stanie "zabezpieczyć" swoich Żydów i wzorem, na przykład Finlandii, dać im szanse na przeżycie?
Taki Mussolini,ponoć nawet huknął głośno, kiedy zażądano, by oddał włoskich Żydów " niemieckiej machinie śmierci", że to on sam zdecyduje, co zrobi ze swoimi Żydami.

Byłby to absurdalny zarzut, bo po losie Żydów białoruskich, litewskich, ukraińskich, widać, że nie każdy sojusznik miał prawo głosu.

Sprawa odszkodowań jest o tyle irytująca, że pomimo upływu lat i zwrotu tak wielu dóbr materialnych, magiczna kwota 65 miliardów dolarów nie zmienia się ani o jotę.
Nie ufam Żydom

Nie ufam Żydom.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379358

Łżesz.

Vote up!
1
Vote down!
0
#379359

Tym razem to jest "polski" kameleon.
Z centrali przyszedł rozkaz i siu.....

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#379439

 "Dotyczy sensu współdziałania z Niemcami przeciwko Rosji, czy też innym ich nieprzyjaciołom."

Skąd ta teza, że Rosja i Niemcy to nieprzyjaciele?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
1
Vote down!
0

Lotna

 

#379360

"Może Żydzi uważają, że Polska, jako ewentualny ówczesny sojusznik Hitlera, byłaby w stanie "zabezpieczyć" swoich Żydów i wzorem, na przykład Finlandii, dać im szanse na przeżycie?"

Z pewnością młodzież żydowska ma kładzione do głowy, że Polacy powinni byli zrobić "więcej". A do tego dochodzi stara śpiewka o masowym szmalcownictwie. Żal do nas mają ofiary indoktrynacji, ale ci, którzy tą indoktrynacją zarządzają, działają zupełnie na zimno.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#379362

HGW w Warszawie trwa "oddawanie dlugu zydowskiego"
przy czym wciaz wisi te 60 mid.nad Polska mimo ze sa oddawane terny kamienice i budynki.
Oczywiscie ze te dobra nie ida w szeroko pojete rece Zydowskie tylko w rece bandy biznesu holokaustu.

http://www.forbes.pl/zydowskie-oskarzenie,artykuly,160624,1,1.html

Vote up!
1
Vote down!
-1
#379370

Dzięki za ten link - temat wart opisania!

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#379394

Mam ten numer Forbesa. Czytając odniosłam wrażenie, że ujawniając ni stąd, ni zowąd pewne rzeczy, chce się ukryć/przykryć inne.
Poza tym zauważ, że najwięksi wymienieni tam winowajcy to przechrzty na judaizm, czyli nie są to prawdziwi Żydzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379419

Oczywiście pisząc powyższe miałam na myśli nie felieton wprowadzający (Eryka Stankunowicza), który zalinkowałeś, ale zamieszczone w tym samym numerze artykuły Seweryna Aszkenazego i Wojciecha Surmacza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379433

Wygląda na to, że i niektórzy Polacy utwierdzają ich w tym przekonaniu:
Proszę posłuchać,od 1.21:

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#379383

Jeszcze trochę i Żydzi postawią nam zarzut, że zbrodniczo powstrzymaliśmy się od kolaboracji z Niemcami...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#379393

Przepraszam Zydow za to ze Polacy ratowali Zydow.

http://niepoprawni.pl/blog/2196/przepraszam-zydow-za-ze-polacy-ratowali-zydow-jak-sie-bronic-przed-antypolonizmem

Vote up!
1
Vote down!
-1
#379411

Manipulacja i kolejne kłamstwo.

Piotr Zychowicz nigdy nie był, nie jest i nie będzie Polakiem.

Według tego co sam powiedział jest Litwinem, tak jak jego przodkowie, a według mnie jest po prostu Litwakiem, tak jak i jego żydowscy przodkowie zamieszkujący tamte kresowe ziemie II RP.

Z należnymi wyrazami należnym ode mnie wszystkim manipulantom, kłamcom i paszkwilanto, a w szczególności wszelakim opluwaczom Polski i Polaków pod pozorem „polskiego” rzekomego „patriotyzmu” zionącego jadem i polakożerstwem.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#379436

Masz jakieś dowody na rzekome "litwactwo" Zychowicza, czy tak po prostu sobie piszesz? Prośba: polemizujmy na argumenty, a nie na wymysły...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#379576

Dodał bym, że robią to także za Nasze Polaków pieniądze bez naszego na to przyzwolenia, a przynajmniej bez mojego.

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#379476

przypominam madame!. Pojęcie żyda białoruskiego i tworu zwanego Białoruś, zaistniało z woli Stalina znacznie później!. Wtedy, to była zrabowana Polska. I taką pozostała do dziś!. Przynajmniej w moim sercu!...

Vote up!
0
Vote down!
0
#379445

Wspominając Białorusinów jako "niemieckich sojuszników", miałam na względzie te siły, które współdziałały z Niemcami w ramach kolaboracji.
Ich wkład nie był bagatelny, co przejawiło się dużym zaangażowaniem w działaniach wojskowych na rzecz armii Hitlera.
Widziałam dwuodcinkowy dokument, niestety nie pamiętam tytułu,który zaprezentował "twór państwopodobny" ukształtowany przez tego oto człowieka:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Kube

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#379450

podobno Niemcy wypłacili sie Żydowskim organizacjom geszefciarskim na 60 mld
- Oni ,ktorych Nazi -Vaterzy,
zabili kilka milionow Zydow .
(za Finkelstein Przedsiębiorstwo Holokaust )

wiec Polacy powinni zapłacić więcej od MORDERCÓW ?

Co najlepsze Finkelstein podaje, ze jego matka, ktora odsiedziala w getcie warszawskim, Majdanku prawie 6 lat pod NIemieckim butem dostala za to ledwo 3500 $

podczas gdy prawnicy Przedsiebiorstwa Holokaust oplacaja siebie wg stawek 300 - 600 $ za godzine - oczywiscie z pieniedzy wyludzonych terrorem antysemityzmu od placacych.
Swietnie opisal min. mechanizm wyludzenia mln $$ od Szwajcarow.
Prawnicy z Przedsiebiorstwa Holokaust w kilka godz lub dni dostaja rownowartosc za 6-cioletnie cierpienia.....
Ot wysokie mniemanie o swoich wartosciach i HUCPA.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379443

Nie wiem czy oglądałeś film dokumentalny o sekretarzu Gminy Brańsk, już po 1989 roku czyli nie chodzi o sekretarza PZPR.

Otóż on z własnej inicjatywy zbierał kamieni i piaskowce nagrobne z pożydowskiego cmentarz, odrestaurowywał żydowski cmentarz,
Przyjechali do Brańska byli ocaleni członkowie rodzin żydowskich mieszkańców Brańska m.in. tamtejszych przedwojennych hodowców gęsi - tuczarni gęsi.

Oglądali i podziwiali, zaprosili też do Hameryki, gdzie on pojechał i tam po raz pierwszy poznał na własnej doopie miłości wdzięczność jego rzekomych żydowskich przyjaciół, którzy od tam opluli i obwozili jako polskiego antysemitę.

Kolejny wyjazd był na zaproszenie żydowskich organizacji w Izraelu, gdzie dzieci w szkołach postawili znak równości jego, tego co w Brańsku wykorzystując i nadużywając stanowiska służbowego w samorządzie terytorialnym Gminy Brańsk.
Na tym znaku nierówności między nim a niemieckimi zbrodniarzami się nie skończyło, bo przyszedł czas na oskarżenia go z każdym dniem o coraz bardziej większe jego i jego przodków zbrodnie, w tym o to, że na pewne i jego przodkowie współuczestniczyli w niemieckich pogromach żydowskich na Podlasiu jak i w grabieżach pożydowskiego mienia.
Jak sam mówił chciał jak najszybciej wracać z Izraela do Polski bo miał już serdecznie żydowskich przyjaciół i ich zindoktrynowanych przez żydowski przemysł nienawiści dzieci.

Gdy wrócił do Brańska i po licznych najazdach żydowskich "spadkobierców", którzy nigdy nie mieli tam jakichkolwiek krewnych i nigdy nie byli mieszkańcami Brańska spotkał go całkowity ostracyzm mieszkańców, w kolejnych wyborach przepadł z kretesem, za to że w dobrej wierze chciał zachować się jak każdy człowiek powinien się zachować, ale jak widać nie dotyczy to nacji wybranej przez samą siebie na tą, której nikt na całym bożym świecie nie lubi.

Dlaczego, jak uważasz?

Czy ten film dokumentalny oglądałeś.

Zapewne można i dziś znaleźć coś w tym temacie, bo film był wyświetlany na jakimś kanale popularnonaukowym, a że znam tamte tereny, bo zawsze przejeżdżam prze Brańsk jak odwiedzam rodzinne groby, które spoczęły na tamtejszych podlaskich cmentarzach, to obejrzałem film prawie w całości i stąd moja wiedza o szabesgoju, któremu żydowscy przyjaciele zniszczyli karierę i życie w małej miejscowości jaką jest Brańsk, o którym w Trylogii wspomina też Henryk Sienkiewicz.
(Drohiczyn, Suraż, Nurzec, Brańsk, Bielsk Podlaski)

Może wypadałoby by Polacy w jednym dniu i o tej samej porze zbiorowo przeprosili Żydów za ich ratowanie w czasie okupacji niemieckiej za swoich i obcych przodków wszystkich Polaków bez wyjątku, znanych czy nie.
I niech żydzi przeproszą Polaków za zbrodnie żydowskie popełnione z okupantami Polski od czasu ichniego osiedlanie na ziemiach polskich aż do dziś.
No i niech wskażą gdzie ukryli ciała ofiar swoich zbrodnie w kazamatach i mordowniach NKWD/UB/SB/IW/WSW .......

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#379459

ten cmentarz w Brańsku
http://www.youtube.com/watch?v=To3Kw7xzW2Y

z min 2:58 - POPATRZ MY mieszkańcy nawet nie wiemy co ONE te Żydy tam napisały !

Nie dziwią wiec stwierdzenia, ze by uratować Żyda to trzeba było go przede wszystkim nauczyć mówić po Polsku,
bo 90%b ich nie znało naszego języka.
CZy można kogokolwiek nauczyć trudnego języka obcego w krótkim czasie?
Jak można być takim ćwokiem, by żyć w jakimś kraju i nie gadać w języku lokalnym ?

http://www.youtube.com/watch?v=IXKDAcpFHmE

No ale w stolycy budują na Muzeum Żydów za ciężkie miliony
- podobno ponad 300 mln
Ciekaw jestem kto je będzie utrzymywał Żydzi czy Polacy
oraz czy tam będą zrobione łaskawie opisy po naszemu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#379470

Jak tylko ostanę premierem dyktatorem, to od razu przemienię go w Panteon Chwały i Pamięci Narodu Polskiego, a obok "bulwar dla wisielców w ramach restytucji polskości w Polsce i za granica.
No i tyle w temacie.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#379474

o
Alei Hanby
- tam przeniesie sie CZERWONYCH zdrajcow
po WYKOPKACH z Powazek;
cOS JESTESMY ZAPOZNIENI W ROZWOJU
wzgledem Rosjan/sowietow
bo oni swojemu Stalinowi zrobili WYKOPKI
juz ponad 50 lat temu !

Vote up!
0
Vote down!
0
#379495

To że nie mówili po polsku, może świadczyć o naszym antysemityzmie (getta ławkowe!), a także może świadczyć o naszej tolerancji, że ich nie spolonizowaliśmy na siłę.
Jak myślisz, którą opcję wybrałby Dawidek?

@ALL
Bardzo ciekawa dyskusja. Nie piszę tu od dawna, ale widzę, że się nie zmieniło wiele, bo sensownie w tym temacie wypowiadają się znani mi ludzie czyli: GG, proxenia, matka3córek i obibok. Przepraszam, ale nie pamiętałem Emira. Podał on świetny numer, że Wolińska w Anglii mieszkała obok Normana Daviesa i często głaskała po główce ich synka podczas spotkań na ulicy.
Ciekawe skąd ta informacja pochodzi? Możesz coś napisać, Emirze?

Vote up!
0
Vote down!
0
#379483

1) zauwaz,ze getto lawkowe oraz numerus clausus to zaistnialo 900 lat po tym jak oni zaczeli osiedlac sie na Polskiej Ziemi , zreszta bylo swego rodzaju samoobrana, ktora w tamtym czasie zastosowali nie tylko Polacy!

2) z Wolinska to zacytowal Dixi
to jest tutaj
http://www.rp.pl/artykul/229782.html
ja tylko dalem cytat z tamtego linka

nieco powyzej wytluszczenia "antysemicka nagonka?"

3) symboliczny "Dawidek" zamiast prowadzic wstretna gazete GW w "antysemickim kraju" moze powinien pojechac na "Ziemie zachodniej Ukrainy", ktore jego ojciec ze Stalinem
odlaczyl skutecznie od Polski
lub do Ziemi Obiecanej - tylko, ze nad rzeka Jordan pewnie szybko by sie okazalo, ze jidisz to on( A.M-Szechter ) nie kuma - i kim on tam by byl?
Zamiatal ulice , czy budowal kibuce?

Vote up!
0
Vote down!
0
#379488

Tu: Dawidek to wprost Dzikikamień. Mogłem na zakończenie dać emotikona :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#379492

Upraszam byś mnie nie wymieniał razem z użytkownikiem o nicku @matka trzech córek, z którą nic mnie nie łączyło, a po tym co tu i na innych portalach napisała już nie połączy.

Zapewniam, iż klimaty łgarzy, paszkwilantów i wyznawców grossa i& co. mnie nie interesują i rajcują, tak jak ogrzewające i ciepłe słowa przeprasza syna zbrodniarza Stolzmana czy niebieskie smutne oczy narkomanów lub genderowców.

Jestem polskim patriotą, a nie tylko obywatelem czy nieproszonym przybłędą lub nowoczesnym wstydzących się Polski i Polaków usłużnym idiotą.

Tak więc proszę nie dobieranie mi znajomych, także tu na Niepoprawnych.

Dziękuję za uwagę i zrozumienie, bo się raczej nie znamy, prawda?

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#379490

OK! Nie będę łączył i za zaistniałą niedogodność, przepraszam. Jakby co, to się nie znamy. ;)

Dobranoc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379493

Nigdy nie miałam, nie mam i nie chcę mieć nic wspólnego z żadnymi obibokami.

Szkoda, że ciekawa dyskusja, która rozwinęła się pod tym artykułem została zepsuta przez osobiste, zajadłe ataki.

Zwróć uwagę, jak wielu wartościowych Blogerów odeszło. Coraz wyraźniej zarysowują się podziały i narasta agresja.

Wzmaga się swoisty terror, przejawiający się nękaniem komentatorów i "zaśmiecaniem" złośliwościami już nie tylko blogów znienawidzonych Autorów, ale również wszystkich innych miejsc, przy każdej okazji.

Gadający Grzybie - przepraszam, że dałam się wciągnąć w tę haniebną "zabawę" - rozrywkę, dla zdegustowanych życiem,rozgoryczonych niespełnieniem, byłych działaczy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379496

Jan Bodakowski
http://www.prawy.pl/z-kraju/3760-w-walce-ze-strasznym-antysemityzmem-czyli-grzegorz-braun-osamotniony-w-klubie-ronina

Jest on też autorem opinii, prezentowanej na rebelya.pl, że plotka głosi, iż nie będzie nagrań audio i video z tego spotkania, bo ponoć zabronił tego właściciel Klubu Ronina. Ponoć przestraszyli się własnej szczerości.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379468

Ja myślę, że przestraszyli się nie tyle szczerości - bo Braun i Zebrowski mówili to, co zawsze, i to jest znane - ile tego, jak skompromitowali się pozostali, dokopując przy tym obowiązkowo Braunowi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379478

bardzo to ciekawe ( WYTLUSZCZONE TO MOJE  ) :

" 03-09-13 Jan Bodakowski

Wildstein podczas swojej wypowiedzi odmówił „Gazecie Wyborczej” prawa do wypowiadania się w imieniu Żydów. Zdaniem publicysty „Gazeta Wyborcza” podszywa się pod Żydów i czerpie dochody z istnienia polskiego antysemityzmu.

- czyli mlody Wildstein zaprzecza EWIDENTNIE Gontarczykowi !

aczkolwiek sie myli - gdyby mlody Wildstein przejrzal kto

zasiada w redakcji oraz rozpisuje sie w wiadomej gazecie

nie mialby watpliwosci, ze jednak GW wypowiada sie w imieniu Zydow - malo tego jest przez wielu uwazana za miarodajna od 24 lat !

Zarowno w kraju jak za granica !

Memches stwierdził też, że Żydzi nie-judaiści nie są Żydami. Równocześnie uniwersalizm katolicki jest lepszy od judaizmu, a Izrael promuje sowiecką narracje historyczną. Według Filipa Memchesa po 1968 roku w PRL obowiązywała obrzydliwa, kłamliwa, hagiograficzna narracja gloryfikująca polski patriotyzm. Zdaniem Memchesa Żydzi komuniści nie byli Żydami. Jakub Berman nie był Żydem, ale Polakiem żydowskiego pochodzenia.

- godne sofizmatow rabinow . Wykretne jak jasna cholera:

- Jak Zyd jest morderca , przestepca, POLAKOZERCA WRECZ  to nie jest Zydem tylko jest Polakiem.....


Prosze i w ten sposob WG mEMCHESA Beria , Lenin, Jezow zostaja Rosjanami

Fejgin, Wolinska ,Stefan Szechter,Swiatlo - to wszystko sa "polacy" wg Memchesa , no i ?

ZYDZI SA NIEWINNI !

CZYLI CO BYLO DO UDOWODNIENIA WG MEMCHESA?

Jak Kwicol byl zly na Pyzdre zawsze wyzywal go "Gnida dworska" co nie zaprzeczalo, ze jednak byli rodzinka....., A NAWET

W JEDNEJ BANDZIE, U TEGO SAMEGO HARNASIA !

Zdaniem Terlikowskiego nie wolno też ukrywać wielowiekowego zbrodniczego antyjudaizmu w Kościele katolickim. Terlikowski stwierdził też, że uniwersalizm i emisyjność judaizmu zablokowała wroga opresyjna działalność chrześcijan. Według Terlikowskiego my Polacy powinniśmy się bić w swoje piersi, nie powinniśmy wspominać o winach Żydów. Nie wolno nam Polakom domagać się od Żydów przyznania do win wobec Polaków. Jezus wymagał nadstawiania drugiego policzka, i zgodnie z tą filozofią powinniśmy dialogować z Żydami.

- Zaczne wierzyc ,ze Terlikowski to przynajmniej filosemita o ile nie ukryty Zyd.

Czemu zatem p. Terlikowski w tej opanowanej przez Kosciol i chrzescijan Polsce zylo 80% zydow na swiecie? z taka opresja nie lepiej im bylo udac sie Z ANTY JUDAISTYCZNEJ POLSKI/ RZECZYPOSPOLITEY

do kuzynow w Mekkce zamiast mieszkac blisko Czestochowy?

PRZECIEZ W JEROZOLIMIE JUZ DAWNO NIE BYLO WTEDY RZYMIAN .

My mamy nadstawiac drugi policzek jak na nas pluja Grossy

i Michniko-Szechtery? BAUMANY ROZNE ?

p. Terlikowski a ja pana bronilem by nie zamrazano panskiej glowy azotem !

 

Piotr Gontarczyk uznał, że nie wolno przedstawiać Polaków jako ofiary Żydów. Nie ma też wrogości współczesnych Żydów wobec Polaków, ani dominacji Żydów w debacie publicznej. Zdaniem historyka Żydzi nie są problemem Polski.

- tak tak, panie Gontarczyk - jeden z Zydow w osobie mlodego Wildsteina wlasnie temu zaprzeczyl powyzej! - to raz.

Ponadto nie na darmo Zydowska Gazeta dla Polakow Zyda Michnika

jest jaka jest i zaczynam nabierac przeswiadczenia,

ze wlasnie Adam Michnik ze swym organem wiadomej nazwy jest

OGNIWEM PRZEDSIEBIORSTWA HOLOKAUST.

-=>  jego zadaniem w Polsce jest rozmiekczac grunt,

opluwac Polakow na zasadzie

klamstwo powtorzone 1000 razy

wreszcie przyklei sie do swiadomosci tubylcow.

Nie po to dostal kase od Sorosa na zakladanie GW

by mial strefic robote

Vote up!
0
Vote down!
0
#379484

Bodakowski to manipulator. Dość powiedzieć, że w swej "relacji" nie wspomniał ani słowem, iż uczestnikiem debaty był także Leszek Żebrowski. Na to co pisze JB trzeba patrzeć z dużym dystansem.

Natomiast co do emisji - fakt, Józef Orzeł zabronił emitowania materiałów z debaty w necie. Prawdopodobnie obawia się, że mainstreamowe media z "Wyborczą" na czele użyłyby zmanipulowanych i "podkręconych" fragmentów do zdyskredytowania prawicy zarzutami "antysemityzmu" przed jesiennymi demonstracjami i 11 Listopada.

Wg. mnie jest to błędna strategia, bo de facto oznacza ona autocenzurę pod dyktando "Wyborczej", ale cóż - jako organizator JO miał takie prawo i z niego skorzystał, trzeba to uszanować. Dodam, że w trakcie debaty nie padły jakieś skandaliczne wypowiedzi. Generalnie, dyskusja była nierówna i dość chaotyczna.

Jest wstępna obietnica, że materiał będzie można puścić po Marszu Niepodległości. Zobaczymy.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#379572

Skupiłem się na Wildsteinie i Terlikowskim dlatego, że z tym co mówili Grzegorz Braun i Leszek Żebrowski w dużej mierze się zgadzam, zaś Filip Memches i Piotr Gontarczyk wypadli tak bezbarwnie, że trudno mi odnieść się do ich wypowiedzi, które tylko rozmydlały dyskusję.

To jest autocenzura ... chcialbym wiedziec co powiedzieli panowie Braun i Zebrowski.
Troche to zalosne.

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Well …rozwój wydarzeń w Polsce nabiera tempa.
Opublikowanie raportu MAK-u gen. Anodiny czytaj rządu rosyjskiego i słaba reakcja rządu polskiego przy jednoczesnej aktywnej działalności komisji śledczej posła Maciarewicza czy publikow

#379658

To nie relacja ze spotkania tylko moja subiektywna polemika z pewnymi tezami wygłoszonymi przez Wildsteina i Terlikowskiego - co zaznaczyłem w tytule i w pierwszym akapicie. Na początku tekstu masz linki do relacji elig i Coryllusa.
Trochę to żałosne, taki brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#379808

Słuchałam i do dziś nie mogę wyjść z podziwu, jak mocno trzyma się obowiązująca narracja żydowska.

Wdzięczna Ci jestem za tę polemikę. Generalnie utożsamiam się z Twoją oceną debaty i szkoda, że, jak na razie, inni nie mają szans na wyrobienie sobie własnej opinii.

Pozwalam sobie na małe wtrącenie. Piszesz, że Terlikowski jest dobry w piętnowaniu „post-soborowego” nowinkarstwa. Nazwanie chrześcijaństwa dziczką judaizmu jest waśnie taką "post soborową" herezją. ;-)

W całej tyradzie, jaką Terlikowski wygłaszał w czasie debaty, wielokrotnie powoływał się na nakaz kochania Żydów jako narodu wybranego w dokumentach Soboru Watykańskiego II. Ba! Nie omieszkał dodać, że z innymi narodowościami to już takiego nakazu nie ma.

Przez gardło mu nie przeszły nazwy oczywiste dla każdego katolika; Stary Testament, Nowy Testament. Mówił jedynie o "pierwszej Biblii"

Dziwnie też wyleciało mu z głowy, odróżnić judaizm biblijny http://mateusz.pl/wam/zd/51-01.htm od współczesnego judaizmu rabinicznego http://www.bibula.com/?p=17443

Problem Terlikowskiego leży w tym, że, owszem, siebie nazywa katolikiem, ale tak naprawdę jest judeo katolikiem i nauczanie Kościoła nagina do syjonizmu w zależności od potrzeb.

Z nim dyskusja przypomina rozmowę o wierze z świadkami Jehowy. Oni mówią, ty masz słuchać :-)

Pozdrawiam :-)

Katarzyna

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#379817

Też zwróciłam uwagę na tę dziczkę. Zresztą cała jego ględząca wypowiedź była nie do przyjęcia. I wiesz, kto przychodził mi na myśl, kiedy go słuchałam? Jan Turnau. Dyżurny katolik Wyborczej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379828

To nic nowego. Terlikowski żongluje terminami i dopasowuje je do swojej teorii. Zobacz jego polemikę z Jackiem Bartyzelem, zwłaszcza końcówkę tej polemiki: Wybranie Boże jest wieczne! http://www.fronda.pl/a/terlikowski-judeochrzescijanstwo-i-konserwatyzm,14283.html

Katarzyna

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#379898

Z Terlikowskim jest tak, że on oczywiście akceptuje Vaticanum II, sprzeciwia się natomiast wyrosłym na gruncie odczytywania "ducha Soboru" herezjom. Natomiast, faktycznie - "judeokatolicyzm" wylewa mu się uszami. To chyba jakiś kompleks charakterystyczny dla pewnej części prawicy - aby dowieść, że jest "cywilizowana" ostentacyjnie admiruje Żydów.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#379853

odwrocenie oczywistych sprawcow Holokaustu.

W obecnej dobie niecenzurowanego internetu co raz wiecej dokumentow i faktow wychodzi na jaw.I co raz to bardziej iwidacznia sie rola Zydow ktorzy nie tylko ze nie pomogli
swoim ziomalom ale czynnie sie przyczynili tej zagladzie.
Truizmem jest stwierdzenie ze najlepsza obrona iest atak,ale tak juz jest czego Polacy obecnie doswoadczaja.
I to nie jest tylko spolka Niemcy i Zydzi do tej spolki wchodza tez Rosjanie Amerykanie i Anglicy.

Temat Holokaustu zostal poruszony w filmie Judgment at Nuremberg z 1961 roku z Burtem Lancasterem, zdajsie ze to byl pierwszy tego film fabularny poruszajacy ten problem i to w taki sposob.
W 1947 roku ,w Norymberdze sadzono sedziow bedacych na uslugach hitlerowcow,obronca tych sedziow w swojej mowie powiedzial cos co w PRLowskich czasach i tez pozniejszych sie nie slyszalo.Otoz ten adwokat powiedzila ze za holokaust ponosza wine tez aljanci Hitlera - Rosjanie, a takze Amerykanie i Churchil.
Wiadoma sprawa jest za czyje pieniadze i z czyim poparciem Hitler doszedl do takiej pozycji i bez zadnych przeszkod ze strony Europy uzbroil sie i rozpoczal wojne.

Ten film zdobyl 2 oskary z 10 nominacji nie przypominam sobie zeby byl wyswietlany w Polsce, gdyz podwazal ustawiona historje.

W Norymberdze tez calkowicie zbojkotowano temat Katynia,
a przeciez to bylo takie samo ludobojstwo hitlerowskiego sprzymierzency Rosji.
Rosjanie taksamo jak Niemcy powinni zasiadac na lawie oskarzonych.Ale Jalta juz byla dokonana.

http://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2013/06/holoszwindel.jpg

Vote up!
1
Vote down!
-1
#379879

Nie znam tego filmu, a chętnie bym obejrzała.

Propaganda wkłada nam do głów obraz Żydów jako narodu monolitu. Tymczasem nigdy tak nie było i nie jest. Wystarczy choćby sięgnąć do "Korzeni totalitaryzmu" Hannach Arendt, by zrozumieć na czym polegały te podziały w przeszłości i co z tego wynikło.
Ale i dziś można zauważyć bezkarne naśmiewanie się z chasydów, ortodoksyjnych żydów i ich tradycji religijnej.Nikt "prześmiewców" nie nazywa antysemitami.
Ale antysemitą jest się, gdy się przypomina żydowską policję, żydowskich zbrodniarzy NKWD, czy życiorysy współczesnych polityków.

Pozdrawiam

Katarzyna

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#379893

To nie jest tylko sprawa poglądów i nie tylko Terlikowskiego. Pozornie wydaje się; cóż piękniejszego jak sięgnięcie do Tradycji judaizmu i chrześcijaństwa, pojednanie w Bogu. Wszak Jezus nie przyszedł by cokolwiek zmieniać, ale dopełnić.

A jednak Terlikowski głosi herezje i do tego wykorzystuje dokumenty Kościoła, które interpretuje według wyciągniętej z  zamierzchłej przeszłości początków chrześcijaństwa. Pięknie taką postawę  obśmiał  onegdaj w swoim stylu Michalkiewicz http://www.opcjanaprawo.pl/index.php/aktualny-numer/item/1250-judeochrze%C5%9Bcija%C5%84stwo/1250-judeochrze%C5%9Bcija%C5%84stwo

Warto zgłębiać temat, bo Terlikowski jak taran próbuje nam głosić nową religię, która usprawiedliwia syjonizm.

A tu przy okazji link do artykułu Jacka Bartyzela, który tak nie podobał się Terlikowskiemu: http://www.legitymizm.org/judeochrzescijanie-z-sejmowej-prawicy

Pozdrawiam

Katarzyna

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#379899

"Słuchałam i do dziś nie mogę wyjść z podziwu, jak mocno trzyma się obowiązująca narracja żydowska. "
- owszem jesli wie sie ze "miarodajna prasa amerykanska" powszechnie cytowana New York Times oraz "miarodajna Gazeta Wyborcza" powszechnie cytowana,
ktora zawladnela tez pewne portale (!)
sa po prostu w rekach żydowskich .
TO ONI TRZYMAJĄ TE MEGAFONY W ŁAPACH -
jak niegdys
sp. Lepper w Polskim Sejmie przez chwile.....

PS.cóż wart byłby Hitler bez propagandy Goebbelsa?
Czy zawładnął by niemieckimi duszami, zatruł je?
pewnie w dużo mniejszym stopniu.
Ile duszy, ludzkich głów zatruła przez 24 lata michnikowszczyzna?

Vote up!
0
Vote down!
0
#379910